171
  • Tinman #1
    1969-ben érzem magam. Csodás retro érzés.
  • Cefet
    #2
    Tiszteletre méltó eredmény.
  • Richard Donkies
    #3
    "A Jütu háromdimenziós felvételeket fog visszasugározni a Földre, miközben megméri a Hold talajának és kőzeteinek összetételét, valamint radarjával képes felmérni a felszín alatti szerkezeteket is."



    Kíváncsi vagyok milyen lesz a kőzetek összetétele.
    Mert az amcsik mintái hajszálpontosan egyeznek a földiekkel.
  • Pharaoh
    #4
    Ezek is meg fognak egyezni, hisz a Kínaiak is csak megrendezték az egészet.
  • Richard Donkies
    #5
    Prekoncepció.
  • torreadorz
    #6
    Te menjél már innen, mindig csak széttrollkodsz mindent.
  • Papichulo
    #7
    Nagy am a smiley erelye!!! Te meg most veletlen lehagytad :)
  • Richard Donkies
    #8
    Nem igaz.
  • Tinman #9
    Miközben az amcsik a sokadik szondát küldik a Marsra?

    Hát nem is tudom. Kidobott pénznek érzem.
  • torreadorz
    #10
    Nyilván azért van két felkiáltójeled...
    "Adta: [NST]Cifu
    Provokálás, trollkodás ..."
  • Richard Donkies
    #11
    A látszat néha csal.

    De jobb lenne, ha nem velem foglalkoznál, hanem a témával.
  • Szefmester
    #12
    Szeretnénk, de itt vagy... A jelenléted egy tudományos cikknél olyan mint egy vörös hajú zsidó kisfiúnak a Black Panther gyűlésen... vagy inverzben: Egy feka a ku-klux klán tábortüzes összejövetelén. Valahogy.. hmm.. bicskanyitogató.
  • duke
    #13
    Ez csak makett, ugyan olyan kamu, mint az amerikaiak holdraszallasa.
    Afrikaban pedig eheznek az emberek, es az egesznek az lesz a vege, hogy a terroristak kezebe kerul.
  • duke
    #14
    "Megérkezett Kína a Holdra"

    Az viszont jo, hogy kinat athelyeztek a holdra.
  • Lucy in the Sky
    #15
    Hurrá, hamarosan még az eddigieknél is jobban meg leszel győződve arról, hogy sosem járt ember a Holdon. Természetesen függetlenül attól, hogy mit talál a kínai rover. Bocs, de lelövöm a poént, a képzettebb szektások között már az sem titok, hogy a Holdat a Jézuska festette az égre, az Istenke meg mécsest rakott mögéje. A nyúl valami fatális tévedés során kerülhetett oda, de legalább újra fellángolhat a vita a banán alakú Földön élők körében az ősi dilemmáról: vajon mi lehet a nyúlon túl?
  • st3v3
    #16
    Azért nem sikerült nekik eddig, mert a zürhajójuk is gagyi volt, mint a legtöbb made in china, vagy pcr fémjelzett árú.:D
  • Richard Donkies
    #17
    Fogalmad sincs miről vagyok meggyőződve.
    Nem tudod egy kommentemet sem idézni, ami alátámasztaná a tévképzetedet.
  • st3v3
    #18
    Ja majd el felejtem, még vissza is kell nekik jönni :D
  • morden2
    #19
    Egy jó kis BÉKÉS űrversenyt megnéznék szívesen, ahol nem a fegyverekre fordítják a pénzt, hanem hogy melyik blokk jut messzebbre ( akár tudományos értelemben is, nem csak távolságban).
  • endrev
    #20
    Köszönjük a szuper összefoglalót! :) (Persze a "szó összetételekkel" megint hadilábon állunk, de hát ki veszi észre... :D )

    Vajon van weboldaluk, ahol figyelhető a dolog? Most hirtelen nem találtam, csak amerikai híreket.
  • globint
    #21
    Itt a központi:
    http://news.youku.com/change2013/index?ev=1
    Kicsit kínai, na meg lassan tölt, de legalább eredeti.
  • globint
    #22
    Itt a link még-egyszer.
  • torreadorz
    #23
    Engem érdekelne hogy miről vagy meggyőződve.
  • Richard Donkies
    #24
    Akkor először kérdezni kell, nem vagdalkozni: #6 .
  • torreadorz
    #25
    Mond hallgatunk
  • Richard Donkies
    #26
    Mi a kérdés?

    Mi a célod a kérdéssel?

    Kinek, vagy kiknek a nevében beszélsz?
  • Lucy in the Sky
    #27
    Hát nem érted? A Hold nem is létezik! Téged is átvertek! Nem számít hogy miről vagy meggyőződve, mert nekem van igazam!!4
  • Archenemy
    #28
    Ahhoz képest, hogy itt állítólag RD a troll, a kommentelők jelentős része őt baszogatja és vele foglalkozik, nem a cikkel. RD annyit mondott, hogy
    "Kíváncsi vagyok milyen lesz a kőzetek összetétele.
    Mert az amcsik mintái hajszálpontosan egyeznek a földiekkel."

