70
  • tar86
    #1
    Mit szólnak ehhez az impresszionisták és a degenerált ART-osok?
  • sárkánylovag
    #2
    Igen...
    Egyszerűbb egy őrült festőre ráfogni ez művészet és eladni a műveit pár milliódért mint fotorealisztikusat létrehozni...
    Ez annyira durva hogy ha MO.-on látnám azt mondanám médiahekk és egy nagy felbontású fényképet butítottak vissza folyamatosan és fordítva játszották le.
    De azért tegyük hozzá 200 óra egy jó grafikusnak egy képre elég idő hogy valami szépet létrehozzon... (TÖbb mint egy hónap)
  • Papichulo
    #3
    Ennyit arrol, hogy az iPad/tablet kizarolag mediafogyasztasra alkalmas :)
  • yesname #4
    Fotórealisztikust létrehozni meglévő alapján egyáltalán nem művészet. Nem több koppintásnál. Ügyes, szép végeredmény, de semmi képzelet, különlegesség és egyediség nincs a végeredményben.
  • cateran
    #5
    Hat inkabb ez, mint 1 kek korong alatta piros csik es a cime "Lemeno nap nyaron, napszemuvegben"
  • Cat #6
    Ezt én is többre becsülöm, mint a minapi "legdrágább magyar festményt". EZ állítólag 2,4 millió eurót ér.
    Forrás
    Az emberke csak geometrikus formákat "festett" (valójában összegyűrte a vásznat, befestette, és aztán kialakult belőle valami).
    [URL=https://www.google.com/search?q=Hantai+Simon+M.A.+5+(Mariale)&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=PVygUsy7KML_ygPSz4CgDw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1019&bih=690#imgdii=_]További "festmények"[/URL]
  • heist
    #7
    Jó, paint-be is lehet kurva jó képeket csinálni csak a kérdés, mennyi tehetség és rzék kell hozzá és mennyi időbe kerül. Ez a kép 200 órát vett igénybe, egy hasonló képesség grafikus pc-n, ezt 12 óra alatt megcsinálja.
  • heist
    #8
    igazából én neked IPad-al beverek egy szöget is...

    Csak érzed, hogy nem arra való, nem?
  • heist
    #9
    Amúgy ez tuti valami fizetett promóciós szar, ki az aki 250 órát eltölt egy ilyen képpel hobbiból, és aztán ez így fel lesz kapva?

    SG, ti miért kaptátok fel ezt? Kismillió ilyen van...
  • narumon
    #10
    Peeersze, hát hogyne! Főleg hogy pcn is tök ugyanilyen eszközökkel állna neki a rajzoló csak a tabletet egy wacom tábla helyettesítené!
  • narumon
    #11
    Aki mondjuk imádja a hobbiját? 10 perc alatt is összevágok egy klipet meg 10 óra alatt is ugyanazt és nem azért mert a második esetben lassabban dolgozok!
  • heist
    #12
    PC-n egérrel is tied ennyi idő alatt meg lehet ezt csinálni. Nem egy profi grafikus dolgozik egérrel.
  • heist
    #13
    tized
  • goldmember
    #14
    Ócska trükk az egész. Beszkennelte a fényképet aztán a festőprogrammal el kezdte tönkre vágni a képet, és az egész visszafele van lejátszva a videón.
  • formax
    #15
    Ez kamu szerintem is. Minden egyből tökéletes, semmi hiba, ami a rajzolásnál mindenképpen van. Honnan vannak a tökéletes csillogások, textúrák, ha nem egy eredeti, nagyfelbontású fényképből. Ujjal? Tű ecsettel, 200 nap alatt esetleg lehetséges, de még a nagy festők képei sem ilyen részletesek.
  • formax
    #16
    Ezen a youtube vidón le is leplezik szépen: http://www.youtube.com/watch?v=HxAzzO8arHs#t=183
  • gforce9
    #17
    Nekem sem tűnik hitelesnek. Rengeteg kézzel rajzolónak van fenn a videója, meg sem közelítik ezt, pedig nagyon jók. Ez tényleg mintha fotó lenne.
  • Cat #18
    "Minden egyből tökéletes, semmi hiba"

