59
Dél-koreai MMORPG amerikai és európai kiadása
  • PetruZ
    #1
    A koreai Devilian MMORPG a Távol-Kelet után az amerikai és európai játékospiacra is elér. A képviselőjük a Trion (Rift, ArcheAge, Trove, Defiance) lesz, már lehet jelentkezni a bétára.
    Maga a játék egy Diablo-szerű akció-rpg többféle kaszttal, guild-ekkel, 20 vs 20 pvp-vel, és szokásos változatos fejlődési lehetőségekkel.

    https://www.deviliangame.com/en/
    https://twitter.com/DevilianGame
  • madnessmarci
    #2
    Köszi az infót :D egy próbát megér
  • PetruZ
    #3
    55 perces videó a játék angol nyelvű, pre-alfa változatából. A lényegi rész 2:00 körül kezdődik.
  • PetruZ
    #4
    Livestream 2 videó, dungeon-ök és az ördögi forma.
  • PetruZ
    #5
    Livestream 3 videó, berserker class és a talizmán működése.
  • PetruZ
    #6
    Livestream 4, cannoneer class és mászkálás a fővárosban, Asperonban.
  • PetruZ
    #7
    Livestream 5, a GamesCom-on bemutatott legfrissebb változat.
  • alyr2
    #8
    hat eleg gagyi ! :)
  • PetruZ
    #9
    MMOHuts videó a PAX-ról, karakteralkotás és az első 5-10 perc gameplay.
  • Ghalesh
    #10
    Játszik valaki az alfával? Ha igen, az vegyen fel, Ghalesha néven futok, lv19 Shadowhunter. Nekem tetszik eddig, elég jó kis action gamma.
  • Ghalesh
    #11
    Sziasztok,
    Streamelem a játékot, Kedd és Vasárnap kivételével valszeg minden este fogom a héten. Szeretném népszerűsíteni, hogy minél több magyar jöjjön, mert nekem nagyon tetszik és jó lenne magyarokkal együtt tolni. Majd vmikor a héten írok egy rövid összefoglalót is a tapasztalataimról.
    http://www.twitch.tv/ghalesh/
  • Ghalesh
    #12
    Sziasztok,

    2 hétnyi játék után úgy gondoltam írok egy rövid összefoglalót a játékról, hátha kedvet kapnak többen a magyarok közül is ehhez a kurvajó játékhoz :) A játék egy action RPG, hasonló a Diablo-hoz vagy a Path of Exile-hoz, csak mindezt egy mmo formájában. Ez azt jelenti, hogy a dungeonökön és a pvp arénákon kívül mindenki egy térben játszik. Az irányítás nagyon érdekes, 2 féleképpen tudsz mozogni. Vagy az egérrel point&click-elsz mint a Diabloban és úgy mozogsz, vagy használod a megszokott WASD billentyűket. A képességeket rárakhatod az egér bal vagy jobb gombjára, illetve 1-8ig és az F billentyűkre is lehet. Fontos tudni, hogy a varázslat (vagy lövedék) oda megy, ahol a kurzor éppen tartózkodott a lenyomás pillanatában. Az egész irányítás először nagyon bonyolultnak tűnik, de kb 5 perc után annyira megszokod, hogy nehéz mással játszani később. Nagyon intuitív és intenzív.

    És most el is érkeztünk a harchoz, a játék legjobb részéhez. Na az valami fenomenális. Röviden szólva: kurva jó :) Nem tudom megmondani pontosan mi, de az egész mozgás, az vizuális effektek, a hangok mind egy nagyon jó hangulatot dobnak össze ahol azt érzed, hogy konkrétan rombolsz. Állandóan mozogni kell, nem állhatsz egy helybe, mégis oda kell irányítani a képességet ahol a mobok lesznek, szóval folyamatos intenzitás és effekt orgia, de valahogy mégsem fárasztó. A mozgás folyamatos, az animációk is szépek és az egésznek van egy áramlat érzése, ahogy játszol, ami visz előre, hogy még még.. Nem tudom jobban leírni. Talán ebben rejlik a játék ereje, mert egyébként egy grindfest.

