31
  • bon
    #1
    Úgy néz ki a németeknek megjött az esze!
  • dyra
    #2
    Azért ez így baromság. A Windows-t is sokan szidják. Politikai döntése lesz ez, nem szakmai. A másik meg váltanak W8-ra és megint elsírják magukat az alkalmazottak. Az lehet, hogy Windows, ellenben bűn rossz felhasználói felülettel kizártnak tartom, hogy amiatt ne sírjanak.
  • Narxis
    #3
    Jó hát ezt egy fanboy-tól olvasni több mint mókás.
  • sanyicks
    #4
    vagy politikai döntés, vagy még mindig nem jó helyen van a start menü és az E betű is hiányzik az asztalról gizikének.

    Én az előbbire szavazok, ugyanis új vezetés van, valahogy ki kell fizetni a támogatókat, és mi jobb alkalom erre mint egy jó kis mutyi?
  • Tinman #5
    Szerencsénkre itt vagy te, aki a posztolt hsz-ét Linux alól írta, hiszen onnan írtad ugye? ;-)
  • Tinman #6
    "mindenütt azt hallja, hogy az emberek szenvednek a rendszertől és ezen mielőbb változtatni kell."

    Mert a Win már régóta nem Win95 meg Win98, már az XP-vel elkezdődött, de a Win7-el mutatta meg igazán, hogy mennyire jól használható és sokrétű op. rendszer lett.

    A winfosozás csak annak a szájából menő, aki kizárólag Linux disztriket használ. Mind a kettőt használom a melóm miatt és bizony van olyan szerverünk, amin 6 éve fut gond nélkül a Linux, de hoppá... olyan is van, amin 6 éve fut gond nélkül egy szaros XP fájl és nyomtatószerverként. De borult meg már Linux szeró is sw hiba miatt, ahogy Win szerver is.
  • sola
    #7
    Na úgy nézem mostanra sikerült "megbarátkoznia" a Microsoftnak az új Müncheni városvezetéssel. Így megy ez, politikusból vannak azért ők is. Nehéz nekik hosszú ideig ellenállni a cubáknak.
  • Szefmester
    #8
    "Amennyiben az egész világ egy szabvány szoftverrel dolgozik, akkor fontos, hogy München is ezt a rendszert használja."

    Ezen a részen felröhögtem... az M$ elég régóta van besorolva a nem túl szabványos cégek közé.
    Itt egészen egyértelműen az van, hogy sikerült a lobbistáknak épp elég pénzmagot helyezni a döntéshozók, és hangadók zsebébe, hogy elkezdjenek gondolkozni a visszaváltáson, ami megint orbitális összegekbe fog kerülni, de majd meg akarják magyarázni hogy miért is jó ez nekik....
  • Macropus Rufus
    #9
    és miért is? ezt most úgy mondod, mindha egy önkormányzatnál nagyon speciális alkalmazások futnának ami igen is igényli a windows jelenlétét.
    Én is dolgoztam önkormányzatnál, ami speciális rendszer volt az egy térinformatikai rendszer ami egy os/2 gépen futott, nem windows alatt. A többi meg word és excel volt.

