7
  • SirBubu
    #1
    én azt az egyet nem értem, hogy lényegében mi a különbség 1 drón meg 1 rádiotávirányításos röpcsi/helikopter között
  • barret
    #2
    Nagyon helyes!
  • flashpointer2
    #3
    Csak nem befosikált az államok hogy már olyan technológia is hétköznapivá vált amit eddig civilek nem engedhettek meg maguknak és az ő privilégiumok volt.
  • vision5
    #4
    De akkor a katonai drónok pilótái is legyenek lőtávolságban!
  • kvp
    #5
    "én azt az egyet nem értem, hogy lényegében mi a különbség 1 drón meg 1 rádiotávirányításos röpcsi/helikopter között"

    Muszakilag semmi, meretben a dron lehetne nagyobb mint a jatekok limitje, de cserebe pilotaengedely kellene hozza. Uzemeltetni ugyanugy kellene mint a jatekokat. Ez az automata (valodi) dronos tervekhez persze nem illik.
  • teddybear
    #6
    Főleg az, hogy a távirányításos modell semmit sem cipel magával és a vezérléséhez a közelben, látótávolságban kell lenni, mert kamera sincs rajta.
    A drón viszont többnyire automatán is tud repülni, kamera és/vagy a vezérlőelektronikája segítségével távolról is vezethető, és mindenféle egyéb cuccal is felszerelhető.
  • teddybear
    #7
    Nem örülnék annak, hogy egy perverz állat csak úgy kukkolná a családom. Persze van aki ezt élvezi...