15
  • setuh
    #1
    Ezeknek a joslatoknak semmi ertelme nem volt soha.Jo lenne ha valaki osszefoglalna,hogy a 4-5 evvel ezelotti joslatok mennyire valosultak meg.Sztem kb semennyire.
  • mousee
    #2
    Persze hogy semmi alapja, de valamiből meg kell élnie a semmittevőknek is :)

    Amúgy ez az érintős dolog... hát... én úgy látom hogy tök felesleges. Van pár ismerős akinek van érintős laposa, win 8.1-e, eleinte villogott vele hogy uu milyen király, lehet taperolni, tök hasznos, ez a világmegváltás, aztán elcsendesültek. Ugyanúgy használják mint egy sima laptopot, többnyire egérrel vagy tapipaddal.

    Inkább egy kiegészítő fícsőrnek tűnik, amit nagyon kevesen használnak, mintsem musthave cuccnak ami miatt azonnal megindulna a tömeg, és cserélné a jelenlegi gépét.
  • setuh
    #3
    Na ja.Nem eleg,hogy a telefonom tiszta ujjlenyomat,mostantol a laptopom is legyen az...koszonom nem.Raadasul sztem rohadt kenyelmetlen asztalon taperolni egy laptopot.
  • lokutus
    #4
    Addigra már a hajlított kijelzős modellek is megjelennek nagy valószínűséggel:)
  • kvp
    #5
    Valoszinubb, hogy egyszeruen annyira elterjednek az erintokijelzok mas keszulektipusoknal, hogy nem nagyon eri meg sima kijelzoket gyartani. Tehat a laptopok azert kapnak ilyet, mert olcsobb mint a sima. Onnantol meg miert ne kotnek be, ha mar egyszer be van epitve. Egyebkent desktop kornyzetben a multitouch-os digitalizalo tabla lenne a nyero, tehat amikor az erintokijelzo erinto szenzor resze az eger helyen van, mig a kijzelo a szokott helyen. Idealis esetben akar a billentyuzet szelebe is beepitheto es a mostani touchpad-ekkel ellentetben abszolut koordinatas, tehat a teljes kepernyo elerheto vele egyetlen mozdulattal. Jelenleg jellemzoen tervezomernokok hasznaljak, nyomogombos tollal, mivel kenyelmesebb rajzolni vele mint egerrel. Bar az o esetukben egyre inkabb terjed a dontott rajztabl (pl. cintiq), amikor a kijelzo a regi mernoki/grafikusi rajztablak modjara megdontve van az asztalon a billentyuzet helyen. Elvileg ez az egyik legkenyelmesebb modja a szabadkezi rajzolasnak. Atlagos embereknek egyebkent nem igen kell laptop, szamukra egy tablet idealisabb, ha nagyon sokat kell gepelniuk (pl. titkarno), akkor billentyuzetes dokkoloallomassal, ha pedig sokat irnak kezzel, akkor tablet+toll.
  • AgentKis
    #6
    Én inkább egeret szeretnék az okostelefonomhoz is...
  • asgh
    #7
    Az értintőképernyő kb. úgy lesz alaptartozék, mint a mostani tv-ken a 3D meg az okos funkciók. Kb. senkinek sem kell, de mivel minden TV-ben van és árban nem jelent különbséget, hát had legyen. Majd ha a többségnek értintőképernyős laptopja lesz, lehet elemezni, hogy miért csak a 0.1% nyomkodja csak a monitort.
  • kvp
    #8
    "Én inkább egeret szeretnék az okostelefonomhoz is..."

    Ha van usb host kepessege a keszuleknek, akkor usb otg->usbA adapter, radugod es megjelenik a kurzor. Nem sok ertelme van, de ha a hardver tamogatja, akkor android alatt mukodik. Android-os laptop-okhoz esetleg meg ertelmes a kulso eger.

    "Majd ha a többségnek értintőképernyős laptopja lesz, lehet elemezni, hogy miért csak a 0.1% nyomkodja csak a monitort."

    Mivel a mai gyerekek eger helyett mar erintokepernyon nonek fel, ezert nekik az lesz a termeszetes. Arrol nem beszelve, hogy a multitouch nem annyira nyero laptopos relativ touchpad-en. (a gesztusok mennek, de a rendes multitouch hasznalhatatlan)
  • asgh
    #9
  • Narxis
    #10
    Ez mi az istennyila?
  • cateran
    #11
    Ez
  • Fefy
    #12
    Ez a formaterv megér minimum egy tarkónlövést. Aki kitalálta, feltételezem hogy soha nem gépelt még 2 mondatnál többet. Gyakorlatilag hiányzik a csuklótámasz rész, ezen felül így már arról is le kell mondani, hogy gépelés közben egerezzen az ember (pl szöveg kijelölés, stb). Szerintem nem tudnának annyit fizetni, hogy én ezt valaha is megszeressem.
  • asgh
    #13
    Egyetértek, a képet annak jellemzésére raktam be, hogy a gyártók miként képzelik el a touchscreen-laptop kombót. Lehet, hogy van értelme a két technológia ötvözésének, de a jelenlegi megoldások inkább paródiának tűnnek.
  • AgentKis
    #14
    Sajna csak vezeték nélküli jöhetne szóba...

    "Nem sok ertelme van" Értelme akkor lenne, amikor az okostelefon okosságát használom éppen. Jelesül amikor interneten böngészek és egymástól 0,5 - 1 mm-re levő, 1,5 - 2mm-es (tehát szépen olvasható) linkek közül kellene valamelyikre rábökni... Nekem 3-ból 2x másikra sikerül. Egérrel jobb lenne az arány a buszon is. Ráadásul a bűnlassú mobilnetnél a vissza gomb is lassú ám!
  • Fefy
    #15
    Egyébként ennél a formatervnél valóban használható a touchscreen is, mivel ott van 1 centire a kijelző a touchpad-tól. Az viszont továbbra is érvényes, hogy ez munkára és úgy általában minden másra is használhatatlan. Ha a képernyőt kellene napi x órában taperolnom, akkor tuti, hogy 1 hét után meg sem bírnám mozdítani az ujjaimat az ínhüvelygyulladás miatt. Ha meg nem használom a tapi kijelzőt, akkor mi értelme van annak, hogy van és legfőképpen mi értelme annak, hogy egy olyan használati módra van optimalizálva az operndszer a gui-ja (win8 + ubuntu unity is ez a kategória), ami nincs kihasználva és semmit nem nyújt a klasszikus guihoz képest? Más szempontból viszont én is elnyomkodnám mint egy hülyegyerek, csak ez is addig tartana, ameddig újdonság számomra (1-2 nap). Utána meg nem győzném levakarni az ujjlenyomatokat, amiket ki nem állhatok :D (Photoshopozás közben külön élvezet, amikor valami szösz van a monitoron és 5 percet szenvedek azzal, hogy eltüntessem a képről a nem létező hibát...)