294
Skyforge Sci-fi/Fantasy MMORPG
  • TomStorm
    #1
    Üdv!
    Mint ahogy a címből kiderül egy MMORPG játékról lenne szó.Az Allods Team és az Obsidian közösen készített játéka.

    Küldetések terén PvP-re, egyszemélyes és csapatos PvE-re, szabad felfedezésre valamint az istenek könyörtelen seregei ellen vívott harcokra számíthatunk.
    A Skyforge-ba integrált szociális rendszer és információs adatbázis az ígéretek szerint összehozza azt a több millió játékost, akik egyetlen szerveren fognak belekóstolni a program kínálta élményekbe.
    Tele vannak ambícióval a fejlesztők.Hybrid Class rendszert is készítettek a játékba.
    Látványra panasz nincs.

  • TomStorm
    #2
    Cryomancer
  • WhiteStar
    #3
    egész aranyos kis játék, +fav +signup
  • TomStorm
    #4
    Engem főképpen ez a Class/Atlas rendszer érdekel.10 osztály lesz a játékban és azok közül amit fejlesztünk válthatjuk majd harcban(hasonló van Path of Exile-ben amivel éppen játszok és nagyon jó viszont itt dinamikusabban lesz megoldva és reméljük érthetőbben-átláthatóan:)
    Itt van róla egy video de hát ez nem elég nekünk,kellene Beta..
  • TomStorm
    #5
    Ja,hogy közben olvasom startnál 3 class lesz elérhető:Lightbender, Cryomancer,Paladin.A többit majd fel kell oldani de eközben ezt a hármat kezdéskor már válthatjuk.Természetesen amelyikkel többet leszünk az jobban is fejlődik.Érdekes:)
  • TomStorm
    #6
    Nem tudja valaki a holnapután induló Orosz bétára be lehet jutni?Ha igen,hogyan?
  • Morpheus_v2
    #7
    Most hétvégén lesz nyílt béta az oroszoknál. béta
    Mail.ru e-mail szükséges hozzá.
  • Morpheus_v2
    #8
    Sikerült kipróbálnom a hétvégén a játékot, gondoltam megosztom veletek a tapasztalataimat és véleményemet a játékról. Hozzáfűzném, hogy oroszul sajnos abszolút nem értek, de sok éves mmozás után könnyű volt kitalálni vakon is, hogy mit kellett csinálni (a legtöbb esettben...). Mint Tomstorm előttem is írta 3 kaszt közül "választhatunk" az elején, de bármikor válthatunk kasztot, amikor csak kedvünk tartja. A harcrendszer engem a Tera harcrendszerre emlékeztet kicsit, a kitérés nagy hangsúlyt kap a harcban itt is. Közelharcossal lehet különféle kombókat használni már az elejétől, a 2 távol harcosnál ezt nem láttam. Én lightbenderrel játszottam leginkább, ő tud gyógyítani is egy kis szinten, de nem volt gyengébb mint a csak dps társai.
    A játék a tutorial rész után a központi városban folytatódik (szerintem ez skyforge), ahonnan egy világtérképről választhatunk hogy hova szeretnénk menni. A bejárható területek nem túl nagyok, de elég változatosak, többnyire ölj és lootolj küldetések vannak, amit csak a zóna legelején felveszünk és amint kész az egyik küldetés, azonnal kapod a következőt. A küldetésláncok mind bossfighttal végződnek, a jutalom skill pontok (4 különböző létezik) és tárgyak amiket szét tudsz szedni fegyver erősítő alkatrészekért (inkább upgrade, mint craftnak).
    A szintünket gear/skill pontokban adjuk meg. A karakterünknek (egy lehet csak) stabil gearpointja vannak, ha kasztot váltunk csak akkor fog csökkenni, ha másik kasztunknak gyengébb a fegyvere. Bármelyik kasztunkat húzhatjuk, de ha egyre koncentrálunk akkor az jóval erősebb lesz mint a többi (több és erősebb képességek).
    A karakter a fegyver mellett ékszereket hord, így az itemshop szerintem kifejezetten skinekre épül majd.
    Ha van valami amit kihagytam és érdekel titeket, kérdezzek nyugodtan. :)
  • Morpheus_v2
    #9
  • Morpheus_v2
    #10
    Angol béta március 11.-én indul, valamint elérhetőek a founder's pack-ek .
  • Morpheus_v2
    #11
    25-én indul a második bétafázis. Valamint hónap végén jelenik meg az orosz verzió, ami ezeket fogja tartalmazni:
    13 kaszt
    11 nagy felfedezhető terület
    33 kiscsapatos (1-3 fő) kaland
    8 dungeons
    5 pvp aréna g
    valamint globális eventek, GVG, inváziók, raidek, isten módok és pantheonok.
  • VvD
    #12
    Nézegetem ezt a játékot egy ideje. Magyar klán valaki?
  • Morpheus_v2
    #13
    Kasztok:
  • Morpheus_v2
    #14
    Holnap indul hivatalosan az orosz béta, aki ki szeretné próbálni, annak itt a lehetőség (ingyé). Ha valakit zavarnak a cirill betűk, annak van lehetősége átváltania angolra a kliens nyelvét egy egyszerű trükkel. Mivel a forgalmazó ugyanaz oroszországban , euban és észak-amerikában, így csak át kell állítani külsőleg a nyelvi beállításokat a játékban kívülről:
    1.Egyszerűen menjetek a játék könyvtárába ( C:\GamesMailRu\Distrib\packages\skyforge_beta\skyforge_betadistrib19)
    2. Nyissátok meg a "manifest.xml.gz" csomagolt fájlt és csomagoljátok ki (de akkor a szerkesztés után csomagoljátok is vissza) és szerkesszétek át a manifest.xml -t szövegszerkesztőben (notepad például)
    3. Keressétek meg az alábbi szövegsort: EXEFILENAME="Bin32\Skyforge.exe" EXEPARAMS="-progressiveLoad 0 -language Dev_ru_RU" (asszem az első sorok egyike)
    4. Írjátok át a "Dev_ru_RU" -t "Dev_en_US" -ra , ami átállítja a játék nyelvét a készítők hivatalos fordítására.
    Ezután a játék nagy rész angol nyelvű lesz, ahogy a készítők haladnak az angol bétával és a fordítással, úgy az orosz kliens nyelve is frissülni fog.
  • VvD
    #15
    Az utóbbi 1 hétben én is kipróbáltam a játékot, van benne egypár órám. Én is leírnám röviden (vagy hosszan :)) a véleményem és az első benyomásom a játékról.