    Ha ez az egy rajza lenne a fickónak még igazad is lehetne. De nézd meg a YouTube csatornáját: több éve rajzol, és puszta véletlen, hogy pont ezt kapták fel nagyon.
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    A francia nyelvtől kiráz a hideg. Nem jó értelemben.
  • M2 #20
    Azt mondjuk én se értem, miért egy iPadon kínozza magát, de ez biztos olyan kihívás, mint a Windows Paintjében rajzolni.
  • goldmember
    #21
    Csak hogy a többi képe vérgagyi a Morgan Freemaneshez képest.
  • Molnibalage
    #22
    Legalább két olyan arckép van, ami nem vérgagyi, hanem közel fotó minőség. (Rhianna az egyik.) Ezen felül ezek 1-2-3 évesek, az ember meg fejlődik...
  • Richard Donkies
    #23
  • TSL16b
    #24
    Akkor most kérünk egy teljesen élethű képet Gordon Freemanről is.
  • sanyicks
    #25
    FAKE, nem kicsit. Nagyon.
  • narumon
    #26
    Hát lássuk akkor azokat a grafikusokat tized annyi idővel. (Mellesleg a srácnak is van nem egy rajza amit PC-n csinál - és azt is kifejti miért szeret ipadon rajzolni - persze fikázni sokkal könnyebb mint egy kicsit is utána nézni a dolgoknak).
  • MasterMason
    #27
    Kamu, konkrétan így csinálták:

    https://vimeo.com/81073666#comment_10439306

    Tudod éppen karácsony van. :D És ezt hívják úgy, hogy vírus marketing karácsonyi reklám kampány. :D Vegyél ipad-ot. Egyébként ha letöltöd a srác oldaláról a végleges képet, akkor érdekességként elolvashatod a metaadatokból, hogy photoshopban készültet a különböző módosítások. :D

    Itt ezen a linket a metaadatoknál keresd, érdemes megnézni, hogy a kép dátuma is benne van, ami 2011-es. :D Akkora kamu ez az egész mint az állat.

    Metadata
  • M2 #28
    Szerintem ezt innen már nem fogjuk tudni eldönteni, hogy a dolog mennyire kamu.

    Én nagyon remélem, hogy kamu, mert ennél értelmetlenebbül ember nem tölthetné el az idejét. A művészetekhez meg aztán tényleg semmi köze, egy képet lemásolni nem művészet. Ez a művészet:
  • narumon
    #29
    Érdemes elolvasni ott is végig: "The artist featured in the original video is extremely talented and again this is NOT an attack on him in anyway. His video may be 100% legitimate and if so I have the up most respect for him and I'm in total awe of his crazy talent."

    Tehát ő sem biztos abban, hogy így készült a kép, mivel ismeri a srác munkásságát azt adja hozzá, hogy lehet, hogy igazi. Ráadásul itt nem ez a lényeg mint korábban is írtam - keress rá ipad paintingre, drawingra. Jah tudom az ellenzők szerint minden ilyen kép kamu. (Csak tudnám, hogy grafikus haverok is miért rajzolgatnak ipadon ha olyan nagy szar...)
  • narumon
    #30
    Szerintem ez is a művészet egyik ága. Az idő értelmetlen eltöltésére meg én ennél számtalan jobb példát tudok mondani. Az egyik éppen a forumozás amit mi csinálunk :)))
  • narumon
    #31
    Egyébként itt kivülről van kamerázva ugyanennek a srácnak egy rajzolása, amit tizedennyi idő alatt csinált (ha már ebbe is belekötöttek az itteni grafikus művész urak)

  • narumon
    #32
    Azóta már az is kiderült, hogy a Procreate cég (aki a programot készítette) sem hitt neki ezért személyesen keresték fel és vizsgálták meg a készített rajzot - a végén pedig kiadták ezt a sajtóközleményt ahol elismerik, hogy a kép 100% eredeti, a művész által készített:
    http://procreate.si/press2/download.php?file=releases%2FKyleLambert-MorganFreeman.pdf
  • Papichulo
    #33
    Az ember autista... :)
  • MasterMason
    #34
    Jó hát hiszékeny hülye gyerekekkel nem tudok mit kezdeni. Akik ennyire olcsó termékreklámot is beszopnak. Ujjal, te hülye hát nézd már meg, használd már azt a csepp agyadat:


