85
  • KopaszIsten
    #1
    Igent választottam a szavazásnál, bár ez nem meggyőződés, inkább csak reménykedés. PC tulajdonosként és a GTA nagy rajongójaként szerintem bele is betegednék, ha nem jönne ki PC-re. Még a végén kénytelen lennék venni egy konzolt. (think)
  • tomboy013
    #2
    Konzolon már a 4-et is borzasztó volt játszani, így remélem a játszható platformra is kihozzák azaz PC-re.
  • narumon
    #3
    Szerintem meg ez egy tipikus konzol játék - el nem tudom képzelni hogy PC- n játszak vele! 4-et is boxon játszottam pedig futott a PC-men is de az valahogy nem állt kézre!

    Egyébként ez az V., ez mindent visz. Iszonyatosan profin kidolgozott hatalmas sziget, autópályàkkal, porfészkekkel és nagyvárossal. Kicsit fura ez a hármas karakter, de szokható. Nekem a repüléssel van kis bajom az valahogy nekem szenvedés...
  • tomcsa4
    #4
    Bebaszna, ha ledegradálták volna tipikus konzolos játékká. Eddig minden GTA-t PC-n toltam. Én azt mondom, hogy egy iylen játékot PC-n az igazi, sőt! A Last of Us is PC-n lenne az igazi. A konzol túl bugyuta hozzá. (Nagyon jó játék még így is a LoU, hát ha még PC-re is kijött volna, tipikus PC-s irányítással.)
  • Serutekin
    #5
    Nekem magyarázza meg valaki, hogy miért áll fel attól a konzolosok kukija, hogyha nem jön ki PC-re. Mitől lesz nekik így jobb?
  • NEOreg3
    #6
    Én Xbox 360 kontrollerrel kezdtem el a GTA4-et PC-n és jól is ment egészen addig, amíg motorról nem kellett lövöldözni (első küldetések valamelyike). 5 szerencsétlen próbálkozás után elővettem a jól bevált egeret és billentyűzetet és kb. 15 másodperc alatt megcsináltam a küldetést. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem állok neki fps-nek/tps-nek kontrollerrel, mert ezt nem nekem találták ki.
  • Bendzs
    #7
    Tipikus konzol játéknak a sport, szimulátor, verseny, platformer játékoknak kellene lenniük, a lövöldözős, stratégiai, stb. játékok meg PC-n kezelhetőek jól. Személy szerint én rühellem a konzolos célzást a lövöldözős játékoknál, annak kifinomultabb beviteli eszközök kellenek... Tudom, lehet venni konzolhoz billentyűzetet meg egeret, de minek, ha a lövöldözős játékok 99%-a úgyis kijön PC-re is? Számtalanszor látom fórumokon a konzolosok rinyálását hogy nem tudnak rendesen célozni kontrollerrel, mert "rosszul van megcsinálva a játék irányítása". ÉS ott kezdődik a baj amikor már majdnem minden lövöldözős játékban van automata célzás (amit rosszabb esetben ki sem lehet kapcsolni), és gyakorlatilag fél kézzel végig lehet játszani a játékot.

    Egyébként egy hete megmondtam egy másik cikknél, hogy egy héten belül meglesz az 1 milliárdos profit, (bár így lenne ötösöm a lottón is ) most már tényleg nincs akadálya annak, hogy elkészítsék a PC-s portot (főleg hogy a forráskódban a konzol kód a PC-s beállításokat írja felül)... :)
  • Skyline
    #8
    Halkan jegyzem meg a GTA alapból konzolos játék volt mindig a legelső részt leszámítva mindigis.:)
    Az meg hogy ledegradálná konzolos szintre..... Meg hogy a konzol túl bugyuta...:)
    Ehhez képest a konzolon jönnek a tartalmas akció címek a contorllerrel hibátlanul megoldva mindent, a pc-re meg marad a szimulátor és a stratégia. Minden más primitív faék kategória.:)
    Imádom az ilyen haterkedő fröcsögő dilettánsokat akik azt se tudják mit beszélnek csak önös meggyőződésből fikázzák a konzolt (vagy a pc-t)...

    //Bendzs az összes lövöldözős játékban kikapcsolható, a rinyálást pedig azok a frissensült pc-ről átjött emberek rendezik akik életükben először fognak analógkarokat. 1-2 hónap aktív játék után ha nem is egér szintű sebességgel és precizitással de tökéletesen használható a controller. Ez is csak tipikus pc rinya, ahogyan a konzolosoktól az hogy szar billentyűzetre-egérre görnyedni...

