6754
  • bon
    #1
    Ide jöhetnek a Windows 9-el kapcsolatos infók, kérdések.
  • tigeroo
    #2
    igen, petőfi is így ment a pilvax kávéházba "ide jöhetnek a forradalommal kapcsolatos infók, kérdések"

  • akyyy
    #3
    Nem vagyok Dzsémsz, és nem vagyok BON, nem vagyok túl nagy száááááááááááááám
  • shaba23 #4
    jön,jön,jön,jön
  • RAZOR27
    #5
    a kérdésem az, hogy van-e infó?
  • Narxis
    #6
    Korai ez a nyitás, majd fél év múlva....
  • kjhun
    #7
    Csipegess: Magyar cikk és angol cikke tömkelege. :)
  • bon
    #8
    Baromságokat kérem hanyagolni!
  • tommygear
    #9
    hát ez kellett :)
  • [HUN]FaTaL
    #10


    Na ez a koncepció kurvára tetszik.
  • bon
    #11
    Ha jól tudom ez egy windows 8. Továbbra is kitartok az mellett, hogy start menü felesleges. Mondom ezt a munkahelyi tapasztalatok miatt is.
  • Dodo55
    #12
    Nem az. Nekem olyan, mint a kuplungpedál. Hiába nincs ott (egy automata váltós autóban), megszokásból rálép az ember (helyette a fékre), azt nem az történik amire számít.

    Meg egyébként is jobban használható.
  • Narxis
    #13
    Ennyi.
  • Midas
    #14
    agree
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Érdemel egyáltalán topikot egy Windows?!

    //ablak-használó vagyok
  • skinnyman
    #16
    hasznal meg valaki windowst?
  • Sir Quno Jedi
    #17
    kocsimból szar anélkül a kilátás...
  • tommygear
    #18
  • Blum
    #19
    A Windows fos, Linux a meno. Zarhato.

    *ba dum tss*
  • bon
    #20
    Köszönön az "értelmes hozzászolást".
  • TBTPumpa
    #21
    Yep, de ez nem Windows 9, hanem továbbra is Windows 8. Ez a frissítés (talán Windows 8.2 néven) csak 2015-ben érkezik.
    A Windows 9-ről még nincsenek képek, illetve egyhamar még nem is lesznek szerintem.
  • Jim Morrison
    #22
    START menüt gondolom eddig is keresésre használtad, most ha odanyomsz a sarokba max egy teljes képernyős start menüt kapsz, ugyanúgy kereshetsz és indíthatsz el alkalmazásokat. Szerintem a legrosszabb lépés, hogy visszahozzák a start menüt. Egyáltalán nem használom. (pedig használtam mikor volt). Ja igen, nem is hiányzik.
  • [HUN]FaTaL
    #23
    Ez nem windows 8. A következő frissítés ebben a hónapban (vagy augusztusban érkezik), a start menü pedig csak a windows 9-be kerül vissza, ez a kép ha jól emlékszem még valami ms i/o konferenciáról származik. Valószínűleg csak koncepció, pedig ez a fajta megoldás sztem a lehető legjobb.
  • Dodo55
    #24
    1. Ugyanúgy start menüt kapok (ClassicShell)
    2. Idegesít, hogy beteríti az egész képernyőt
  • MerlinW
    #25
    Jóval hamarabb, 2015 tavasza helyett már idén kiadhatja a “Threshold” munkanéven futó Windows 9 operációs rendszer előzetes verzióját a Microsoft – értesült a ZDNet.

    Az oldal azt is tudni véli, hogy a következő Windows fejlesztése során jobban fókuszáltak az asztali felhasználókra, mint az ennek hiánya miatt sokat kritizált Windows 8 esetében történt. A Windows 9 újdonságai tehát inkább a billentyűzetes-egeres felhasználóknak készülnek majd, az érintős irányítási lehetőség másodlagos lesz. És úgy tűnik, hogy a korábbra ígért Start menü is csak a 9-es Windowsban tér majd vissza.

    Ha a vállalat folytatja eddigi gyakorlatát, akkor a Windows 9 preview kiadása ingyenes lesz, egészen az operációs rendszer végleges változatának kiadása után pár hónapig.

    A ZDNet értesülései szerint már az idén ősszel elérhető lesz a Windows következő, Treshold (küszöb, határérték) nevet viselő kiadásának próbaváltozata, amelyet jövő tavasszal már a végleges verzió megjelenése követ. Ez tulajdonképpen a Windows 9 lesz, de azt még nem tudni, hogy a szoftver végül ezen vagy egy valamilyen márkanéven kerül majd a boltokba – ahogyan például a Windows XP és a Vista is.