    amennyiben bevezetik a win8-at mindenki azért fog sírni, mert az is szar.
  • Macropus Rufus
    #10
    én viszont onnan írom. ;)
    véleményem szerint is itt egy politikai döntés volt. A userek mindenért képesek sírni. Tudom, jutott nekem is belőlük vagy 250. Akár mit csinálsz, olyan nem lesz, hogy ők ne rinyáljanak valami miatt. A userek nagy része teljességgel rugalmatlan, semmit nem hajlandó megtanulni. De még abban a rendszerben sem amit naponta használ. Szóval nekik teljesen mindegy mi van a gépen, amennyiben nem a régi rendszert kapják vissza jönni fog a sírás. Tehát elég nagy eséllyel ha win8 kerül a vasra, azért is sírni fognak.
    Mi most állítjuk át a kliens oldalt linux alapú terminálokra. Az elején sírtak, aztán - mivel vagy meg szoksz vagy megszöksz alapon ment a dolog - kénytelenek voltak beletörődni, hogy ez van. És jé, észrevették, hogy igazából nem is olyan rossz. (eddig windows alapú termináljaink voltak) Gy.k. az alaprendszereket elérik, pontosan úgy ahogy eddig.
    Itt jegyzem meg: sok egyorrú sír a linux miatt, aztán előveszi az androidos telóját és azzal matat. Fogalmuk sincs róla, hogy az android is egy linux distro. :)) Ez a legmókásabb az egészben. Naponta emberek milliói használja a linuxot, anélkül, hogy tudna róla. De amikor nyíltan találkozik vele, (pl. desktop rendszerben) akkor sírni kezdenek.
  • yamato41
    #11
    Óriásiakat röhögök, amikor rendszergazdák és informatikusok akarják megmondani, hogy mivel dolgozzon az irodai munkaerő. Nekik tetszik a Linux, mert trendi szidni a MS-t, "alinuxisugyanolyanjókényelmesstb." sirámokat is ezerszer hallottuk. Az ilyen reccergazdának egyszer már hajat kéne már mosni aztán kimenni a szabad levegőre, netán felhasználókkal beszélgetni. Lehet, hogy a reccergazda kurvára innovatív, (A) jelet a mellére tetováltatva hőbörög a pénz uralma ellen. De a felhasználó kényelemre vágyik. Nem akar évente új felhasználói felületkezelést megtanulni semmilyen programban, neki a folyamatosan használt munkaeszközeinek kéznél kell lennie még akkor is, ha éppenséggel magas szintű felhasználó.
    A MS biztos támogatást, jól futó programokat, problémamentes felhasználói munkát ad. Pénzért. Igen, pénzért, mert ingyen semmit sem adnak.
    Az már kérdés, hogy a MS a Win8-cal (Metro, Modern, kituggyamostmineve UI) saját eddigi filozófiájával ment szembe, be is szívták rendesen a f*szt, de úgy tűnik tanulnak a dologból. Az Office pedig utolérhetetlenül jó. Legalábbis versenytársa nincsen, a Libre stb. nyomába sem érhet.
  • yamato41
    #12
    Hát, nem tudom, hogy az önkormányzat melyik részén dolgoztál, de a KIR, E-Adat és hasonló államigazgatási rendszerek vajon milyen alapon futnak? Persze, át lehetne írni Linuxra, de az ugye ingyé van? Ha önkormányzatnál dolgozol, akkor bizonyára azt is tudod, hogy ezerféle kedvezményt, de még egyedi árazást, liszenszelést is igénybe lehet venni. Tavaly pl. negyedáron vettünk Officeokat a bolti árhoz képest.
  • Macropus Rufus
    #13
    "hogy mennyire jól használható és sokrétű op. rendszer lett. "
    sajnos a céges laptopomon win7 van. Igazából az is gondot okozz neki, hogy rendesen kezelje a kiterjesztett képernyőt. Értem az alatt, hogy ha a 2. desktopra teszek alkalmazást, majd azt teljes képernyőre rakom, akkor az alkalmazás automatikusan vissza kerül az 1. desktopra és ott lesz teljes képernyőn. Csak akkor marad a 2. desktopon, ha manuálisan megadom az ablak méretét. Azért ez kicsit gázos. Linux alatt ilyen nincs, sőt a kiterjesztet dekstopom két különböző háttérel is fel tudom vértezni úgy, ua. a gép még is egy bazinagy képernyőnek kezeli, még a képernyő védő is vándorol rajta (mondjuk eléggé látványos). De vissza térve az alaphoz: kb. egy éve állt át a teljes cég a win7-re, azóta csak szívok vele. Szóval meg van a winfosozásom alapja. Már írtam a vezetőségnek, hogy engedélyezzék a laptopomon a linux használatát, ui. nincs semmi ami indokolná a windows jelenlétét a gépemen (kivéve az active directory, de ezt meg leszarom).

