112
Pi_2_Model_B.png

Hivatalos oldal | MálnaPC | rPiBolt | Pi Store

Saját kitűző megadása


Mivel már jó néhány SG felhasználónak van Raspberry-je, úgy gondoltam kéne egy topik ahol megoszthatjuk egymással mire használjuk őket, ötleteinket.
  • Jim Morrison
    #1
    A Raspberry Pi egy hitelkártya nagyságú, olcsó számítógép. Emiatt a két tulajdonságának köszönhetően nagyon népszerű lett és mai napig töretlen sikernek örvend. Már több mint 5 millió Raspberry Pi-t adtak el világszerte.
    2012-ben került forgalomba, jelenleg a Raspberry PI 2 a legújabb változat, amin már a windows 10 is futtatható.

    RASPBERRY PI 2 MODEL B

    •900MHz-es Broadcom BCM2836 ARMv7 Quad Core processzor
    •1GB RAM
    A többi paraméter megegyezik a Model B+-ban találhatóakkal:
    •4 USB port
    •40pin-es kiterjesztett GPIO
    •Teljes méretű HDMI port
    •Ethernet port
    •3.5mm audio jack és kompozit video kombinálva
    •CSI kamera port csatlakozó a Raspberry Pi kamera részére
    •DSI Display Port csatlakozó érintőképernyőhöz
    •Micro SD kártyahely
    •VideoCore IV 3D graphics core
    •Micro USB-s tápcsatlakozás 1,8A 5V



    Felturbózott Raspberry Pi-k:

    Banana PI

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    •ARM Cortex-A7 dual-core, 1GHz
    •1GB DDR3 DRAM
    •SD card slot, max 64 GB
    •HDMI, Kompozit
    •3.5mm stereo jack
    •mikrofon bemenet
    •Gigabit Ethernet
    •2db USB 2.0 ports,
    •1db OTG micro USB port,
    •1db micro USB tápcsatlakozás
    •kamera port csatlakozó
    •92mm x 60 mm
    •48 g


    Arduino

    Bő választék
  • Jim Morrison
    #2
    Már egy ideje van Raspberry B+ om, viszont csak az utóbbi időben sikerült több időt foglalkoznom vele.
    Jelenleg 2 kártyával használom, az egyiken noobs, DSLR kamerát irányítok vele, a másik kártyán pi music box van.

    Nemrég vettem hozzá egy rapoo billentyűzetet, sokáig keresgéltem, de MerlinW-nek bejött, így adtam neki egy esélyt :)
  • modellmaker
    #3
    És mi a te véleményed a billentyűzetről? :) Vagy még nem érkezett meg?
  • Jim Morrison
    #4
    Már 1-2 hete nálam van.
    Minőségi, fém alja van (nem az a ropogós műanyag, elég strapának tűnik), kis hely ahova a bluetooth adaptert be lehet tenni ötletes.
    Mivel a rendes billentyűzetemnek kb a 75%-a szélességben (tapipadot nem számítva) így eleinte elég nehézkes volt rajta a pötyögés, még most sem megy tökéletesen, de már jobb (valszeg soha nem is fogok rajta tökéletesen gépelni, de nem is ezen akarok esszét írni). Egér is flottul működik, de mivel gui t ritkán használom így arra nincs nagy szükségem.
  • modellmaker
    #5
    Pont tegnap gondolkodtam rajta, hogy kellene valami bill. a raspihoz, mert amikor azon mókolok és nem tudok ssh-val rámenni, akkor dugogathatom át a gépről... De akkor így már van egy a kalapban. :)
  • Jim Morrison
    #6
    Én is sokáig nézelődtem, aztán merlin mondta, hogy ilyet vett hozzá és negatív véleményt se írt róla, így bátorkodtam megvenni. Nem bántam meg, eddig én is gépről kötöttem át, ha valamiért nem értem el másik gépről. 2.8"-as adafruit TFT kijelző mellett még monitorra se kell dugnom, terminal ez is jól olvasható, apróbb beállításokat eszközölni rajta, stb, arra pont jó.
  • GregSB
    #7
    Egy ismerősöm is vett egyet fél éve, és összekötötte egy otthoni hőmérő szenzorral, azóta a telefonján csekkolja milyen hőmérséklete vana lakásában :D

