85
  • bigjoe
    #1
    A jack kihagyása csak szerintem iszonyú nagy hiba ?? Terveztem, hogy veszek, de így már nem is kell! (komolyan).
  • Szegabi
    #2
    Akkor vegyél Bluetooth fej/fülhallgatót! Így nem kell a 3,5-ös jack aljzat.
  • Ender Wiggin #3
    A bluetooth elég korlátozottan alkalmas audiojel átvitelre (és lehet töltögetni a fejhallgatókat is). Bár az Apple cuccok hagyományosan szarul szólnak amúgy is...
    A lightningos verzió valószínűleg jobban szól majd.
  • bigjoe
    #4
    A vezeték nélküli tölthető cuccok mindig akkor merülnek le amikor a legjobban kellenének. Ilyenkor jönnének a vezetékes megoldások..
  • wraithLord
    #5
    A videókat nem tudtam végignézni, végig a CollegeHumor baromságai ugrottak be róluk... :D
  • Aldo Moro
    #6
    Telefonálni vajon lehet vele? Végülis 'majd 200 ezer, meg még kössél rá biztositást is. Telefonra biztositás. Hova kurvul még a világ?
  • Palinko
    #7
    jah majd jön egy frissítés és csak hivatalos apple bluetooth fülest akar felismerni onnantól. 180eur, lehet perkálni egy jó kis telefon árát csak a fülesért :D
  • Dynamic
    #8
    Jacket is be lehet dugni. Nem értem mi a gondod.
  • Jim Morrison
    #9
    ja, csak szétbassza a ligtning csatlakozót :D
  • MerlinW
    #10
    A telefonhoz jár jack átalakító
  • MerlinW
    #11
    Nem kell frissítés, mert csak az apple fülest ismeri fel.
  • MerlinW
    #12
    Itthon 260 - 377 ezer között lesznek. Nekem 6S-em van, 240k volt és nincs biztosításom, nem kötelező. Aki nem tud vigyázni a dolgaira az fizessen. Nekem még az első 1998-as mobilom is tökéletes állapotban van :)
  • Dynamic
    #13
    Így nem:
  • MerlinW
    #14
    EarPod Air az új BT megoldással elvileg lossless minőségben szól. A füles kb 5 órát bír, de a tokja tölti a fülest, amiben 20-24 órányi tartalék van. Tehát ha nem egy huzamban használod 5 órákat - ki csinál ilyet? - akkor egész napra elegendő kraft van a cuccban.
  • Szefmester
    #15
    Ennél vajon mi lesz a "feature" ami direkt olyan, és nem hiba? Csak a jack csati hiánya, vagy lesz valami más trükkösség is?
  • wraithLord
    #16
    Hát akkor meg baromi sok értelme volt az elhagyás erőltetésének... :D :D :D Vékonyabb lett a telefon, nesztek. :D
  • UUUU
    #17
    Aki a mobiljan hallgatja folyamatosan a zeneket ? Tudjuk az Applenal ezt majd bemeselik, mint feature es a hulyegyerekek meg meg is eszik, ahogy eddig is a hulyeseget.
  • MerlinW
    #18
    Kapsz a telefonhoz szokásos kábeles fülest, használd azt ha 5 órákat hallgatsz egyhuzamban fülessel zenét - ami egyébként baromi egészségtelen. 5 órán belül tartasz 1 óra szünetet - mondjuk eszel vagy bármi - és a tok feltölti újabb 5 órára a fülest. Én nem látok ebben katasztrófát.

    A vezeték nélküli füles egyébként sem erre van kitalálva, hanem autóvezetéshez, sporthoz, stb, ahol alapvetően zavaró lehet a kábel.
  • MerlinW
    #19
    Az 52 éves feleslegesen nagy, analóg, drágább megoldást lecserélni modern, kicsi olcsó, digitális megoldásra? Hát, a fene tudja...

    Vékonyabb telefonok. Is. A jack nem csak vertikálisan magas, hanem mély is, tehát a belső helyből is sokat foglal. Ezeknél a kütyüknél meg ugye minden milliméter számít. Nézd meg hogy néz ki egy mai telefon belül. Egy hajszálat nem tudsz elhelyezni a rések között:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.09.08. 11:21:00
  • wraithLord
    #20
    Most az egy dolog lenne, ha lehetne hozzá szerezni jack átalakítót. De így... A lelki szemeim előtt látom, ahogy egy művészi videóban azt ecseteli az Apple, hogy milyen jó neked, hogy a jack most már nem a telefonban van, hanem külön a kezedbe adják... :D
    Azonkívül, hogy helyet spórol, más értelme nem nagyon van. Ér ennyit? Elég Jackes telefon van ahhoz a piacon, hogy látni lehessen, valószínűleg nem.

