9
  • tomboy013
    #1
    Én normál árképzés mellett simán beneveznék egyre, de sajnos itthon ez lehetetlen. Mindegy megoldottam a Win-es tabletet egy Acer switch 10 személyében, tudom nem egy kategória de legalább emberi áron adják.
    A surface mini-nek szerintem értelme nem lett volna, olyan kis képernyőn a Windows asztal része szinte használhatatlan, 10 colon is már határeset de azért még jó.
  • CairoJack
    #2
    Óh, szegény MS, még mindig veszteséges a Surficekkel? Kár. Az tény, hogy az első széria vacak volt (persze nem minőségre, hanem üzemidőre, méretre, súlyra) de azóta rengeteget fejlődtek. Az 1. Surfice sorozatnál azért volt olyan brutális veszteségük, mert berendeltek 4 millió tabletet a beszállítóktól (ebből ha jól tudom, 2 milliót le is gyártottak nekik, 2 milliót később visszamondtak) aztán csak 800 ezret adtak el. A többi rajtuk ragadt.
    Azt hittem nem követik el újra ezt a hibát.
    Megmondom őszintén szerintem az új surface Pro baromi jó lett. Nálam telitalálat, hogy növelték a méretet, és így már inkább laptop helyettes, mint tablet, a kijelző képarány módosítás is kiváló ötlet szerintem. Engem technikai értelemben csak és kizárólag az aktív hűtés zavar. Szvsz tabletbe nem való, más kérdés, hogy core i procikhoz kell a venti, az atomok meg nem kellően erősek, de akkor is. No talán majd a Core M megoldja ezt is.
    Ami még gázos, az maga a Win8, de az minden Win-es tableten adott, azt meg megoldja remélem a Win9.
    Ha ezeken túltesszük magunka, már csak az ára botrányos, de ha lenne rá fölös zsém, én vevő lennék rá, mert amúgy odabax jó...
  • culas25hc
    #3
    Nekem épp haldoklik a laptopom, és megmondom őszintén, elgondolkoztam rajta, hogy egy surface pro 2 -őt vegyek -e hagyományos számítógép helyett. Nem nagyon játszok rajta, ha az excel meg az autocad elmegy egymás mellett, nekem már jó. Ezen kívül sokat vonatozok, ahol kényelmesebb lenne egy táblagépen tanulni/dolgozni, mint laptopon. Még az aktív hűtés sem zavar, hiszen nekem 70%-ban laptopként kellene
    Csak hát az ára....
  • ProgServ
    #4
    Veszel hasznaltan 80ert egy i5-os Lenovo notit, es bekesseg van.
    De lehet olcsobban is vannak mar.
    Nagyon jok.
    Ez a csempes MS-os valami meg szerintem ertelmetlen dolog plusz ronda.

    Nem tudom hovatenni a dolgot..egy rendes notial gyengebb, de nme eleg eros a komolyabb programokhoz, tul kicsi a kijelzoje es nagyon draga....akkor meg ez mi a fene?
    Miert desktop rendszer van rajta, ha pont azokat a feladatokat nem tudja ellatni?
    Nagyon fura a MS megkozelitese sokszor a dolgokhoz.
  • NEXUS6
    #5
    Én is Lenovo notiban gondolkodom. Tök jó érintőképernyős verzióban is lehet kapni, amivel a W8 is már talán használható. Mivel nem gyikság HW van benni már bármire alkalmas. 150 ezresért már olyat kapni, ami csámcsogva megeszi akármelyik horror árú Szarfészt.
  • tomboy013
    #6
    Érdekes, hogy egyes emberek még mindig ott tartanak, hogy a csempe ronda... Értelmes emberi ésszel gondolkodva rájöhetnál, hogy szubjektív a dolog, nekem például szép... De erről ennyit nektek valami tanfolyam kéne ilyen ostoba gondolkodás ellen.
    Másrészt látszik, hogy lövésed nincs a Win8-ról milyen, a kis gagyi atomos Switch 10-es Aceremnek nem okoz gondot az asztali alkalmazások elfuttatása akkor egy i5-ös Surface-nek hogy jelentene már? Egy kis tapasztalat nem ártana mielőtt alaptalan hülyeségeket hordasz össze, de ez vonatkozik még 1-2 emberre itt SG-n.