    Jelenleg a világon több nagyságrenddel több ember használja a linux valamely distroját mind a windows-t A windows egyedül a desktop rendszeren vezet még.
  • Macropus Rufus
    #14
    Solymári önkormányzat. Még 2000-ben. Ott a térinformatika egy os/2 warp-on futott. Ott találkoztam elöször ezzel a rendszerrel.
    Már nem dolgozok ott, most egy nagy logisztikai cég sysopja vagyok.
    Át lehetne írni, és sajnos az pénzben van. De csak egyszer kell átírni. Nem kétnaponta változik a dolog. Utána meg már kissé olcsóbb lenne a dolog. De ugye akkor azt is tudod, hogy a komoly mainframe rendszerek eleve virtualizált környezetben dolgoznak, tehát simán megoldható, hogy ez is meg az is fut. Amit nem tudnak megoldani linux alatt az fut tovább win alatt, csak az átjárást kell megoldani a két rendszer közt.
    Véleményem szerint nem azért futnak win alatt ezek az alkalmazások mert a win olyan nagyon szuper. Hanem azért mert régen ez volt kéznél, ehhez értettek többen, ezért erre egyszerübb volt fejleszteni.
  • Macropus Rufus
    #15
    "Nem akar évente új felhasználói felületkezelést megtanulni semmilyen programban, neki a folyamatosan használt munkaeszközeinek kéznél kell lennie még akkor is, ha éppenséggel magas szintű felhasználó. "
    erre a legjobb példa a win95-win98-winxp-win7 és a win8 különböző desktop felülete nem? :) Ezek részben vagy teljesen de eltérnek egymástól. Okés a start menü egy állandó volt a windows esetében, de a win8 esetén már felejtős lett. Vagy ugye ott van a Office család. Az is csak "pici" változáson ment átt. Ellentében az OpenOffice-LibreOffice vonallal, ami gy.k. még most is ugyan úgy néz ki mint régen.
    Teljesen igazad van abban, hogy mit akar a user. Ezért nem értem a microsoft mentalítását. Viszont linux alatt - ha akarom - akkor használhatok olyan desktop felülelet ami akarok. Ha akarom éveken keresztül változatlan a dekstop ua. a rendszer mindig up to date.
    Ezt windos-al nem játszod el, úgy rendszer új desktop felület. Mert innováció nélkül nincs élet, ezt szívták meg a win8 esetében nagyon és az Office is teljesen fos lett. Sok userem ott sírt, hogy ki volt az az állat aki ezt kitalálta. Idővel megtanulták használni, de addig...
  • yamato41
    #16
    2000 óta nagyon sok minden változott a közig. informatikában.
    Korántsem vagyok biztos benne, hogy olcsóbb lenne a linuxalapú közig. Mert ugye a Wint egyszer kell megvenni, ami hét évig fut. Működő gépen nem cserélnek oprendszert. Liszenszeket véve - saját tapasztalatból kiindulva - 20k körül vehető a win, de akár még olcsóbban is nagyobb tételben, ami évi átlag 3k. A linuxra átállás - a fizikai átállás (oprendzer, programcsere, programok fejlesztése stb.) egyszeri, horribilis költségén túl a fenntartási költség növekszik, mert több informatikus kellene, mert a felhasználók többségének átállása évekbe telik, addig igénylik a fokozott informatikusi támogatást. Egyetlen informatikus éves bértömege kb. 3M Ft (és még nem is számoltam túl sokat), ami ezer win éves átlag költsége. Ha még az Office-ok éves költségét is beleszámolom, akkor kb. 300-400 gépenként jutna új informatikus, ami édeskevés lenne, mert legalább 50 gépenként kellene egy. Szerintem anyagi érdek is a Win fenntartása, korántsem csak a MS "lobbi" tevékenységéről szól a dolog.
  • yamato41
    #17
    Az Office szalagos kezelőfelületét meg kellett szokni. Napi 10-12 órát dolgozok irodai programokkal, de így sem volt egyszerű. Viszont miután megszoktam, sokkal hatékonyabban dolgozom vele. Otthon a 2007-et, munkában a 2013-at használom. Ezek között nincsen jelentős különbség, gond nélkül ugrálok ide-oda. A kompatibilitással meg sohasem volt semmi problémám. Mondjuk utoljára a 97-tel volt ilyenem.
    Az Open/Libre Office-ot kipróbáltam, mondhatni erőltettem. De nem ment és nem a kezelőfelülete miatt. Azokat csak kisebb volumenű, nem túl bonyolult munkára látom alkalmasnak, míg MS Office alatt könnyedén szerkesztettem egész köteteket (a legnagyobb kb. 1,1M karakter, kb. 100 kisebb-nagyobb táblázat, 600 oldal) docx alapon négy gépen dolgozva rajtuk. Gond nélkül ment a pdf export is. Ugyanez odt alapon már nem ment. Lehet, hogy egyedi a problémám, de valós a tapasztalat, nem a szomszéd barátnőjének a haverja mondta.
  • Armagedown
    #18
    "Schmid azzal indokolta a döntést, hogy az elmúlt években számos panasz érkezett a felhasználóktól, akik elégedetlenek voltak a LiMux kezelésével."
    Én megmondtam volna nekik hogy vagy megtanulják a kezelését és maradnak, vagy mennek, lesz helyettük olyan, aki képes új dolgokat megtanulni.
  • torreadorz
    #19
    "Én megmondtam volna nekik hogy vagy megtanulják a kezelését és maradnak, vagy mennek, lesz helyettük olyan, aki képes új dolgokat megtanulni. "

