9
  • Skylake
    #1
    Krumplivirágosok nagy felhajtással űzött szellemi maszturbációjának eredményét láthattuk.
  • NEXUS6
    #2
    Ez mitől tudomány?
  • Ragnaar
    #3
    Kell ez néha, nehogy a katonák megszokják, hogy csak homokzsákokat cipelnek 5 évenként árvíz idején, meg ugye, ha nem pufogtatják el a hadianyagot akkor gyártani se kell, az meg nem jó..
    Utoljára szerkesztette: Ragnaar, 2015.07.31. 11:56:51
  • VolJin
    #4
    viszont azt gondolták, hogy a demokráciaexportba, csak át csap, és akkor lehet zsidózzni, szóba kerül az ukrán válság, és az nóveli a lattintásszámot...
  • fonak
    #5
    A Tajvan elleni kínai invázióval is mióta riogatnak, anno 2008 előtt még olvastam olyan jóslatokat, hogy az olimpia után tuti megindulnak.
    Szerintem eszükbe sincs, békésen akarják meggyőzni a tajvaniakat, hogy adják fel a függetlenségüket, és Hangkonghoz hasonló státusszal csatlakozzanak az anyaországhoz. Persze a meggyőzés eszközei közé tartozik egy hiteles katonai fenyegetés is, ha Tajvan tudatában lesz, hogy pár napnál tovább nem tudna kitartani, valószínű, hogy jobban hajlanak egy ilyen megállapodásra. Meg persze annak tudatában is, hogy az USA valószínű, hogy nem sietne a segítségükre.
    A tajvani partok egyébként elég sziklásak és vadregényesek nem nagyon vannak ideális landolási partszakaszok.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2015.07.31. 23:02:13
  • NEXUS6
    #6
    Én szerintem a nyugati médiának meg nem kéne azt a látszatot kelteni, hogy szemben a PRC-vel a Tajvan a demokrácia őshazája, mert nem. És önálló államként is elég kevesen ismerik el, ezek után nehezen lehetne nemzetközi jog oldaláról, agresszióként értelmezni, ha Kína bevonulna.
  • ostoros
    #7
    Ugyanez az észak-koreai dél-koreai viszonylatban is igaz. Délen katonai diktatúra volt, és ma is egy militarista társadalom, nem az a demokrácia, aminek itt feltüntetik. Még ma is a diktátor lánya az elnök.
  • fonak
    #8
    Dél-Korea 1987 óta demokrácia, igen, most Park Chung Hee lánya az elnök (de korábban volt a diktatúra idején bebörtönzött ellenzéki is elnök náluk), de demokratikusan lett megválasztva. Tajvan is a 80-as évek óta demokrácia.
  • NEXUS6
    #9
    Amcsiban a köv választást meg vagy valamelyik Bush palánta, vagy a nagyszaxofonos volt elnök felesége nyeri a lehetséges 300 millió állampolgárból, mert az a demokratúra... izé diktoktokrá... na... demokrácia igazi őshazája!
    XD