    culas25hc: A Surface modellekkel kapcsolatban szerintem a szétszerelhetetlenség a probléma ami miatt hosszú távon nem biztos hogy célszerű laptop kiváltására használni. Mindennapos aktív használat mellett elporosodnak 1 év alatt úgy, hogy nem biztos hogy szétszerelés nélkül tisztítható ugye az aktív hűtés miatt. Én is ezért vettem inkább egy passzív hűtéses tabletet amit egyszerű munkára használok (power point, office, word) és nemsokára beruházok egy notira is komolyabb igénybevétel miatt. Egyébként nekem is az a probléma állt fent, hogy kezdte beadni a kulcsot a jelenlegi laptopom ezért vettem elsődlegesen munkára egy tabletet. Lebeszélni nem akarlak a Surface 2-ről de lehet pénzügyileg is jobban jársz egy olcsóbb atomos tablettel illetve egy 150 körüli laptoppal amit komoly munkára használhatsz mert ugye a Surface 2 elég húzós áron van újonnan. 1-2 példa atomos Win8.1-es tabletre: Asus TransformerBook T100, Acer Aspire Switch 10(ilyenem van nekem), Lenovo Miix 2 10. Ezek 100-120 000 forint körüli áron megvehetők. Én például 94-ért vettem az enyémet a hét elején akciósan az Edigitálnál.
  • ProgServ
    #7
    Kedves tomboy. 3 evig voltam MS rendszermernok, tudom mit beszelek.
    Mar csak Apple termekekkel foglalkozok (azokra irok programokat), es nagyon sajnalom, hogy eleve nem ezzel kezdtem anno az IT karrierem, par osz hajszaltol megkimeltem volna magam.

    A csempek a furdoszobaba valok, nem a desktopra...nekem nem tettszik, de attol meg lehet jo...ez szubjektiv dolog. De az, hogy egy iPadnel dragabb, kis kijelzos (PC-hez kepest ha mar az a rendszer megy rajta) valamit kiadnak aktiv hutessel, eleg ronda kidolgozassal...nem tudom megerteni miert jo.

    Ott vannak a vekony konnyu notik, hasonlo arban, es azon lenyegesen tobb a csatlakozo, lenyegesen jobb a bovithetosege, nincs bennuk kompromisszum...nem veletlenul nem veszik am az emberek!

    Haver azert vette mert Visual Studio is tenyleg fut rajta...hasznalhato, csak lassan de biztosan a szemed latja a karat.
    Szerintem ronda a Surface pro...olyan mintha temetkezesi vallalkozo tervezte volna es csak a derekszoget ismerne, de ez megint szubjektiv.
  • CairoJack
    #8
    tomboy013:
    Azért mondja, hogy ronda a Win8, mert ronda. És eszméletlen anti-ergonomikus is. Persze erre mondhatod, hogy szubjektív, ennek ellenére nyugodtan kijelenthető, hogy a Win8 ronda, mert a userek 98%-a annak találja ezt a borzalmas csempés szutykot, tehát többségi elven kijelenthető, hogy ronda.
    De, ez tényleg szubjektív. A baj ott van, hogy ez ellen az átlaguser az ég világon semmit nem tehet. Nincs lehetőséged testre szabni a rendszert. Oké, tudsz benne választani 20 szín közül, hát szvsz ez így baromi kevés.
    Emellett instabil is, és a modern felületle elérhető appok mind a számukat, mind a minőségüket/funkcionalitásukat tekintve kritikán aluliak.

    Egy szó, mint száz, a Win8 minden idők egyik legrosszabb OS-e, és remélem, hogy a Win 9 sokkal jobb lesz. Radikálisan új szemléletet kell bevezetni ahhoz, hogy ténylegesen fejlődésnek induljon a rendszer.
  • T2k
    #9
    Az világos hogy lövésed sincs a témához de ez erős írhatnékkal párosul ezzel igen halálos kombinációt alkotva.
    Köszönjük, leülhetsz elégtelen.