    1, ez nem magyarország ahol az állam a polgárok ellen van. Németországban nagyságrendekkel hatékonyabb bármilyen ügyintézés, valószinüleg pont azért mert nem a te mentalitásodat követik és nem b@sszák ki a jól bevált alkalmazottakat hogy valami inkompetens csókost tegyenek oda

    2, ez mindaddig probléma lesz amig a desktop linux marginális ismertségü. Tehetsz oda bárkit, egy sem látott még desktop linuxot pont úgy mint az emberek 99.99% innentől kezdve garantált a nyavajgás.
  • torreadorz
    #20
    "Itt jegyzem meg: sok egyorrú sír a linux miatt, aztán előveszi az androidos telóját és azzal matat. Fogalmuk sincs róla, hogy az android is egy linux distro. :)) Ez a legmókásabb az egészben. Naponta emberek milliói használja a linuxot, anélkül, hogy tudna róla"

    Marhaság. Az emberek a linux alatt futó java virtuális gépben futó java-ban irt alkalmazásokat használják az androidos telefonjukon. Az hogy a rendszer mélye linux lényegtelen. Bármilyen oprendszer lehetne alatta ami api kompatiblis a dalvik vm-mel. A felhasználók olyan szoftvereket használnak rajta amiknek semmi köze a linuxokhoz vagy a linux mint oprendszer bármely részéhez és épp ezért semmilyen kapcsolatba nem kerülnek a linux-szal. Egyszóval a felhasználók _nem_ használják a linuxot a telefonjukon.

    "Jelenleg a világon több nagyságrenddel több ember használja a linux valamely distroját mind a windows-t A windows egyedül a desktop rendszeren vezet még. "

    Ismét csak eget verő marhaság, ráadásul önellentmondást is tartalmaz. Az emberek 99% desktop rendszereket használ, amiken 99%-ban windows fut. Szóval ki lenne az a több nagyságrenddel több ember aki linux distribet használ? Ez még a hupon is elég extrém állítás lenne.

