56
  • arty
    #1
    leáldozhatna a szenzáciohajhász cikkiroknak is ...
  • CairoJack
    #2
    Teljesen nevetségesen vannak árazva az ebook olvasók, különös tekintettel arra, hogy milyen hardver van bennük. 3-5 ezer forintokért kéne árulni őket.
    Nem csodálom, hogy kevés ember ad ki 50-60 ezer forintot valamiért, amiben 512 MB RAM, 2-4 Gb tárhely van, és a könyvolvasáson kívül másra nem használható.
    Nekem egy Kinle 5-m van, de egy trágya a menüje, külön szoftverrel kell rápakolni a könyveket, mert ha csak simán felmásolom a memóriába, nem látja a könyvfájlokat a gép. Szánalom. Az MS DOS szintjét nem éri el. Egy szenvedés használni, cserébe tényleg jó rajta olvasni, de 5 rugónál többet tényleg nem ér. Én vagyok a hülye, hogy kiadtam érte 30-at.
  • Merwenus
    #3
    SG.hu-n ilyen sok a külföldi cikkeket értelmezni nem tudó "újságíró"? Ennyire nincs pénz, hogy ilyen ostobákat kell felvenni a normális cikkírók helyett?
  • Zoli007
    #4
    Először is: az e-ink kijelző a kurva drága. Másodszor: a Kindle nem arra van, hogy innen-onnan letöltött könyveket másolgass rá, hanem, hogy megvegyed az Amazontól az e-bookot, és ez a része tökéletesen is működik.
  • FoodLFG
    #5
    és ez szerinted így rendben van? xD
    birkák vagytok. megveszitek jó drágán a hájpolt szart, aztán miután betereltek titeket a karámba, csodálkoztok, hogy meg is fejnek jó keményen.
    LOLFAIL
  • bakkerman
    #6
    "megvegyed az Amazontól az e-bookot"

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az nc*re-ról hallottál-e már? :D
  • Zoli007
    #7
    He? Hogy mi van rendben? Kötelező Kindlet venned? Nem. Ár-érték arányban szerintem verhetetlen. Csak az Amazonos könyvekkel működik? Nem. Innentől nincs miről beszélni.
  • Zoli007
    #8
    Ne ragadj ki félmondatokat. Amúgy szerinted nekem honnan vannak? Viszont ez nem változtat a tényen, hogy nem erre lett kitalálva, ha valakinek ez nem tetszik, vegyen más gyártótól.
  • arty
    #9
    lehet menni kitalálni olcso eink technologiát

    könyvet vásárolni birkaság? te tolvajcigány, honnan is értenéd...
    Utoljára szerkesztette: arty, 2015.10.10. 19:40:44
  • Szefmester
    #10
    Fura, az én olvasómra elég felmásolni is.. és évek óta használom kitartóan. Lassan azért kezdek elgondolkodni a cseréjén, mert a bekapcs gomb és a főbb gombjai kezdenek elkopni a sok használattól.. :D

