31
  • Skylake
    #1
    Nem az első és nem az utolsó eset lesz ez. Hát ilyen ez a k*rva internet és IT technológia, mára olyan mértékű a beágyazottsága, hogy ilyen és ehhez hasonló megoldások kormányzati szükségszerűségekké lesznek. Így, akinek esze van, keményen titkosít mindent, és nem az OEM cuccal, akinek meg még több, az e mellett a legkockázatosabb dolgoknál a régi bevált módszereket alkalmazza, ha éppen olyat akar tenni, ami miatt ez a cikk itt megjelent.
  • gombabácsi
    #2
    csak nehogy terroristák kezébe kerüljön!
    :)
  • Solear
    #3
    "FBI vezetője a múlt héten azt nyilatkozta, hogy a hivatal nem tudja feltörni az eszköz titkosítását"

    Mit tud az FBI? Két cikkel arrébb a korházat zsarolók kapcsán is csak annyit tudtak hogy nem tudnak semmit..
  • Bagoly81
    #4
    hát ilyen esetekhez , nem jár rendszerszintű védelem úgyvélem
  • zsgaby
    #5
    Én csak azt nem értem ebben az egész történetben, hogyha megvannak az elkövetők akkor mit kell görcsölni azon a telefonon?
  • Sequoyah
    #6
    Szegyen ha ez az FBI legnagyobb fegyvere. Mi van ha egy fokkal ertelemsebb elkoveto az utolso lehelletevel megsemmisiti (keresztullovi) a telefont? Az FBI tudomany megall?
    Lehet nyomozni anelkul is, hogy a nepesseg artatlan reszenek (a maradek 300 millio ember) kart okoznanak.
  • Cat #7
    Honnan jött az ötletük? Lehetnek esetleg társaik, segítőik? Kitől vették a fegyvereket? Hova jártak mecsetbe? stb.

    Korántsem biztos, hogy egyedül ötlötték ki az egészet, lehet, hogy valaki felbújtotta őket. Esetleg bűntársaik is lehettek, és azt is ki kell zárni, hogy ebből a szellemi közegből, a barátaik, ismerőseik köréből további követőik lesznek.
  • Sequoyah
    #8
    Egyebkent van benne logika, hogy ez jelentos reszben ez egy marketing-akcio az apple reszerol, de nem hiszem hogy igy beleallnanak, hogyha hazugsag volna, es egyebkent siman torheto lenne a telefonjuk.
    Szoval nem szeretem az Apple-t mint vallalat, de most kaptak egy pluszpontot, hogy nincs tele szandekos hatsoajtokkal a rendszeruk. Ami logikus is, mert ez az a ceg, amelyik a termekbol el, nem a reklamokbol es a userek kovetesebol.
  • Rics87
    #9
    APPLE REKLÁM!!!
  • gombabácsi
    #10
    tehát mind az apple, mind az fbi kijelentését elhitted? :)
  • jkedzs
    #11
    ki az a hülye, aki azt gondolja, hogy így nyilvánosság előtt majd az epül jól megsegíti a yardot. ellenállnak, ez így egy jó reklám nekik, háttérben meg mehet pucsítás:

    https://www.youtube.com/watch?v=9CqVYUOjHLw
    ennyi.
    Utoljára szerkesztette: jkedzs, 2016.02.18. 19:48:41
  • arty
    #12
    aki a reklámokból él, annak rendszerének miért kell telelennie hátsókapuval?
  • Sequoyah
    #13
    Nem, nem hittem. Mibol gondolod, sehol sem irtam ilyet.
  • Tetsuo
    #14
    Az Apple cég technológiái lehet, hogy az FBI-t nem segítik közvetlenül, de a hírszerzést közvetlenül és sokoldalúan kiszolgálják - mást nem is tehetnének.
  • Tetsuo
    #15
    Data visualization of U.S. intelligence black budget (2013):


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.02.18. 22:11:17
  • sárkánylovag
    #16
    Nem én leszek aki ezt a hírt elhiszi.
    NSA feltörette az összes titkosítási eljárást, bent vannak a Win10 ben.
    Nem véletlen az hogy Oroszok Linuxot akarnak.
    Kínának meg van olyan gépparkja hogy bármilyen oldalt működésképtelenné tud terhelni. Ne csináljunk már úgy mintha a világ tejszínhabos süti lenne.
    Akkor vagy biztonságba ha kihúzod az internet dugót és nincs wifid :)


