83
  • Eneff
    #1
    Nincsenek csillagok. :(

    Biztos a gonosz amerikaiaktól kapták kölcsön a stúdiót.
  • Tsol
    #2
  • torreadorz
    #3
    Az hagyján de a bal oldali lába (szemből nézve) pont egy vakondtúrást taposott szét...
  • duke
    #4
    Kinaban ugyis mindent hamisitanak, nem hinnem, hogy nagy dolog lenne nekik nehany makettel leforgatni par "holdbeli" jelenetet.
  • duke
    #5



    A sarokban az vajon milyen felirat lehet, esetleg valami leltari szam ?
    Gyanus
  • ntom
    #6
    tükröződik a napelem szerintem
  • Daffit
    #7
    Vártam, hogy mikor kérdezi meg a csillagokat, nem gondoltam, hogy az első lesz. Ugye ez a kérdés csak költői/vicc és nem komolyan gondoltad?
  • Szefmester
    #8
    Erről nekem mindig az jut az eszembe hogy mekkora pánik volt amikor egy amerikai nagyvárosban elment az áram. Hirtelen megnőtt az fura fények észlelése az égen, majd a csillagászok nagy nehezen rájöttek hogy az isten barmai a csillagokat látták. A fényszennyezés miatt addig láttak 8-10 darabot, aztán a sötétben hirtelen ott volt kismillió.
  • Richard Donkies
    #9
    Látom, megy a trollkodás ezerrel.
  • kissssss
    #10
    az a te szakterületed
  • Csaba161
    #11
    Az nem a csillagokról szólt, hanem a Tejútról, arról nem tudták, hogy az micsoda...
  • sanyicks
    #12
    Nem valami takarékos volt a megközelítés, sok volt a felesleges üzemanyag :)
  • Eneff
    #13
    Buta vagy. :(
  • JimKirk
    #14
    Mikor kezded?
  • JimKirk
    #15
    Mekkora fapofa lehetsz!:)
  • IMYke2.0.0.0
    #16
    Te se nézted akkor Baumgartner ugrását...
    Ott se voltak csillagok. S nem, nem a kamerák miatt...
  • Eneff
    #17
    #13
    #15
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Súghatnál: a rosszul sikerült poénodról van szó, vagy te se tudtad?
  • Eneff
    #19
    Nem, hanem, hogy az ugrás is stúdióban lett felvéve.
  • TokraFan
    #20
    Nincs szél, mégis lobog a vöröscsillagos zászló a stúdiójárón...
    Egyértelműen nincs valami rendben. :-)
  • gothmog
    #21
    Na ja, meg a por is úgy összeáll a keréknyomban mintha vizes lenne, és az árnyékok is össze-vissza állnak. :)
  • Eneff
    #22
    Úgy tűnik a kínaik minden hibát elkövettek, amit csak lehet. :(
  • Richard Donkies
    #23
    Nagyon "színvonalas" a beszélgetés...

    Sőt, akadémikus...


    Nem ti szoktatok engem trollnak nevezni, ha olyan kérdéseket teszek fel, amire nem tudtok válaszolni?

  • Eneff
    #24
    "Provokálás, trollkodás az evolúció topicban."
  • Szefmester
    #25
    Hol van olyan kérdés amire nincs meg a válasz? Több forrásból sem?
  • torreadorz
    #26
    Na mi van nem érzed jól magad a hozzád hasonlók társaságában? :DDD

    Pedig csak a te kedvedért csináljuk
  • Richard Donkies
    #27
    Van az a mondás, hogy "a rózsa is gaz a gazok között."

    Ide lefordítva, "a nemtroll is troll a trollok között".

    Remélem értitek további magyarázat nélkül is.
  • torreadorz
    #28
    Most hogy mondod az utolsó előtti kép bal felső sarkában mintha számok lennének. Szerintem az egyik kellékes ottfelejtette... :D
  • Eneff
    #29
    Én ezt úgy ismerem: "a szamár mindig szamár marad."
  • hihy
    #30
    Nem jó!
    A szamár csak szamár marad a rózsák között, mert kilátszik a füle.
  • Archenemy
    #31
    Ez most a színvonalas, tudományos beszélgetés (pl. a Hold keletkezéséről), amit nem lehet csinálni, ha RD trollkodik?
  • Szefmester
    #32
    Itt most nincs kérdés... A kínai szonda leszállt, a kamerán pedig el van baszva a fehéregyensúly, és emiatt kissé barnás a kép.

    Az itt "trollkodó" emberek pedig megelőzik a degenerált barmok (pl csacsi ricsi félék) "nem is jártunk a hó'don", "üreges a hó'd és a gyíkemberek é'nek raajta", valamint a "holdlakó náci haderők fényképekkel verik át a kis kínai holdjáró készüléket" szintű szövegeit!

