15
"RTS - Minecraft módra"
  • undY1ng #1
    Sziasztok!
    Ez az első téma nyitásom itt az SG fórumon, úgyhogy remélem semmit nem rontottam el! :D
    Mivel a keresőbe beírva sehol sem találtam a Castle Story-t, gondoltam létrehozom. Körülbelül egy éve bukkantam rá eme remek játékra és mint az alcímben is írtam (de senkit ne tévesszen meg, azért tettem macskakörömbe!). Akkor még prototípus pályán lehetett játszani egy kipróbálható verzióban egy szigeten. Vannak amolyan kis "delma" emberkéid ( :D ), akiknek ugye utasításokat adsz, majd teszik a dolgukat: favágás (tartógerenda, gyűjtőplacchoz), bányászat (kőtermelés, vár, torony építéséhez, stb). És így tovább. Állítólag csak 2 srác dolgozik rajta, ezért ilyen lassú a fejlesztése, de most lett Steamen Early Access. Egyelőre ennyi lenne.. esetleg ha közületek már valaki régóta teszteli, tud róla új infókat, nyugodtan ossza meg! Nagyon kíváncsi vagyok a játék végkifejletére.

    Trailer: Castle Story
  • PrasCo
    #2
    Egész jópofának tűnik, azt hiszem, majd ránézek.
  • Terawatt
    #3
    Nagyon jópofa kis játék szerintem. Egyenlőre baromi lassú a játékmenet. Szerintem sok idő felépíteni bármit is. Mivel még csak alfa verzió ezért ebből adódóan több ficsőr sem működik, de folyamatosan dolgoznak rajta a fejlesztők és így, hogy steamre felkerült már keres is van a folyamatos fejlesztésre.
  • Terawatt
    #4
    *keret. Akit érdekel Willobe épp tolja twitch tv-t. Hard survival modeon eljutott a 93. szintig (15 és fél óra gameplayel :O ) és izgalmas volt az utolsó 3-4 hullám. Most épp lazul és funol. Már a fél mapot lebombázta meg kivájta.
  • undY1ng #5
    Köszi! Hasonló streamelő emberkét kerestem. Igen, a játékmenet lassúságával nekem is gondok voltak.. csak egy 2 szintes tornyot 2 órámba telt megcsinálni anno.. Mert pl. egy Multi PvP-ben pl. lenne egy megkötési idő, hogy mindenki 25 percig szabadon építkezhet és utána már lehet csatázni egymással.. Így tudnám legjobban elképzelni az egészet.
    Oldalon írták is, hogy még mennyi minden nem működik de kb. azokat sorolták fel amik már 1 éve sem működtek. De bízom benne, hogy befejezik, picit felgyorsítják és akkor tuti vétel lesz.
  • Terawatt
    #6
    Amíg rá nem érez az ember az irányításra nagyon szenvedősnek tűnik a játék. Egy idő után lesz egy csomó ki minionod és az építési idő sem lesz vészes, de még így is nyugdíjas menet. Towns nevű játékra nézzetek rá amíg ez nem lesz kész. Az már eléggé kiforrott és fun játék. ;)
  • Faterx
    #7
    Nagyon szuper, tanulhatnának a "nagyok" tőle!
  • Kata
    #8
    Cukin néz ki, kicsit hasonló ehhez.
  • Terawatt
    #9
    Ez is nagyon jópofa.
  • LeWyTy
    #10
    RE: Cukin néz ki, kicsit hasonló ehhez
  • undY1ng #11
    Nagyon halott az ügy? Semmi hírt nem látok már a játékról. :( Pedig mennyire megtetszett anno.....
  • Terawatt
    #12
    Ez a dev blog nem olyan régi, nem tűnik halottnak. :)
  • Diopapa
    #13
    Pedig update nem igazán jön hozzá...
  • undY1ng #14
    Gondolom kevés emberke dolgozik rajta, nagy kivitelezési tervek, stb...
  • Gernor
    #15
    Warez-ról leszedtem, de még nem nagyon játszottam vele, csak megnéztem, hogy elindul a gépemen. Tehát valami csak kisült belőle.