  • M2 #35
    Jajj! Ez fájt!
  • MasterMason
    #36
    Nézzétek már meg a metaadatokat:

    Metadata

    Vissza lehet követni a képen történt módosításokat is, és:

    1: 2011-es ez a kép. :D
    2: 2013-ban volt az utolsó módosítás pár nappal ezelőtt:

    "Create Date 2011:07:15 20:40:06+01:00
    Metadata Date 2013:11:28 20:35:52

    History When 2011:07:15 20:40:06+01:00, 2011:08:10 22:08:53+01:00, 2013:11:28 20:35:52Z, 2013:11:28 20:35:52Z
    History Software Agent Adobe Photoshop CS5 Macintosh, Adobe Photoshop CS5 Macintosh, Adobe Photoshop CS6 (Macintosh), Adobe Photoshop CS6 (Macintosh)"

    Azt áruljátok már el nekem, ha tényleg procreat-on csinálta a srác, akkor miért van a kép metaadataiban a 2011-es dátum, meg a szoftver history?! Ipadot sem látott soha ez a kép. :D Ez konkrétan Scott Gries képe, pontosan 42%-os rescale resample, recolored + egy kicsi distortion.

    Egy rossz termékreklám, virus marketing, karácsony van, karácsonyi vásár vásárolj apple terméket. Na ja. :)
  • Papichulo
    #37
    Mert ugye az EXIF a kepformatumok Fort Knox-a... azokat senki sem tudja megvaltoztatni. Engem nem erdekel, hogy ki es hogyan rajzolta a kepet, de ez akkor sem bizonyitek.

    ps: Az Apple nem tudja olyan gyorsan gyartani az iPad-eket, ahogy eladja. Nem kell annak ilyen reklam! ;)
  • MasterMason
    #38
    ÉS az vajon bizonyíték, hogy egyetlen nagy és komoly művészettel foglalkozó portál sem hozta le, pl cg society amelyik a legtöbb hivatásos művésszel rendelkező portál?! Művészeti oldalak le sem hozták, már akkor tudták hogy kamu, amikor meglátták... Dehogy nincs szüksége reklámra az apple-nak és pláne a procreate-nak.

    Arról ne is beszéljünk, hogy bárki aki ismeri a digitális rajzolás szabályait, az tudja nagyon jól, hogy pl az alap formákat is grid segítségével rajzolja meg az ember. Képtelenség reprodukálni mindent egy képről, mert megőszülne az ember mire elkészülne, még egy fejlett wacom cerkával is, nemhogy ujjal. :D

    Maradjunk annyiba, hogy a legnagyobb szakmai oldal a legtöbb hivatásos regisztrált művésszel a háta mögött esze ágában nem volt lehozni ezt a szart.

  • Papichulo
    #39
    Teged nagyon szivenutott ez az ugy...

    Abszolut nem erdekel egyebkent, hogy ki es mit gondol errol, az EXIF akkor sem bizonyitek. Pont.

    A "digitalis rajzolas szabalyait" az excelben vagy a windows paintben rajzolo nagypapik sem tartjak be... akkor az is mind fake? Na latod?! :)
  • sanyicks
    #40
    persze nyilván ha el akarja hitetni hogy igazi akkor pont hogy mac-es PS-re írná át az exifet? Nem inkább fordítva kéne? Átírni erre az ipades appra az exifet, vagy egyszerűen törölni.
    Nem. Azért van ott PS-es exif, mert elfelejtette eltűntetni, mivel azzal "csinálta", és ez a csinálás annyit jelent hogy megfogta az eredeti fényképet, szépen fokozatosan elkezdte szétgányolni, amire eljutott egy pacáig, és minden lépést lementett, majd videoba rakta, persze fordított sorrendben.
    Ilyen részletességű képet ember nem tud készíteni, semmilyen ember, sem ipaddal, sem PS-el, sem androiddal, sem maccel, sem pc-vel, SEMMIVEL.
    Gyanítom hogy ha valaki összehasonlítaná az eredetivel, pixelre pontosan minden képpont ugyan ott lenne, ugyanolyan színértékkel. Bár ezt pár alig látható filterrel meg lehetne változtatni, de ha az exif-et elfelejtette, talán ezt is.