    Merthogy a linux/unix szervereket baromira nem az emberek használja, hanem csupán csak a rendszergazdák.
  • dyra
    #21
    Épp ezért nem értem, az MS gondol egy lásd Win8 és telibe tojja a világ igényét a start menüre mindennek a tetejébe egy ordinálé kockás felület is odacsap neked. De nem ám csak desktopon. Szervereken is (vagy leállítja az XP támogatását miközben a világ számítógépeinek 30% még mindig az fut). Ez van mikor egy monopóliumban lévő cég kedvére cumiztatja az egész világot. NSA és egyéb beépített kiskapukról meg nem tudunk semmit. Persze bőszen nyilatkoznak, hogy ők aztán sose semmit. Azért van abban valami, hogy Kína, Oroszország, Franciaország és még sok sok ország szabadulna az általad kényelmesnek nyilvánított programtól. Ezek majdnem megcsinálták az átállást erre egy rövidlátó polgármester újra vissza megy a kaszáshoz. Uram bocsá, hogy mint adófizető állampolgár el merem várni, hogy az adataimat nem amerikai operációs rendszeren keresztül kezeljék. A cégek nem érdekelnek annyira. De az önkormányzatoknak és az államnak el kellene felejtenie a Microsoft szoftvereit. Nem csak ott, itthon is.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2014.08.20. 22:14:41
  • yamato41
    #22
    A MS a Win8-cal irányítani akarta a piacot, ami nem sikerült nagyon nem. Egységes felhasználói felület helyett egységes mag kellett volna, amire tetszőleges felhasználói felületet rá lehet húzni, azon minden program megy és teljesen kompatibilis minden eszközön (telefon, tab, laptop, asztali).
    "mint adófizető állampolgár el merem várni, hogy az adataimat nem amerikai operációs rendszeren keresztül kezeljék"
    Nem, ezt nem várhatod el. Azt várhatod el, hogy adataid ne kerülhessenek ki, azokkal ne lehessen visszaélni. Abba, hogy ezt milyen módon éri el az állam, az te nem várhatod el. Egy banknak sem mondhatod meg, hogy milyen szoftverekkel dolgozzon és kezelje az adataidat, holott annál is pénzért szolgáltatást veszel igénybe.
    "az önkormányzatoknak és az államnak el kellene felejtenie a Microsoft szoftvereit"
    Tiszteletben tartom ezen véleményedet, de az én véleményem az, hogy nincsen alternatívája a MS termékeinek. Ezt 10 évet meghaladó, közszférában töltött (ebből több, mint öt évet magasabb vezetőként) tapasztalatra alapozva mondom úgy, hogy kb. 25 éve foglalkozom számítástechnikával. Igaz nem ez a végzettségem, de azért keveset talán konyítok a dolgokhoz (annó C64-en assemlyben még programoztam is).
  • dyra
    #23
    Én szeretnék egy átlátható világot. Nyilván ez egy utópisztikus elképzelés, túl sok embernek érdeke, hogy zavaros maradjon a víz. Ennek egy kis szelete a nyílt forrású programok. Az elvárást én ilyen módon értem lehet rossz a kifejezés akkor mondjuk igény lenne rá. Jó pár éve ténykedem én is az IT-ben. Van egy informatikai vállalkozásom is. két laptopom van, az egyiken Windows 7 fut a másikon Lubuntu 12.04. Az az igazság mindkettőn eltudom végezni a munkámat, a Win 7 az egyik cég miatt van akinek bedolgozok, náluk ez előírás. Persze én powerebb user vagyok mint az átlag, demondjuk az elmúlt 10 évben egy iskolában vagy önkormányzatnál nem láttam komolyabb próbálkozást a nyílt forrásra váltásra. Max a könyvtári olvasói gépeken láttam Debianokat. Egyszerűen nincs törekvés rá. Miközben mint "szakember" látom, hogy az irodai munkák nagyon nagy többsége elvégezhető Linuxon is. Továbbá hiszem azt, ha egyszer a Magyar állam esetleg egy saját Állami és önkormányzati Linux fejlesztése mellé áll, akkor az hazai munkahelyeket fog teremteni miközben hosszabb távon az ország pénzt is spórol. Naivság tudom. De én látok benne lehetőséget és fantáziát is.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2014.08.21. 10:23:07
  • yamato41
    #24
    Nem naivság, tényleg van benne fantázia, de nem látom, hogy mitől lenne olcsóbb. Ráadásul egy kis enklávét építene föl.
    A közigazgatásban dolgozók jelentős része egy-két programot használ (pl. okmányiroda, ágazati igazgatási szervek), ezeket valóban tökmindegy, hogy milyen oprendszer alól futtatja. De pl. az oktatásban nem megkerülhetőek az MS termékek, mert csak a nyílt forráskód és átláthatóság miatt nem lehet kizárni a Win és az Office felhasználás tanítását, így már a közszféra negyede ugrott. A mindennapi irodai munkák jelentős részében sincsen alternatívája a MS dolgainak.
    "Egyszerűen nincs törekvés rá."
    Ebben is tökéletesen igazad van. De ez korántsem csak a hozzá nem értés, vagy lustaság miatt van. A MS termékei jól támogatottak, minden híresztelés ellenére stabilak, megbízhatóak. A nyílt forráskódú programokra ez korántsem igaz. Ott a támogatást helyi szinten kellene megoldani, ami sokkal drágább, mint hétévenként egy-egy Wint és Office-t megvenni. Ráadásul kevésbé stabil programra bízni adatot még felelőtlenség is.
    Jó példa az Android. Ingyenes, de rettentően instabil és komoly kompatibilitási problémái is vannak más platformokkkal az irodai programok terén, illetve ugyanúgy csak pénzért kaphatsz rá jó irodai programot.
    A MS termékeinek az árát én nem elsősorban megvett termék árának tudom be, hanem a stabilitás, a folyamatos támogatás és a különböző gépek közötti biztos kompatibilitás árának. Az Offive 2007 és 2013 egyetlen egy alkalommal sem omlott össze és sohasem veszített adatot. Ugyanezt az Open/Libre párosról már nem tudnám elmondani.
  • Zenty
    #25
    Honnan veszed, hogy instabil? A winre külőn virusirtot is kell venni, ezt a linuxrol nem mondható el. Az office lehet jobb, de az irodákban se használják ki minden funkcióját. Állami szférában egy libre-nek elégnek kell lennie... És én is azt mondom az államnak saját Linux kellene. Több milliárdot költenek win vételre, főleg oktatásban de ennek a töredékéből lehetne egy saját Linux fejlesztő csapatot összehozni, akik spéci programokat is írhatnánk specifikusan az állami-önkormányzati igényekhez. Ami drága lenne az elején az a oktatás de ha jól csinálják az sem kellene több milliárdnak lennie.
  • lamer the true
    #26
    "Jó példa az Android. Ingyenes, de rettentően instabil és komoly kompatibilitási problémái is vannak más platformokkkal az irodai programok terén "