    Unalmas már mindkét tábor haterkedő fanboykodása agyalágyaultak...
    Az okosabbja szépen a pc mellé berak egy konzolt és fröcsögés helyett kiélvez minden játékot, nem hisztit csap ha valami nem jön, meg köpköd a másik játékgépre.
  • IMYke2.0.0.0
    #9
    Ez olyan kérdés, mint az autósok vs. gyalogosok témakör.
    Az autósok elfelejtik, hogy amint kiszállnak és becsapják az ajtót: gyalogosok lesznek.
    A gyalogosok elfelejtik, hogy amint beülnek és indítanak: autósok lesznek.

    /Hint: PC-s vagyok.
  • Skyline
    #10
    // Lehet hisztizni is, de nem véletlenül szarják le a pc-t, az előző rész 20 millió feletti eladott példányszámából a digitális eladásokkal együtt alig tett ki kettő milliót a pc, miközben a warezoldalakon a pc változat letöltési rekorder volt.... Biztos kiadják pc-re ha majd kell nekik zsebpénz és túl lesznek a nextgen változatok kiadásán is,de érthető miért nem fontos számukra a pc változat.
  • M2 #11
    Én konzolon játszom, de sokkal szívesebben tolnám PC-n, egérrel, szebb grafikával.
    Csak sajnálom egy combos pécére a pénzt, mert amúgy nem lenne kihasználva.
  • narumon
    #12
    Engem nem zavar, sőt örülök ha tudok választani min játszak. (Bár én már szinte csak stratégiát játszom PC-n - igaz ehhez az is hozzátartozik, hogy BF,COD,Crysis és társai hangyafingnyit sem kötnek le, ezek lehet jobbak lennének PC-n)
  • sanyicks
    #13
    az a gáz hogy nem lehet egeret billentyűzetet kötni a jelenlegi konzolokra, mert valami kütyün keresztül emulálja a kontroller mozgását, így nem igazán lesz jó.
    Mert valami faszfej kitalálta hogy konzolos játékokat csak és kizárólag kontrollerrel lehet irányítani.
    Persze lehet kontrollerrel irányítani, mint ahogy egy autót lehet digitális mikrokapcsolós joystickal :DD csak nem jó, és ésszerű. Főleg az nem hogy nem lehet választani. És sajnos ez látszik is sok multiplatform játékon, ahol kontrollerrel bénázókra szabták az ellenfeleket (lassúak, és lassan reagálnak), és pc-re változatlanul kerül ki, és egérrel gyerekjáték lesz mert ugye egérrel sokkal gyorsabban és pontosabban lehet célozni.

    Én szeretnék egy PS4-et venni, amin már több USB is lesz, de félek hogy a játékok megint nem fogják támogatni a normális vezérlőket, csak a béna kontrollert.

    "Lehet hisztizni is, de nem véletlenül szarják le a pc-t, az előző rész 20 millió feletti eladott példányszámából a digitális eladásokkal együtt alig tett ki kettő milliót a pc"

    digitális eladások NÉLKÜL ;) (egyébként még ez is sok, tekintve hogy elbaszták a GFWL-el, nekem eredetiben van meg a 4, de egy ismerős gépére telepítettem a warezt és rájöttem hülyeség volt megvenni, warez verziót felrakta, és ment rögtön. Eredetinél telepítsd a fos games for vindóz lájvot, aztán csinálj accountot, meg a r* szoci klubot is a pofámba tolja minden indításkor, a warez verzióból pedig ez mind ki van gyomlálva)
  • Skyline
    #14
    Digitális eladások nélkül nincs 1 milla, digitális eladásokkal lett kb 2.
  • IMYke2.0.0.0
    #15
    Elfelejthetnéd már ezt a baromságot...
    Mivel sem a STEAM, sem más digitális disztribúcióval foglalkozó cég nem ad ki adatokat, ezek a találgatások részedről csak a felesleges flame-t keltik és ráadásul folyamatosan ontod magadból mindenhol.