    Vannak oldalak, ahol az ilyen jellegű "home made" projektek össze vannak gyűjtve, részletesen leírva mit hogy kell csinálni?
  • Jim Morrison
    #8
    Hogy gyűjtőhelye van-e nekik nem tudom, de okos tükör készítéséről van több nagyon részletes, jó leírás.
    Nagyon jó cucc, csak sajnos én nem tudnám hova tenni :)
    Smart home kialakításához tartozó leírások egyébként esetek 90%ban nagyon jól ki vannak dolgozva.
  • modellmaker
    #9
    Egy nagy gyűjtőhelyet én nem találtam, de ha megvan mit szeretnél csinálni, akkor rengeteg leírást találni, főleg blogokban. A legjobbakat a hivatalos oldalon is megosztják. A DIY projektek gyűjtőhelyén, instructables.com oldalon is sok leírás van.
  • Jim Morrison
    #10
    Hivatalos oldalukon van a home-automation.
    OpenHub
  • MerlinW
    #11
    Jah, bátran vegyél Rapoo bill-t, strapabíró, kényelmes, kicsi. Multitouch tapipad, média billentyűk, driverless USB, stb. Ha használsz, az ékezetes karaktereket megtalálása kisebb kalandjáték, de ettől függetlenül jó vétel akár tablet/kisebb notebook-okhoz is. Nem bántam meg.

    Wifi vevőhöz meg .ZyXel NWD2105-t ajánlom. Pi2 támogatott bedugod-megy féle USB-s adapter.

    Raspberry Pi 2 Model B-m van, per pillanat médiacenterként (DVB házon belüli TV stream-elése (HTSP - tvheadend), videó, zene (XBMC-Kodi)) használom a cuccot, valamint fájl (Samba) és webszervernek (nginx, MySQL) egy rádugott 512GB-os SSD-vel. A távoli elérése SSH és xrdp-vel (remote desktop server) történik. Az OS default raspbian.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.09.19. 23:14:55
  • Solten
    #12
    Pi 2 model B-m van, Logitech K400-al tolom. Nalam is mediacenterkent mukodik (osmc) es hazi NAS-kent egy 2 terras vinyoval. Erdekes hogy az osmc mukodik az LG TV-m tavkopojevel is :)
    Ilen kis csini aluhazban csucsul, ugy van kialakitva hogy erintkezzen a CPU-val, nem artana huznom egy kicsit:

  • Jim Morrison
    #13
    Stream mennyire röccenőmentes ? (Gondolok itt a 720p/1080p brrip re es tarsaira)
  • alma2
    #14
    Teljesen, de meg az elso verzional is az volt, tudomasom szerint. Stream alatt gondolom a halozatrol atjott filmekre gondolsz.
    Kodival beallitod, hogy minden filmnel valtson a filmhez valo hz-re a tv-t. Igy a gyakorlatban az osszeset "24p-ben nezed", roccenes nelkul. Legyen az tv-rol felvett 25 fps-es valami is akar, akkor 50 hz-re nyomja a tv-, ahol az elektronikaja, vagy a softvere minden problema nelkul tolti ki a hianyzo reszeket.

    Az ilyen streameak mp4 stb dekodolasara ezekben tudtommal fix funkcios reszek vannak. Igy a magok is raernek kozben, mast csinalni. Viszont meg nem tamogatja a HEVC-t hardveresen, az diavetites rajta.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2015.09.25. 11:21:30
  • Jim Morrison
    #15
    köszi, adok neki én is 1 próbát.
  • MerlinW
    #16
    Én tettem rá kijelzőt (multitouch) is, ilyet:)
    Plusz van rajta 4db programozható gomb is - pi ki/bekapcs, kijelzó ki/nekapcs, reset, a negyediket nem használom, de valamit majd kiatlálok rá:)


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.09.25. 21:30:36
  • Solten
    #17
  • MerlinW
    #18
    Most mi?:) Konzolnak szuper. Miután ~50 méterre van a masina mindenféle monitortól, tele van erőszakolva külső SSD-kkel, ha nincs pl. SSH kapcsolat macerás összehozni egy monitorral. Egyébként sok másra is jó. Hozzádobunk egy aksit, sőt (nagyon jól máködő napelemet is lehet kapni hozzá) és kész a 4 magos hordozható kvarcjáték xD
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2015.09.25. 21:38:48
  • Jim Morrison
    #19
    az miért jó ha érintkezik cpu val az alu?
    Nekem ilyen van:

