148
  • Papichulo
    #1
    Hogyan fogjak elfogadni a vasarlok az ilyen durva korlatozasokat? Eddig az android a kotetlensegrol es - legalabb reszben - a nyiltsagrol szolt...
  • AgentKis
    #2
    Aki kontinensek között utazgat, az ne ilyet vegyen. Aki meg nem utazgat, annak semmit sem jelent a korlátozás. Aki más kontinensről szeretné becsempészi annak lehet ezzel némi gondja, de gondolom kb. 2 hónapon belül lesz ez is kijátszható, mint a cikkben is említett DVD-s régiókód.
  • Zombee
    #3
    Könnyen fogják.
    1. Az emberek többsége nem utazik kontinensek között, és ezeknek csak egy kis hányada Note tulajdonos.
    2. Az Android nyíltsága a felhasználók igen kicsiny részét foglalkoztatja, kevesen nyúlnak bele a rendszerbe. Nekik valószínűleg lesz is megoldás erre, ha szoftveresen, az Androidon keresztül lesz megvalósítva a régiókód.
    3. Az Android nyíltságának semmi köze ahhoz, hogy a telefongyártó mit engedélyez a telefonjain.
  • MuchACHO79
    #4
    Addig baszakodik a samsung mig elcseszi mindazt ami miatt szeretem/szeretik a termékeiket. Múltkor volt egy cikk, hogy lecserélné az androidot a saját oprendszerére. Ezt nem értettem a nokiánál sem. Miért kell megváltoztatni valami olyat ami úgy jó ahogy van...???!!!
  • asgh
    #5
    Ehm... nem a nyíltság volt a legfőbb érv az Android mellett és a többi rendszerrel szemben? Hogy sem a Google, sem a gyártók nem szólnak bele, hogy mit csinálhatsz a telefonoddal?
  • Papichulo
    #6
    Az emberek többsége nem utazik kontinensek között

    Az EU-ban vasarolt valtozatot mar Ukrajnaban sem tudod hasznalni...

    Az Android nyíltságának semmi köze ahhoz, hogy a telefongyártó mit engedélyez a telefonjain.

    Ilyen alapon az iOS is nyilt :)
  • end3
    #7
    A felhasználók nagytöbbsége észre sem veszi, mert legfeljebb a "GoogleFöldön" utazik nagyobb távolságra. Tehát egyáltalán, mi értelme a régiókód bevezetésének? Mert aki gyakran változtatja a helyét úgy is találni fog magának telefon-oprendszer-fajtát, vagy "törést", ami mentesé teszi ezen kötötségektől. Azaz ez a lépés, a "világutazó" felhasználókat illetően, csak a konkurens gyártóknak kedvez.

    Nem lehet, hogy ezt is "Globális Üzleti-Hatalmi-Tenorista Érdekekre" hivatkozással követelik meg a Samutól? Mert minden felhasználót érintő "szabadságjog" korlátozása szerintem hosszabbtávon árt az üzletnek, ezt a Samunak is tudnia kell(-ene). (Mire mentek a DVD-régiókód alkalmazásával, még meg sem született, már voltak szoftverek a váltásra.)

    Nem lenne nagyon jó a világ nyugati felén, ha a globálisan szabvány-teremtő és trend alakító mamutcégek, az ázsiai népek mentalitására építve kezdik rákényszeríteni az elképzeléseiket a polgári demokrácia értékrendjét legalább 200 éve élvező felhasználókra.

    Samu! Hatalmas cégek tüntek el a "sülyesztőben" már a világ nyugati felén is, mert nem érezték a globálisan számukra elérhetőnek tűnő piac sajátosságait.
  • Marlosh
    #8
    Turizmus...remlik valami? Vagy azt hiszed, hogy az interkontinentalis gepeken csak uzletemberek utazgatnak?
    Amugy lenyugoz a Samsung hozzaallasa...30 evet leptek vissza az idoben es olyasmit akarnak bevezetni, amirol mar bebizonyosodott, hogy marhara nem mukodik...
  • end3
    #9
    Korábban nagyon szimpatikus volt a Samu termékfejlesztés és a termékeik minősége is. Ma már én is tartózkodom attól, hogy Samsung termékeket vásároljak. Többek között a szoftver-fejlesztés filozófiája miatt is.