    A digitális eladások 1 milliós eladások... legfeljebb egy PC-hater buksijában.
  • Dodo55
    #16
    Az előző rész 6 éve jött ki, ahhoz képest annyira ganyé mód portolták, hogy egy mai komolyabb gamer PC-n is teljesen érthetetlen mód szarul fut.
    Biztos egy jó port (vagy inkább célzottan PC-re fejlesztett engine, ahogy azt illik) esetén is lett volna warezforgalom, de a botrányos port miatt teljesen érthető miért voltak szar eladások PC-re.
  • Skyline
    #17
    25 millió fogyott ÖSSZESEN a 4-ből,ebből 23 milla konzolon,alig 1 milla pc-n bolti formában. Számolj. Egyes leülhetsz.:-)
  • Skyline
    #18
    Számokkal bizonyítható akármelyik játéknál ami lewarezolható,hogy tökmin1 a minőség,pc-n jó ha harmadannyit eladnak mint konzolon ugyanakkor legalább háromszor többen lewarezolják.
  • Dodo55
    #19
    Mert nem tetszhet mindenkinek minden. Konzolon általában nincs igazán lehetőség kipróbálni egy játékot, így az is megveszi, akinek utána majd nem jön be és megbánja, illetve a konzolosok körében demográfiai okoknál fogva eleve sokkal több az olyan személy, akiknek egy méregdrága konzolkiadás 20 ezer forintos ára aprópénz. PC-n meg ott a warez mint egyszerű "demo lehetőség" a sokkal tudatosabb vásárlók számára, így csak az veszi meg utána a játékot, akinek valóban tetszik.

    Mondom ezt én úgy, hogy a 100+ eredeti PC játékom közül nagy részüket valamilyen formában kipróbáltam (többek között beta verziók, na olyanról még konzolon nem is hallottam!) megvásárlás előtt. Ha erre nem lett volna lehetőségem, nagyon sokat nem vettem volna meg.
  • sanyicks
    #20
    Mondom digitális NÉLKÜL. Értsd már meg hogy nem számolják bele a digitális eladásokat, mert akkor pl összedőlne a hozzád hasonlók képzelt világa.
    Az összes steames ismerősnek megvan a GTA 4, és az EFLC eredetiben, és ez az egyetlen ami mindenkinek megvan.

    Nem bizonyítható semmilyen számokkal, te is havonta más számokat nyögsz be, és a digitális eladásokat sehol sem említi semmilyen statisztika.
  • Skyline
    #21
    Ez a ti kényszerképzetetek, az összeladásba amiben minden platform szerepel és a játék kiadója/ fejlesztője mondja ki bizony benne van minden.
    Szép lenne ha nem tudnák hogy a SAJÁT játékokból mégis mennyit adtak el STEAM-en keresztül (nyilván nem adja ki nekik a Valve mi? :D).

    Számokkal bizonyítható, akár COD-al akár GTA-val akár Alan Wake-el, bármelyik warezolható multiplatform címmel.:)
  • Skyline
    #22
    De a tényen nem változtat attól hogy a hülyeséged fröcsögöd attól még pc-re okkal szarnak magasról ahogy a kiadók 99%-a és hamarosan a """"mesés"""" Blizzard is.:)
  • Skyline
    #23
    "Konzolon általában nincs igazán lehetőség kipróbálni egy játékot"

    Nyilván ezért vannak konzolon szinte minden játékból DEMO-k amik ingyé húzhatóak játszhatóak.:)
    "PC-n meg ott a warez mint egyszerű "demo lehetőség" "

    Ez rizsa, elég a torrentek alá olvasni vagy a fórumokba. :)
    Neked van 100 eredeti játékod pc-n és? Jut rád 100 konzolos aki ezt elmondhatja... És jut rád 10000 pécés aki warezol míg ugyanígy konzolosból 100...:)
    Konzol olcsóbb, a játékok drágábbak, a warez körülményesebb. És mégis a pc-sek rinyálnak a drágább gépük/olcsóbb játékaik mögött mindig arról hogy milyen drágák a játékok és ezért nem veszik...Meg nincs minőség... Hát kérem, hiába van pc-n minőség, ha első héten megoldott a warez akkor szevasz az eladásoknak. A konzol eladásokban mindig fosba veri a pc-t, letöltésekben soha. A konzolosok sem szentek ha simán menne a konzolos warez és multi nem lennének ott sem ekkora számok. De ez a tényeken nem változtat.
  • tomboy013
    #24
    Így van, minden téren fejlődünk vissza :D Egy PC-n élvezhető játékot nem akarnak kihozni PC-re? :D Kemény
  • Dodo55
    #25
    "pc-re okkal szarnak magasról ahogy a kiadók 99%-a"

    Még jó, hogy a kiadók készítik a játékokat... Ja nem
  • Dodo55
    #26
    "milyen drágák a játékok és ezért nem veszik"

    Ha azt nézzük, hogy a nagy kiadók szemét rókabőrei 12-18 ezer forintba kerülnek megjelenéskor, míg mások egy csomó százszor jobb játékélményt nyújtó játékot képesek 1-8 ezer forintért adni, akkor igen is elmondható, hogy azok az említett rókabőrök pofátlanul drágák.

