113
Chicago ügyeletes hősei
  • stargatelost
    #1
    Azt hiszem, épp itt az ideje, hogy legyen témája ennek a két sorozatnak is.



    A Chicago Fire az 51-es tűzoltóházról, és annak tűzoltóiról (és két mentőséről) szól, amint életeket mentenek, és közben saját problémáikkal küzdenek.

    Nagyon jól fel van építve a sorozat, minden részben 2-3 eset, amihez kimennek, közben pedig zajlanak a magánéleti dolgok (vagy éppen a marhulás két hívás között). A Chicago Fire már második éve olyan szinten tud hozni egy egyenletesen jó minőséget, ami nem sok sorozatnak sikerül. A remek, szerethető karakterekhez érdekes, epizódokon átívelő történetek párosulnak, így igazán élvezetes hétről hétre követni a tűzoltóház eseményeit :)




    A Chicago PD pedig a zsarus spin-off sorozat, néhányan az anyasorozatól jöttek át (Voight már a legelejétől sokszor feltűnt), néhányan újak. Ez a széria pedig az Intelligence Unitról és tagjairól szól a rendőrségnél. Felesleges is többet mondani, mert nagyon sok cross-overezés van a két sorozat között, így mindkettőt kötelező nézni :)
  • Narxis
    #2
    Végre megnyitottad. Imádom mindkettőt, epic évadzárója volt a tűzoltósnak, a rendőrősből még nem néztem meg a legutóbbit.
  • stargatelost
    #3
    Jaja, nagyon brutál volt, és milyen cliffet toltak már be? :D MINDENKI bement a házba, beszarás :D lehet rágni a körmünket őszig :D
  • Quantumleap
    #4
    De most ha engem csak a rendőrös érdekel, akkor muszáj néznem a tűzoltósat is, mert máskülönben lesznek számomra érthetetlen epizódok?
  • Narxis
    #5
    Volt ilyen folytatásos rész amit elkezdtek a tűzoltósba aztán másnap a rendőrössel zárták le. Nem muszáj nézni de ajánlott mindkettőt.
  • Szabi #6
    az remek lehet amikor az egész évadot akarod egybe nézni :D

    vagy van lista hogy tűzoltós 1/1-2-3-4 majd rendőrős 1/1, tűzoltós 5, majd rendőrös 2-t kell nézni ? :DD
  • Narxis
    #7
    xD én pedig örülök, hogy így szerepelnek egymás sorozataiban bár a konkrét szereplések rövidek szoktak lenni, csak feltűnnek inkább. Nem sűrűn van ilyen eset, hogy a másik sorozattal folytatódik, 1 ilyen volt most és elég komoly drámai volt szal jó volt. :D

    Akinek tetszik az egyik annak szvsz tetszeni fog a másik is.
  • stargatelost
    #8
    Hát lesznek, főleg a kifejezetten erre a célra forgatott Fire (2x20) és P.D. (1x12) epizódok. Ezek amúgy nagyon faszák voltak így, csak azt sajnáltam, hogy az utána következő részekben úgy csináltak, mintha ez meg sem történt volna :S De ahogy Narxis is írta, sokszor átjárkálnak. Sőt, az egyik tűzoltó, meg az egyik zsaru csaj járnak is.

    Amúgy csak vetítési sorrendben kell nézni őket. A Chicago Fire-t 2x11-ig egyhuzamban, aztán pedig felváltva a P.D.-vel, ahogy leadták őket. Mint annó pl. az SG-1/Atlantis, ott is sok átjárás, cross-over volt.