    Ami először szembetűnik az embernek az az, hogy gyönyörű. A fények, a kidolgozottság, a színvilág minden nagyon jól ki van találva. Minden helyszínnek van egy rá jellemző, nagyon egyedi hangulata ami megfogja az embert (ez valszeg a zene miatt is van, ami szintén nagyon hangulatos). Az utóbbi hónapokban Wildstar-oztam és nagyon szembetűnő a különbség. Az a Skyforge-hoz képest szinte műnek hat. Ott alig van csillogás, teljesen a rajzfilmszerű grafikára mentek rá. Ezzel szemben itt teljesen élethű mindem.
    Aztán ami még nagyon tetszik, az a harcrendszer. Láttam az egyik fejlesztői videóban, hogy megpróbálták, hogy nagyon sima, gördülékeny legyen a harc és minél élvezetesebb is. Nos, ez szerintem sikerült. Hihetetlen szépek az animációk, az effektek, hozzá a hangok is nagyon hangulatosak. Ez az eddigi legjobb harcrendszer, amit MMO-ban láttam. Nem lehet megfogalmazni pontosan, de az egész olyan mintha valami áramlatban lennél ami visz előre. Hülyeségnek hangzik de valami ilyesmi érzete van.
    Ez a két dolog ami megfogott engem.

    Most jöjjenek a negatívumok, sajnos van egy pár. Ami elsőre feltünt az a mellek fizikája. Hát az valami nevetséges, hogy mozdul egy centit (komolyan) a karakter, a mellek meg mintha 2 harang lenne, amit egymástól abszolút függetlenül hatalmas erővel megkongatnak és himbálóznak össze vissza. Nemtom, hogy ez miért kellett, de nekem elsőre nagyon zavaró volt. Mostanra megszoktam már, de el tudom képzelni, hogy ez valakinél kiveri a biztosítékot. Aztán az angol szinkron. Azon már inkább kínomban szoktam nevetni. Olyan beleéléssel mondják a szöveget, mintha egy 8.os olvasná fel kialvatlanul valami tankönyvből, mert muszáj :) Ez, és még pár dolog annak tudható be, hogy még csak a zárt béta van nem orosz nyelvterületen. Például néhol cirill betűk vannak, az ellenfelek túl nehezek, vagy pont túl gyengék. Volt egy boss, akinél szívtam rendesen a fogam. Megnéztem egy videót róla és ott is káromkodott a játékos, mikor ehhez a boss-hoz ért :) Ezek még változhatnak.