    Utoljára szerkesztette: sárkánylovag, 2016.02.19. 16:19:46
  • Sippie
    #17
    erre való a kínzás
  • caius marius
    #18
    Ott a pont! Van olyan madár aki elhitte, hogy egy szaros ajfont nem tudnak feltörni?
  • Papichulo
    #19
    Van, peldaul az FBI elhitte a sajat szakertoinek... Kar, hogy nem ezen forum top-hackereinel erdeklodtek :)
  • Tetsuo
    #20
    Hogy a hivatalos sajtó mit közöl és az "FBI mit hisz el a szakértőinek", az két, egymástól teljesen eltérő dolog. ;-)
  • Papichulo
    #21
    Meselj, mit tudsz!
  • caius marius
    #22
    Gondolom mondták neked a saját szagértők...
    Te nem hallottad mit mondott pl. Edward S.? Mindent fel tunnak törni amit akarnak. Azt, hogy az FBI nem tud feltörni egy telefont max neked tudják eladni. De ez nem olyan nagy csoda! :D
  • gforce9
    #23
    Hát én nem egy biztonságpolitikai szakértőtől hallom azt, hogy aki azt hiszi, hogy üzemeltethet egy nagy IT céget bárhol a világon úgy, hogy a helyi titkosszolgálattal nincs megállapodása, az elég naiv.
  • Papichulo
    #24
    Persze, csak nem tudjak eladni az egesz vilagon, a musort meg csak a te kedvedert csinaljak... A "megmondoembernek", aki ugyan nem mond meg semmit, de senkinek sem hisz, ellenben mindent tud :)
  • Papichulo
    #25
    Mindent fel tunnak törni amit akarnak

    Senki sem mondta, hogy ne tudnak feltorni. A problema, hogy tul sok idobe tellik...

    ps: Elnezest a floodert
  • Tetsuo
    #26
    Az Egyesült Államokban és valószínűleg sok más országban is van olyan törvény, miszerint egy nemzetstratégiailag fontos cég vagy technológia hozzáférést kell, hogy biztosítson bizonyos állami szerveknek.
    Ámerikában ezenfelül csak olyan titkosítást szabad használni, amihez ugyanezen szervezeteknek hozzáférése van a kulcshoz.
    A kérdés már csak az, hogy a titkosszolgálatokon kívül még milyen csoportok alkotják azokat a bizonyos állami szervezeteket, akiknek hozzáférése biztosított.
    Valószínűleg míg a CIA, NSA stb. állandó be és átjárást kap mindenhova, a szövetségi nyomozók csak időben és területileg is változó ill. esetfüggő hozzáférést kapnak.
  • Papichulo
    #27
    Egesz pontosan melyik torvenyrol beszelsz?

    Amugy ha meg a telefonok kozotti kommunikaciot tudjak is monitorozni, ha - mint jelen esetben - maga a keszulek van lezarva es minden n. probalkozas utan orakat kell varni, raadasul a tizediket kovetoen torli is a teljes tartalmat a telefon, akkor ezzel sokat nem tudnak kezdeni. Ezert van itt a nagy botrany, mivel egy eleg nagy nyilvanossagot kapott bunugyben lenne szuksege a hatosagoknak a hozzafereshez, ezert ugy ereztek, hogy szeleskoru lakossagi tamogatas mellett tudnak nekimenni az Apple-nek, hogy a jovoben nehogy ismetelten elo tudjon fordulni ez a szituacio. Nem kell ebbe tobbet belegondolni, mint ami...
  • Tetsuo
    #28
    Mint említettem, az FBI esetében nem tudom, de a titkosszolgálatok tekintetében evidens az általános hozzáférés minden amerikai technológiához és céghez, ha szándék volt rá.
    Arra is volt példa jószerével, hogy műbalhét generálnak a sajtónak, manipulálva a közvéleményt, nem lennék meglepve, ha most is ez lenne.
    A Snowden által kiszivárogtatott feketekassza létezéséről mi a véleményed?
  • Papichulo
    #29
    Ha az adott esetrol fogalmad sincs, akkor miert folysz bele? FAQ: Everything we know so far about Apple's battle with the FBI

    Ezenfelul jelen pillanatban semmi sem tamasztja ala, hogy barmelyik amerikai szolgalat - belathato idon belul, adatvesztes nelkul - fel tudna torni a kerdeses keszuleket... sot, minden ennek az ellenkezojerol szol.
  • Tetsuo
    #30
    Én nem erről a konkrét ügyről beszéltem, hanem általános megállapításokat tettem.
    A feltörést nem tudom, honnan vetted. Pont arra céloztam, hogy az Egyesült Államokban lévő vállalat köteles hozzáférést biztosítani a technológiáihoz, ha a nemzetbiztonság úgy kívánja. Márpedig a telekommunikációs és adatkezelő eszközök esetében "úgy kívánja".
    Kulcs nélküli, "nehezen feltörhető" titkosítást pedig egyszerűen tilos alkalmazni az USA-ban. Hogy ez a törvényben hogy van megfogalmazva pontosan, azt nem tudom, ennek te is utánanézhetnél. ;-)
  • Papichulo
    #31
    Hogy ez a törvényben hogy van megfogalmazva pontosan, azt nem tudom, ennek te is utánanézhetnél

    Marpedig te hangoztatod boszen mar az n. postban, hogy letezik ilyen torveny, tehat neked kell ennek utananezni. En mar az elso valaszomban megkerdeztem, hogy pontosan melyikre gondolsz, de most csak a te kedvedert hadd ne ugorjak neki az elmult par evszazad osszes torvenyenek!