18
  • grebber
    #1
    Én a legkevésbé sem .... Majd akkor fogok megörülni ha egyetlen egyet elég lesz megvenni, hogy minden VR game-el lehessen csapatni ....tehát kb soha.
    Azért nem fogok venni 5 félét ,hogy játsszam ami érdekel..marad a nem VR tech ennyi.
  • Nirz
    #2
    És hol vannak rá AAA kategóriás játékok vagy egyáltalán bármi ami teljes játéknak nevezhető?
    Ahogy olvastam max 15-20 perc vmik maik demóknak tűnnek vagy nagyon bugyuta basic vmik vannak rá.
    EZ AKKORA FLOP MINT A 3D ANNO EGY NEVETSÉGES GIMMICK, aki észnél van egy fillért nem ver el rá.
    Jah csak olyan 500 euró meg vmi ultra kategóriás pc build hogy nyomhassak néhány gagyi játékot.
    Elöször játékok legyenek rá, illeve a költség eleve kizáró ok hogy teret nyerjen
  • zola2000
    #3
    Ki kell forrnia a dolognak, meg kell alkotni és el kell terjeszteni a szabványokat, ez nem mostanában lesz.

    A konzolosoknak jobb ilyen szempontból, elég a playstation VR. (de ott is csak minijátékok vannak VRben, pedig el tudnám képzelni hogy pl a fifát a lelátóról irányítom vagy a tekkent a ring széléről de még nem lehet kell pár év mire kiforr a dolog)
  • Sir Cryalot
    #4
    És az a legtutibb, hogy ezek a mobilos vr-ek amit az emberek túlnyomó többsége kipróbál az 80% eséllyel okoz koordinációs meg hányingert okozó zavarokat :D

    Szóval tuti hogy megutálják :D
    Mellesleg,
    ez az a játékipar ami annyira elfogult hogy a saját fejlődésképtelen haszontalanságát meg bőrhúzogatását sem képes beismerni.

    Érdekes akiknek megy a bolt (take two) magasról tesznek rá, akinek meg nem az persze kapaszkodna bármibe.
  • Sir Cryalot
    #5
    Nagy élmény lehet ez a "korszerű " fifa a lelátóról irányítva:

    http://9gag.com/gag/a7dKjXb
  • lwb
    #6
    Elite Dangerous, Project Cars pl. Az autóversenyzős - űrszimulátor játékok kb százezerszer jobbak VR-ban, mint simán. Próbáld ki előbb, aztán beszélj flopról. Drága, igen, de minden új technika drága az élettartama elején. Majd lemegy az ára, mint a lapmonitornak meg az lcd tévének annak idején.
  • lwb
    #7
    A motion sickness-t nem a mobilos szarok okozzák, hanem a saját agyad meg a belső füled, ahogy próbál egymással kommunikálni, mert eltérő információkat kapnak. Az agyad azt látja, hogy mozogsz, míg a belső füled meg azt, hogy egy helyben ülsz. Ebből lesz a hányinger.
  • morguldae
    #8
    Túl drága a technológia. A felbontás pixelességét még majd meg kell oldani. Nem épp kényelmes viselet. Ezen javítani kell. Melegben erőteljes a lencsék párásodása. Alig van rá értelmes játék. Vagy nincs is leginkább. 360 fokos képek videók felbontása a többségében siralmas. Egyébként jó lenne. Ha olcsóbb lesz és ennél kiforrottabb lehet róla beszélni... Most még sok pénzt beletenni nem érdemes.
  • Malachit
    #9
    Akkor lehet bennem van a hiba, mert én nem kaptam hányingert, hiába tekergettem össze vissza az űrhajót, meg a hullámvasutat és a pörgő hintát. Igaz csak annyit kellett az elején fejben eldöntenem, hogy a talpam felé van mindig a lefele. Így kb. egy óra után se volt semmi bajom :) Még a székkel is foroghattam, vagy állhattam szabadon valamennyire korlátozottan (kábelhossz miatt).
  • lwb
    #10
    Egyéni adottságoktól is függ az érzékenység. A rendes VR játékoktól én sem vagyok rosszul, de mondjuk egy VorpX-szel Vr-osított first personos játéknál már azért megindul a világ. Pl. Skyrim. Pár percig bírom csak, nem is éri meg. Nem véletlen találták ki a teleportálgatást a mozgásra.
  • Sir Cryalot
    #11
    De az okozza többek közt , hogy ezeknek olyan képe van mint az irodai projektoroknak ahol napfénnyel kell versenyezni,