    És megint csak nem mellesleg, sok ingyenes könyvet is lehet találni a neten, nem csak torrentoldalakon. Persze azokra is lehet gondolni úgy mint könyvtárra, de mégis más az.
  • barret
    #11
    Mehetnek a walkman után...
  • dyra
    #12
    Koobe Slightbook HD világítós Magyarba 26 000 pénz. Előtte NOOK GlowLight 2 használtam sajnos betört a kijelzője. Mindkettő kiválóan alkalmas olvasásra. Rengeteg ingyenes könyv elérhető Magyar nyelven is, személy szerint a magyar könyvesboltokban (online) rendszeresen keresem az elektronikus könyveket. Továbbra is azt gondolom a papír könyveknek is megvan a varázsa de ezek az ebook olvasók is remekül használhatók. Kár lenne értük.
  • pomm
    #13
    Nem tudom... Én sokat utazom és ha nincs az ebook olvasó nem kezdek el újra rendszeresen olvasni. Próbáltam laposon és tabon is, de az lcd egyszerűen bántja a szemem egy idő után. Mivel lapost, tabletet eleve viszek (vinnem kell), így még 2-3 könyv bepakolása már nyűg lenne a súly meg a méret miatt. Az olvasó viszont teljesen jó. Én Calibre-t használok hozzá. Pluszként pedig az újságot is kiváltotta nálam, mert automatán leszedi a híreket is és ha rádugom az olvasót, automatán fel is másolja az újakat nem kell semmit bűvölni.
  • mizar1
    #14
    Hát nekem van egy Kindle DX, Édesanyámnak egy Kindle, feleségemnek egy Kobo, és minden nap használjuk amellett, hogy van pár ezer papírkönyvünk is. Szerintem egyáltalán nem áldozott le az elektronikus olvasó, sőt, csak még jobb lesz. Én az iskolákban is ezt vezetném be, például a DX-méretűt egy bizonyos életkor felett. Sok pénzt megtakaríthatnának a családok, mert gimnázium elsőtől egyetem végéig nem kellene tankönyvekre pénzt kiadni. DX-en az ábrák is teljesen élvezhetőek.
  • Tetsuo
    #15
    Ezek szerint nem értetted meg, mit mondott már az elején... olvass el néhány könyvet és gyere vissza. ;-)
  • yamato41
    #16
    Nekem az e-book olvasókkal a méretük a bajom. Nekem egyszerűen nem jó a 10" alatti kijelző, mert a normál B5-ös méretet az tudja csak.
  • Tetsuo
    #17
    Így van, a hatásvadász cikk csak félreinformál.
  • CairoJack
    #18
    Nekem a Kindle előtt egy PocketBook-om volt, és egymilliárdszor jobb volt a menüje. Teljesen testre lehetett szabni, drag-n-dropp-os volt, csak felmásoltam a könyveket a menübe és már látta is. Egy baja volt, hogy nem volt elég kontrasztos, szobai környezetben már olvashatatlan volt lámpa nélkül. Ha a kijelzője jobb, akkor egész biztos, hogy soha nem cserélem le. És ebben az egy paraméterben tényleg sokkal jobb a Kindle, minden másban messze alulmúlja a PB-ot.
    Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy e-ink kijelző, de kizárt dolog, hogy emiatt kerül 40-50k-ba egy ereader. Főleg, ha megnézed, hogy ezért már milyen tableteket kapni. Tuti, hogy az amazon (és a többi gyártó is) iszonyat profitot rápakol.
    Meg hát egy kicsit ördögi kör ez. Nem veszik nagy tömegek, nem gyártanak belőle sokat, nem lesz olcsó a tömeggyártás, nem lesz olcsó a termék, tehát nem fogják nagy tömegek venni, és kezdődik elölről.

    Én nem hiszem, hogy az elkövetkező években le fogom cserélni ezt a vackot, de ha cserélem, egész biztos, hogy NEM Kindle-re. Sosem felejtem el, és nem bocsájtom meg, hogy mikor megvettem ezt a hulladékot, egy egész napom a konvertálgatásra ment rá, meg arra, hogy a pedánsan rendezett, mappázott könyvgyűjteményemet, új struktúrába rendezzem, mert ez a mocsok vacak nem képes mappákat kezelni. Szánalmas.
    Soha többet nem veszek ezek után Amazon terméket. Inkább veszek egy Kobo-t vagy Nook-ot, vagy újra PocketBook-ot, ha végre lesz bennük normális kijelző.