    A Windows 8 megjelenésekor az volt a fő cél, hogy a rendszer táblagépeken is kényelmesen használható legyen – hiszen a korábbi Windowsok egérrel való bökdösésre szánt felülete még nem ilyen volt. Ám a fejlesztők átestek a ló túloldalára: hiába volt jó maga a rendszer, a Start menüt kiváltó új felület nem nyerte el az egeret és billentyűzetet használók tetszését. Bár az eredeti kialakításon azóta frissítésekkel többször is alakítottak, az eredeti Start menü végül nem került vissza a szoftverbe. Ez az új verzióban várhatóan kissé modernizált felületű lesz, valószínűleg appok csempéit is el lehet helyezni majd benne, nem csak egyszerű ikonok és mappák kapnak helyet benne.

    A ZDNet szerint a Windows 9 újítása az lesz, hogy eltérő felületet kínál majd a hagyományos és az érintőképernyős számítógépek tulajdonosai számára. Ennek részeként az egeret (vagy tapipadot) és billentyűzetet használók képernyőin nemcsak a Windows Asztal, de a Windows 7-ben megszokotthoz hasonlóan működő Start menü fogadja majd.

    A Windows 8-ból ismert, csempeszerű ikonokkal szerelt felület csak az érintőkijelzős eszközökön jelenik meg. Az univerzális típusokon, amelyeken érintőképernyőt és billentyűt és tapipadot is használhatunk, a felhasználó maga választhat majd a felületek közül – írja a ZDNet.


    origo, hvg
  • MerlinW
    #26
    Chinese leaker posts screenshot confirming Windows 9 and Cloud Windows
  • MauroN
    #27
    http://www.myce.com/news/microsoft-reveals-screenshot-with-start-menu-in-windows-8-1-update-71039/?PageSpeed=noscript
  • MauroN
    #28
    De, windows 8.
    Az előzőre meg bocs.
  • RAZOR27
    #29
    sőt, elég ha csak a jobb alsó sarokba viszed az egeret, akkor is kijön a kereső fent :)
  • bon
    #30
    Én nagyon remélem, hogy asztali nem érintőképernyős gép esetén a kezdőképernyő bekapcsolható lesz.
  • bon
    #31
    Az itt bemutatott start menüvel nekem az a legnagyobb bajom, hogy a mostani kezdőképernyőre elég ránéznem, hogy lássam az információkat. Itt meg meg kell nyítni és még kevés információ is fér el a start menüben.
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Elvileg ahogy pakolod a csempéket úgy nő a start menü mérete.

    " Itt meg meg kell nyítni"

    Ezt nem igazán értem, a kezdőképernyőt is meg kell nyitni a desktopról.
  • bon
    #33
    Beállítható legyen, hogy kezdőképernyővel induljon a rendszer.
    Ha a start menü mérete meg növekszik meg pláne nincs értelem, mert nálam gyorsan meglenne a közel egy képernyő méret, ami már ronda.

    Vista óta 1 dologra használtam a start menüt keresésre, nem hinném, hogy ez változni fog.
  • TomStorm
    #34
    Remélem jó áron lesz majd és megveszem.Gondolok itt olyan OEM 15-20e.ft között
  • Ironman2
    #35
    Mikor jelenik meg?
  • bon
    #36
    Nincs hivatalos infórmáció, de jövő év április környékét emlegetnek.
  • MerlinW
    #37
    A preview jön idén télen vagy jövő tavasszal, megjelenni max 15 végén fog.
  • bon
    #38
    Nem, konkrétan olvastam tavaszi megjelenést. De amúgy is nyáron szokott RTM lenni. De mivel új főnök van a cégnél én egyáltalán nem lepődnék meg jelentős dátum eltérésen. Beta változat meg már összel várható a pletykák szerint.
  • wollnerd #39
    Megváltozik az aktiválás a Windows 9-cel
  • MerlinW
    #40
    Ez maximum azoknak lehet probléma, akik használják a Windows Store-t. A warez Windows aktiválását, a store és egyéb vizsgálatok kilövésével ugyanúgy meg lehet majd oldani, ettől nem kell tartani. A kérdés, hogy ki mennyire akarja használni a MS online szolgáltatásait, mert ugye az egyik üti a másikat.