150
Resident Evil 2 Remake
  • haxoror
    #1
    https://www.youtube.com/watch?v=ZcW6W-xVl-8

    Most már hivatalos, a Capcom végre bevállalta :)

    (a kereső nem adott ki Res2 topikot, sorry ha van már)
  • darkSectorxxx #2



    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.01.20. 01:00:47
  • darkSectorxxx #3
    Úgy tűnik lesz a hétvégén talán infó. Ideje lenne! :)
  • darkSectorxxx #4
    "Érdekes információk érkeztek a Resident Evil 2 Remake kapcsán, mely alaposan átrendezheti a játékmenetet.

    Idén foglalkoztunk már a feltehetően egyre közeledő Resident Evil 2 Remake leleplezésével, melyről ma igen izgalmasnak tűnő értesülések érkeztek. Itt kell rögtön megjegyezni, hogy ezek mind meg nem erősített adatok, a 4Chan oldaláról származnak, azonban érdemes azt is visszaidézni, hogy a Resident Evil 7 később hivatalos részleteit is itt olvashattuk első alkalommal. De akkor a lényeg, hogy a Resident Evil 2 Remake leleplezését hamarosan megejti a Capcom, ám jelentős változtatásokat eszközöl a játékmenetben. A legnagyobb változás például, hogy a tervek szerint belső nézetből élhetjük majd át a kalandot, de ez még változhat.

    Ha marad a külső nézet, akkor pedig mozogni és célozni is tudunk majd egyszerre. A várost teljesen átalakították, ahogy a sztori is jelentősen megváltozott. Eltűnt az A és B történeti szél, helyette kapunk egy kampányt Leon, egy másikat pedig Claire szemszögéből. A népszerű krokodilos jelenet is kikerült a programból, illetve visszatér Sherry is, mint játszható karakter. A nehézségi szintet jelentősen megemelik, Hard-fokozaton például még automata mentés sem lesz. Most már nagyon várjuk a Capcom hivatalos nyilatkozatát a játékkal kapcsolatban."

    Amennyiben ez igaz lesz, kérdem én miben Resi 2 ez? És mikor vegyem elő a pöcsömet nekik?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.01.22. 17:57:48
  • Fpocok
    #5
    BUMP, ITS HAPPENING!
  • vk90
    #6
    Szerintem örülnek neki az emberek hogy ez most nem csak egy nagyobb textúrákat kapott 4K-ban játszható ugyanaz a resi lesz mint anno. Én bízom a játékba, a Capcom ritkán bassza el :D
  • scomcomputers
    #7
    Kinn a demo...30perc gameplayt engedélyez!
  • kopaszqtya
    #8
    Itt meg a 30 perc korlátot feloldó törés :D
    Cikk
  • Seth
    #9
    Pont ezért nem jönnek demók PC-re. Mindent kibányásznak, elspoilereznek ami a játék adataiban van
  • benőmenő
    #10
    Mert minél gyorsabban és olcsóbban akarják megúszni a demót. A Resi 7 Beginning Hour demója egy külön játék volt ami a vendégházban játszódott, és még a sztorihoz is hozzáadott.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.12. 14:54:27
  • scomcomputers
    #11
    Nehogy rosszul legyél már Mate!Szerinted a készítők,nem tudják ezt előre,hogy "ügyes" emberek kilövik az időlimitet...akár mennyit is bolyongsz, a semmiért,ha visszamégy a földszintre,a zsaruhoz,már vége is a demónak....márpedig oda vissza kell menni...
    Én eddig bírtam...
  • Shep
    #12
    19 perc volt nekem a demo, ennyi elég is volt ahhoz, hogy felmérjem nem lesz ez rossz, kár ,hogy a hülye inventory rendszert meghagyták, azt régen is utáltam.
  • darkSectorxxx #13
    Én sem azt mondtam, hogy másképp nem is lehet csinálni, de ismerem már a mostani Capcom-ot és az ipart....
  • benőmenő
    #14
    A DX12 módot a demóban el lehet felejteni, ha valaki még most kezdene neki.
    DX11-ben egyedül a textúra és árnyék felbontást nem tudtam maxra tekerni 1080p-ben és beton 60 frémmel ment, míg dx12-vel kb. minden többlépcsős dolgot lejjebb tekertem az AA, AF és AO kivételével, a contact shadow-t teljesen kikapcsoltam és még így is dobált el frémeket, bármi látható plusz nélkül. Ha a DMC5 is így fog futni, akkor az már kánaán.
    Konfig: 6 GB-os GTX1060; i5 4690k 4,2GHz; 8 GB RAM.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.13. 23:27:53
  • darkSectorxxx #15
    murvajo hallani.
  • darkSectorxxx #16
    Skacok!