    Még annyit csak, hogy szerintem egy ilyen kütyü iskolába nem való, még egyetemre sem Szerintem a papírból tanulás sokkal mélyebb nyomot hagy az emberből, több inger éri a tanulót, tud firkálni, emlékszik hogy a könyvben fizikailag hol volt a tartalom, emlékszik a könyv illatára, egy kávéfoltra, egy gyűrődésre, és máris mélyebben bevésődik az anyag, mintha mindig ugyan azt az egysíkú, teljesen homogén felületet látja.
    Természetesen nem azt állítom, hogy nem lehet ebook readeren tanulni, csak azt, hogy inkább elvonja a figyelmet, mintsem segíti az elmélyedést.
    Helyén kell kezelni ezeket az eszközöket. Szórakozásra kiváló, de (még) rengeteg korlátja van, ami nem teszi lehetővé a papír alapú világ leváltását.
  • SaGa
    #19
    Téves. Az Amazon az olvasókat közel nullszaldósan adogatja. A könyveken keresnek. A jó minőségű e-ink drága.
  • mizar1
    #20
    Ezek ugyanúgy fejlődni fognak, mint minden más. Szerintem nem az olvasóval kell rendezgetni, hanem a számítógéppel. Az olvasót olvasásra kell használni, arra való. Ezért a kijelző a legfontosabb. Nekem a Kindle nagyon tetszik, a DX a dupla méret miatt különösen. Persze az nem hurcolásra van, az otthoni darab, része a könyvtárnak.
  • mizar1
    #21
    "Még annyit csak, hogy szerintem egy ilyen kütyü iskolába nem való, még egyetemre sem..."

    Lehet. Ki ezt szereti, ki azt, ki mindkettőt. Mindenesetre olvasóval nagyon sok pénzt megtakaríthatnának a szülők.
    A gimi és az egyetem nyolc kilenc éve papír tankönyvekkel kisebb vagyon.
  • Tetsuo
    #22
    Persze, környezetszennyezés szempontjából jobb, de a tankönyvek árát elkérik az e-könyvért is, hidd el.

    Szeretem a valódi könyveket, imádom, ha saját könyvtáram van; de az e-olvasó - hibái ellenére - iszonyúan praktikus.
    Egy olvasóban elfér több ezer könyv. Ha szépen rendszerezve van (Calibre-rel), akkor gyorsan megtaláljuk, amit keresünk.
    Olvasástól függően több hétig bírja az akksi, világítással. Egész jó felbontása van a "legújabb" e-inknek (ami már néhány éves - Carta).
    A kijelző mérete, sebessége, színei, dinamikája stb. viszont hagy kívánni valót.
    A helyesírás sem tökéletes, pl. ahogy elválaszt vagy éppen a margó; buherálni kell, patchet fölrakni, átírni különböző fájlokat, paramétereket.
    A Calibre egy open source program, ami sokkal fejlettebb, bármelyik cég ekönyv kezelőjénél, de sajnos a cégek nem nagyon akarnak vele együttműködni. Pl. a címkéket, alcsoportokat valószínűleg direkt nem látják a Kindle, Kobo stb. márkák.
  • Voltan
    #23
    Mekkora bullshit ez a cikk :)
  • mizar1
    #24
