102
Oliver Stone - Amerika Elhallgatott Történelme
  • precise
    #1
    Amerika elhallgatott történelme címmel mutatja be itthon a Spektrum Oliver Stone tavalyi dokumentumfilmjét, amiben a háromszoros Oscar-díjas rendező egy lázadó punkzenész magabiztosságával megy neki a demokrata párti Truman és Clinton mellett a neokonzervatív Bush-családnak. De megkapja a magáét mindenki, aki elhiszi az USA agymosó történelemszemléletét, nem ismeri el a Szovjetunió második világháborús erőfeszítéseit és belenyugszik abba, hogy az elnököket dróton rángassák a tábornokok, a CIA-igazgatók és a Wall Street-i nagykutyák.

    Miközben Amerika a szabadság és az egyenlőség bajnokaként a fajgyűlölő nácik és japánok ellen harcolt, odahaza 1943-ban Detroitban egy munkástüntetésen 32 embert, köztük 25 feketét öltek meg az éles lőszerrel tömegbe lövő rendőrök.



  • precise
    #2
    Első két rész elég komoly volt, pedig a II. VH idején USA a mai önmagához képest még maga volt az angyal. Na jó azért leszórtak két atomot civilekre.... Kíváncsian várom a maradék 8 részt.
  • Narxis
    #3
    Érdekes de annyira nincs az elhallgatva. Erről a munkástüntetésről jut eszembe, hogy ma is találsz ilyen eseteket a nagy amerikában. Rendőri túlkapások néven keresd ha még nem szedték le youtube-ról. Imádják használni pl. a gumibotot és a sokkolót. Pl. sokkoltak egy 7 éves kislányt is pár hónapja mert kés volt a kezében aztán azzal magyarázták, hogy önmagától védték meg.
  • [NST]Cifu
    #4
    Ő.... Miért, a II.Vh-ban volt olyan fél, aki nem támadt rá a másik civil lakosságára? Nem, nem volt...

    A sorozat amúgy tényleg jó, bár mivel kifejezetten az Egyesült Államok kül- és belpolitikájával foglalkozik, így egy kicsit fals képet fest a történelemről, hiszen hosszasan lehet boncolgatni a Japán-Kína(-Korea) történelmet, annak brit/francia/holland/amerikai hatását, vagy például a Vietnami háború hozadékait (Laosz, Vörös Khmer-ek, Vietnami-Kínai háború). Nagyon sok téma éppen ezért kissé felemásan szerepel benne (például az, hogy a mostani Tajvan ücsörgött az ENSZ BT-ben a kommunista Kína felvétele előtt, és így rögtön kissé más fekvése van az egész történetnek). Egyes epizódok pedig úgy, ahogy van, ki is maradtak (Pakisztáni-Indiai háborúk, annak előélete).

    Persze tény, hogy ha mindent bele akarunk szőni, akkor nem 12, hanem 120 részesnek kellene lennie. Minimum. :)
  • Molnibalage
    #5
    aki elhiszi az USA agymosó történelemszemléletét

    Egy más néven egy NWO/konteó spinoff topikot csak ezért kár volt megnyitni...

    nem ismeri el a Szovjetunió második világháborús erőfeszítéseit

    Ez a fentivel hogyan korrelál? Én még soha nem találkoztam olyannal, aki ne ismerte volna el... Igazság szerint inkább az ellenkezőjével találkoztam, aki szerint a szovjetek az igazi keménycsávók, mert a balfasz rendszerüknek hála inkább vérrel fizettek, mintsem csak technikával...

    és belenyugszik abba, hogy az elnököket dróton rángassák a tábornokok, a CIA-igazgatók és a Wall Street-i nagykutyák

    És, welcome in the NWO topic. OS meg biztos zsebből fizette az egész filmet és nem véletlenül befektetők mi..? Oh wait...
  • ManoNegra
    #6
    nem ismeri el a Szovjetunió második világháborús erőfeszítéseit

    Ezt hirtelen én sem tudtam hova tenni. Ismerjük nagyon is a szovjet erőfeszítéseket..
  • Montanosz
    #7
    ja hát most jelent meg éppen egy könyv hogy mi magyarunk miket műveltünk ukrajnában mint megszálló haderő, még az ss is elámult a kegyetlenkedéseken pedig az már nem piskóta))) szóval felesleges szerintem usa-t csépelni egy külön topikban mert az tuti ha ők nincsennek már rég németül gajdolnánk...
  • ManoNegra
    #8
    Jaja, még az SS is elámult. Meg ahogy hallottam, a nácoidok azon is elámultak, sőt mi több el-ször-nyül-köd-tek, hogy innen milyen gyorsan rendben deportálva lettek a zsidók. Igaz hogy ehhez megszálltak minket, és már előtte is évekig diplomáciai csatornákon keresztül bombáztak minket, szép jelentéseket közöltek, de ők azért csodálkoztak. El is hiszem...
  • ManoNegra
    #9
    Na meg elképzelem az ukrán parasztot, amelyik dicséri a magyar honvédet az NKVD kihallgatótisztnek, hány másodperce maradt volna összecsomagolni a szibériai kirándulás előtt...
  • ManoNegra
    #10
    ha ők nincsennek már rég németül gajdolnánk...