    Láttam 2 felvételt, hogy a demoban pl fel tudták robbantani a c4-es blokádot a játékban, meg középen a hall-ban a szobor alatt meg tudták nyitni a lejárót is.

    EZT HOGY az istenben?

    Mert ha van ötlete valakinek, jelezze!

    5:00




    3:20

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.19. 16:15:19
  • scomcomputers
    #17
    Ott van az is a yt-on,csak tovább kellett volna keresned....de nem érsz vele semmit,én kipróbáltam,mivel ez egy demo,szóval nem tudsz tovább jutni új map-ra,csak a lezárt helyekre tudsz bemenni,ahová betudsz...

    A hozzávaló a yt-on a leírásban....
    Utoljára szerkesztette: scomcomputers, 2019.01.19. 16:42:56
  • darkSectorxxx #18
    Ez a célom, csak a lezárt helyekre!

    BIG THX érte, tied a képzeletbeli 1000000.Ft-os jutalom! :D
  • scomcomputers
    #19
    Köszi...már kőtöm is el....
  • darkSectorxxx #20
    Nem szabad, még a közjegyző nem érvényesítette az átvételt. :D
  • scomcomputers
    #22
    Teljesen felesleges, 25.-e mindjárt itt van...
  • darkSectorxxx #23
    Van aki nem tudja megvenni, meg a mindjárt, az még 5 nap. :D
  • chris0000
    #24
    nah ilyet se láttam még,h a vramom elfogyott (11Gb 1080Ti) mert vagy 6 lépcsőn lehet állítani a grafikát
    meg dolby atmos hang,az elég paraszt...és működik is a TV-n,ha vmi mostani kiadás és LG...az ajtó bezárult mögöttem és úgy is hallottam,pedig semmi extra rendszerem nincs (atmos5.1,7.1) csak a sima atmos rendszer a TV-ben...
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2019.01.23. 21:41:52
  • darkSectorxxx #25
    Igen a max grafikán sok kell neki. :D

    De akkor te 4k-ba nyomod , mert 1080p-ben 7gb elég.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.23. 21:42:16
  • chris0000
    #26
    igaz nem írtam...4K
    de azért valjuk be annyira nem tükrözi a grafika ezt az óriási hardverigényt...még 4K-ban sem...persze a hangulat rendben van... jó kis remake lett...
    Utoljára szerkesztette: chris0000, 2019.01.23. 21:50:21
  • darkSectorxxx #27
    Hát, azért valjuk be, nem tudom mennyire optimalizált, valszeg kuvára nem, de ilyet se nagyon látsz játékban, amikor egy zombi vagy szörnyek a konkrét mindene ki van dolgozva, ezt látod amikor elkapnak meg szétlövöd darabokra őket, meg nyúlik az arcuk, és a seglyukán kilátni végig a beleit.

    Ez azért nem sűrűn fordul elő, legtöbb esetben a karaktereknek jó ha a szája mozog.

    Szóval megelőlegezem, hogy a játék nagy része fizikai számításokban merül ki. :)
    Mert valóban a pocsék képernyő oldalán homályos szart meg a szűk sötét helyeket nem feltétlen erőművekre optimalizálják.
    Meg sok moszat, csillogó szarok, de tükörképe a karakternek nincs, meg az üvegekben sem az tükröződik, ami valóságban látszódna olyan szögből, szóval itt inkább a karakterekre megy a kraft szerintem.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.23. 21:53:35
  • Fpocok
    #28
  • JaSoN HuNTeR #29
    Sziasztok, ti melyik karaterrel kezditek el a játékot?
    Mi a különbség a kettő között, melyikkel érdemes elkezdeni?
    Mit kell tudni róluk?