    nem olyan mint a pécés sisaknak , ahol még a színátmeneteket meg a fényerőt is lerontják csak hogy rendes mozgást tudjon amit a crt-k alapból.
  • Sir Cryalot
    #12
    120hz-es projektor 5-6 órán át is simán jó, abból pont ez a hadonászós kontrollerezés hiányzik, csak korrekt erővisszacsatolás még mindig nincs.
  • Sir Cryalot
    #13
    Ezeket egyiket se irányítod. Az a lényeg, az unreal engine féle demoban is, hogy nem csak irányítva nincs de még le is van lassítva(!).
  • lwb
    #14
    Mobilost nem próbáltam, nem is fogom, de vive és oculus is van. A motion sickness egyik olyan játéknál se jön be, amit direkte vr-ra fejlesztettek. Nem is ez a baj vagy a pixelek, hanem a screen door effect. Arra nem tudom, hogyan tudnak megoldást majd, talán ha 4-8K lesz a felbontás / szem. A technika elvileg adott ehhez is, de gép még nincs, ami meg is mozdítaná.
  • Sir Cryalot
    #15
    " Arra nem tudom, hogyan tudnak megoldást majd, talán ha 4-8K lesz a felbontás / szem. A technika elvileg adott ehhez is, de gép még nincs, ami meg is mozdítaná. "

    japánok mikor fejlesztettek ilyen 3d viewert sebészeknek, akkor ezzel kezdték hogy megszüntették a screendoort. Ez 12 éve megtörtént,

    mosthogy ezek az usákok megint megerőltették magukat és kiszarták magukból a spanyolviaszt "vr" , "presence" , direkt belemagyarázták hogy nem kellhet olyan képalkotás amitől nincs screendoor (temporal color) , mert akkor szétesik a mozgás :D

    Japánok persze pont megoldották hogy ne essen szét a mozgás ( le kell vinni az egy színre eső időtartamot 1ms alá és akkor nem esik szét)
    na ezt nem akarják hogy tudd, mert akkor nem lehetne a kommersz mobilos panelt megvetetni,

    meg hozzá az 5 dolláros kontrollert megvetetni 100 plusz-ért , amibe ha lenne igazi force feedback nem ilyen pipogya szar mint a displayük akkor nem 5 dollárba kerülne előállítani.
  • Sir Cryalot
    #16
    Színenként 1 villanás , színenként kevesebb mint 1ms, 3 villanás szorosan egymás mögött , és nincs színtörés meg screendoor sem, ez az "RGBKKK" . Most meg ha kommersz vr-ben diffúzerrel van szétkenve a screendoor akkor meg a felbontást dobják ki, ahelyett hogy olyan felváltott szín lenne amit nem is látsz hogy felváltott lenne.

    DLP projektor nem tud színenként kevesebb mint 1 ms-t és 3 villanást szorosan egymás mögött sem, de még úgy is jó. Óriásit kamuztak hogy az rossz lenne.
  • Tinman #17
    Tolj vele Elite-et, az életed átértékeled :-D
  • bakvarnyu
    #18
    Én alig várom hogy elérhető áron legyen, elsősorban repülő és űr szimeket próbálnék ki vele. IL-2, DCS, meg én is az Elite-t .
    A horrort kihagynám, nem hiányoznak utána a nyomasztó rémálmok.
    Utoljára szerkesztette: bakvarnyu, 2016.08.28. 23:19:10