    Az iskolák elkészíthetnék a maguk tankönyveit, amelyeket a tanulók letölthetnének az iskola honlapjáról. Lehetne ingyen.
    Szerintem ez előbb utóbb megvalósul. Lesz hajlékony e-lap, A4-es méretű is. A Világ változik, a fejlődést nem lehet megállítani.
    Amikor 1975-ben azt jósoltam, hogy egy műanyag kockát kell majd bedugni egy készülékbe és elfér rajta egy szimfónia, körberöhögtek. Bár én se gondoltam, hogy megérem, és mi van ma? Több zeneszerző összes szimfóniája elfér egy pendrájvon.
    az e-könyv, e-papír előtt nagy jövő áll.
    Utoljára szerkesztette: mizar1, 2015.10.11. 19:27:03
  • yamato41
    #25
    "Lehetne ingyen."
    Hóóógyne. Meg még sörvirsli is májuselsején, mi? Miért nézed le a tananyagot előállítók munkáját, hogy ingyen adják az ő szellemi terméküket? Ez NEM része a tanári munkának, tehát nincsen ingyen.
  • mizar1
    #26
    Honnan veszed, hogy lenézem?
    A tankönyvírókat az iskola is kifizetheti.
    A társadalom dönti el, milyen megoldást választ.
  • yamato41
    #27
    Ha minden iskolának lenne sok-sok milliója egyéni tankönyveket íratni (mert egy-egy tankönyv költsége bizony milliós nagyságrend), akkor nagyon rendben lenne a közoktatás. Még az egyetemeknek sincs saját forrásuk tananyagfejlesztésre, nemhogy a közoktatásnak...
  • MaRee
    #28
    Nem tudom, én akciósan vettem a Kindle 5-ömet kevesebb mint 20k-ért, imádom. Rengeteget olvasok, már minimum a 3-4szeresét visszahozta az árának. Igen, letöltöm a könyveket, leszarom. Van kb 100+ hagyományos könyvem itthon, régen gyűjtöttem, de mivel sokat utazom nem hordhatok magammal egy könyvespolcot ha olvasni akarok. Amit nem lehet letölteni és nagyon érdekel, azt továbbra is megveszem.
  • Tetsuo
    #29
    Az ideák megvalósítása ellen szólnak bizonyos érdekek, pl. a könyvkiadók, szerzők érdekei.
    Ha majd esetleg az iskolák maguk véghez tudják vinni az ingyenes tankönyvek használatát, addigra amúgy is annyit esik az oktatás színvonala, hogy azok a könyvek nem fognak érni semmit sem.
    Az átlagember vagyis egy naiv realista a manipulált koreszmének megfelelően hisz a fejlődésben, de valójában visszafejlődés van majdnem minden területen, olyan nincs, hogy " társadalmi fejlődés" vagy "haladás".
  • yamato41
    #30
    Ha visszafejlődés van, akkor mikor volt fejlődés, vagy mikor volt az az ideális állapot, ami felé a fejlődés haladt, vagy amiből a visszafejlődés indult? (Nyilván szándékosan játszom az ördög ügyvédjét, kíváncsi vagyok a válaszra. Tényleg!)
  • sirpalee
    #31
    Amint lentebb le lett irva, a kindle arra lett kitalalva, hogy az amazon rendszerevel mukodjon egyutt, es arra tokeletes is.