    Persze ha felmerül egy valóban értelmes kérdés mindenféle hátsó szándék (és fölényeskedővé sikerült szmájlik) nélkül, akkor majd lesz rá érdemi válasz is szerintem. De mivel releváns kérdés nem érkezett a témában, addig a foteltudósok alsógatyával a fejükön sörösüveget lóbálva baromkodnak. Persze akadnak olyanok akiknek ez a mindennapos viselet, így most nem tűnnek fel különösebben.

    De szerintem ne játszd az erkölcs csőszt, majd küldünk privátot amikor olyan esemény kerül elő ami miatt fel fogod majd fogni hogy ki is csacsi ricsi (néhai tau teng leng wong bong vagy mi a retek)
  • Archenemy
    #33
    Jó tehát akkor beláthatjuk, hogy ha a Tudomány ősellensége, (kheh, tudod, arch enemy :)), RD nem jelenik meg, akkor sincs feltétlen magasröptű elmélkedés.
  • halgatyó
    #34
    A cikkre visszatérve. (meg a holdjáróra)
    Felvetődött bennem a kérdés, hogy az usákok által hozott nagymennyiségű holdmintából kiderül-e az a bizonyos holdtörténet?
    Ugyanis azokat a mintákat egy (bármilyen) holdjáró képességeit hegymagasan felülmúló képességű laborokban vizsgálgatták, sok tudós, hosszú időn keresztül.

    A Holdról hozott talajmintákról honnan tudják, hogy azok az eredeti holdtalaj-e, vagy a rengeteg meteorbecsapódás miatt teljesen átalakult, esetleg pont a becsapódó meteorok anyaga és nem az eredeti Hold?

    Ami a szonda leszállásakor nekem felűnt: a hajtóművek alig fújtal el port onnan (vagy csak nem látszott?)
    Meg mintha a végén kicsit kemény lett volna a leszállás.
  • Lucy in the Sky
    #35
    Ott tartunk, hogy az SG ezóufó trollja úgy tesz tönkre egy ígéretes topikot, hogy közben egyetlen baromságot sem kell hozzá kommentelnie. Ettől ez még az ő korábbi aknamunkájának az eredménye, de egyúttal a logikus gondolkodásra hajlamos többség szégyene is. F*ck RD.
  • Richard Donkies
    #36
    Szánalmas bűnbak keresés.
  • Vol Jin
    #37
    "Nincsenek csillagok. :(

    Biztos a gonosz amerikaiaktól kapták kölcsön a stúdiót."

    Próbáltál már nappal csillagokat fotózni?

    Ha rájöttél a válaszra, akkor arra is, hogy a prekoncepciódnak való megfeleltetése a világleképzésednek elég erős ahhoz, hogy a csöpnyi intelligenciád se kamatoztasd, és annál is idiótább következtetést vonj le, mint amilyen hülye vagy valójában.

    Kicsit bővebben kifejtve... Az IQ-s lehet olyan 90, ami a nagy átlag leghüjébbje, de még nem vagy fogyatékosnak tekinthető, de mihelyt előjön a Holdra szállás, a maradék eszed is a sarokba dobod, és lezüllesz 80-as IQ alá.

    Egyébként éjszaka se nagyon látszanak a csillagok egy felvételen, de hogy ez nappal elvárás legyen...
  • gforce9
    #38
    A holdkőzetek anyaga az nagyon hasonlít a földire. Ahogy KVP is írta még az előző cikknél a különbség amit látnak benne annyi ami elvárható, akkor, ha az egyik égitesten van bioszféra és jobb mágneses védettség. Ezért gondolják, hogy a földből szakadhatott ki. A mintákon elvégzett vizsgálatok különbözőségének mértékéből pedig megsaccolják, hogy mikor. Persze ez még változhat, pontosulhat. Vagy akár el is lehet vetve, bár ez nem valószínű.

    A leszállással kapcsolatosan, mint ahogy a korábbi cikk is írta:

    "Miután az egység automatikus veszélyészlelő rendszere megbizonyosodott a terület biztonságosságától, a Csang'o 3 folytatta ereszkedését, majd 3-4 méteres magasságnál leállította hajtóművét."

    Ezért nem kavart fel port.
  • Vol Jin
    #39
    "A Holdról hozott talajmintákról honnan tudják, hogy azok az eredeti holdtalaj-e, vagy a rengeteg meteorbecsapódás miatt teljesen átalakult, esetleg pont a becsapódó meteorok anyaga és nem az eredeti Hold?"

    Mondjuk, ha vulkanikus, akkor csak holdi lehet. Ha meg nem, akkor mondjuk egy becsapódáskor után csak látszik mikroszkóp alatt, hogy szétfröccsent becsapódás utáni maradvány. De mondjuk mitől is maradna egyben. Nem lenne légkör, ami lelassítaná, így több tízezer kmph-val csapódik be, és szerintem nincs anyag, ami ne esne atomjaira. Tehát ami egyben van, az a Hold anyaga, ami meg nem, mert por, az a hold anyaga és a meteorok maradványainak keveréke.
  • Eneff
    #40