    A szoftverek arra valók, mint a "kertikapa", a felhasználó munkavégzését esetleg szórakozását támogatni. De nem uralkodni rajta és korlátozni. A felhasználó, aki kemény munkával megszerzett jövedelmét költi a modern kor eszközeire, a gyártóktól-fejlesztőktől több tisztelet érdemelne. Mert végül Ő lesz az ügy ura, ha teszik ha nem, akkor is ha a tudatlansága miatt ma még "súlyosan" meg lehet vezetni.
  • caius marius
    #10
    Ez egy nagyon buzi húzás volt a Samsung részéről! Feltételezem, hogy visszavonják majd ezt az idióta döntést.
  • Macropus Rufus
    #11
    nem tudom írták-e már, nem olvastam vévig még az összes hozzászólást...
    Nem kell kontinensek között utazgatni. Amennyiben az EU-t egy zónának veszik, akkor konkrétan az Ukránoknál már nem telefonálsz, de pl. Svájcban sem. LEhet Ukránokhoz nem sok ember akar menni, de Svájcba? Mivel nem EU tag, ezért ő könnyen lehet külön kódot fog kapni. Norvágiában is gondok lehetnek.

    ami nem zöld, ott gondok lehetnek a telefon használatával, amennyiben az EU egy zóna, és nem az európai kontinens a határ (ez amúgy is marhaság ui. Ázsia és Európa közt csak egy jelképes határ van, az Ural.)
  • levente68
    #12
    Kedves aggódók!

    Bár a húzás elsőre nekem is bicskanyitogató volt, de kicsit utána nézve kiderült, miről van szó és mi a megoldás:

    1.: Az érintett régió szerinti SIM kártya kell, hogy első esetben belekerüljön és ekkor a korlátozás megszűnik.

    2.: A korlátozás bárhol a világon Samsung szervizben ingyen feloldásra kerül a vásárló kérésére.


    Tehát, bár így is unszimpatikus húzás, de ha értjük a motivációt (szürke import visszaszorítása, vagy arról pontosabb adatok szerzése), akkor más fényben látszik a dolog.


    Az a lényeg, hogy pl. Magyarországról is sok készülék kerül Ázsiába, bár ezt én is kerek szemmel hallottam a Samsung Magyarország képviselőjétől, de virágzik a készülékek szürke gazdasága.


    Roppant fontos: Android NEM EGYENLŐ Samsung!
    Ezt persze csak a magukat legokosabbnak képzelőknek nem világos...
  • Papichulo
    #13
    Miert erzi ugy a Samsung, hogy az o kotelessege megakadalyozni, hogy a Hong Kong-i nyaralasom alatt egy Note 3-at vehessek?
  • levente68
    #14
    Szerintem értelmesen leírtam, de akkor neked újra, kicsit egyszerűbben:

    1.: Megveszed Hong Kongban.
    2.: Esetleg még a boltban kérsz bele egy SIM-et, amivel aktiválod és egyúttal a korlátozást leveszed róla.

    Azt hittem, ennyire nem bonyolult, vagy nem látsz az elvakultságtól, mint mindig?


    Ha meg net-en rendeled, akkor is két lehetőséged van:

    1.: Megkéred, hogy ott tegyenek bele egy SIM-et, ami elvégzi a műveletet.
    2.: Itthon bekocogsz egy Samu szervizbe és megkéred, deaktiválják a korlátozást, hogy 'unlocked' legyen.
    3.: Kifizeted a semmit, mert ez ingyenes és ott is elmondod, akár egyébként az én nevemben is, hogy kapják be, nem tetszik ez.
    4.: Ha túlélted, vidáman használod a Samsung készülékedet és két perc alatt hamuvá égsz a történettől, lelkes Applebuziként, hasonlóan az eredeti vámpírokhoz napsütésben...
  • levente68
    #15
    Méghogy nem jön vér-apllefan Samsung hírekhez fikázni, trollkodni, lol...