    Miért, most oroszul gajdolunk?
  • Herold
    #11
    Majdnem, 1990 előtt kötelező tantárgy volt az orosz nyelv. Bár gondolom te akkor még nem is éltél.
  • precise
    #12
    Azért remélem az megvan, hogy ez egy film topikja.

    Azt elhiszem, hogy pár embernek egy igaz történelem létezik (amit a nyertesek írnak), ez a sorozat nem nekik szól. Egy Fidesz fan sem olvas Népszavát, egy Mszmp fan sem olvas Magyar Narancsot, egy Jobbikos sem néz ATV-t (plusz Vidám vasárnapot), és egy LMP-s sem olvassa a Barikádot.

    Csak azt akarom mondani, hogy a fanboyokank van egy olyan tulajdonsága, hogy csak a kedvenc "focicsapatuknak" kedvező híreket szeretik olvasni, minden más konteó. Talán egy Vietnámi(?) veterán oskárdíjas rendezőnek a szavára jobban adok mint pár fanboyéra akik a cnn-t copy paste-zák minden fórumba ellenérvként.

    A topikot azért nyitottam, hogy a sorozat epizódjait meg lehessen beszélni, és nem azért, hogy pár CNN hero ide másolja azokat a "tényeket" amiket ott halott. Szerintem akit érdekel a téma az tisztában van az alap állásponttal, miszerint az USA a jó és becsületes, a világ csendőre, aki a békét még atom szórással is elhozza ha kell, és nem rest fegyverekkel demokráciát terjeszteni. Aki annyit hazudott mint USA, aki még a szövetségeseit is lehallgatja, annak már nehéz elhinni amit mond.
  • Molnibalage
    #13
    Azt elhiszem, hogy pár embernek egy igaz történelem létezik (amit a nyertesek írnak),

    Ez a leggyakrabban emlegetett elcsépelt bullshitek numero egyese lett...
  • Sippie
    #14
    ne konteózzál... mi szemét rohadt népség vagyunk, az amcsik meg istenkirály hős megmentők, akik csak azt bántották aki megérdemelte... te konteós...
  • Montanosz
    #15
    már bocsika, de pont a nagyapám is részt vett benne, ő is mesélte, szoval nem kell elbagatlizálni mivel a tények makacs dolgok.

    A magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban: "...„Amikor a faluba értünk, a legelső három házat én gyújtottam fel” – olvasható a kötetben Boldizsár Ferenc honvéd büszkélkedése egy otthoniakhoz írt levelében. „A gyerekeket és nőket megöltük, a falut leromboltuk, a huszáraink még hat falut égettek fel az ott lakókkal együtt..."

    na kb a nagyapám is ehez hasonló dolgokat mesélt, sőt még kitüntetést kapott sok társával együtt.
  • Jakuza1
    #16
    Te megis mirol beszelsz ? Pont magyarorszagrol lettek leglassabban kideportalva, sot egyedul itt volt a zsidoknak erdekvedelmi cionista csoportjuk. (Magyar Cionista Szövetség) 1944-ig senkit nem deportaltak, nem ugy mint mas orszagokban es a deportalasok is csak a nemet megszallas utan kezdodtek.
    De jol kideportaltak mindenkit ugye ? Legaabb hulyesegeket ne irkalnal.
  • Bronx South
    #17
    "Egy más néven egy NWO/konteó spinoff topikot csak ezért kár volt megnyitni..."

    Ez a duma ma már nem releváns. A magam módján én is usa fan vagyok, szeretem a tájait, a városokat, az amerikai autókat, az amerikai kajákat, ám a politikájuktól egyenesen hányingert kapok, és ezzel bőven nem vagyok egyedül. Attól még, mert ha jól tudom kint éltél egy ideig (vagy még most is) még nem jelenti azt hogy sötétben is kell tapogatóznod, és a rögeszméidet hadoválnod, mert lehet hogy ha kinyitnád a szemed teljesen más kép tárulna eléd.
  • ManoNegra
    #18
    Nekem is kellett tanulnom oroszt, mégsem tudok egy mukkot sem. Na jó, annyit tudok hogy zdrasztvujtye, meg panyemaju. Ettől még nem valahogy sem én, sem a környezetem nem beszél oroszul 45 év megszállás után.
  • ManoNegra
    #19
    Nagyapádban tisztelhetjük Boldizsár Ferenc urat?
  • ManoNegra
    #20
    Azt írtam én is, hogy a deportálások akkor kezdődtek, amikor megszálltak minket. Viszont többször, több helyen olvastam azt, hogy minket ekéztek (talán Eichmann is ezt vallotta Jeruzsálemben), hogy mennyire gyorsan csináltuk, és mennyire megdöbbentő volt a számára. Meg talán még a németországi vöröskeresztes nővérek is szörnyülködtek.