    A Fire egyébként jobb, szerethetőbb karakterek, nagyon jó drámák. A P.D kicsit más, "zsarusabb", ha lehet így mondani :D
  • passatgt
    #9
    egy darabig néztem a Chicago Fire-t, de annyira életszerűtlen az egész... szerintem a tűzoltók csak röhögni tudnak rajta
  • Quantumleap
    #10
    De ami negatívum, hogy a magyar vetítéskor aligha fognak egy héten menni az epizódok, ez úgy általában véve nem jellemző. Eddig csak a Vészhelyzet/Harmadik műszak esetét tudom, hogy a retekklub előbbi vonatkozó epizódjakor soron kívül leadta az utóbbiból is az odavalót. Igazából valahogy úgy kellene ezeket a crossovereket megcsinálni, hogy önmagában is élvezhető legyen a két epizód. Na meg ugye, teszem azt, ha valaki elkezdi darálva nézni a Harmadik műszakot, annak nem kötelessége tudnia arról, hogy a sorozat egyszer crossoverezett a Vészhelyzettel, mászor meg az egy évadot megélt Rejtélyes vírusok nyomában-nal. És így csak azt fogja látni, hogy előbbi esetben az epizód elején egy olyan dolog kellős közepén vannak, amiről az előző részben még szó sem volt, utóbbi esetben pedog elindul valami az epizódban, ami a következőben már le van zárulva mindenféle magyarázat nélkül.
    És akkor gondolom, a Chicago sorozatokban is ilyesmi módon folynak majd a crossoverek.
  • Quantumleap
    #11
    Na igen, ezért akarnám én is inkább a rendőröset nézni, mert tűzoltósból nálam a Rescue me elég magasra tette a mércét (persze nem a realitása miatt).
    Bár gondolom a P.D. sem ér a nyomába a Shield-nek vagy a Southland-nek. Utóbbi kettő után a Harmadik műszak is light-nak tűnt kicsit. Csak egyszerűen hiányzik valami rendőrös sorozat.
  • stargatelost
    #12
    Részben igazad van, de azt figyelembe kell venni, hogy jelen esetben a Chicago P.D. a Chicago Fire spin-offja, legalább 3 bejáratott karakterrel az utóbbiból. A két sorozat egyes karaktereit családi, baráti és romantikus kapcsolatok fűzik egymáshoz, természetes, hogy átjárnak. A leadott P.D. epizódok zömében szerepelt Fire karakter kisebb-nagyobb szerepben.
  • stargatelost
    #13
    Egyébként ha nagyon akarod, elkezdheted a P.D.-t, max furcsán nézel egy-két helyzetben, de a fősztori az saját. Kivéve a már említett fő cross-over epizód, ahhoz mindenképp látni kell a Fire 2x20-as epizódját. A következő szezonokban pedig biztos lesz még ilyen.

    Amúgy a Chicago Fire nagyon kellemes Rescue Me light, nyilván nem úgy kell felfogni, hogy ez most egy kőkemény kábeles cucc, de sokszor nagyon jól eltalálják a durva drámát is. (Adni kell neki pár részt, mert az elején én is kaszálni akartam, de aztán ott ragadtam, és mennyire nem bántam meg!)
    És persze a P.D se ér a nyomába az említett top sorozatoknak, de azért jóféle zsarus sorozat.
  • Quantumleap
    #14
    Na most akkor valaki azt írja már le, hogy kronológiailag pontosan hogy kell nézni. Végzek a Fire első évadával, eddig tiszta. És azután?
  • stargatelost
    #15
    Én már leírtam a #8-ban. De segítek, hogy meglegyen akkor:

    2x11-ig csak Fire, utána az első P.D., aztán ahogy leadták őket:

    Fire 2x12, PD 1x02, Fire 2x13, PD 1x03, 1x04, 1x05, Fire 2x14, PD 1x06, Fire 2x15, PD 1x07, Fire 2x16, PD 1x08, Fire 2x17, PD 1x09, 1x10, Fire 2x18, PD 1x11, Fire 2x19, 2x20, PD 1x12, Fire 2x21, PD 1x13, Fire 2x22, PD 1x14, 1x15

    bár itt a végén kissé elcsúsztak, Narxisnak írom, úgy látszik, csak mi nézzük :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Fire évadzáróban egy szó sem esik arról Gabi részéről, hogy lelőtték Antoniot, valamint a PD 1x14-ben feltűnik Otis, ami kissé hiteltelen a Fire zárásban történtekre nézve. És amit már említettem, hogy a fő cross-over epizódról egy szó sem esik, ez főleg a Fireben feltűnő, mert sokan bajba kerültek onnan.



  • Narxis
    #16
    Sztem elcsúsztak egy kicsit és azért bár tényleg fura. :D Mármint úgy csúsztak el, hogy amikor írtak a mostani P.D. részt akkor még úgy számolták, hogy ez a Fire évadzáró előtt lesz. Volt valami kavarás egyébként a P.D.-vel is mert nem később indult volna? Valamiért hamarabb kezdték el leadni a részeket.
  • Szabi #17
    tehát akkor Spoiler alapján mégse jó a lista amit írtál :D
  • stargatelost
    #18
    Ez az amerikai sugárzás listája. Az íróknak úgy kellene megcsinálni, hogy akik hetiben nézik mindkettőt, értelmes legyen a sztori. Eddig nem is volt gond, volt hogy pl. egy elrablásos sztoriszál a Fire-ből másnap a P.D.-ben is szerepelt egy kicsit (ez nem spoiler).