    Elvakultságában a Samsung-ot összetéveszti az Android-dal, bár ez érthető, hiszen a kis agyában a Főgonosz e két értéket veszi fel...

  • Papichulo
    #16
    Esetleg még a boltban kérsz bele egy SIM-et, amivel aktiválod és egyúttal a korlátozást leveszed róla.

    Minek vegyek SIM kartyat ha egyszer egy kartyafuggetlen telefonert fizetek?
  • levente68
    #17
    Hú, te tényleg ennyire gyökér vagy? Nem kell venni, kölcsönkérsz egyet, talán van egy mobil boltban... Inicializálásról van szó, semmi többről, agyas!

    De ha nincs, vagy mert ott is gyökérként viselkedsz, mint itt és nem adnak, akkor majd itthon használod, mert ott elhajtottak. Bár ott is bemehetsz egy Samsung boltba, hogy levetesd róla, ugye, ez eszedbe sem jutott, csakis a kötözködés?
  • levente68
    #18
    Sőt, ugyebár, lelkes Apple baromként természetesen eszedbe sem jut nem-Samsung boltban venned, így a problémádat ott helyben tuti megoldják, talán neked megnyugtatóbban, mintha a zugGSM-ben vennnéd, valami piac mélyén, ahol a jólépű és finom úriember kereskedő is fog tudni adni egy SIM-et, hogy megoldjad a rettenetes problémádat...

    Fájdalmas, hogy milyen életképtelen egy szektatag...
  • Papichulo
    #19
    Nem kell venni, kölcsönkérsz egyet, talán van egy mobil boltban

    Minek kerjek kolcson? Mi van ha ajandeknak szanom? Akkor is ki kell bontanom? De hagyjuk is ezt...

    Viszont te azt allitod, hogy a Hong-Kongban vett telefonomrol a mo-i Samsung uzlet le fogja venni a region-lockot?

    ps: Valahol remiszto, hogy 2 mondatnal tobbet nem tudsz szemelyeskedes nelkul osszehozni...
  • levente68
    #20
    Több mondat is ment normális hangnemben.


    És igen, ahogyan írtam (többször is), itthon a Samsung leveszi a rontást róla.

    Az a rémisztő, hogy még neked áll feljebb, te értetlen tökfej!
  • Macropus Rufus
    #21
    akkor az analógia: elvileg a DVD lejátszókból is ki üttethettem volna a kódot ha márkaszervízbe megyek? :o
    Véleményem szerint nem. Ha kiütteted akkor mi értelme van a kódnak? Sztem ez lesz a telókkal is. Különben minek? Természetesen ki lehet üttetni. De, hogy ezt egyetlen mobil szolgátató sem fgoja megcsinálni abban biztos lehetsz és abban is, hogy a Samsung sem fogja ezt megtenni.
  • levente68
    #22
    Ja, hogy pontosítsunk, nem én, hanem a Samsung promo-felelőse állítja ezt, Kenyeres Tamás, de ezt is leírtam, bakker!

    Kenyeres Tamás. Product Manager, Samsung. A Samsung telekom divíziójának termékmenedzsere. Keresd meg és kérdezd meg! Már, ha képes vagy egy ellenséges birodalom képviselőjével érintkezni bármi módon...

  • asgh
    #23
    Tehát ha egy droidos készüléket korlátoznak, akkor jogos érv, hogy:
    - "a gyakorlatban meg sem érzed"
    - "az emberek 90%-át nem érinti"
    - "ne keverd az OS-t a hardverrel"
    De ha ugyanezen érveket hallod egy apple hír kapcsán, akkor:
    "a sok agymosott applefan védi a védhetetlent"
    Ha meg az ember felhívja a figyelmet a kettős mércére, akkor:
    "Méghogy nem jön vér-apllefan Samsung hírekhez fikázni, trollkodni, lol..."
  • levente68
    #24
    Igazad is van, meg nincs is.
    Jó is analógia, meg nem is.


