15
  • wwenigma
    #1
    https://www.youtube.com/watch?v=Yfke2JjpGYE

    https://www.youtube.com/watch?v=84dQPs_38tQ

    Érdemes megnézni, beteg, veszélyes dolog.....
  • Zsoxx
    #2
    Ezeken a szánalmas agyhalottakon én csak röhögni tudok.
    Utoljára szerkesztette: Zsoxx, 2015.10.12. 12:44:58
  • Dynamic
    #3
    15-20 évvel ezelőtt még csak kezdett begyűrűzni Mo-ra az egész dianetika, még nem voltak botrányok körülötte, plusz elég fogékony voltam az ilyen témákra, de ezek dacára is röhejes és hiteltelen volt számomra az egész. Pedig még az előadásaikra is elmentem, de úgy jöttem ki, hogy mekkora eszement kamu baromság az egész. Ezért érthetetlen számomra, hogy lehet fanatizmusig behűlyíteni az embereket. De lehet, hogy csak a magyar szcisek csinálták szarul az egészet.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2015.10.12. 14:33:00
  • MaRee
    #4
    https://www.youtube.com/watch?v=9rv0NLUfObc
  • ostoros
    #5
    A kelt Európai ember szkeptikus. Okkal. Már nagyon sokszor megégettük magunkat, felismerjük, ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Legalábbis a legtöbbünk.
  • ostoros
    #6
    Mondjuk az EU-t azt beszoptuk...
  • Tarathiel5
    #7
    Ja, annyira szar dolog egy valag pénzt kapni tőlük minden évben...
  • ostoros
    #8
    Ja. És ezt el is hiszed? Ha nem érné meg nekik vastagon, nem vettek volna fel. Következésképp nekünk nagyon nem éri meg hosszútávon.
    Szeretnénk, azt hinni, hogy mi vagyunk az okosabbak, akik megpumpolják az EU-t. De az igazság az, hogy az EU sokkal okosabb, és úgy van felépítve, hogy nekik érje meg.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2015.10.13. 01:54:27
  • Dewri
    #9
    Olvastam egyszer én is róluk, hogy mi is az alaptézisük, valami félelmetes baromságnak tűnt már akkor is. A legtöbb idióta szekta megmarad kicsinek, vagy feloszlik, de ezek? Nem értem hogyan lehet erre építeni és világméretűvé duzzasztani egy ember agyszüleményéből kinövő szektát, ami tele van gazdag és befolyásos emberekkel is. Iszonyat profi lehetett az alapító, valamit nagyon jól csinált... De ez már tényleg a legalja. Miért ennyire ostobák az emberek? Miért nem gondolkodnak, néznek a dolgok mögé, mérik fel a különféle lehetőségeket, miért állnak be birka módjára mindig valamilyen ideológia mögé és szajkózzák onnantól azt, mintha az ő véleményük lenne, pedig nem az... És nemcsak a vallás, bármiben így megy, politika, sport, stb...

    Ezért ilyen a társadalom, mert az ilyen birkának azt mondják, hogy gyerünk, le kell ölni a szomszéd ország birkáit, akkor mennek és leölik őket. Pedig csak el kéne gondolkodni, hogy miért is kéne őket leölni, mikor nem is ismerik, nincs is baj velük, stb, csak azért mert valaki mondja? Eh...
  • lamer the true
    #10
    Az emberek ilyenek, jár ezen vergődni. Megpróbálnak valami űrt kitőlteni az életükben. Az alárendeltség kényelmes érzés, valaki jobbat szolgálok, valakit aki megoldja aproblémákat, mert én nem tudom.

    Minden szervezett vallás a szervezetről és annak vezetőiről szól. Persze minden szervezet így működik, mint az állam is. Utópisztikus gondolat, hogy ne így legyen.A kérdés mindíg csak az, hogy a szervezet mennyire korrupt, mennyit oszt vissza a tagoknak.
  • ostoros
    #11
    Ez azért van, mert az új tagoknak egy büdös szót nem szólnak xenuról és a többi zöldségről, azt a részét a történetnek, csak "magas szinten" tudják meg. Gondolom akkor elég magas a szinted, ha elég pénzt adtál elég hosszú időn keresztül.
  • ostoros
    #12
    Ettől működik a társadalom. Hogy vannak akik elhiszik, és teljesítik amit a vezetés parancsol. Ha mindenki értelmiségi volna, saját véleménnyel, akkor bizony összeomlana a társadalmunk.
    Ez is evolúciós dolog. Az erőszakos horda mindig legyőzte a békés virágszaglászókat, hacsak nem akadt olyan vezető a virágszaglászók között, aki képes volt rávenni őket, hogy akár meg is haljanak a közösségért.
    Ezt olyanokkal, akik magukat túlságosan értékesnek tartják, és nem hajlandók az első sorban harcolni (márpedig valakinek azt is kell) nem lehet megcsinálni.
    De békeidőben is, valakinek a wc-t is ki kell pucolni, és a nehéz fizikai munkát is el kell végezni, nem lehet mindenki bölcsész. A görögök és a rómaiak ezt a problémát rabszolgák tömegeivel oldották meg, a mai társadalom pedig szakmunkások kinevelésével, és néprétegek szegénységben vagy legalábbis kiszolgáltatottságban tartásával.
  • Sequoyah
    #13
    A mai nyugati tarsadalom azert mar joval tobb kritikus, gondolkodo embert tud kezelni, foleg mert mar joval kevesbe elnyomasra epul a tarsadalmi rend.
    Remelem ez a trend folytatodik, es tovabb haladunk a tudasalapu tarsadalom fele.
  • ostoros
    #14
    Sajnos pont hogy nem afelé haladunk. Hanem van egy szűk elit, meg vannak hatalmas munkanélküli ingyenélő tömegek, akik már csak fogyasztásra jók, és könnyen befolyásolható szavazógépnek.
    Néhányan elkezdtek ez irányba dolgozni, mint mondjuk a svájciak, vagy a svédek, de a nagyarányú bevándorlás megfojtja ezeket a kísérleteket.
    Utoljára szerkesztette: ostoros, 2015.10.13. 20:54:49
  • end3
    #15
    "foleg mert mar joval kevesbe elnyomasra epul a tarsadalmi rend"

    Nem, csak az elnyomás és gyarmatosítás módszerei finomodtak és folyamatosan finomodnak.

    Az internetes monopóliumok hatalma, - még a vezető politikai rendszerek felett is, - a közvetített információ szűrése, az adatgyűjtés és "big data" analízis jelenleg mind ezt szolgálják. (Az elnyomás legfontosabb eszközeit ma úgy hívják: globalizáció, befolyásolás, személyi profilozás és internetes cenzura, végül a demokrácia "exportja".)