    "Meg nincs minőség..."

    Hát ennyi igénytelen konzolport között sajnos valóban ritka manapság a minőségi játék.
  • sanyicks
    #27
    Nem bizonyítható semmivel, lásd semmi bizonyítékot nem linkeltél, csak mondod a baromságaidat :)

    Akárhogy írogatod nincs benne a digitális értékesítés, ez már milliószor át lett rágva.

    Én leszarom hogy szarnak a pc-re (láthatóan nem nagyon, mert szinte minden játék kijön rá, egy két agyonhypeolt tök átlagos/átlag alatti játékot leszámítva(hallók, gt-k, forzák, meg az a batman városos nevű)), ha annyira úgy érezném kimaradok a dolgokból rég megvettem volna mind2 konzolt, de tudok várni(GTA-ra pl), egy exkluzív sincs ami kicsit is érdekelne, de az amit a konzol és pc warez viszonyáról összehordasz az egy faszság.
    Mellesleg konzolra is szarnak, hiszen a retardált korlátozások és üzletpolitika miatt, nincs rá se szimulátor, se stratégia, pedig már a jelenlegi generáció hardvere is bőven képes rá, hiszen ott figyel az usb rajtuk ;)

    Mellesleg az utóbbi hét legnagyobb torrentslágere a GTAV konzolos változata :D
  • sanyicks
    #28
    Én szándékozom PS4-et venni, szimplán azért mert megveszem és 10 évig nem kell újítani, jó hardver, ami ki is használható a wintel birodalom korlátaitól mentesen. És úgy tűnik talán itt már elterjedtebb lesz a kontrolleren kívül más eszközök támogatása is, így talán a hiányzó stílusok is megjelennek rajtuk, így leváltható lesz a játékospc. De ez még kiderül a kiadásig.
    Egy kicsit sem érdekel egyik exkluzív játék sem. Az utóbbi évtized konzolos felhozatalából, csak és a kizárólag a GTA-k elsőbbsége miatt gondolkoztam el konzol vásárlásán, de mindig lemondtam róla, mert "egy játék miatt ami úgy is késve de megjelenik pc-re minek?"
  • StoneCold7
    #29
    És ez miért kérdés, hogy lesz -e PC re? Minden 3D -s GTA kb fél év csúszással jött és a Rockstar megmondta minden nagy és számozott játéka meg fog jelenni PC re ennyi... 100% hogy lesz PC re...
  • jaho
    #30
    a SA eladási számát is nagyon hamar meg fogja haladni, elképesztő..
    sajnos még mindig nem hivatalos illetve az emberi butaság,stb. már annyi cikket hlást olvastam hogy én is kételkedek néha, a rockstar értelmes vállalat biztos hogy egy több milliós eladást nem hagy veszni hiszen a GTA4 a Games for Windows LIVEot évekig vezette..és ahogy tűnik nem is fog, kár a hü...knek reménykedni..lol, nem is értem miért nem akarnak PC-s pft de ez egy másik kérdés..
  • Skyline
    #31
    Nem nem akarnak,pusztán a gta 4 20millió eladott konzolos példányához képest tizedannyi a pc. Logikus hogy a konzol az elsődleges nekik.
  • Andrevv
    #32
    Fölösleges arról vitázni, hogy megjelenik-e PC-re vagy sem. Persze, hogy megjelenik. Akárki akármit mond, a billentyűzet egér kombónál nincs precízebb irányítási mód. Manapság az egerek annyira jók lettek, hogy már rajzolni is lehet velük pixelpontosan HD felbontásban. A kontrollerek mikor lesznek erre képesek? Soha. Nem is természetes érzés kontrollerrel, olyan mintha nem is én játszanék. Simán meg lehet szívatni valakit azzal, hogy a rossz kontrollert adod oda, hadd játsszon, közbe te irányítod, és el is hiszi, hogy ő játszik mert annyira nem lehet érezni...
    Autós játékoknál már más a helyzet, ott én is a gamepad-ot preferálom, de nem az xbox360-osat hanem a pc-s logitech-et és azt is úgy, hogy kormánynak állítom be, sokkal precízebb és nem is akar magától vezetni. De ilyent ugyancsak nem lehet konzolon csinálni és ezért porosodik a konzol a sarokban, egy érzéstelen, lelketlen szutyok...
  • Andrevv
    #33
    Ami a warezt illeti, nézzétek csak meg mi a második legnépszerűbb játék a nrcore-on, de meg lehet nézni a piratebay toplistáját is. Én is játszhatnám, de nem fogom, mert tudom, hogy nem fog tetszeni konzolon, ezért nem akarom előre elvenni tőle a kedvem. Úgyhogy várok pát évet, addigra biztos olcsóbb is lesz a pc-s :)
  • tomboy013
    #34
    Egyet értünk. Én a GTA 4-et játszottam xbox360-on(is) és nem azt mondom, hogy nem lehet megszokni az irányítást mert meglehet, csak épp a játékot nem lehet élvezni kontrollerel. Meg ez a célzásrásegítés egy vicc. Megnyomsz egy gombot és ráugrik az emberre a célkereszt? Egyszerűen nevetséges. Enélkül meg sajnos egy GTA szerű játékban esélytelen életben maradni. Nem is rossz a konzol például autósjátékoknál, meg teljesen jó, hogy nem kell folyton fejleszteni a hardvert, de egy TPS-nél vagy FPS-nél egyszerűen olyan mintha nem is én játszanák. Egyszerűen elvész a játékélmény. Szóval várom hogy kijöjjön a játszató platformra is. Konzolon ezzel felesleges bohóckodni.
  • sempron07
    #35
    Valamivel részletesebb leírást is el tudtam volna képzelni.
  • Skyline
    #36
    ha pc-re jött volna vagy 4-szer magasabb lenne a letöltési szám GTA 5-nél a konzolhoz képest.

