21
  • kékherceg
    #1
    Pedig micsoda reklámértéket hordoznak : "így váltsatok Linuxra".
  • Tetsuo
    #2
    Az SG egyszer azt írta: München át akar váltani Linuxra, mert a Win drága.
    Majd: München átváltott Linuxra, de az ügyintézők tudása, a rendszer kompatibilitása nem igazán jó.
    Később: München vissza akar váltani Windowsra, mert a Linux nem is olyan olcsó (megoldva a fenti problémákat) és hatékony, ahogy gondolták.
    Most meg...
    Kabaré! :-D
  • Zymkasithlord
    #3
    A limux az most linux akar lenni?
  • lekvaroskex
    #4
    Majdnem:
    http://en.wikipedia.org/wiki/LiMux
  • Sequoyah
    #5
    Kiprobaltak, nem jott be. Ugyan ez jatszodott le a cegek eseteben az informatikai fejlesztesek indiaba koltoztetesevel. Olcso volt, de aztan rajottek, hogy olyan is az eredmenye, es tobbe kerul helyrepofozni az indiai tomeginformatikusok altal osszeganyolt vacakot, mint draga, de jokepessegu emberekkel rendesen megcsinalni.

  • bon
    #6
    Kellett nekik átállni linuxra... Már akkor kidobtak csomó pénzt az ablakon.
  • gothmog
    #7
    Na ja, meg a nyílt forrású közösség nem tud olyan előnyöket nokiásdobozba tömködni felmutatni, mint egy megavállalat.
  • Tetsuo
    #8
    Ha így végezném a munkámat, hogy próbálgatok, aztán majd lesz valami, akkor az egyik helyről kirúgnának, a másikon pedig tönkremennék.
    Durva, hogy felelős emberek nem kalkulálnak és alapvető dolgokat nem látnak át, ezekután nem hogy börtönbe kerülnének, mert megkárosították az önkormányzatot, hanem -gondolom- még bónuszt is kapnak.
    Az egy dolog, hogy én ezt megpróbálom kihasználni (az egyik munkám alapján), de ennek nem szabadna így működnie és tényleg csak röhögni lehet az egészen (kínunkban).
    Az pedig kifejezetten vicces, ahogy ezt az sg nyomonkövette. ;-)
  • xyl
    #9
    Két idézet Edisontól:

    Csak mert valami nem azt csinálja, amire tervezted, nem azt jelenti, hogy haszontalan.

    Nem buktam el, csak találtam tízezer utat, ami nem járható.

    Szóval, igenis van annak létjogosultsága, hogy próbálgatok, aztán majd lesz valami. Az mondjuk már más kérdés, ha mindebbe másokat is magammal rántok. Amúgy a Linux sok mindenre jó, magam is használom, viszont látok legalább három rossz irányt:
    1. Túl akarok tenni a Windowson (Felesleges csili-vili hegyek, szükségtelen funkciók, stb.) (featuritis)
    2. Saját útamat akarom járni (Akárhogy, csak úgy nem, ahogy a (Windowsos) felhasználók megszokták)(a felhasználó nem találja az egyszerű dolgokat sem)
    3. Bináris inkompatibilitás. (Kereskedelmi programok fejlesztőinek el kell döntenie, hogy melyik linux változat hányas verzióját támogatja - és túl sok van)
  • Tetsuo
    #10
    De ba*meg, ezeket mind előre lehetett látni! Ráadásul egy bizottság döntése szakértők elemzésén alapul elvileg -ugye, ha komoly költségvetési tételről van szó!
  • Narxis
    #11
    Itt szerintem inkább az MS lobbiról van szó. Az MS szinte minden kormányba befizette magát, főleg ott ahol esélyt lát arra, hogy leváltsák a termékeit, szolgáltatásait.
  • Tetsuo
    #12
    Igen, ez sajnos valószínű. Külföldön élek, tudom, hogy itt is korrupt minden, csak nem annyira látszik, de az ember naivan remél ugye...
  • yamato41
    #13
    "szakértők elemzésén alapul "
    Bizonyára elfogulatlan szakértők lehettek. Minden takony informatikus isteníti a linuxot, mert a MS szemétláda. Ilyen "szakértőktől" mit lehetne mást várni?
  • xyl
    #14
    Na ez a baj! A szakértő már azon a szinten van, hogy nem érti, hogy az "egyszerű felhasználó" mit nem ért. Ugyanaz a helyzet, mint pl. az, hogy egyetemi tanár ne írjon általános iskolás tankönyvet. Ő persze ért és tud mindent, csak már elszakadt az alsó szintektől, ahol a tankönyvét használni kell. Persze, lektorálnia kellene neki, hiszen kell a biztosíték a színvonalra, de nem neki kellene megírni. Példákat még lehetne sorolni.
  • xyl
    #15
    Arra, hogy nem az van "lent", amit "fent" hisznek egy jó példa az űrsiklók csemperagasztójába való köpködés esete, ami elég nehezen derült ki egyébként. http://www.washingtonpost.com/wp-srv/articles/A38144-2003Feb6.html
  • igazamvanvagyig
    #16
    Én is kipróbáltam nekem se jött be, de megúsztam ingyen.Csak az életemből vettek el időt.A részesedésűket megnézve még úgy is,hogy "ingyenes" tudhattam volna.
  • Meridian
    #17
    "számos panasz érkezett a felhasználóktól, akik elégedetlenek voltak a Limux kezelésével. "