    A gear-elés elég egyszerű, de ha jól hallottam ezen még fognak változtatni. Egyelőre 4 db gyűrűt, egy fegyvert és egy pajzs vagy enchanment itemet tudunk hordani és ezeknek a slot-jait tudjuk fejleszteni egy bizonyos erőforrásból, amit ugyanezek szétszedésével (disassamble) kapunk.

    Összességében: teljesen más élményt ad mint egy régi, megszokott MMO, részben a harcrendszer, részben pedig a felépítése miatt. Én a zárt bétában játszok, és a pantheon rendszert még nem tudtam kipróbálni, tehát a végleges endgame-től nagyon távol vagyok, szóval azt nem tudom megítélni. Én úgy döntöttem, hogy folytatni fogom, mert van egy nagyon jó hangulata a játéknak.
  • spybot919
    #16
    Nem rossz. Én az orosz open bétát szerettem volna kipróbálni anélkül, hogy bármi fogalmam lenne a játékról vagy a működéséről.
    Eljutottam addig, hogy leszedjem és updateljem a játékot. -language Dev_ru_RU .módszerrel sem lett az orosz ingame nyelvből ami nagyon irritáló volt. Na jó ezen túl is léptem, sok DayZ ciril megedzett. Amikor beléptem a játékba a karakterem elkezdett össze vissza pörögni és semmit nem lehetett vele kezdeni. Próbáltam rá google-zni de senkinél nem találtam ilyen hibát. Sem kontroller sem joystick nincs csatlakoztatva és beragadó billentyű sincs. Szóval ennyi volt a skyforge- karrier. Talán még ma megpróbálom újra telepíteni. Nekem olybá tűnik, hogy kicsit kisebb rá a lelkesedés mint az archeage-re magyar szinten ami inkább garanciát és pozitívumot jelent, mint hiányosságot. Esetleg ha valakinek van megoldása a közel fény sebességét meghaladó kamarapörgésre az irjon. :)
  • Morpheus_v2
    #17
    Ugyanúgy visszacsomagoltad a file-t, ahogy az ott volt? Nálam működőt, persze egy része még mindig orosz. A kamerahibánál nem ragadt be egy billentyű véletlenül?
    Nekem a cickómozgással semmi bajom, jót mulattam rajta. :) Azzal már több bajom volt, hogy nem találtam meg a target-lock funkciót vagy gombot és néha közelharcosként nem tudtam végigvinni a kombót, mert nem volt target előttem (hátam mögé ugrott).
    Holnap vége a 2. eu/na bétának, sztem egy hét múlva jön az újabb kör, akkor sokkal több embert fognak meghívni. Talán a magyarok is lelkesebbek lesznek...
  • spybot919
    #18
    Nem sajnos nem. Kihúzom a billentyűzetet akkor is forog. Sureal :)
  • spybot919
    #19
    Jelenleg így néz ki a dolog. Jobb oldalti zöld gombal indítom.
    Játékban továbbra is pörög a kamera kihúzott billentyűzet és egérrel.

  • Morpheus_v2
    #20
    Szedd ki a "Dev" szót és csak az en_US maradjon, hátha úgy megy majd.
  • spybot919
    #21
    Reménytelen. Szerintem jobban járok ha megvárok egy Us nyelvű open beta-t.
  • fluency
    #22
    Az orosz beta nekem sem ment angol nyelvvel, pedig kipróbáltam mindent, amit írtak. Orosszal semmi bajja nem volt, de angolnál simán kivágott hibával. A target lock, ha jól rémlik az F billentyű.
    Jó kis gamenek tűnik, a látvány és a harc tényleg nagyon jó. A kasztok is elég hangulatosak és a skill animációk Nagyon jól el lettek találva szvsz.
    A fejlesztők már most gondolnak az end game-re, ami külön pozitívum. Kíváncsi leszek mi sül ki belőle, mert eddig ígéretes, de még ez is "elhasalhat".
  • Morpheus_v2
    #23
    Lehet hogy én írtam el a fordítást :S
    Angolul a folyamat leírása: "Go to (or w/e folder you put it in) GamesMailRu\SkyforgeBeta-gup- folder and edit last.xml file. Change the -language perimeter from Dev_ru_RU to en_US then launch the game. But you have to do it after every patch." (Minden patch után meg kell ismételni).
    Nekem az elején az orosz kliens nem indult el, mert nem aktiváltam a fórum accountot, ha valakinek valami hibaüzenetet dobna ki.

