6
Androidos mobiltelefon távoli kikapcsolása
  • szokolof
    #1
    Van-e arra megoldás, hogy a mobiltelefonomat távolról - egy másik mobilról vagy pc-ről - kikapcsoljam? (mobil net aktív)

    Úgy gondolom ehhez két program kell;
    1) a telefont szoftveresen kikapcsoló program
    2)távoli elérést biztosító program

    Az 1) pontban jelzett program bőven van az áruházban, de csak ROOTOLT telefonon működnek. Ismer valaki olyan megoldást, amihez nem kell rootolni a mobilomat?

    2) telepítettem a TeamViewer Host programot, de két probléma is van vele:
    - ha a mobilon bekapcsol a képernyőzár, a kapcsolat megszakad
    - ha létrejön a távkapcsolat, csak a másik mobil képernyőjét látom, semmilyen appot nem lehet elindítani vele (erre egyébként figyelmeztet is a program).

    Tud valaki másik távelérésű, működő programot ?(Logmein sem megy)
  • Ironman2
    #2
    Persze! Hazatelefonálsz hogy -Kérem kapcsojja ki!

  • Ironman2
    #3
    De amúgy meg:
    1. minek hagyod el/otthon a másik telefont ha nem akarod használni?
    2. miért nem kapcsolod ki ha elmész,ha nem akarod hogy más is használja?

    Nekem is van odahaza még egy,de nem kapcsolom ki,mert nincs rajta olyan ami titkos lenne,munkahelyre a régebbit szoktam vinni.

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.09.25. 13:05:26
  • pxxl
    #4
    Eset mobile security-vel le tudod lock-olni egy sms-el, és csak egy kóddal lehet kinyitni :)
  • szokolof
    #5
    Nem az a cél, hogy más ne tudjon hozzáférni, hanem hogy ki tudjam kapcsolni. Többször előfordult velem, hogy munkába menet otthon hagytam a mobilomat. Erre az esetre van egy másik mobil a kocsimba, amelyre át van irányítva az otthon hagyott mobilom - ha "nem elérhető". Ilyenkor szóltam a páromnak, hogy kapcsolja ki a telót és elérhető voltam a másik mobilon. A feleségemnek azonban megváltozott a munkabeosztása, hamarabb megy el otthonról mint én. Nekem kellene az otthon hagyott mobilt távolról kikapcsolni, hogy átirányítódjon.
  • pxxl
    #6
    dobd ki a kocsiból a telefont, ha nincs ott másik, akkor kénytelen vagy vinni az otthonit, ha otthon maradt, visszamész érte. előbb-utóbb megtanulod :D