    #16 : Ugye én is ezt mondom, hogy elcsúsztak, mintha az lett volna, hogy az NBC bekért még plusz két részt a P.D.-ből, lehet ez volt a gond. Én remélem, hogy ez 'tanulópénz' volt, és a következő szezont jobban átgondolják ilyen szempontból, és még jobban kihasználják az átjárásokat.
  • stargatelost
    #19
    Na finálézott a P.D. is, és mivel semmi reakció nem volt benne a Fire zárásról, ezért a sorrendet változtatnám annyiban, hogy a Fire 2x22 előtt legyen az utolsó kettő P.D.
  • Quantumleap
    #20
    Na, nézem a Fire-t, most vagyok a 10. rész után. Nem rossz, tényleg amolyan Rescue Me light. A szőke csaj megmarad leszbinek, vagy lesz esetleg hetero kapcsolata?
    A korrupt rendőrről, aki a fiát akarta tisztára mosni azt hittem, hogy csak egy pár epizódos negatív szereplő, és ki is lett vonva a forgalomból a letartóztatásával. Erre utánanézve a dolgoknak láttam, hogy még szerepelni fog, sőt, ő a főszereplő a PD-ben? Ez már önmagában tetszetős. De akkor az a sorozat valami Kemény zsaruk & Harmadik műszak keverék?
  • stargatelost
    #21
    Jah, az meg Kemény zsaruk light :D
  • Narxis
    #22
    Vagy inkább még keményebb zsaruk? :P
  • Quantumleap
    #23
    Én a Fire-t amúgy szinkronosan töltöm (hdtv-rip alá pakolt szinkronnal). Észrevettem, hogy néha egyes epizódoknál helyenként hiányos a szinkron, itt kreálva is van magyar felirat. Leginkább a leszbi csókos részeknél tapasztaltam. Ezek szerint a tv2 ezeket kivágta? Na, ez már szánalom a köbön.
  • Narxis
    #24
    Simán lehet. Ezért nem szabad semmit se szinkronosan nézni.
  • stargatelost
    #25
    Nemá, hogy szinkronnal? Mégis mi vett rá erre az bűntettre? :D Második évadot meg a PD-t úgyis angolul kell nézned, akkor meg nem egyszerűbb ráhangolódni az eredeti hangokra már az elején? De nem csak ez, hanem fos hangok, fordítás, kivágások... stb...
  • Quantumleap
    #26
    A hdtvripben nincs kivágás, mint írom, amit a magyar tévében kivágnak, azt ott kipótólják az erederti hangsávval. Amúgy merő lustaságból nézem szinkronnal, pedig külföldön élek már hat éve. :(
  • Quantumleap
    #27
    Azt jól tudom, hogy a Chicago PD és a Fire együtt a Law & Orderrel is crossoverezett? Ez mikor volt, tehát hogy kell nézni az epizódokat a sorozatokból?
  • stargatelost
    #28
    A PD crossoverezett a Law & Order Special Victims Unittal, én nem néztem meg akkor az utóbbit, de nem volt semmi gáz a megértésben. Amúgy ha meg akarod nézni, akkor először L&O:SVU 15x15-ös részt kell, aztán pedig a P.D. 1x06-os részt.
  • Quantumleap
    #29
    Végeztem az első évaddal. Hát, szerintem ebből a börtönös dologból többet is ki lehetett volna hozni. Mint ahogy Domenick Lombardozzi-t is szívesebben láttam volna a sorozatban valami többepizódos szerepben. A végén zura helyzet állt elő. :)
    Nyugtassatok meg, ugye Voight nyomozó a PD-re is negatívabb figura marad, nem javul meg, vagy ilyenek?
  • Quantumleap
    #30
    Kösz.
  • Quantumleap
    #31
    A Fire-ban a 2x14 után vagyok. A sorozat remekül fenntartja az érdeklődésemet, szinte sose ül le az utóbbi részekben. De viszont van egy sablon, ami kezd idegesítő lenni. Nem arra gondolok, hogy mindig fontos beszélgetéskor szólal meg a riasztási csengő, ezt már a Rescue Me-ben is megszoktam. Hanem arra, hogy másfél évad alatt vagy ötször elsütötték azt, hogy valaki ki akar lépni vagy hivatást váltani, de aztán mégis marad. Legutóbb Gabrielle dolga kifejezetten erőltetett volt (Shay új társa pont akkor kap felfüggesztést, amikor ő elbukja a tűzoltóvizsgát). És lássuk be, azért elég unalmas lenne évadokon keresztül ugyanazt a csapatot, illetve ugyanazokat a párosokat változatlan felállásban látni. Ezt azért hálistennek több sorozatnál (pl. Harmadik műszak, Southland) is belátták, remélem, itt is így lesz. Valamint kellene egy megrázó állandó szereplő halál, ami az efféle sorozatoknak szintén egyfajta kötelező tartozéka.
    A PD-nél az 5. rész után vagyok. Meg kell mondjam, jobban tetszik a Fire-nál, zsarusabb, tökösebb, ahogy valaki lentebb is írta.
  • Quantumleap
    #32
    Nektek amúgy semmi szavatok, véleményetek a finálékról?
  • stargatelost
    #33
    Dehogynem, második, harmadik hozzászólásban a Fire zárásról írunk :D

    Na végignézted őket, hogy tetszett? :)
  • Quantumleap
    #34
    Esetleg konkrétabban a történésekről?