    >.< Ehh....

    :) Jó, hogy az sg olvasók mindig odavágják a frankót. :)

    Bizony az android se nem ingyenes se nem rettentően instabil.

    Ha az utóbbi így lenne nem adták volna ki.

    Mint minden rendszerben sajnos itt is vannak ismert és nem ismert hibák. De korántsem több, mint máshol.

    Az androidot nem desktop környezetre szánták, így felesleges ezzel összehasonlítani. Bár ez igazából csak a programokon múlik nem az oprendszeren.

    Ha téged beraknak egy arénába hogy egy 200 kilós színizom bajnokkal megmérkőzz, te sem éreznéd helyénvalónak a szitut :) hiába vagytok mindketten emberek. Te jó vagy valamiben ő meg másban.

    Ha a linux, jó mert kicsi, akkor mint mondasz az android pár száz megás méretéhez, amivel igazából mindent meg lehet oldani.

    Miért omlanak össze az android appok néha?

    Sajnos tény, hogy androidra nem egyszerű programozni, olyan dolgokra is figyelni, kell, amire más környezetben nem. Ha valaki nem ismeri az androidot, de ismeri a java-t mondjuk, akkor is gyönyörű appokat fog írni, csak sajnos azok össze fognak omlani, bizonyos helyzetekben.