    Most elérkeztünk a játék kellemetlenebb részéhez. Valójában arról szól, hogy nonstop mész és ölsz a szintezéshez és a jobb gear eléréséhez. Ez számomra rettenetesen jó érzés, totál leköt a harc miatt, de el tudom képzelni, hogy ez valakinek unalmas lenne. Az előbb nagyon leegyszerűsítettem, de valahol az időd 60%-t a harccal töltöd.
    Hogy mit csinálsz a másik 40%-ban? Hát az inventorydban és a különböző craftolási és enchant ablakokban vagy. Annyi különféle upgrade rendszer van és annyi új itemet kapsz, hogy kb fél óránként kell egy 10 percet foglalkoznod azzal, hogy amit kaptál azt szétszedd/lecseréld/fejleszd/craftold/stb... Ha nem teszed meg, akkor fél óra után betelik az inventory és nem fogsz kapni cuccokat. Amik viszont nagyon fontosak, Koreai MMO lévén a legfontosabb, hogy folyamatosan fejleszd a gear-det, különben a következő szobában meghalsz. A fegyverekkel kapcsolatos fejlesztési rendszereken kívül (enchant, artifact, combine) van még egy talisman rendszer is, ami a karaktered általános statjaid növelik. Ezeket a "talizmánokat", amik tulképp kártyák, is lehet fejleszteni, kombinálni, enchantolni. Szóval ezekre is kurva sok időt el lehet baszni, de valahogy jó érzés, ahogyan egyre jobb és jobb cuccaid vannak.

    Sokat írhatnék még, de sztem így is túl hosszú volt már. Röviden: rohadt sok dungeon van, 3 nehézségi fokon is végig lehet őket tolni, vannak ArchdevilDungeonök amik alapból kurvanehezek (nem viccelek, a max szintű Archdevileket még nem tudták végigtolni). Ezen kívül van egy raid Dungeon is még, amit pont tegnap vittek végig először.
    Van még egy Abbyssal Tower nevű solo "dungeon", ami egy torony, 100 szintje van és az a lényeg, hogy az egyes szinteken milyen gyorsan tudsz áthaladni. Itt van Leaderboard meg ilyenek, szóval lehet versenyezni magaddal vagy mással, hogy milyen gyorsan mész át.

    Videók:

    Abbyssal Tower:
    https://www.youtube.com/watch?v=jGl53OovqwA

    Tegnapi Guild raid boss kiiktatása:
    https://www.youtube.com/watch?v=RJVGdooYsgw&feature=youtu.be

    Endgame Archdevil dungeon:
    https://www.youtube.com/watch?v=lqSyJqHLjxw&feature=youtu.be

    Röviden ennyi. A PVP-ről, grafikáról és a class-okról majd később írok. Én a lenti linken streamelem a játékot esténként ha valakit érdekel, kivéve most Vasárnap Hétfő és Kedd (nem leszek itthon).
    Utoljára szerkesztette: Ghalesh, 2015.10.03. 08:58:41
  • PetruZ
    #13
    A játék maga érdekel, ezért is nyitottam a témát, meg pakolgatom a híreket, de egyelőre van elég mit játszanom, az alfára meg nem nagyon akaródzik befizetnem. A bétára jelentkeztem, meglátjuk, sikerül-e bejutni. De mivel a Trionnál lesz ez is, a Rift mellett úgyis bele fogok nézni.
  • Anthrax
    #14
    Mennyit kell fizetni alphaba jutásért ?
  • savior666
    #15
    Obsidian game pack kell, ami 150 dollar, vagy valahol nyersz egyet (pl twitch.tv)
  • PetruZ
    #16
    Lvl 20-as dungeon, solo bemutató (elég éles, jó minőségű videó)