    Meg van egy másik fekete, amibe van a kamerának kialakítva hely (van kamerám is, azért)
  • Hecker007
    #20
    Bocs hogy belevau, eddig csak olvastam :D
    Azért jó, mert hűti a cpu-t és így lehet rajta húzni valamennyit. Én mikor játszottam a kis kütyüvel azon külön hűtőborda volt ami nem minden tokba fért el, meg a szellőzést is meg kellett oldani, ez hogy a ház a hűtés is egyben nagyon jó ötlet szerintem.
  • Jim Morrison
    #21
    á, igen hűtőket néztem én is, csak nem esett le, hogy itt a házzal egyben van, köszi :)
  • bracsek #22
    Nekem egy RASPBERRY PI 2 MODEL B-m van, én tv hez használom egyfajta okostv-ként raspbian-t telepítettem rá, androidra van egy raspicast nevű program, arról szépen lehet kezelni, feltelepítettem a transmission torrent klienst, azt is androidos telefonról szépen lehet kezelni, így jól elvan ez magában, még egy samba szervert telepítettem rá, helyi osztott merevlemeznek, van egy 8 csatornás relé rendszerem hozzá, de azt csak a sima model b-vel használtam, erre már fel sem tettem, mivel nem tudtam igazán hasznos funkciót kialakítani hozzá. van még egy digitális óra kijelzőm, de azt olvastam, hogy valami 47 kiló ohm-os ellenállásokkal kellene bekössem, és olyanom nekem meg nincs, szóval az még várat magára, hogy azt a kijelzőt használjam, egyedüli szívfájdalmam, hogy ez sem annyira robosztus, hogy legalább facebookot böngészni lehessen rajta. de házi kis szervernek elég. Még az alternatívák közé felsorolnám a qubie truck-ot, mivel abból van 2GB ram-mal és sata csatlakozóval, az szinte mindenkit ki tud elégíteni, mondjuk én azt sem próbáltam.

    Rapoo billentyűzet? 50 dolláros eszközhöz 62 dolláros billentyűzet? (Ilyenkor érzem magam skótnak, mikor én még egy házra se költöttem, ott lóg a tv-m hátán ahogy isten adta)

    Utoljára szerkesztette: bracsek, 2015.09.28. 09:03:12
  • alma2
    #23
    Nekem is ott log csupaszon. A kutya nem latja, es meg szellozik is. Ha meg rakoltenek 2x 3x annyit, mint az alap ara. Akkor biztosan nem bohockodnek ezzel, mert elveszti a lenyeget.
    Akkor veszek egy 8 eves laptopot, nagy kijezlzo 100x gyorsabb, kenyelmesebb stb.
    Halozatom fixen be van dugva, a tv-m tudja a cec-et, tokeletsen es kenyelmesen tudok navigalni a tv taviranyitojaval. Kb youtube lejatszo van rajta pluszban, meg radio app, amivel mennek a net radiok.
    Sot most tv sincs rakotve, telefonon van a yatse alkalmazas, ha nagyon gepelnem kene valamit, azzal barmit tudok iranyitani rajta ami szukseges nekem kenyelmesen.

    Utoljára szerkesztette: alma2, 2015.09.28. 16:01:20
  • shaddam
    #24
    Jó hogy ennek is lett topikja. Nekem egy B+ modell van, sambával, 2 terás vinyóval megy több mint egy éve 24/7 (néha rajtakapom hogy újraindul, de sebaj) meg egy pi2. Utóbbival néha-néha retró emuzok, meg tervbe van véve hogy muzsikáltatok vele floppy-t :D Ezt nem tudom hányan ismeritek, egy ideje használom hogy távolról piszkáljam
  • MerlinW
    #25
    $30 a Rapoo.
  • bracsek #26
    Ami linkelve volt, az alapján írtam a 62-őt, 30 ért sem olcsó, de már reálisabb mint a 62, kezd elviselhető áron lenni, nem reagálom le, mint mikor megtudják mennyi a lottó e heti főnyereménye.
  • MerlinW
    #27
    Oké, de 10k-ért egy jó touchpados bill.-t kapsz, ami használható minden USB-s eszközzel. Tehát nem csak a Pi-hez jó:)
  • Jim Morrison
    #28
    én hibám, csak gyorsan rákerestem, képet megvizsgálva már látom, hogy apró eltérések vannak a linkelt és aközött ami nekem és merlinnek van :) én se vettem volna 60dollárért az fix :)
  • Jim Morrison
    #29
    Pi-Top
    300 USD
  • Jim Morrison
    #30
    e paper, founded kickstart project