    De ezt állítják, vedd észre. Keress a neten erről szóló cikket.

    Pl.:

    http://www.gsmarena.com/samsung_simlocking_droids_built_after_072013_to_continent-news-6866.php
  • Papichulo
    #25
    Mi ertelme a kodnak ha barki reszere eltavolitjak azt? Az egesz koncepciot lenyege szunik meg ezzel.

    Több mondat is ment normális hangnemben.

    Miert kellett valtoztatni ezen? Normalisan keptelen vagy kifejezni magad? Ha meg csak alpari modon tudsz kommunikalni, akkor inkabb tartsd magadban!
  • levente68
    #26
    Te se olvasol lassan, pedig kellene!


    Kétszer leírtam, hogy nem tetszik ez nekem sem, de nem is akkora gond, mint elsőre látszik, ezért írtam, amiket írtam, böngészd végig újra.

    Azt is leírtam, a Samsung egy gyártó és nem az Android maga.

    Nincs tehát kettős mérce, csak tisztán látás, ami nem jellemző néhány figurára.

    Én leszarom a Samsung-ot, ahogyan az összes gyártót, ha akarok nekem tetsző Android-os készüléket, akkor hála az égnek lassan nem csak a Samu jöhet képbe, de egy iOS rajongó nehezen vált gyártót, ugye érthető a különbség?
  • levente68
    #27
    Mert felbaszod az ember agyát a zombi tempóddal, mint mindig.

    Leírtam normálisan, minden benne van, de te nem megérteni, felfogni, hanem belekötni igyekszel.

    Igazad van, egy baromság az egész, ezt is leírtam.

    Nem fogják vele megakadályozni a szürke importot és csak olyanoknak tesznek, bár minimálisan keresztbe, akik azt nem érdemlik, így igaz.

  • Vol Jin
    #28
    Ezzel kizárják azt a lehetőséget, hogy valaki a roamingot megkerülje egy utazás alatt. Tehát, ha valaki középtávon egy másik országba utazik, nem cserélhet helyu SIM-re átmenetileg, hanem kénytelen roamingolni.

    Csak ezt a lehetőséget zárják ki. Ez viszont a nem szolgáltatófüggetlen készülékekre most is igaz. Tehát, ha szolgáltatónál veszi az ember, minden marad a régiben, ha kártyafüggetlenül, akkor meglepődhet.
  • M2 #29
    Nincs ezzel baj, amíg a többi gyártó nem megy a hülyeség után.

    Samsung meg biztos kevesebb készüléket akar értékesíteni, jó úton haladnak, a vevők szopatása be szokott válni...
  • Zombee
    #30
    Mint androidos Samsung tulajdonos mondom: ez faszság, amit leírtál. Az Android esetében tényleg ne kösd össze ilyen szorosan az OS-t a készülékkel. A Google megalkotta és fejleszti, de a Linux fanok által üdvözölt nagy nyíltság miatt minden gyártó azt tesz vele, amit akar. Ez a szép az open source-ban.

    Az Apple-nél viszont van egy saját UNIX alapú rendszer, azzal megint csak azt csinál az Apple, amit akar, az övé. Tegye fel az összes kezét, akinek az élete kisiklik az iOS vagy a Windows Phone valós/vélt zártsága miatt? Macerásabb lecserélni a kezelőfelületet? Kevesebb testreszabhatási lehetőség van a kezelőfelületben? Kb. ennyi, gyakorlatilag minden mást ugyanúgy meg lehet csinálni mindhárom rendszeren. Egyedüli előnye az Androidnak a külső forrásból telepíthető app, nem feltétlenül a zenkóros cuccokra gondolok, inkább pl. hobbiból barkácsolt saját cuccokra, ez viszont elég kevés embert érint. A hobbiprogramozóknak a másik két platformon nehezebb dolga van, de ott sem lehetetlen. Viszont iOS és WP8 alatt nem kell négy mag a csúcskategóriához.
  • levente68
    #31
    Az eddigiek alapján még csak ez sem áll fenn, hiszen a helyes régiójú SIM által 'unlocked' státuszú lesz a készülék és tehető bele más régiójú SIM is utána.

