28
  • cateran
    #1
    "Angry Birds Star Wars: 1.5Gb : $49.99"

    1. helyen..en meg dobtam 1 hatast....
  • MaRee
    #2
    Még ha nem utálnám a nintendókat ennyire, akkor sem vennék konzolt ezek miatt az ökör árak miatt.
  • lwb
    #3
    Kint minden játék 60 dollár. Ha PC-re veszed, az se sokkal olcsóbb, a warez persze más, de az hadd ne legyen már érv. Egyébként egy konzol jóval olcsóbb, mint egy pc: 120 ezerért nem tudsz pc-t összerakni ilyen vassal, ilyen teljesítménnyel a nulláról. Az Angry Birds ára egyébként kivétel, a pofátlanság csúcsa, nem általános.

    Arról nem ír a cikk, hogy ha a fenti listából valami már megvan ps3-ra, akkor 10 dollárért megkapod a ps4-es verziót is.
  • Tinman #4
    Ilyen szánalmas lineup még soha nem volt. Ezek húzócímek? Ezek ösztönözzenek nextgen konzol vásárlásra? Siralmas.
  • MaRee
    #5
    Itthoni árak érdekelnek, nem külföldiek. És itthon pár ezerrel többe kerülnek a konzolos játékok, mint a PC-sek. Pl az uj CoD a legdrágább boltban PC-re max 12, konzolra meg átlagban 16. Ésatöbbi. Én nem szeretem a kontrollert, se a konzolt, mert nincs warez sem annyiféle és olyan moddolhatósága a játékoknak, se nem érdekelnek a bugyuta lövöldözős-verekedős-autós játékok egyáltalán, úgyhogy engem nem érint.
  • WhiteStar
    #6
    ha azzal a szánalomhalmaz új coddal akarsz játszani, meg is érdemled :D
  • MaRee
    #7
    Mondom NEM játszom lövöldözős-verekedős-autós játékokkal, melyik része nem érthető? Azért ragadtam ki a CoD-ot mert az most menő a 13 éves Vér Istvánkák körében. De mondhatnám az AC4-et, BF4-et, Fifa 14-et, vagy akármilyen mostani menő címet.
  • Zodd
    #8
    Beszerzed külföldről, akkor már egyből azok is irányadóak lesznek.
    Rengeteg játékot itthon meg se lehet venni.
    Megkérdeztem egy híres boltban a fél hónapja megjelent játékot, hátha itthon is meg tudnám venni. Erre kijelentette, hogy ez még biztos meg se jelent.
    Nem baj megvettem 10-ért külföldről és itt volt egy-másfél hét alatt.
  • Evoluti0N
    #9
    "nem érdekelnek a bugyuta lövöldözős-verekedős-autós játékok egyáltalán"

    Elárulom, hogy a konzolokra nem csak bugyuta lövöldözős-verekedős-autós játékok vannak. Ez már egyéni ízlés kérdése, de ebben a generációban a legjobb exkluzív játékok szerintem PS3-ra jöttek ki. Mivel az exkluzív fejlesztőcsapatok most is maradnak a Sony-nál, így a következő generációban ismét náluk számíthatunk a legjobb játékokra. Az más dolog, hogy a kezdő felhozatal elég gyenge, de azt még a hülye is tudja, hogy konzolt nem érdemes megjelenéskor venni.
  • lwb
    #10
    Last of Us PS3-ra vagy Journey, ami díjat is nyert. Ezek tipikusan nem bugyuta játékok. Kéne informálódni az ítéletalkotás előtt. De akinek bejön, annak a Heavy Rain vagy a Beyond is hihetetlen élmény és ez sem bugyura játék.

    Amiket meg felsoroltál, az mind multiplatform és van pc-re is.
  • MaRee
    #11
    MMO nincs, normálisan moddolható RPG nincs, RTS nincs. Engem ezek a műfajok érdekelnek csak, a többi nem. Azt meg hagyjuk, hogy külföldröl rendelgessek játékokat. Ha dobozosan akarom bemegyek a boltba itt és megveszem PC-re, vagy a kulcsot online storebol az ár töredékéért. De mint mondtam, nem szeretem a konzolt, így értelmetlen a vita.
  • cateran
    #12
    MMO:FFXIV, DC Universe online, Defiance, World of Tanks (Xbox360) (ami pl jon: Elder Scrolls online, Planetside 2, Destiny, stb)
    Normalisan moddolhato rpg pc-re sem nagyon van (en meg mindig a Titan Quest:Immortal Thronet tolom, ami hack and slash es vagy 8 eves...Van meg Skyrim es tsai szarok, szvsz az utolso jo a sorozatban a Morrowind volt, onnantol lejtmenet. Meg biztos 1 csomo, amirol nem tudok :D)
    RTS: Red Alert 3, R.U.S.E., Tom Clancy`s EndWar, Pixeljunk Monsters

    A listat tobbe-kevesbe guglizassal raktam ossze, nem teljes es lehet, hogy nem 100%-ig pontos, de siman bizonyitja, hogy kozod nincs a temahoz...
  • MaRee
    #13
    WoW van?Lotro van?Eve online van? GW2 van? Swtor van? Everquest? Hogy csak néhány népszerű címet mondjak, amik közül néhány jó pár éve megy.