    @Anthrax: Itt vannak az aktuális árak, ahogy írták, az alfához 150 dollár kell.
  • savior666
    #17
    Pont ma vittem végig ezt a dungeont, csak a thai verziós játékban. Végén a boss elég erős volt.
    Félreugrani mivel lehet?
    Utoljára szerkesztette: savior666, 2015.10.05. 17:38:56
  • Anthrax
    #18
    akkor várok még bétára :)
  • Jockey
    #19
    mikor lesz OB?
  • Aduci
    #20
    Space-szel
  • savior666
    #21
    Állítólag novemberben lesz CB, amire a hivatalos weboldalon lehet jelentkezni. OB gondolom nov vége, dec eleje.
  • savior666
    #22
    Lehet jelentkezni closed betara.
    Itt találhatóak a partner oldalak, ahol lehet kulcsot igényelni: https://www.deviliangame.com/en/beta/
  • Aduci
    #23
    Sziasztok!
    Kaptam 2 béta kulcsot, amennyiben lenne rá igény írjatok egy e-mailt: [email protected]
    A feltétel hogy játssz is a játékkal :)
  • Jockey
    #24
    mar mmorgp-com-rol szedtem egyet..:-)
  • EFRM
    #25
    szia, engem erdekelne, ha van meg
    koszonom
  • Anthrax
    #26
    Sikerült nekem is szereznem béta kulcsot, kíváncsi leszek rá milyen a játék
    Utoljára szerkesztette: Anthrax, 2015.10.20. 09:00:44
  • savior666
    #27
    Ma 19-kor indul a béta.
  • Jockey
    #28
    nem rossz ez nem rossz..tetszik ahogy marvel heroes szeruen van mas jatekos is a terkepen es ad hoc jelleggel lehet partyzni. Ha eles lesz sztem fogom tolni, de sok idot alpha-ba most nem akarok beletolni, mert csak a varazsa tunik el..
  • Jockey
    #29
    pvp-rol sokat meg nem tudok, valaki akinek van tapasztalata?
  • Vamp17
    #30
    Kis kiegeszites, ha valaki ezert irna le a jatekot. A Stamina rendszer (csak bizonyos szamban mehetsz le a dungeonokba egy nap) az eles jatekbol ki fog kerulni!

    Magam is probaltam, a Dungeonok nem rosszak, a nyilt vilag mar kicsit monotonabb, de elismerem, ebben a stilusban (H&S MMO) meg nem talalkoztam olyan jatekkal, ahol jo lett volna a "nyilt vilag" tartalom is... (MMO-ban sztm nem is lehet ezt megvalositani)

    Az autorun rendszer meg, amit en ki nem allhatok, de ez egyeni dolog... Szamomra rombolja a szerepjatek erzest, ennel mar csak a "vilag-idegen" kosztumok a rosszabbak (rozsasziin oltony, jegesmedve jelmez, hasonlok...) tudom, itt meg nincs ilyen, de felek ezt a jatekot sem fogja elkerulni....
  • savior666
    #31
    A második bétára itt már lehet kulcsot igényelni: http://www.mmogames.com/giveaways/devilian-closed-beta-event-2-fray-key-giveaway/
  • PetruZ
    #32
    Három új livestream videó: 6 (lokalizáció, nyelvek, küldetések), 7 (alfa verzió, founder's pack), 8 (pvp, arena).

