9
  • halgatyó
    #1
    Több millió tonna szemét áttúrásánál sok nagyságrenddel olcsóbb lenne, ha már a kidobás helyett szelektív leadás történne. Érdemes lenne megfontolni a betétdíjas rendszert mobiltelefonoknál, monitoroknál, szupererős mágneseket tartalmazó készülékeknél, és lehetne sorolni.
    Ez csak akkor működne, ha az egész Eu-ban egységesen vezetnék be. Talán ha nem minden hülyeséggel lennének elfoglalva....
  • barret
    #2
    Ha rendesen megfizetnék a leadott dolgokat,le is adnák az emberek!
    Nálam is van elfekvőben vagy 5-6 mobiltelefon.
    És gondolom mások is így vannak vele...
  • nyerek01
    #3
    Az egész használtelektronikai eszköz újrahasznosítás rossz. Pl. van egy használt telefonom meg egy laptopom, de semmilyen INGYENES! leadási lehetőség nincs, annyira nem foglalkoznak ezzel hogy átvegyék tőleg az értékes terméket 0 forintért... Dobjam inkább a kukába, hogy majd pénzért ők kiszedjék...
  • kissssss
    #4
    barret.

    én már elfogyasztottam 2 monitort 2 egeret és 1 mobilt, természetesen mindegyik itt porosodik.
  • Szefmester
    #5
    Itt felénk időről időre bekopogtat egy fickó hogy elvinné a rossz elektronikai hulladékot. És az olyan cuccokért mint az alaplap még akár fizet is kilónként xy Ft-ot. Mert hogy Ő és a kis csapata szétszedik, beolvasztják és újrahasznosítják amit lehet.

    Amúgy fura hogy itthon még mindig nem indult be a XXI. századi aranybányászat... Pedig megfelelően kezelt hulladékokkal is nagyobb pénzt tudnak kiszedni a dologból mint egy sima bányával, az aranyon kívüli értékes anyagokkal meg akkor még nem kezdtek semmit.
  • Molnibalage
    #6
    Én sem tudom, hogy pl. hol dobhatnám ki a integrált akksis bringalámpámat és egyéb eletkronikus kütyü hulladékot.
  • nextman
    #7
    Ne legyetek mar ilyenek, Media Marktban minden elektronikai cuccot le lehet adni, nem kerdeznek semmit, atveszik , kesz, csokolom.
  • nextman
    #8
    Ezt az oldalt is javaslom nektek, ha az MM nem szimpatikus.

    hulladekudvar.hu
  • zola2000
    #9
    Na igen, utána sem néznek, a legtöbb ember tényleg csak bedobja a kukába,

    A multkor volt jótékonysági játékgyűjtés, a régi telefonokat agyontelepítettem játékokkal, aztán beledobtam a gyűjtőzsákba (pl nokia6600, az antennája nem jó, de az ngages tomb raider 1, pandemonium, tony hawks pro skater 1, snes emuátor elfut rajta)