    DC universe online? Free to play baromság, hányan játszanak vele? Defiance? Ha jól tudom bukás lett, annál a Planetside 2 egymilliószor jobb, de az szintén mmofps kategória inkább, hiába egy világban vannak az emberek. Persze nagyon jó játék attól még. TESO jónak ígérkezik, bár a konzol miatt le van butítva az is, mint a Skyrim, hogy könnyebb legyen annak, aki a száz billentyű helyett csak a négyzetet meg a háromszöget tudja nyomkodni.

    Elder Scrolls széria minden darabja van? Skyrim van, moddolni nem lehet, pedig több száz rettenet jó mod van hozzá, meg az előző részekhez is. Fel tudok még ezer régebbi és új rpgt sorolni, ami nincs.á Ja, van Diablo 3, hurrá, de jó lehet a kontrollerrel irányítani egy kattintgatásra épülő hack n slasht.

    Total War sorozat van? Civilization sorozat van? Age of sorozat van? Warcraft sorozat van?Starcraft sorozat van? Europa Universalis- CK sorozat van? Stb van?

    Meg nézted a címeket amiket beírtál? Pixeljunk Monsters? :D Ez lenne a jó RTS?

    Engem ezek a játékok érdekelnek. Hiába próbálsz meggyőzni, nekem nem kell konzol, mert az engem érdeklő címek nem jöttek ki rá, és nem is fognak. A komolyabb játékok PC-re jönnek, megnézném mondjuk egy wow-val hogy boldoguk a 40 fős raiden vagy arénában valaki a kontrollerrel, vagy ez több száz emberes eve online csatában. Vagy Rome II-ben irányítsd normálisan a csatát. De tudok még példákat mondani. Neked van közöd a témához? Én nem próbálom a PC atyaúristenségét bizonyítani, csak azt mondom, hogy SZÁMOMRA miért jobb.
  • cateran
    #14
    Nem ez volt a kerdes oregem...hanem hogy van-e es hat van..PC-re van Heavy Rain, Gran Turismo series, God of War series, stb? Everquest Next jon ps4-re (hoppa..)
    Swtor megemliteni mint peldat, aztan meg fikazni a DC-t me F2P kicsit sem utal elvakult frocsogesre:D
    Civilization is van es meg jopar turn based strategy.
    WoW es a 40 fos raidek? Marhara kepben lehetsz.
    Pixeljunk Monsters: Megismetlem, a kerdesed az volt, hogy VAN-E KONZOLRA RTS?
    Mmofps? na es? A kerdes az volt, hogy van-e MMO konzolra..jo lenne, ha tisztazad magadban mirol is akarsz flamelni es trollkodni es most kapaszkodj meg a bugyidban..nincs konzolom...na erre varjal gombot.
  • MaRee
    #15
    Még mindig nem érted, hogy engem ezek a címek nem érdekelnek, és amik igen, azok nincsenek- nem lesznek rá?
  • Molnibalage
    #16
    Heavy Rain mióta van PC-re...? Kérlek mutast meg, mert én megvenném... A Last of Us lett volna az első konzol exlizív, amivel játszottam volna, de inkább megnézem a longplayt. Nem fogok egy játék miatt PS-t venni és a konzolos kontrollert is rühellném...
  • narumon
    #17
    Mmhm - akkor most már tudom kikből élnek az itthoni boltok. Eddig soha nem értettem. ÉN PC-re is mindent külföldről veszek, de hát mindenki a saját pénzét költi szóval engem nem zavar :)
  • MaRee
    #18
    Kb 5 játékom van meg dobozosan is, mindent g2playen meg cjs-en veszek féláron.
  • muerte2
    #19
    Háhh!
    Hogy jönnek a Nintendók a cikkhez? A Sony nem gyárt Nintendókat, azt a Nintendo gyártja.
  • muerte2
    #20
    Az hoyg beszűkült látókörű és izlésű játékos vagy, az egy dolog. Hogy fogalmad sincs a konzolon játszható játékokról, az is egy dolog. Az hogy te csak itthon vásárolsz és amúgy is a warez az egy szempont nálad, az is egy dolog.
    De akkor: Mi a ráknak böfögsz bele egy konzolos cikk topikjába?!
    Tudod ha nem szeretem a tökfőzeléket, akkor nem eszem, de nem megyek oda valakihez aki azt eszi és nem magyarázok neki marhaságokat, hogy miért eszi meg azt a xart..
    Mert az az igénytelenség, nem a konzolos játékok...
  • Evoluti0N
    #21
    Erre felsorolsz négy multiplatform címet, amik PC-re is kijöttek.
  • MaRee
    #22
    Konzol = nintendo, gyerekeknek. Ez meg is látszik a játékokon (sajnos a multiplatform miatt a PC-seken is már, lásd lentebb említett Defiance ami a konzolosok miatt egy kalap szar), meg a konzolos játékosok többségén. És itt lezártam Menj mortal kombatozni.
  • Meridian
    #23
    de össze lehet rakni 120ezerből komplett, játékra alkalmas gépet:

