6
  • SirBubu
    #1
    innentől asszem mindenhova hordom magammal a súlyetalon készletemet. volfrámból van, meg összesen 40 kg, de semmi gond, engem még egyszer nem szabnak át, mikor 15 deka párizsit veszek

    (szerk.) ja, meg a tömegspektroszkópot is, csak tudnám hova a fenébe lett, meg mi is az egyáltalán
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2015.05.05. 11:11:05
  • Laza
    #2
    Van az a régi rugós, amire ráakasztod a cuccot és ameddig megrántja a rugót az jelzi a súlyértéket ... na mostantól én is majd jól felakasztom a párizsit, az én mérőeszközöm nem lehet átverni :D
  • KopaszIsten
    #3
    Ahol vásárolok ott is belemérik sajnos a papírt. Ha szólok nekik, akkor én vagyok a bunkó. Akkor most mit kellene tennem, hívjam a fogyasztóvédelmet? :(
  • molnibalage83
    #4
    Hogyna számolták ezt az átlagot? Én összesen nem fizetek sokszor ennyit, mikor mérnek nálam valamit, mert kis tételben vásárolok... Több ezer ft-nyi árut kellene feltenni, hogy akár 10% csalással ennyi jöjjön ki.
  • Ender Wiggin #5
    mérjétek meg egyszer az egy kilós cukrot, lisztet stb. a csalás ott kezdődik, mikor már a gyári csomag is kevesebb, mint, ami rá van írva.
  • UUUU
    #6
    Ne csak a lisztet, hanem a kenyereket, csomagolt zöldségeket stb.
    Pont tegnap próbáltam ki a próbamérlegen a Sparban.
    2kg burgonya 1.87kg volt
    1kg kenyér 840gramm

    De a pofátlanság nem csak itt van.
    1kg alma felvásárlási ára a beszállíttoktól 30-40 forint, a polcon mar 300-400 forintért árulják.
    A disznóhús felvásárlási ára a tenyésztőktől 350-400Ft, a polcokon már 1000-1500 ft és sorolhatnám.
    A lejárt termékeket újracsomagolják és sorolhatnám, miközben némelyik ilyen cég árai már eleve magasabbak, mint máshol.
    Teszem azt a gyenge minőségű füstölt kolbász kilója 1600-1800 forint környékén, mig a kicsit jobb minőségűek már jócskán kétezer fölött vannak.
    Ezt hentesnél, mint házikolbász megveszem 1600Forintért frissen és nem köpködöm utána a csontot, meg a csomókat. Szégyen, ami zajlik minőség,minőségellenőrzés és árak terén ezekben a nagy üzletekben.