    Aki kipróbálta, írhata még a bétáról, pl. loot, fejlődés, ilyesmi témákban. :)
  • PetruZ
    #33
    A Humble-n most az Extra Life weekly keretében Devilian-t (is) lehet vinni olcsón, bár csak a bétához ad kulcsot, nem a majdani teljeshez.
  • Hexex86 #34
    Devilian Extra Life Humble Bundle Package: 6TMQ7FMDE96W3YRZ6HJW
    Esetleg, ha valakinek kell! ;)
  • PetruZ
    #35
    Én vittem, köszi, remélem, tudom majd használni. :)
  • PetruZ
    #36
    Kaptam CBT kulcsot, most töltöm a játékot, hétvégén én is kipróbálom.
  • PetruZ
    #37
    Hétvégén kipróbáltam. Az evokerrel mentem többet, a berserker nem igazán jött be, a játékban a melee túl lassú, túl körülményes szerintem. Kb. 20 szintig mentem fel a csajjal, a kezdő félsziget minden ágán voltam és a városból induló egyéb küldetésekbe is belekezdtem. A hírek szerint lesznek majd új kasztok és talán a gender-limit is megszűnik, de induláskor még biztosan ez a négy marad. Jó Trion szokás szerint az új kasztokért biztosan fizetni kell majd (vagy kitermeled in-game grind-eléssel).
    A külvilág kissé egyhangú és zavaróan browser-MMO érzést ad a sok hirtelen szintugrás és az elején a tápos segítő NPC-s karakter felhúzás. A dungeon-ök jobbak, bár randomizáció nincs, minden ugyanott van, az ellenfelek is. Balansz problémák azért vannak, a boss-ok sokkal erősebbek, mint a minion-ök, de egy evoker jobban elbír velük, mint egy berserker (a teszt alatt mondjuk egyszer sem haltam ki). A group kereső tool hasznosan tette a dolgát, nem volt agyonbonyolítva sem.
    A loot nem túl változatos, ugyanannak a pár alaptípusnak a mindenféle verziói potyogtak, de legalább szét lehet szedni szinte mindent. A legalább 3-4-féle fejlődési alrendszer kissé zavaró volt és voltak lefordítatlan, placeholder részei is, de ki lehetett bírni.
    Pvp-t nem próbáltam, nem tudok mit mondani róla, de többen írták, hogy a matchmaking rosszul működött.

    Összességében erősen megfontolandó, hogy bárki is pénzt adjon érte, szerintem. Bár szintén Trion szokás szerint az aukciósház használatához legalább egyszer el kell majd költeni egy keveset, de úgy vettem észre, aki máshol már vett kreditet náluk (mint pl. én a Rift-ben), annak működött minden ezzel kapcsolatban. Szintén mások írták fórumon, hogy nekik nem ment az eladás, de mint kiderült, soha nem is fizettek Trion játékban. Mondjuk CBT-ben ezt igazán feloldhatták volna nekik, figyelmeztető szöveggel kiírva, hogy ez meg fog változni.
    Rossz hír viszont, hogy redditen írták, az eredeti készítők nem licencelték, hanem eladták a játékot a Trionnak, azaz Dél-Koreában hamarosan be is fog zárni (vagy nem fog; mások írták, hogy a Trion saját fork-ot kezd, azaz maguk fejlesztenek tovább). Ebből az is következik - ha igaz a hír -, hogy nem lesz túl hosszú életű a játék, hacsak bele nem fejlesztenek valamit, ami bevonz egy csomó új játékost. Jelen állapotában nem hiszem, hogy sokáig húzná a sok hasonló MMO között.
  • Jockey
    #38
    nem tul biztato amit irsz...pedig nekem tetszett..en is evokert probaltam, de kb 16nal megalltam mert nem akartam spoilerezni a gammat..
    osszessegebn nekem jol osszerakottnak tunt a jatek, egyetlen egy problemam a devilian forma, ha jol latomk pvp foleg abban megy, ami limitalja a skill variaciokat..
    no meglatjuk, en majd adok neki egy eselyt, regota varok jofele arpg jellegu mmo-t, albion online meg meg soka jon...
  • PetruZ
    #39
    Hétvégén ismét újabb CBT kör (elvileg magyar idő szerint holnap este 7-8 körül már elérhető lesz), teszek vele még egy próbát (elvileg a karakterek nem törlődnek még, majd csak az éles indulás előtt lesz teljes törlés). Nem mondom, hogy rossz a játék, csak valami újat, valami változatosságot is várnék. Pl. láttam kiírva random event-eket különféle helyszíneken, de azokra még nem jutottam el, azt szeretném még megnézni. A crafting-ot és az enchant-ot sem sikerült igazán kipróbálni még.
  • Jockey
    #40
    par napja letoltottem ELOA-t..igaz webzenes, de egesz szepen osszerakott cucc..igaz max 1 orat toltam meg vele..