    Sanyicks, ki lehet vesézni számtalanszor, meg a pc-s warezes mendemondákat is lehet emlegetni ettől még a tényeken nem változtat. Amikor a Rockstar közleménye szerint a GTA 4 elérte a 25 milliós eladást (amiben benne volt a digitális eladás is tetszik nem tetszik), akkor tartott a konzol 23 millió eladott példánynál, a pc alig 1 millió eladott példánynál az oldalak szerint, innentől nem nehéz kiszámolni hogy a digitális a maradék vagyis további 1 milla.:)

    23 milliós konzol eladásra jutott 2 millió pc.
    Ezzel szemben torrent oldal adat:

    Pc: -20535 letöltés
    Xbox: -4546 letöltés
    Ps3: -503 letöltés

    További móka ha már ennyire vagdalkozunk azzal hogy a letöltésekben vezet, ugyan ezen az oldalon GTA 5 letöltés:
    X360: - 4051 letöltés
    Ps3: -778 letöltés

    Lehet vitatkozni csak a számok bizony cáfolhatatlanok.:)
  • Skyline
    #37
    Én jól bohóckodom vele és semmi bajom a célzással nalám végig is viszem autoaim offolva akárcsak a többi játékot mert bár nem precíz és gyors mint az egér, kamufanyalgás helyett (aminek az alapja csak a konzolhaterkedők szövegelése) simán megszoktam annó az analógos célzást.:)
  • Skyline
    #38
    És akkor még a San Andreas-ról nem beszéltünk ami pc-n is jól sikerült, eladásokban sehol nem volt a konzolhoz képest és 160.000 pc letöltésre jutott 10.000 konzol letöltés...:D
  • Skyline
    #39
    "de nem az xbox360-osat hanem a pc-s logitech-et és azt is úgy, hogy kormánynak állítom be, sokkal precízebb és nem is akar magától vezetni. De ilyent ugyancsak nem lehet konzolon csinálni és ezért porosodik a konzol a sarokban, egy érzéstelen, lelketlen szutyok..."

    Egyrészt a logitech örülne ha sikerülne olyan minőségű és precizitású analógkaros gamepadot legyártani mint a 360 gamepadja, ez a mai napig nem sikerült, a chillstream-el nagyon majmolni akarták de érzékenységre finomságra sehol nem volt...Másodszor "kormánynak beállítani" (lol) konzolon is simán lehet. Újabb értelmetlen hozzászólás egy konzolt hírből ismerő pc arctól. Egyes.:)
  • Andrevv
    #40
    Mondom ott porosodik a sarokban, tehát van konzolom, nem is egy. Ha neked jó a 360 gamepadja, akkor te tényleg csak hírből ismersz más gamepadokat. Mikor a 360-assal próbáltam nullára állítani a "dead zone"-t hogy minden egyes apró mozdulatomat vegye észre, húzott félre, ami jó minőségű gamepadoknál nem szabad megtörténjen. Mondjuk ha te úgy játszol, hogy folyton ütközésig nyomod az analógját, akkor értem miért dicséred, ugyanis arra a legocskább gamepad is megfelel :)