    Tehát inkább a programokkal van baj, amik nem megfelelően lettek elkészítve, mintsem az oprendszerrel. De ez így van a világ összes rendszerével. Hiába penge, ha program, amit futtat egy bugos, valami.

  • yamato41
    #27
    Onnan veszem, hogy vannak androidos eszközeim és használom őket. A telefonomat kétnaponta kell újraindítani, mert össze-vissza zavarodik rajta minden, belassul és éppen telefonálni (hívást indítani) nem lehet rajta. A tabom (Note 10.1 2014) pedig minden, csak nem éppen megbízhatóan használható talán a legnagyobbak appjait (Google, Adobe stb.) leszámítva.
    "Állami szférában egy libre-nek elégnek kell lennie..."
    Hát éppen erről írtam már itt többször, hogy ez NEM igaz. Van olyan, ahol igen, de nem mindenhol. Az Libre az egyszerű dolgokhoz elég, de a bonyolultakhoz kevés, a támogatása is bizonytalan (ki tudja megint mikor ki és hogyan fog leválni, szétválni, összeveszni, lelépni...).
    Azt kell mondanom az írásod alapján, hogy nem sok fogalmad van az oktatásról, de en bloc a közszféráról.
  • yamato41
    #28
    Azért hoztam az androidot példának, mert talán a legkomolyabban fejlesztett és legtöbbek által használt linuxalapú oprendszer.
    Nem találtam még olyan ingyenes androidos programot, ami hibamentesen jelenítette volna meg a legegyszerűbb csak szöveget tartalmazó dokumentumot leszámítva a legismertebb formátumokat. Pedig kipróbáltam vagy tucatot. Végül az MS androidos verziója volt a leghasználhatóbb, amit meg persze "rendesen" nem lehetett felrakni, csak apk-val. Pdf-re is csak az Adobe sajátja működött rendesen.
    Nyilván az appon múlik szinte minden, az nem kétséges, mint ahogyan az sem, hogy meg lehetne csinálni a linuxalapú közigazgatást. De azt állítom, hogy ez végeredményben semmivel nem lenne olcsóbb, vagy hatékonyabb, mint az MS alapú, mert a támogatási hátteret saját forrásból kellene megoldani, ami méregdrága lenne, hiába ingyenes a szoftver maga, ha a támogatására központilag kell nagyon sokat költeni.
  • dyra
    #29
    Ahogy látom a trendeket, nekem egy olyasmi jön le, hogy a gépeken nem lesz adat. Minden a felhőben történik legyen az most saját vagy valami külső szolgáltató által üzemeltetett. Ugyanez igaz a kliens programokra is. A desktop gépek vállalati környezetben lassan tényleg csak "ablakok" lesznek. Ilyen formán meglehetősen drága az operációs rendszernek a megvétele. Nem feltétlen egyébként az olcsóság itt a lényeg, inkább az átláthatóság. PL nekem ha ms Licensz kérdésem van fel kell hívnom a tanácsadónkat mert egyszerűen nem látom át. Nagy cégénél vagy önkormányzatoknál már már komoly kihívás mi mennyibe és hogyan kerül. Valóban én is nagyon szeretem az MS officet, hatékonyan és gyorsan lehet vele dolgozni. És az operációs rendszerük is rendben van, kivétel a Windows 8 mert az valami borzalom. Nem állítom, hogy a Linux jobb. Csak érzésem szerint az átláthatósága miatt, illetve, hogy akár egy saját fejlesztői csapattal is támogatható továbbá figyelembe véve a feltételezhető közelgő változásokat hosszabb távon gazdaságosabb lesz - lenne.
  • lamer the true
    #30
    Legyen áldott a felhő!

    Bár jobb ha pár dolgot, inkább a sírba viszel, mintsem oda, ahol a tudjuk kik látják :)
  • Zenty
    #31
    Ne személyeskedj. Ilyen alapon mondhatnám az "írásod alapján" hogy egy öngondolkodni képtelen zombi vagy.