8
Hardveres, szoftveres gondok
  • csgery
    #1
    Sziasztok!
    Kezdem az egész topikot egy problémával.
    Adott egy Roland EXR-5 szintetizátor. Van neki USB, és MIDI kimenete is, de nekem most csak az USB kell. Ezzel az összeköttetéssel tud mind MIDI vezérlőként, és mint flash meghajtóként is működni. Amikor a gépet próbálom feltelepíteni a PC-re, beindítom a HIVATALOS drivert, azt mondja kapcsoljam be, stb, dugjam be, mindent ahogy kell.
    Kiírja, h "no cable", majd utána alapállapot. HA kihúzom, bedugom a kábelt, akkor "Wait... connection proceding". És semmit sem csinál.
    Kicsit már aggaszt, a Windows 43 as hibakóddal küld el a picsába, hogy valami a hardverrel van.
    Elméletileg ha csak bedugom USB-vel, fel kéne ismernie a szintetizátort a gépnek, mint egy flash meghajtót.
    Azért bízok Bennetek, mert megmondom őszintén, a Roland hivatalos segélyvonala egy gyikfing, és e-mailben konkrétan szarnak rám, lassan egy hete nem kaptam választ.
    Kérlek segítsetek, és ha valakinek akad hasonló problémája, ide írjon!
  • Loál János #2
    Kábel nem tré, próbáltad másikkal? Hosszabbítóba/HUB-ba, vagy közvetlenül az USB-portba dugod?
  • pityu0718
    #3
    Milyen oprendszert használsz?
    Midi vezérlőként és flash meghajtóként abban az esetben tud működni a rolcsi ha a megfelelő driver van feltéve hozzá.
    János is jól kérdezi!! Hova dugod az usb kábelt?
    Próbáld ki másik usb kábellel is, ha azzal is ugyanez jön elő akkor legalább kiszűrted az egyik problémát és nem a kábel lesz a ludas.
    Akkor jöhet a következő lépés.
    A rolcsiban nem kell valamit átállítani, hogy a pc hogyan lássa? Midi vezérlőként vagy flash meghajtóként?
  • Galy
    #4
  • Peetboy
    #5
    Én is feltenném a kérdésemet a szintetizátor problémámmal.
    Casio WK 3300 -ról van szó. USB kábellel másoltam fel Az User Rhythm szabad helyekre új letöltött ritmusokat a Casio.com-ról. Nem tudnak megszólalni a ritmusok, mindenféle bugyuta hangok jönnek ott a szintiből. A ritmus fájl nevek is megváltoztak krix-krax nevüre. Mit lehet ezzel kezdeni?
  • Pistike 007
    #6
    Rossz formátum?
  • pityu0718
    #7
    Semmit nem lehet kezdeni vele. Kollégámnak volt ilyen masinája és gyakran járt így és csak a gyári visszaállítás oldotta meg a problémát. Sajnos a neten fellelhető Casio stílusok nagy része szar és tönkre is vágka a gyári beállításokat, szóval csak óvatosan az ilyenekkel!! Karakter probléma az első jel.. :(
  • Peetboy
    #8
    A gyári ritmusok azok szólnak. Az üres helyekre másolt ritmusok nem szólnak. Az új letöltött hangszerek is szólnak. Gyári visszaállítást nem akarok egyelőre csinálni.