    Ezeket azért kérdezem mert nem tudok dönteni.!
    Utoljára szerkesztette: JaSoN HuNTeR, 2019.01.24. 18:20:37
  • scomcomputers
    #30
    Mivel anyósom nálunk van 1 hétig,én először vele küzdök meg,hogy odaengedjen a gépemhez....
  • csgj
    #31
    Sziasztok! Igaz, én ps4-en játszom, de pont ezért kérdezem: nálatok is furcsán elmaszatolódik a tükröződés bizonyos felületeken? Leginkább a fából készült tereptárgyakon vagy a padlón látni az elmosódást. Talán ghostingnak is lehet nevezni. Mindenesetre nem tűnik normálisnak.
  • darkSectorxxx #32
    Igen, sőtt van hogy nincs is, mind az 5 platformon más, de egyiken sme éles, ez az ára a látványnak.
    Nincs tükörkép sem, és a tükröződések sem valósidejűek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2019.01.25. 18:11:49
  • benőmenő
    #34
    A demó annyira final build volt, hogy még ez a glitch is benne maradt a teljesben. Akkor jelentkezett mindkét alkalommal nálam, amikor megnéztem a laptopon a videó, ahogy beérünk a rendőrségre. A játékból teljesen ki kell lépni és utána visszatöltve már jó. Mindez annak ellenére, hogy komolyan vettem a vram figyelmeztetéseket.

    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2019.01.26. 11:04:11
  • darkSectorxxx #35
    Minden játékban van bug.
  • Voltan
    #36
    Egyébként hihetetlen, hogy mennyire sikerült reprodukálni a régi játék hangulatát. Ez nem semmi, tekintve, hogy tök más az egész sztílus. De itt olyan nosztalgiacunami van, hogy csak vigyorgok! Le a kalappal! Így kell remake-et csinálni.
  • darkSectorxxx #37
    Nekem nosztalgia nincs mert minden új benne nekem, de Elza ruhában Wesker fegyverével lőni nem rossz.

    Már várom mikor lesz trainer hozzá a végtelen lőszerrel.
    Mert úgy jobban élvezném.

    A késnek meg hogy van durrability-s, az no comment.
    Az is nekem negatívum.
  • darkSectorxxx #38
    A búvár effektus is negatívum, de azt betudható a szar optimalizálásnak.
  • Seth
    #39
    Mi az a búvár effektus?
  • darkSectorxxx #40
    Van jobb és baloldalt, meg kicsit fent és lent is egy fátyol, amikor fordulsz elsötétíti a hátteret, kegyetlen undorïtó.

    Minden platformon van ilyen sajna.
    És van hogy nézel mondjuk egy irányba pl a hall-ban.
    Utána picit alrébb forgató a kamerát... És hirtelen elsötétül a kép vagy kivilágosdik.
    Nem tudom erre mi szükség volt.
  • darkSectorxxx #41
    Fogj egy képet amire photoshopban tegyél egy fekete réteget mondjuk 15-20%-os átláthatósággal és töröld ki a közepét, hogy mind2 oldalon maradjon egy kisebb csík, na ez van a játékban is.

    Amikor beérsz a rendőrörsre. Àllj méh a pult előtt mondjuk és lassan forgasd a kamerát é mondjuk nézz egy adott sarokba, mondjuk a jobb felső sarkot, ahogy forogsz a sarokba ami bekerül meg végig a kép oldalán elkezd minden homályos lenni. És halványodni vagy konkr3étan egy fekete paca Lesz mintha törölné a háttér bevilágítását....

    Kint az örs bejáratánál jobbra van egy utcai lámpa.
    Állj elé. Nézd meg a lámpaburát hogy a képernyő közepén van utána fordítsd a kamerát hogy a lámpa elkerüljön a mondjuk jobb szélére a képernyőnék.

    Na akkor észreveszed mi a baj.

    A Chromatic effekt is ilyen hasonlóan a képernyő szélén módosítja a képet.
  • Seth
    #42
    Hát ha eddig nem zavart,ezután sem fog :)