    CPU: AMD FX4130 X4 -- 21.717 Ft
    Alaplap: Asrock 970 Pro3 R2.0 -- 17.635 Ft
    RAM: Corsair DDR-3 8GB/1600 KIT -- 23.114 Ft
    HDD: WD 1.0TB SATA-III Caviar Blue -- 15.113 Ft
    VGA: Gigabyte HD 7770 1GB GDDR5 OC -- 26.162 Ft
    Táp: Chieftec 500W OEM (CTG-500-80P) -- 12.954 Ft
    Ház: Kolink CXA-I1-450 számítógép ház -- 7.366 Ft
    Egér: Gigabyte M6800 -- 2.604 Ft
    Billentyűzet: Gigabyte GK-K6150 USB -- 2.477 Ft
    -------------------------------------------------
    Összesen: 129.142,- Ft. (OK, ez így 9 ezerrel több, de van rendes billentyűzet és egér is)
    -------------------------------------------------
    CPU: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=424865
    Alaplap: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=418373
    RAM: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=385004
    HDD: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=388098
    VGA: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=371721
    TÁP: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=5899
    HÁZ: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=403052
    EGÉR: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=390121
    BiLL: http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=389336

    Ez egy elfogadható teljesítményű konfig, játékra.

    Lehet persze azon fanyaolgni, hogy jobb CPU, alaplap, VGA, de akkor jobb táp, esetleg szebb ház kellene, akkor kb 165ezerből kijön egy ASUS alap, FX6350 X6 CPU, HD7850-es VGA, BeQuiet 500W-s táppal az egész (ami jobb egy kicsit mint a régebbi Chieftec 80P-s).

    Mindezt egy helyről. Valszeg van olcsóbb hely is ennél. Na meg különböző webshopokból össze lehet gyüjtőgetni ennél sokkal olcsóbban is, legfeljebb a garanciális ügyintézés lesz nehézkesebb, ugye. Viszont valamit valamiért...

    Szóval 120ezerből már lehet gépet építeni - ha nincsenek túlzott igények.
    De 160-170ből már nagyon korrekt konfigot lehet összerakni, ráadásul ezt még meg lehet fejelni egy SSD-vel, pl Kingston V300 60GB-el, ami +14.351 Ft.
    http://hardverker.hu/catalog.php?product_id=402766
  • Meridian
    #24
    Amúgy a memória most drága, korábban ezt 12-13ezerből is meg lehetett venni. Azaz egy tizessel olcsóbban.
  • tomboy013
    #25
    Úgy beszélnek itt egyesek mintha nem lenne alapból óvodás dolog játékokkal játszani... Konzol vs PC? Ugyanmár...
  • muerte2
    #26
    Meg egyébként is tiszta káros, ahelyett hogy inkább az utcán vernék egymást, versenyeznének és lövöldöznének.. :)

  • cateran
    #27
    A mondat vegi kerdojel ertelmezese luxus?
    "PC-re van Heavy Rain, Gran Turismo series, God of War series, stb?"
  • cateran
    #28
    Arra probaltam ramutatni, hogy mindenhol vannak exkluziv cimek. Nyilvan a konzolok nem annyira erosek bizonyos fajtaju jatekokban (ahogy a pc sem mas stilusuakban) de az mar nem erv, hogy nincs konzolra az adott mufaj..mert van.
    Az lehet egyeni preferencia kerdese, hogy tetszik-e vagy sem (nincs az az isten, hogy mmorpg-t konzolon toljak, akkor sem, ha reggelit keszit es beveti az agyam) Ugyanakor pl autos vagy tulelo-horror jatekokban meg forditott a helyzet. (vagy az emlitett Heavy Rain...mar annak orulni tudnek, ha hasonlo stilusu/hangulatu jatekok lennenek pc-re..)