11
Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013
  • gulyasandras
    #1
    Nod32: ezen az iszonyatosan régi gépen mindig is jól teljesített, de a hatos verzió gyakran okozott meglepetéseket, a hetes pedig az utóbbi napokban folyamatosan tekert.

    Kellett egy új program!

    Kotorásztam mindenfelé: avg, avast, norton, kasp, orosz (472 mega) prg, kínai stb.

    Több program már eleve 50-60 megáról indul (ami elfogadhatatlan), a végső foglalás pedig gyakran 300-450 mega (ez pedig már egyszerűen nevetséges).

    Szerencsére valahol összefutottam a Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013 nevű CSODÁVAL.

    Nem tart órákig a telepítés (a törlését még nem teszteltem), ALIG FOGLAL HELYET, szélvészgyors, nem kell millió helyen turkálni a beállításokhoz stb.

    Egyszerűen nem értem, hogy miért nincs felkapva ez a gyönyőrűség?!

    Egy egész jó teszt.

    Negatív tapasztalat?
  • kl24h
    #2
    A memóriahasználat, az egy dolog, viszont a processzor meg HDD használat, az más dolog. Sok antivírus esetében kevés a memóriahasználat, viszont ha gyengébb a processzor, akkor megfogja ott. Van olyan antivírus, hogy így nem fogja a gépet, de pl. youtube videók nézésénél megfogja pl. Vipre Internet Security, Outpost Security Suite Free, stb. Itt az is fontos milyen böngészőt használ az ember, pl. hogy az én gépem is már elég gyenge, ezért rátértem a Chrome-ra.
    A Webroot-ot nem teszteltem, mert azt is figyelembe vettem, hogy legyen ingyenes és teljes védelem mégis.
  • kifli
    #3
    hát, szerintem a mai világban a telepítés ideje, illetve hogy hány száz mb-t foglal el egy program lényegtelen. Telepítés nem egy minadennapos dolog, egyszer megcsinálja az ember és kész.


    300-400 mb pedig nevetségesen kevés adat, a mai hdd méretekhez viszonyítva.
    Nálam c-n win mappa 16Gb, de van olyan játékom ami egymaga 35Gb.


    És emellett nézzük azt, hogy notebookokhoz a legkisebb hdd amit kapni lehet, legtöbb helyen 320Gb, asztali géphez pedig elvétve találni 500Gb-nél kisebb hdd-t.
    A szoftvereket, pedig nem 10 évre visszamenőleg tervezik, hanem az aktuális kornak megfelelően.
  • MerlinW
    #4
    Nézted már a Microsoft vírusirtóját?:) Kicsi, gyors és jó. Malwarebytes Anti-Malware-t feldobod mellé (MS ajánlásával) és kész is a minimális erőforrás felhasználású ingyenes és jó védelem.
    Mióta megjelent az MSE én nem látom létjogosultságát a többi vírusirtónak otthoni környezetben.
  • Narxis
    #5
    Az MSE nem elég jó.
  • Lacee86
    #6
    Nem lesz gebasz, h "virágbolti" a Windowsom?
  • MerlinW
    #7
    Nem, ha bárhogy aktiválva van, akkor simán felmegy.
  • MerlinW
    #8
    Végül is a top 10 leghatékonyabbak között van, és a symantec vírusadatbázisát használja.
  • Narxis
    #9
    Hmm
  • mikike
    #10
    Valóban a tesztek szerint az egyik legkisebb igényű antivirus, még régi gépeken is elfut.
    http://www.raymond.cc/blog/which-free-antivirus-is-the-lightest-on-system-memory-usage/2/

    Sajnos nem ingyenes, csak 180 napos promot találni belőle.
    http://www.webroot.com/customerSupport/broncosTrial.php
  • Lacee86
    #11
    Kicsit jobban utánanéztem. Sztem maradok az Aviránál, mert az hatékonyabbnak bizonyul egyelőre.