    Ajanl valaki egy konyvet, meloba megnezem, 1 kattintassal megveszem es megmondom az amazonnak melyik kindle eszkozomre toltse le magatol. Hazaerek mar boven ott van a kindlen a cucc es kezdhetem olvasni. (altalaban 1-2 perc)

    Ha pdfet akarok ra felrakni, akkor elkuldom egy email cimre es az amazon auto konvertalja es par perc mulva ott a kindlemen. Hibatlanul megy.

    Az hogy, innen onnan letoltott konyveket pakolsz fel ra es nem megy... Mindenki leszarja. Nem vagy ertekes vasarlo, mert nem koltesz a konyvekre (emelle meg kb verpistike hozzaallas is, 10 dollart sajnalsz valamire ami 6-10 ora szorakozast ad?). Szoval a velemenyed teljesen irrelevans.
  • Akva
    #32
    "A negatívumok közé tartozik, hogy a könyvolvasók elvették azt a helyet, amelyet a nyomtatott köteteknek tartottak fenn."

    Normális?
  • yamato41
    #33
    A kindle nem kezel pdf-et? Hahahahaha. Hihetetlenül gagyi. Na most vált biztossá, hogy sohasem fogok venni ilyen vackot. Kicsit sokáig tartana a többezres (hozzáteszem teljesen legális és jogtiszta) pdf-ben lévő e-book gyűjteményemet egyesével elküldözgetni. Hogy ennek biztonsági kockázatát ne is említsem. Ezek után simán kinézem az amazonból, hogy egy jó kis kémprogramot illeszt bele a konvertált szarba.
  • gothmog
    #34
    "A kindle nem kezel pdf-et? Hahahahaha."
    -Hát, pedig de,
    "Kicsit sokáig tartana a többezres (hozzáteszem teljesen legális és jogtiszta) pdf-ben lévő e-book gyűjteményemet egyesével elküldözgetni."
    -Nem kell, csak ha épp nem jó úgy, ahogy a kindle megjeleníti (mert pl. nem arra a méretre/oldalarányra van tördelve), de küldeni még akkor se kötelező, telepítesz egy calibre-t és konvertálsz ott. És ha az összes ilyen, akkor se kell a "többezret" (ettől most hasra kellene esnünk?) egybe konvertálni, épp csak azt az egyet, amit épp olvasol. Nehéz?
    "Ezek után simán kinézem az amazonból, hogy egy jó kis kémprogramot illeszt bele a konvertált szarba.
    És azt ugyan vajon minek? De tényleg, mi a lófasznak? Magyarázd már el, mire jó egy kémprogram, amit egy prc vagy mobi formátumba (ami kb. egy zip-elt html kód) illesztenek bele?

    De igazából neked nem is ezek a problémáid ezzel az egésszel, UGYE?
  • gothmog
    #35
    Az még kimaradt, van ám a piacon könyvolvasó az amazonén kívül is, ha a kindle nem szimpi.
  • laci0604
    #36
    Ez hétfő reggel fél9kor esélyes a hét leghülyébb kommentje díjra!
  • Hoz_Hun
    #37
    Nekem is van Kindle-m és kezeli a pdf-et (az más kérdés, hogy én spec. Calibrében átbuherálok mindent mobi-ra, mert szeretem egyfajta beállítást használni). Amúgy ki az, aki több ezer könyvet küld át a Kindlére? Nekem rengeteg könyvem van a számgépen, de mindössze kb 20-30 Kindlén, MERT MINEK! Ha mondjuk, hosszú távra elutaznék és marhára válogatni akarnék, akkor mondjuk rápakolnák 100-at, de már az is marha sok. Már az lenne egy olvasmány, míg végiglapoznám melyiket is akarom olvasni.
  • Hoz_Hun
    #38
    A cikket is nettó baromságnak tartom. Nekem kb egy éve van Kindlém és azért lett mert a nővéremnél megláttam azt a kis kütyüt, ami nem világítós papírhatású képernyőjével azonnal megfogott. Amúgy kisebb könyvtáram van otthon. Korábban próbálkoztam tableten olvasni (számgépen meg se próbáltam), de a világító képernyő a súlya, meg az egész valahogy marhára nem jött be. Nekem kell, hogy felkapcsolom a villanyt és annak fényénél olvasom (meg a papírhatás :)). Ezt megadta a Kindle és imádom.
    Mindezzel együtt remélem a könyvek, mint könyvek fizikai formában még megmaradnak, de nehezen tudom elképzelni a mai világban, hogy az e-bookok bármennyire is visszaszorulnának.
    Utoljára szerkesztette: Hoz_Hun, 2015.10.12. 09:54:20
  • mizar1
    #39
    Miért kellene a PDF-et elküldözgetni bárhová? Egy karakterfelismerőn átfuttatod, mented RTF-be, majd a Calibre átkonvertálja EPUb-ba vagy MOBI-ba.
  • lammaer
    #40
    Normál PDFet nem kell OCRezni, mert a szöveg benne van "rendesen", a calibre ebook converter pikk pakk áttolja mobi-ba.

    Kivébe ha mondjuk képregényekről van szó, vagy a PDF ténylegesen képként tartalmazza a könyveket (mondjuk a szines képes mesekönyveknél célszerű, amúgy igen retardált megoldás, mert lóbaszó méretű lesz a fájl aminek az információtartalma amúgy pár 100K). A srác hozzászólása alapján sztem ilyesmit olvas, szóval tényleg nem célszerű neki az ebook olvasó.
    Mert azok szöveges könyvek olvasására valók, kifestőkönyvekre nem :) Meg hát ugy a srác biztos ki is dobná a kindlét, miután kiszínezett rajta egy oldalt és a következőt már nem tudja.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2015.10.12. 11:44:51