    már gondolkodtam, hogy beszerzek egy eink képernyőt pi hez, hogy reggeli cumók esetleg szépen már ott sorakoznak a kijelzőn vagy ilyesmi, de ez ugye pici. Viszont nagyobb eink kijelző használatához találtam ezt a leírást. Bár ez sem valami felhasználóbarát :)
  • Jim Morrison
    #31
    Pi powered party button :)
  • alma2
    #32
    Valahogy mar maskepp nezek a dolgokra, mint 20 eve, ennek pl mi ertelme? Meg a leirasban sem tudott hasznosat, ertelmeset mondani, foleg az ora meg a weater station a vicc... jo kis draga ora lenne..
    Ha neked meg egyszerubb odamaszni a pihez, vagy melletted pihentetni, ahelyett, hogy a telodra raneznel, es megkapd ezeket az infokat, sot sokkal tobbet, szebb formaban, akkor teged sem ertelek :)
    Persze ertem en, hogy jo moka egy ilyet osszehozni a keszitojenek, vagy lehuzni a nepet. na de akkor is, valaki nyissa fel a szemem a hasznossagarol a projecknek, amit egy tescos 2 forintos weather stationrol, vagy a telefonodrol nem tudsz kinyerni.


    What can I do with it?

    In conjunction with your Raspberry Pi and some power you might make:

    Desk or wall clock
    Weather station
    Twitter feed display
    Anything else you can dream up
  • Jim Morrison
    #33
    Én pi-t elsősorban tanulás céljából szereztem be, talán én vagyok itt az egyetlen akinek nem a tv mellett lóg/ arról streameli a filmeket.
    Pont az elkészítésnek van értelme /szerintem, számomra/ mert még ha nem is saját scriptet írok az időjárás stb. megjelenítésére, amíg eljutok odáig, hogy sikerül beüzemelnem egy okos tükröt/einkes kijelzőt nem csak a sw es ismereteim bővülnek, de a hardveresek is. Következő alkalommal már okosabb leszek, esetleg még egyszer megcsinálom csak saját kóddal, stb :)
    Apró lépésekben haladni jobb, mint nem haladni :)
    Valószínűleg nagyon nem is használnám, reggel is csak épp ránézek a telefonomra, hogy milyen értesítésekk jöttek és megyek is utamra. Egy okos tükör előtt ha mondjuk fel is tudnám valahova szerelni abból a szemppontból jó lenne, hogy fogmosás közben úgy is ott lenne előttem és akkor már elolvashatom a reggeli híreket :)
  • MerlinW
    #34
    A LEGO-nak mi értelme? Pontosan:)
  • Solten
    #35
    HTPC/media server/NAS irant erdeklodoknek egy klassz oldal: link. Jo kis alapra lecsiszolt disztro ez a Minibian, Kodi, plex media server is rapakolhato: link
  • modellmaker
    #36
    Köszi, ezt elteszem, még jól jöhet!
  • GregSB
    #37
    Én pl mostanában ismerekdem a Computer Science-al mint területtel, és én azért fogok venni egy Pi-t mert baromira érdekesnek tartom hogy közvetlenül a hardvert tudom programozni :)

    Értelme / direkt gyakorlati haszna valószínűleg nem lesz annak a cuccnak majd amit kreálok, de a folyamat amíg eljutok majd oda az számomra baromi érdekes lesz.
  • Jim Morrison
    #38
    transmitting-fm-am-ssb-sstv-and-fsq-with-just-a-raspberry-pi
  • Jim Morrison
    #39
    RaspberryPi Zero
    *A Broadcom BCM2835 application processor
    **1GHz ARM11 core (40% faster than Raspberry Pi 1)
    *512MB of LPDDR2 SDRAM
    *A micro-SD card slot
    *A mini-HDMI socket for 1080p60 video output
    *Micro-USB sockets for data and power
    *An unpopulated 40-pin GPIO header
    *Identical pinout to Model A+/B+/2B
    An unpopulated composite video header
    *Our smallest ever form factor, at 65mm x 30mm x 5mm

  • MerlinW
    #40
    MagPi magazinhoz adják mellékletként:) 6 font az újság ára.