    Alávaló nemzet vagyunk na!
  • ManoNegra
    #21
    Ne érts félre, elhiszem hogy szörnyű dolgokat művelhettek a megszálló csapatok, csak ez az egész nagyon nincs arányban azzal, amit a Szovjetunió elkövetett mind a saját, mind más területén élőkkel. Valahogy olyan, mintha a tömeggyilkos sanyika azon keseregne, hogy a pistike egyszer belerúgott a lábába, és az még most is mennyire fáj neki...
  • ManoNegra
    #22
    Ha már elhallgatott történelem, a magyar cionista szövetség is egy olyan momentum, amit nem nagyon hangoztatnak. Olvastam Szilágyi Ernő könyvét, ahol a cionista mozgalom belső életéről tárgyalásairól ír, többek között arról is, hogy Eichmann az egymillió főnyi, a komplett magyarországi zsidóságért cserébe tízezer teherautót kért volna, de a futárt, aki az ajánlatot vitte a szövetségesekhez letartóztatták, meg sem fontolták hogy tárgyaljanak, ezzel húzzák az időt...
  • Molnibalage
    #23
    Soha nem jártam az USA-ban... Ja, USA fan sem vagyok. Csak képes vagyok sok emberrel szemben objektívnek maradni és azonos mércét alkalmazni...
  • Jakuza1
    #24
    Tovabbra is hulyersegeket irkalsz.
    Eleve magyarorszagi zsidosag a 800 ezer fot nem haladta meg,(a visszacsatolt teruleteken elokkel egyutt) nem hogy 1 milliot es ugy hogy ezekhez beleszamoltak a kikeresztelkedetteket is.
    A Kállay kormany meg egyenesen vedte oket (a 43-as levaltasukig), ami egyedulallo volt a nemet szovetsegesek koreben.
    Sot, hogy idezzek egy forrast;

    "1942 márciusában Magyarország miniszterelnöke Kállay Miklós lett. Kállay el szeretett volna szakadni a németektől és kilépni a háborúból valamint elutasította a nácik zsidópolitikáját. Két évig tartó miniszterelnöksége alatt mindvégig ellenállt a német nyomásnak, így Európa többi részeivel ellentétben Magyarországon a zsidó lakosság biztonságban érezhette magát. A Kállay-kormány 1942-1943 folyamán összesen nyolc alkalommal állapodott meg a németekkel a külföldön élő magyar zsidók hazahozataláról. Kállayék azonban többnyire csak a vagyonos, ismert, vagy jó kapcsolatokkal rendelkező zsidóknak engedélyezték a hazatérést, a többséget a nácik deportálták. Kállaynak viszont folyton bizonyítania kellett a németek előtt a zsidókkal szembeni negatív hozzáállását, ezért ezekben az időkben az Országgyűlés több zsidótörvényt is megszavazott.


    A mendemondakat meg hagyjuk.
  • ManoNegra
    #25
    Én '44 márciusi megszállás utáni időkről beszélek ember, értő olvasást alkalmazni legyél szíves!

    A kállay-kormányt is '44 márciusában váltották le, Kállaynak a török követségre kellet menekülnie, de ez mind a németek bevonulása után történt!
  • ManoNegra
    #26
    Az egymillió egyébként úgy jön össze, hogy a környező országokból is ide menekültek, innen senkit nem utasítottak ki. A Veesenmayer jelentés is 1,1 millió főről szól...
  • Jakuza1
    #27
    Mondom faszsagokat beszelsz oreg.
    Az osszes zsido nem erte el a 800-ezret es ebben benne volt mindenki, rogzitti az akkori nyilvantartas is, az itt menedeket keresokkel,a kikeresztelkedetekkel es a visszacsatolt teruleteken elokkel egyutt.
  • ManoNegra
    #28
    Rendben. Ez mit sem változtat azon, hogy a Veesenmayer jelentésben 1,1 millió főről van szó, és hogy Eichmann egymillió főről tárgyalt Kasztnerékkel.
  • Jakuza1
    #29
    1939 és 1941 között körülbelül 10-20 ezer zsidó menekült Magyarországra Cseh- és Lengyelországból, Ausztriából, Németországból és Szlovákiából. Ezek az emberek többnyire hamis papírokkal bujkáltak, mások a Belügyminisztérium alá tartozó Külföldieket Ellenőrző Országos Központi Hatóság (KEOKH) nyilvántartásába kerültek és internálótáborokban vagy szabadlábon voltak.