    A kasztok baromi jók, viszont van egy-két kaszt ami nehezebben játszható, mit az első 3, mint például a berserker, alkimista. Szóval érdemes kihúzni egyet a könnyebb kasztok közül is. :)
  • j0nNyKa
    #24
    ránézek, van friend rendszer? ha igen, meg tudlak valahogy találni ingame ?
  • Morpheus_v2
    #25
    Van friend rendszer, de az Angol bétában játszom. Ha valaki keresne, akkor "The Murfurc" néven megtalál. :)
    Elérhető skin-ek az orosz bétában:



  • Panzeradler #26
    Itt szoktak lenni a patch note-ok angolul az orosz bétához.
  • VvD
    #27
    Nahh, örülök, hogy sikerült fellendítenek a topicot :) Ez volt a célom.
    Tudja valaki, hogy a CBT3 mikor lesz? Mufurc, felveszlek friend listába.
  • spybot919
    #28
    Mondjuk egy új grafikai kártya nem árt ehhez a játékhoz mert 4770k i7 -el semmi gond viszont a gtx660 al nem valami jó az fps.
  • Morpheus_v2
    #29
    Nekem duo core e8400-as procival és r7 240-es kártyával elég jól futott (25-30 fps). Elég sok panaszt láttam a hivatalos fórumon, hogy egy-két erősebb nvidia kártyával is elég gyenge teljesítményt ért el a játék. Open bétában kap majd rendes optimalizációt, amivel 30%-kal javul majd a teljesítmény...
  • VvD
    #30
    Április 22.én jön az újabb CBT, akit érdekel. link
    Engem "Ghalesha Vorg" néven találtok majd meg.
    Utoljára szerkesztette: VvD, 2015.04.15. 20:38:45
  • KingBradley
    #31
    Sziasztok megvettem a Rage of the Berserker Extended Edition -t de sajnos nem tudok majd a gammel játszani .
    Eladnám 35 euért , ha valakinek kell irjon nekem [email protected] Adok facebookot saját telefonszámot bármit amit kell , azért is adom 10 euval kevesebbért hátha igyvalaki megveszi :) Köszönöm .
  • Daditsx
    #32
    Sziasztok,

    Letöltöttem az orosz bétát, de nekem se akar angolra váltani. Pedig mindent úgy csináltam ahogy le van írva.
  • Daditsx
    #33
    Megoldódott a probléma. :\GamesMailRu\Skyforge\-gup-\last.xml -be kell átírni és nem a manifest-be, mint sokan írták.
  • linkorn1
    #34
    Sziasztok,

    Aki fontolná, hogy még a kezdés előtt egy olyan klán részese szeretne lenni, ahol már akad bőven tapasztalat a jó közösség építésében, akkor ajánlom figyelmetekbe a következő hivatalos skyforge fórum bejegyzést:

    http://sf.my.com/us//forum/index.php?page=Thread&threadID=5508&s=3ce7f0bcd14ec13737495fc595790507c755b455

    Klánom már több játékban is jelen volt és van az évek során, csatlakozz bátran és olvasd végig miért érdemes a csapatunk részévé válni! :)

    Remélem találkozunk a skyforge mezőin!!!

    Üdv,
    Linkorn
    Noise of Mist leader
  • Daditsx
    #35
    Hali!

    Én is remélem, hogy találkozunk a Skyforge mezőin :)

    Lenne egy kérdésem. Más is találkozott azzal a problémával az orosz szerveren, hogy a Market üres? Nem lehet eladni, se venni iteme-ket. Már kb. 1 hete ilyen nekem :(
  • Daditsx
    #36
    Hali!

    Ezzel a patch-el az OBT-ről szépen kitessékelték az oroszúl nem tudó játékosokat
    Már nem működik az angolosítás. Ebből kiindulva az üres market-tel is ez lehetett a szándékuk... Pedig már majdnem megvolt a 20k prestige.
  • Morpheus_v2
    #37
    Nemsokára jön a 4. zárt béta (29.-én), ami kb egy hetes lesz és utána a nyílt béta eu-ban és us-ben. Szóval 2-3 héten belül indul a móka. :)
  • Morpheus_v2
    #38
    Tegnap kezdték el osztogatni a kulcsokat a következő bétára, akinek van egy kis szabadideje az nézzen fel sűrűn reddit-re, ott kirakják a honlapokat ahol éppen kulcsokat osztogatnak.
  • Daditsx
    #39
    Én úgy tudom, hogy 23-tól 29-ig van a CBT4. Már vannak videók is fent róla. Kulcsokat meg hétvége óta osztogatnak :D
  • Morpheus_v2
    #40
    Uh akkor nagyon le vagyok maradva, bocsi a fals infóért, viszont szerintem 2 hét és itt van az open beta,:S