    Jó, kezdem én:

    Én ugyebár úgy néztem meg a Fire-t és a PD-t kb. 3 hét alatt, hogy előtte informálódtam tőletek, hogy miképp érdemes, milyen sorrendben. Így én az elcsúszást sem érzékeltem a végén. Ezért big thanx!
    Azt, hogy két sorozat ennyire összefüggjön, egyfelől jó ötletnek tartom. Másfelől viszont negatívumokat is hordoz magában, mert például a magyar tévés vetítéseken aligha fogják a PD-vel párhuzamosan adni a Fire második évadját. És így bizonyos dolgok érthetetlenek lehetnek annak, aki csak az egyiket nézi. Példának tudnám mondani Lindsay és Severide románcát, ami a PD-ben indult, lefeküdni is ott feküdtek le először, és aki csak a Fire-t nézi, az csak azt látja, hogy már együtt vannak bármiféle előzetes jel nélkül. Persze a dolog fordítottjára is tudok példát mondani. Amikor Antonio a PD-ben kórházba került, Gaby érdekesmód sehol sem volt, a Fire-ban sem eszett szó a dologról. A crossover epizódjaiból pedig ugyebár muszáj mindkettőt látni.
    Ami a cliffhangert illeti, én sajna tutira veszem, hogy úgyis az derül majd ki, hogy nem Voight tette. Ez ugye nem kábeles sorozat, és szerintem nincs annyi vér a készítők pucájában, hogy Voightból rendesen Vic Mackey 2-t kreáljanak. Ettől függetlenül várom a folytatást.
  • Quantumleap
    #35
    Bocs, többé-kevésbé más fórumról másoltam be a hsz.-em, az utolsó bekezdés természetesen a PD-re vonatkozik.
  • stargatelost
    #36
    Úgy nézted a részeket a végén, ahogy javítottam, tehát a Fire zárást legutolsóként? Ha igen, akkor elvileg valóban nem volt csúszás.

    Engem nem érdekel a magyar vetítés, úgyhogy leszarom, ha nem adják le :D Így én csak a pozitívumot látom ebben, hogy ennyire összefüggő. De amúgy nem csak emiatt lehet necces, mert ha valakit csak az egyik érdekel, és csak azt nézi, akkor ott is lesznek bajok. Egy másik fórumon ki is volt akadva valaki, mert csak a P.D.-t nézte, és csak lesett, amikor nem értett semmit a cross-over epizódnál :D

    Az tényleg furcsa volt, amikor Gaby nem tűnt fel a kórházban. Emiatt is, meg az elcsúszás miatt is mondtam, hogy remélem a következő évadot jobban átgondolják ilyen szempontból.

    Amit még lentebb írtál, hogy valaki ki akar mindig lépni (vagy valami jelentős változás következne be az életében), de aztán pár rész után mégse, hát valóban kicsit frusztrált már engem is, de most végre Gaby szálán ez megtörtént, úgyhogy érdekesnek néz ki ebből a szempontból is a következő évad :)

    Cliffek meg, hát P.D. egyértelmű, hogy nem Voight volt, Fire meg ugye atomdurva, hogy mindenki bement xD
  • Quantumleap
    #37
    Igen, úgy néztem. :)
    Engem se annyira a magyar vetítés érdekel, hanem az, hogy mi van, ha csak az egyiket nézi valaki.
    Na ja, kíváncsi vagyok, hogy Shay milyen társat kap majd, remélhetőleg valami karizmatikusat.
    Pedig én annak örülnék, ha kiderülne, hogy ő tette -persze bizonyíték nincs- , és közte és a többiek között előállna egy totális "Választhattok, vagy velem vagy ellenem!" szitu.
  • Quantumleap
    #38
    Amúgy nem tudom, ismeritek-e az Oz c. überdurva, überreális börtönsorozatot.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Antonio-t alakító színész volt abban Dino Ortolani, akit a nyitóepizód végén ropogósra sütöttek.
  • Quantumleap
    #39
    Holnap folytatódik a Fire! Vajon ki hal meg?
    Holnapután pedig a PD!
  • stargatelost
    #40
    CF 3x01: hát baszki...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sejteni lehetett, hogy nem kamucliff lesz, de azért reménykedtem, hogy kijut mindenki élve. Pont Shay, áhh... de nagyon jól összerakták a részt a flashbackekkel, meg videóval a végén, ott már könnyeztem is.


    CPD 2x01: hozta a szokásosat, fasza volt és badass.