    Más az, ha azt állítják, hogy 'Ha ilyen telót veszel, hagyd el a jacket, mert a Lightning fényévekkel jobb hangminőségre képes', és más az, hogy elhagyjuk ugyan a jacket, mert kell egy kis "innováció", de azért adunk hozzá átalakítót, hátha nem veszik meg elegen, ha nem... :D


    "Az 52 éves feleslegesen nagy, analóg, drágább megoldást lecserélni modern, kicsi olcsó, digitális megoldásra? Hát, a fene tudja..."
    A többi telefonon sem a jack helyett, hanem mellett van USB aljzat. Ugyanezt az iPhone-nál is meg lehetett volna oldani.
  • Tikal #21
    Én nem értek hozzá, de a kocsiban is lightinget használok és nem jack-et mert jobb a hang, ha analógon kapcsolom össze a fejegységgel akkor kurvára fel kell a hangerőt tekerni, meg zúg búg mikor összedugom :)
  • wraithLord
    #22
    Értem én, és tudom én, hogy jobb. Írtam is. De a jack még mindig alapszabvány (profiknál is), és elférne a lightning mellett. Ennyire gondoltam.
  • MerlinW
    #23
    "Elég Jackes telefon van ahhoz a piacon, hogy látni lehessen, valószínűleg nem."

    Persze, de valahogy el kell kezdeni a váltást. Anno is sokkal több VHS lejátszó volt, mind DVD. Természetesen nem megy az egyik napról a másikra. Viszont a mai világban valóban felesleges két csatlakozó egy készüléken, mikor egy fele akkora csatlakozón keresztül lehet 10x annyi adatot / funkciót ellátni. A változás mindig nehéz, de valahogy lépni kell előre néha. Apple most megkockáztatta ezt, a többi a többi gyártón és rajtunk múlik.
  • wraithLord
    #24
    Szerintem előbb a hangeszköz gyártó cégeknek kellene elkezdenie komolyabban a jack leváltásával foglalkozni (nem csak fejhallgatókra, fülesekre gondolok).
    Egy ideális világban a célezközök piacának kéne befolyásoló tényezőnek lennie, és nem egy okostelefonnak.

    Vagy valami ilyesmit érzek a dologban. Széllel szemben pisálás, mert ugye elvileg a céleszköz piacnak kellene a szélnek lennie.
  • MerlinW
    #25
    Hát de amíg nincs készülék ami el van látva lightning csatlakozóval, nem tudnak fülest készíteni / eladni:) Előbb kell a tyúk tojáshoz. Vagy a tojás a tyúkhoz. Vagy valamelyik:)

    Ha tegyük fel működik a dolog, a gyártók elkezdenek készíteni lightning-os eszközöket iPhone-hoz, és ha beindul a piaca, a többi telefongyártó is át mer térni lightingra. A nép azon része akinek jack-es fülese van az használja átalakítóval, majd a következő amit vesz már az új csatlakozóval lesz ellátva. Amíg nem terjed el nagyobb százalékban, addig meg gyártják mindkettőt. Minden átállás kb. ezt a logikai folyamatot követi.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.09.08. 12:12:20
  • adam46
    #26
    Miért kéne leváltani a jack csatlakozót?
  • MerlinW
    #27
    Mert #19. Régóta tervezett dolog, csak senki sem meri/merte eddig meglépni. Öreg, buta, nagy, zajos, idejétmúlt analóg technológia.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.09.08. 12:25:29
  • fgyorgy
    #28
    Az idő mindig az Apple-t igazolta ha megfigyeltétek. Nem lesz ez másképp a jack csatlakozók kapcsán sem.
    Most fikázzák sokan, a Samsung még dicsekedett is, hogy Ő bizony nem hagyta el, de nem kell neki sok idő, hogy kövessék a telefongyártó cégek, és sorra hagyogatják majd el. Nekem spec. nem fog hiányozni, rühellem a vezetékeket.
  • MerlinW
    #29
    A lightning is vezetékes... vezeték nélkül nem kell csatlakozó :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.09.08. 12:26:24
  • fgyorgy
    #30
    Igazad van, de a jack-es fanoknak ott lesz az iPhone mellé adott adapter. Nem fog sérülni a komfortjuk. Az eddigi jack füles végén ott lóg majd az adapter mindig. Ha marad az Apple termékek mellett később is, akkor meg a következő audio eszközeit már lighting csatival veszi.
    Az Apple ezzel a megoldással azon túl, hogy helyet akart felszabadítani, meg talán a vízállóságnál sem volt nagy előny, szerintem a vezeték nélküli technológiát szeretné támogatni. Erre írtam, hogy nekem nincs bajom ezzel. Csak kicsit summázva fogalmaztam. :-)
    Egy jódarabig fog majd kompatibilitási gondokat okozni azoknak, akik esetleg több készüléken használnak Jack dugót. Hacsak nem vesz több adapter, ami ismerve az adaptereiket nem lesz éppen olcsó.
  • cateran
    #31
    De csokkenni fog.. Gondolom meg nem utaztal angliban vonaton hosszabb utra (4+ ora) Ha elofordult, mindig toltore raktam a telot es kozben vagy filmet neztem vagy jatszottam vagy zenet hallhattam, termeszetesen fulessel... Na, ennek most vege (nem mintha terveztem volna, hogy valaha is az eletben vegyek iphone-t.. A 6-is megmutatta mekkora fos termek)
  • M2 #32
    Jack elhagyásának előnyei:
    - felszabaduló hely a telefonban (nagyobb aksinak például),
    - lehet vékonyítani tovább a jövőbeni készülékeket (az iPhone 7 nem lett vékonyabb!),
    - vízállóság! (a Jack aljzatban ugyanis megül a víz)

