10
  • galocza
    #1
    amíg annyiárt adnak egy ebookot mint egy puhakötésűt (amazonon így van), nem kell ezen csodálkozni...
  • hypno
    #2
    Na igen.

    Ezen már én is elgondolkoztam. Mennyibe kerülhet a papírgyártás és a könyvnyomtatás?

    Mert ha a nyomtatott könyvért és egy hordozó anyag nélküli tartalomért ugyanannyit kell fizetni, abból az következik, hogy a papír és a könyv is ingyen van.

    Megjegyzem, az ember úgy érzi létrehozott valamit - és ez jó érzés -, amikor egy doc, pdf, rtf formátumú anyagból, vagy egy nyomtatott írás szkennerrel előállított mentéséből hibátlan - még a nyomtatott verziónál is hibátlanabb - mobi, vagy epub fájlt csinál, de a franc se szórakozna vele napokat, ha normális áron készen megkaphatná.
  • eto demerzel
    #3
    nem beszelve arrol hogy a konyvet kolcson adhatom, eladhatom, ajandekba adhato. nem kell kulon kikerni a szerzo/forgalmazo beleegyezeset.
  • Ferrer
    #4
    És persze 50 év múlva is fogod tudni olvasni, ami az Amazon misztikus DRM-ezett formátumánál - egyáltalán a digitális adathordozóknál - kérdéses. Le se fogod tölteni újból valószínűleg, sőt már Amazon sem lesz. Szóval az e-könyveket max 1-2 dollárért kellene árulni...
  • Szefmester
    #5
    Na persze jó könyv is kéne amiért fizetni nem kár... könyvből nincs demó.. max ha gyorsolvasó mester vagy és pár másodperc alatt elolvasol egy oldalnyi szöveget... Akkor a boltban is átnézheted mi érdekel.

    Na meg persze a könyvtárak is ott vannak alternatívának, míg elektronikus mód erre még nem igen van.
  • errorista
    #6
    ,,Mert ha a nyomtatott könyvért és egy hordozó anyag nélküli tartalomért ugyanannyit kell fizetni, abból az következik, hogy a papír és a könyv is ingyen van."

    nem következik.
  • Tetsuo
    #7
    #1 3# 4# 5# teljesen egyetértek.
  • ostoros
    #8
    Tanárom kiadatta a tankönyvét. A kiadóval megbeszélte, hogy kössék be a lapokat, ne ragasszák. Elment és talált egy nyomdát, ami olcsón megcsinálta, mert a kiadó cseszett rá. Így elérte, hogy egy kvantumkémiai tárgyú könyv 2000 forintért megvásárolható lett. A kiadó pedig: Mit foglalkozik ezzel, ez nem a maga biznisze.
    Mire ő: Dehogy nem, az én könyvem!
  • ostoros
    #9
    Ennyit a kiadókról.
  • Tetsuo
    #10
    És #9 :)