    Mi volt a baj? nem ment a flashes játékok, vagy mi?
    Mert munkára ugyanúgy jó, csak éppen nem baszható szét olyan könnyen mint egy win-desktop, amit még egy office update is megterhelő módon szemetel tele...
  • Meridian
    #18
    Amúgy a költségek terén szvsz nem sok van, mármint az emberi erőforrás terén... a MS szakemberekből egy adott céghez talán kevesebb kel, mint linuxosokból, de ugyanakkor a munkálatók abból a szemléletből kiindulva, hogy a windows drága pénzért van, a linux meg szinte ingyen (az enterprise support igény miatt nem teljesen ingyenes ebben az esetben), így a linuxos guruknak kevesebbet (akarnak) fizetnek mint a windowsosoknak.

    Ugyanakkor a linuxos szakemberek, support, legalább megdolgozik a pénzéért, mert tuti több aktivitást igényelnek tőlük, mint a windowsosoktól, azok inkább a töküket vakargatják, ha már megy a rendszer... ;)
  • yamato41
    #19
    Egy német informatikus éves béréből 200 desktop Win vehető. Tehát licensszel véve kb 200 Win+Office. Ergo akkor lenne igazad, ha a linux csak 200 munkaállomásonként igényelne eggyel több szakembert. Valójában legalább 30-40 gépenként kell növelni a szakemberek számát.
  • AcsMarci
    #20
    Szakembert??? Minek? 15 éves gyerekek simán tudják használni. Ó, hogy ők megtanulták? Olvasni sem tudsz, ha nem tanulsz meg. Volna egy sokkal biztonságosabb rendszer, és azért nem használják az emberek, mert nem akarják megtanulni a mikéntjét. Pedig nem nehezebb, mint mondjuk egy CNC gép kezelése. Arra pedig 1 éves képzések vannak, és ebben az országban is igen jól lehet vele keresni. De hát az átlag ember inkább sír, minthogy tanuljon. Úgy van vele, hogy megvan az érettségije, vagy az 1 diplomája, és azzal ő ellesz egész életében. Ez soha nem volt így. Rengeteg programtervező informatikust ismerek, aki baromi jó eredménnyel végzett és mégsem tud elhelyezkedni. Miért? Mert a nekik oktatott tananyag 10 éves (legalább). A rendes főiskolákon és egyetemeken is olyan dolgokat oktatnak, amire ma már csak elvétve van szükség. Az informatikában sokszor már az 1 éves tudás is borzasztóan elavult. Ezt amúgy mindenki szereti emlegetni, de felfogni és megérteni már csak kevesen képesek.
  • cylontoaster
    #21
    Mitől biztonságosabb?
    A 15 éves tanulékonyabb, mint a 30-40, tök rossz a példa.. Egy átlag 30-40 éves irodai alkalmazott azt is képtelen megtanulni, hogy oldaltörés is van, nem kell 20.. Meg lehet tanítani nekik a másik rendszert, de nem egyik napról a másikra, és nem a másik mellett, hanem helyett. Magyarul eleve azt kell megtanulja, mert átképezni sokkal macerásabb.

    "Az informatikában sokszor már az 1 éves tudás is borzasztóan elavult."
    Ez sosem az átag juzerre volt igaz. És nem az üzemeltetők miatt macera ez, hanem az átlag juzer miatt.

    "Rengeteg programtervező informatikust ismerek, aki baromi jó eredménnyel végzett és mégsem tud elhelyezkedni. Miért? Mert a nekik oktatott tananyag 10 éves (legalább)."
    Proginfen elméletet tanítanak, ami nem avul el 1 év alatt. Azért szívnak, mert nincs gyakorlatias tudásuk, az elméleti tudás előnye pedig max hosszútávon jön elő.
    "és mégsem tud elhelyezkedni."
    Ezt meg egyszerűen nem hiszem el. Talán nem kap félmilliós kezdőfizut, de hogy nem tud elhelyezkedni az hazugság.

    Szerk: amúgy miért kell évekkel ezelőtti cikkekre válaszolni? Van aktuális MS/linux szapulós cikk is.
    Utoljára szerkesztette: cylontoaster, 2017.05.10. 11:24:58