    De nem is kellene ezt túlragozni. Akinek annyira fontos a Jack-aljzat, az nem ilyen telefont vesz majd. Ez annyira nehéz?
  • M2 #33
    A végső cél az lesz, hogy se lightning, se sim foglalat ne legyen. Akkor érik be igazán a design.
  • M2 #34
    "Na, ennek most vege"

    Két kábel összedugása számodra kivitelezhetetlen feladat? Lehet bajod elég...
  • MerlinW
    #35
    Veszel egy dokkolót és töltheted a telefont miközben hallgatod a zenét. Vagy vezeték nélküli fülest. Vagy lightning elosztót. Azon meg, hogy az I6 fos termék csak mosolygom:)
  • TokraFan
    #36
    Egy telefon 1cm fos zajkeltőjének kapcsán arról értekezni, melyik szól jobban, értelmezhetetlen! Egy szükséges kényszer kellék az eszközben, de itt audio élményről beszélni lehetetlen, és teljességgel értelmetlen. Maximum botfülűeknek, akiknek mindegy, úgysem hallanak semmit.
  • esemve
    #37
    A vezetéknélküli füles dolog amúgy remekül hangzana, ha az akksi nem annyit bírna amennyit. Legyen másfélszer ilyen vastag és menjen bele több aksi és voala máris van hely a jacknek. plusz akkor használhatom érdemben a vezetékmentes dolgokat is.

    Remek dolog, hogy adnak hozzá átalakítót, remélem abból a csoda anyagból lesz mint a töltő, és egy év után szétmálik az egész, aztán vehetek majd hozzá 10k -ért frisset a boltból :)

    Amúgy összességében remek újítások ezek, de az, hogy a fényes verziót normális fizikai méretben 380-ért vesztegetik picit erős :D
  • MerlinW
    #38
    Te is csak írsz olvasás helyett. 5x20 perces töltéssel több, mint 24 órán át bírja. Kevesen hallgatnak fülessel zenét egy huzamban 5 órán át. A füles tokja tölti a fülest, 24 órányi kraft van benne.
  • TokraFan
    #39
    "a fényes verziót normális fizikai méretben 380-ért vesztegetik picit erős :D"

    Eddig sem a tech-et fizetted meg ezekben a szarokban, hanem 60%-ban a brandet! Akinek az a fontos, milyen logót hord a gatyájában, nyugodj meg, ennél még sokkal többre is lehúzható! A cégek pedig nagyon jól teszik, hogy le is húzzák őket én is ezt tenném!
  • wraithLord
    #40
    Persze, csak én arra gondoltam céleszköz témában, hogy pl. dedikált, esetleg profi hangzású zenelejátszókon, keverőeszközökön jelenik meg az új csatlakozó, amihez aztán az adott audio eszközöket gyártó cég fejhallgatót is gyárt. És nem egy iOS-t futtató zsebPC (multifunkciós eszköz) miatt fog mindenki áttérni az új szabványra - mert nem az Apple képviseli a zenét, hangzást, nem ő van az audiofejlesztés élvonalában.

    Ergo nem csak okosteló létezik, a jacket dobni az audioeszköz fejlesztő/-gyártó cégek is képesek, és talán ezeknek kéne kezdenie.

    (De valami ilyesmi oka lehet, hogy az Apple megvette a Beats-t).