    Tény, hogy érthetetlen, mi a tosznak csinálják.
  • scarabeus86
    #32
    Egyetértek, főleg az utolsó mondattal. Az Android hátránya pont az, hogy mivel számos készülékre elérhető, lehetetlen optimalizálni, ezért egy erőmű kell neki, hogy ne szaggasson. A gyártók ráadásul teleszemetelik saját UI-val meg egyéb dolgokkal, ami miatt még erőforráséhesebbek. A frissítésekről meg ne is beszéljünk.
    Ha Androidot kéne választanom, kizárólag a Nexus készülékek jöhetnének szóba a 'pure' rendszer miatt és a frissítések azonnal elérhetők.
  • cateran
    #33
    Van a felhasznalok szamara elony a dontesbol? Nincs....Lehet-e barmifele hatrany? Igen....Innentol a samu szarjon sunt a hulyesegeivel....
  • mitrop
    #34
    No csakhogy én is megértsem.
    Az én olvasatom szerint ez azt jelenti, hogy egy adott ország régiókódja van "összekapcsolva" a simkártya eredetével.
    Tehát ha Magyarországon vásárolt Nore 3-ba berakom a T. kártyámat az működik itthon, sőt ha kimegyek külföldre ott is működik roaminggal.
    Na már most ezer emberből száz vesz ilyen készüléket, ebből a százból tíz utazik globálisan és ebből a tíz emberből egy cserélgeti a sim kártyát a telefonban. Ez az egy ember ne vegyen ilyen készüléket, a többi észre sem fogja venni a korlátozást.
  • Zombee
    #35
    Tulajdonképpen erről van szó :) Bár az ezer emberre jutó száza Hote3-ban erősen kételkedem :)
  • Zombee
    #36
    Nem ez a baj. WP8 is van többféle készülékre, igaz a Nokián kívül elég elenyésző a számuk. Célirányosan a hardverre optimalizálni már a készülék gyártójának kell az Androidot, drivert sem a Google-nek kell írnia minden egyes SoC-hoz, készülékhez, max egy általános drivert, vagy egyszerűen integrálni a mások által megírtat, mint a Windows, Linux, OSX vagy az iOS (igen, még az Apple-nek is kell nem saját gyártású cucchoz drivert írnia) esetében.
    Az Android baja épp az, ami az egyik előnye is: mivel rengeteg hardver van, a szoftverfejlesztőknek ez már nagy falat lenne, így a Linux kernelen egy JAVA virtuális gép fut, így nem kell a fejlesztőknek külön fejlesztenie többféle hardverre. Viszont, mint minden virtuális gép, ez is igényel erőforrást. Az utóbbi időben viszont sokat fejlődtek a hardverek, így az Android kezd használható lenni már az olcsóbb árszegmensben is. 1-2 év, és itt is eljön az, ami a WP8-nál, hogy alapvetően nem kell már az akadozó menüvel törődni, hanem a szolgáltatások döntenek majd a telefon/tablet áráról és kategóriájáról, mint most a WP8-as Lumiák esetében, ahol már az 520 is közel ugyanolyan gyorsan futtatja magát a rendszert és a mindennapi alkalmazásokat, mint egy 620, 720, 820...
  • zlatzky
    #37
    "hiszen a helyes régiójú SIM által 'unlocked' státuszú lesz a készülék és tehető bele más régiójú SIM is utána."