    Ugye ezt lehet cáfolni. Ha mégis igaz, lehet megmagyarázni. Ha olyan hülyeségnek tartod, amivel nem érdemes foglalkozni, akkor lehet ignorálni vagy lepontozni. De elkezdeni személyeskedni, gúnyolódni, elküldeni, zsidókisfiúzni, na az mire jó?
  • torreadorz
    #29
    Miben hiszel? Nem túl bonyolult. A multkor azt állítottad hogy nem hiszel a tudomány sületlenségeiben. Hogy témánál maradjunk, mit gondolsz honnan származik a Hold?
  • torreadorz
    #30
    Akkor még nem láttál topicot ahová ö kommentelt (egyébként ez csak ez egyik neve, esetleg úgy jobban ismered mikike vagy wmiki)
  • Richard Donkies
    #31
    Legalább ne hazudnál.
    Nem vagyok mikike, se más néven itt.
  • atys2
    #32
    CCTV news

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pIB6Ec6Qm_k
  • Richard Donkies
    #33
    Úgy akarsz velem beszélgetni, hogy közben fikázol? #30

    Érdekes emberi(?) tulajdonság...
  • Richard Donkies
    #34
    Az egyezés tény.

    "Meglepő eredményeket hozott a Hold-kőzetek elemzése
    Az Apollo 17 küldetés által a Földre juttatott kőzetek elemzése ugyanolyan vízkoncentrációt állapított meg a vulkanikus mintáknál, mint ami a Föld közvetlenül a kéreg alatt elhelyezkedő felső köpenyét jellemzi.
    "

    "Új tanulmányukban Junjun Zhang, a Chicago Egyetem kutatója és kollégái a holdbéli és a földi minták titán izotópjainak arányait hasonlították össze, és azt észlelték, hogy ez az arány szinte hajszálpontosan (4 PPM eltéréssel) megegyezik."

    Nehéz lenne cáfolni.

    Azért kösz, hogy szóltál az érdekemben.
  • Eneff
    #35
    "se más néven itt."

    Miért hazudozol?
  • Richard Donkies
    #36
    Ami voltam, sose tagadtam. Azt a logint elvesztettem feledékenység miatt. Nem tiltották ki. Már többször leírtam, te is olvastad.

    Az pedig igaz, hogy mióta ezzel e névvel regisztráltam, azóta más néven nem írtam ide egy betűt se. Szóval én nem hazudok.
    Te viszont ismét belém akarsz kötni.
  • wraithLord
    #37
    Jó neve van a leszállóegységnek. Csángó. :D
    Vajon Kína közzéteszi majd, amit a rover talál?
  • Csaba161
    #38

    És???????

    Volt három elméletük a tudósoknak a Hold keletkezéséről, amelyikből az egyik alapján pont ezt az eredményt kellet kapni. Ezért ma már mindenki ezt az egyet fogadja el, és a másik kettőt elvetették...
  • Archenemy
    #39
    Nem, nem olvastam, ezt a jelen beszélgetést viszont olvasom, és ebből az jön le, hogy a RD-t támadók elég gyerekesen és ostobán viselkednek.

    Figy, van egy állítás:
    "az állítólagos holdkőzetek összetétele pont ugyanolyan, mint a földi kőzeteké"

    Ugye mit lehet csinálni?

    1. Lehet cáfolni. Pl. belinkelni egy cikket, ahol kifejtik, hogy nagyon különbözik az összetétel, tehát egyszerűen az állítás nem igaz. Esetleg lehet az állítás hitelességét kétségbevonni, pl. a Blikk magazin UFO mellékletében írták.

    2. Lehet megmagyarázni. Pl. mittudomén, rámutatni, hogy a vizsgált paraméterek annyira egyformák minden kőnél a világon, hogy ebből nem lehet levonni azt a következtetést, amit az eredeti állítás sugall, tehát hogy a kövek a földről származnak.

    3. Lehet ignorálni. Lepontozni, csendben maradni, stb.

    Ezek mind nagyon jó megoldások. Mi a rossz megoldás?

    1. Személyeskedés: "Dehát te hülye vagy, nem értesz hozzá, menj innen, troll vagy"
    2. Gúnyolódás: "Persze igazad van, a Hold sajtból van és nem létezik."
    3. Témához nem tartozó dolgok felemlegetése a személy hitelességének rombolása végett: "Látnád mit művelt egy másik topikban, elakadásjelzői vannak, stb"

    Ezek meg mind ostoba, témához nem tartozó dolgok, amik egyáltalán nem szólnak a kövek összetételéről, illetve arról, hogy akkor most onnan származnak-e a kövek vagy sem.

    Namost a helyzet pikánssága, hogy a RD-t támadó emberek azok, akik a saját tudományos felsőbbrendűségükről meg vannak győződve és lesajnálják RD-t, közben most egy épkézláb érvet még nem láttam tőlük. Én szinte semmiben nem értek egyet RD-vel, de ez a majomcsorda-huhogás, amit ti vita címen műveltek, eléggé taszító.
  • Szefmester
    #40
    Sztem sem ő mikike... ellenben Tau taeng leng wonggal vagy hogy a retekbe hívták. Szinte a tudatlansági ikertestvére lehetne a kettő egymásnak.

    #28 :Az a gond Ricsivel hogy ő nem kérdez. Nála már a kérdés is egyfajta trollkodás, mert máskülönben ha megkapná a választ akkor nem próbálna fellengzősen ellent mondani kitalált és bizonyíthatatlan "tényekkel". Amikor pedig rákérdezünk hogy mi is van akkor, mindig kitérő választ ad, ha ad egyáltalán. Ilyen a klasszikus " már többször is leírtam több cikknél, olvass vissza!" De nem írt ilyet.. amikor ezen írásának a linkjét kértük, akkor meg hirtelen eltűnik a fórumból, és egy másik cikknél bukkan fel.

    Ő nem más mint egy kártékony férge az emberiségnek. A tudatlanság rákos elburjánzásának a jele.