    "Központi Statisztikai Hivatal legújabb elemzéseit is figyelembe véve, a kikeresztelkedettekkel együtt a magyarországi zsidók száma megközelítette a 800 ezer főt. A trianon utáni Magyarországon mintegy 480 ezer, az 1938-41 között Magyarországhoz került felvidéki, erdélyi, délvidéki részeken és Kárpátalján összesen 320 ezer fő élt"


    A „rendezetlen állampolgárságú” zsidókat Kárpátaljára kezdték áttelepíteni. Kozma Miklós, Kárpátalja kormányzói biztosa támogatta a betelepítést és nemsokára megszerezte Horthy Miklós kormányzó és Bárdossy László miniszterelnök hozzájárulását is. Júliusban, a Szovjetunió elleni háború megkezdésével párhuzamosan megkezdődött a magyar állampolgársággal nem rendelkező zsidók összegyűjtése. Az összegyűjtött, körülbelül 18 ezer embert először a kárpátaljai Kőrösmezőre, majd innen több hullámban a Kárpátok túlsó oldalára, a magyar hadsereg műveleti területéhez tartozó ukrajnai területre szállították.

    A hivatalok ezekkel az adatokkal rendelkeztek, konkret szamokkal, nem hasrautessel es mendemondaval.
  • Jakuza1
    #30
    De ezt mar megszokhattuk, hogy a zsido hangposta mas adatokat szovegel a szelben, mint a holokauszt aldozatairol, ahol az elso adatokat megszoroztak harommal.
  • ManoNegra
    #31
    Nem érted a lényeget. :-)
  • Sippie
    #32
    ne konteózzál :D
  • Sippie
    #33
    19 millió zsidó áldozatból tulajdonképpen 3,6 milliót tőlünk deportáltak a legfrissebb kutatások szerint. Bizony ám...
  • ManoNegra
    #34


    Végül rájöttem mi az oka az eltérésnek, idézem Thadden követségi tanácsost:

    A zsidó fogalmának magyarországi meghatározása eltér a nürnbergi törvényektől. A magyar törvényalkotás nem ismer félvéreket, hanem csak zsidót és nem zsidót. El kellett tekinteni a zsidó fogalmának a nürnbergi törvények szerinti élesebb meghatározásától, mert egyébként mind Horthy baráti körének, mind a vidéki nemességnek tekintélyes része kerülne a zsidótörvények hatálya alá. Ez - legalábbis a jelen pillanatban - a budapesti német hivatalos helyek szerint nem látszik tanácsosnak.

    De az a baj, hogy ebben a kérdésben teljesen felesleges számháborúzni, hogy mennyi az annyi, mert itt nem ez, hanem az lenne a fontos, hogy miért nem éltek egy ilyen lehetőséggel az angolok.
  • TomDantes
    #35
    Amerika elhalhatott történetének mi franc köze van a hülye idióta ökörségetekhez? Ilyenkor miért nem jár erre valami moderátor féle? Nem elég, hogy van egy külön konteo topic. Nem elég, hogy van külön történelem. Nem elég, hogy van külön II. vh-s topic. Nem elég, hogy a agyfaszságokat az említett helyeken minden retorzió nélkül lehet mondani.
    Én nem láttam ezt asorozatot, nem is érdekel, de hogy itt ez menjen?

    Legközelebb egy főzőműsorhoz menjetek be , és kezdjétek el, hogy de a zsidók így meg úgy, meg jaj a gonosz oroszok brühühü...
  • ManoNegra
    #36
    Igazad van.
  • Sippie
    #37
    legközelebb ti is kezdjetek egy főzőműsorban konteózni
  • Jakuza1
    #38
    Marmint a 400ezerbol csinaltak 3.6 milliot ?
  • Sippie
    #39
    úgy tudom, hogy az elkövetkezendő 10 évben megduplázódik a holokauszt áldozatok száma... ez szomorú :(
  • Jakuza1
    #40
    A zsidok ezekszerint mar megint szamhaboruznak.
    Eleve 20 milliot mondtak az 50-es evekben,amikor kiakartak maguknak bulizni Izraelt. Aztan kiderult, hogy a szam valojaban 6 millio zsido, pontosabban meg annyi sem hanem valami 5.8millio.

    Ez is borzaszto szam, viszont a tudatos rajatszas is latszik a masik oldalon.
    Magyarorszagrol pedig osszesen 420milliot deportaltak, sot az osszes zsido nepesseg az egesz teruleten amihez beletartoztak a visszacsatolt teruletek is, 800ezer kornyeki zsido volt. Ennek fenyeben eleg erdekes lenne, ha hirtelen az osszes zsido lakos kozel 5szoroset tudtak volna elvinni innen.