... Teljesen teves informacio. Az XDA-developers oldalan vegigolvastam korulbelul 300+ hozzaszolast a temaban, olyan tagoktol (szerte a vilagbol), akik mar rendelkeznek a keszulekkel. Az eredmeny: hiaba rakod a helyes regioju kartyat a keszulekbe, semmifele "unlocked" statusz nem jalantkezik. (Csak erdekesseg, az Azsiaban, Hong-Kongban, Thaifoldon vasarolt keszulekekben nincs regiokod.). A megoldas, mert az is meglett pillanatokon belul: letezik egy orosz weboldal, ahonnan 25 dollarert megvehetsz egy, az IMEI alapjan generalt kodot, amely megszunteti a kodot. Tobb tulajdonos tesztelte, Uj-Zelandtol Svedorszagon at az USA-ig, mukodik. A masik megoldas: a telefon mar rootolhato, es elkeszult hozza az elso "stock" ROM, amelybol mar hianyzik a regiokod. Persze ez a felhasznalok pusztan kis hanyadat erinti, sokan nem fognak uj ROM-ot rakni a keszulekukre. Egyebkent a Samsung kiszivarogtatott egy igen erdekes infot, miszerint a Galaxy S3, S4, Note2 tulajdonosok is "megkapjak" a regiokodokat utolag, ha installaljak a legutolso frissitest...
  • zlatzky
    #38
    "hiszen a helyes régiójú SIM által 'unlocked' státuszú lesz a készülék és tehető bele más régiójú SIM is utána."... Ezt egyebkent a Samsung UK is megszelloztette, de nem igaz. A temaban hivatalos, a Samsung "fohadiszallasarol" szarmazo informacio meg nem jelent meg.
  • zlatzky
    #39
    "Na már most ezer emberből száz vesz ilyen készüléket, ebből a százból tíz utazik globálisan és ebből a tíz emberből egy cserélgeti a sim kártyát a telefonban. Ez az egy ember ne vegyen ilyen készüléket, a többi észre sem fogja venni a korlátozást.". Ez teljesen teves. Ne Magyarorszagban gondolkodj. A nyugati tarsadalmakban a tengerentuli, interkontinentalis utazas sokkal gyakoribb, mint ahogy te felvazolod. Mikent az is, hogy nem roamingolnak az emberek, hanem helyi SIM-et hasznalnak. Nekem is van a francian kivul 4 masik SIM-em. Nyugaton a gyakorlat a kovetkezo: az utazas elott a neten rendelik a celorszag valamely szolgaltatojanak pre-paid kartyajat. Azonkivul minden nyugat-europai orszagban rengeteg a kulfoldi (magam is, peldaul), koztuk sok a tengerentuli, akik rendszeresen utaznak. Mar megrendeltem a Note3-at, de nem kotelezo atvennem, ugyanis a regiokod miatt rengeteg volt a relkamacio, es a kereskedok emiatt nem kotelezik a tulajdonost a telefon atvetelere, visszafizetik az arat. Van ismerosom, aki negyet rendelt, mindet visszakuldette.
  • levente68
    #40
    Nos, egyetlen apróság (nem apróság, ha beszívja valaki persze) kivételével minden úgy van, ahogyan mondtam.

    Here's what's going on with the Galaxy Note 3's region-locking


    Az apróság, amiben nem jót mondtam az, hogy a telefon régiója szerinti Samsung képviselet az, amelyik biztosan le tudja venni a zárolást.

    Tehát, a lényeg: a zárolás akkor aktiválódik, ha nem a telefon régiója szerinti SIM kerül bele elsőként! Ha 'helyes" SIM segítségével inicializálódik, akkor utána bármely régiójú SIM-et elfogad és ezt tanúsítja a cikk végén lévő Samsung nyilatkozat is.

    Evvel együtt én is azt mondom, anyjukkal szórakozzanak!

    Kezdődött azzal, hogy az S4 bootloader-ét zárni akarták és hasonló híresztelések azóta is szárnyra kapnak, de szerencsére egyelőre ezt nem vetették be.
    Most meg ez. Bár ez is könnyedén kivédhető, ha tud róla előre az ember és nem a saját SIM-jét teszi bele egy másik régiójú készülékbe, de akkor is egy aljas dolog, hogy nem írják rá, hogy ez a megoldás és evvel minden megoldódik, bár a matrica szövegéből ez szinte következik.


    Másik fontos dolog: ez nem Note 3 történet, hanem minden július vége után készült Android-os Samu telefonra.