9
  • esemve
    #1
    Há nemtom, szerintem elég nehéz lenne olyan képet lőni, amit még senki sem fotózott előtte, főleg ha olyan szempontból vizsgáljuk csak, hogy "malac egy kanapén" vagy "csónakban egy ember".
  • csulok0000
    #2
    Megnéztem a képeit ennek a valakinek és nem igazán találtam sok művészit köztük. Kb arra hajt hogy ahova tud kipakoljon egy kanapét és lefotózza. Egy két helyen talán érződik benne valami "Művészi utalás", a kontraszt a kanapé és a héttér közt, de a többinél inkább csak az, hogy eddig is ezt fotóztam, akkor ezután is, hátha valakinek majd bejön.
  • csulok0000
    #3
    héttér => háttér
  • Szefmester
    #4
    Az ihlet az amikor nem sikerül bizonyítani a plagizálást...
  • Xellos999
    #5
    Szerintem azért van alapja, egy faszi, aki egy kanapéval a csónakban evez...
    És véletlenül ugyanaz a szolgáltató egy malacot rak a kanapéra...
  • Laza
    #6
    Szerintem is a szándék határozza meg, hogy lopás vagy nem lopás ... valószínűleg nem továbbgondolták a 'művész' ötletét, hanem egyszerűen az ismert motívumokat felhasználták saját céljaikra ... ráadásul ismétlődően. Ez már elég kéne legyen, függetlenül attól, hogy mennyire 'művészi' amit a fickó csinál.
  • Gabbbbbbbbbbbb
    #7
    Ez egész biztosan nem plágium. A kompozíció teljesen más, a színek/tónusok is, a téma arckifejezése és pozíciója sem egyezik. Az lehet, hogy adott cégnél valaki elment a tag galériájába és ott látta ezeket a képeket, de erre perelni szerintem nevetséges.
  • Szefmester
    #8
    Ezek szerint ha alapítok egy IT céget aminek a logója egy sárgadinnye minusz egy szelet, akkor semmi joga nem lesz sem az epölnek sem a pac-man tulajának perelni?
  • Tetsuo
    #9
    Ugyanaz a nagyon ritka, szokatlan téma kétszer is... Ez olyan, mint a Bergendy Süsüje. ;) Az esély nagyobb a lottón.