193
  • fityisztma
    #1
    Nyitott szemmel álmodik.
  • ugh
    #2
    Ez szep.
    80%-ban megbizhato urezkozt nem tudnak epiteni, celbajuttatni meg megkevesbe.
    Szerintem hugyos kezzel fog felebredni.
    A cia drog-penzautomataja a nasa-sokon probalja ki az uj anyagokat, ez most mar vilagos.
  • teddybear
    #3
    Hiszem, ha látom.
    Először hozzanak létre egy ilyen "buborékot", aztán beszéljenek. Nem az első eset, hogy valami ostobaságot állít valaki.
  • Narxis
    #4
    Klassz, remélem minél hamarabb megépítik.
  • Magiszter
    #5
    Mindenki tudja hogy 2063-ban építi meg először a térhajtóművet Zefram Cochrane... nem tudom mit erőlködnek :)
  • OGMontana
    #6
    Ott a pont!
  • ZoliJ
    #7
    ezzel az a gond, hogy akkor addig még lesz egy 3. világháború
  • fityisztma
    #8
    Ha lesz 3. világháború, akkor azután nem térhajtóművet fognak az emberek építeni, hanem sírokat....
  • thsanyi5
    #9
    Matekozni és műszakilag végrehajtani valamit nagyon távol esik egymástól. Ezt a cikk is említi. Éppen ennyire lehet csak komolyan venni. Szerintem lehetséges. De ez még nem ebben az évtizedben fog megvalósulni. Ha lehetséges is, ha rájönnek, hogy kell és azt mondják lehetséges az energia ellátása is, itt biztos nem arra gondolnak, hogy elég neki egy kazán meg pár lapát szén, hanem csak arra céloznak, hogy matematikailag a szükséges értékek még nem adnak embertelenül magas számokat. De ez még attól jelentheti az hogy fúzió kell hozzá mert máskülönben nem fér be az erőmű az űrhajóba :D De még ha működőképest űrhajó koncepciót is csinálnak, onnan kezdve is sok sok év az építés és tesztelés míg ebből utazás is lehet.
  • ProgServ
    #10
    Aha, aha, aha, oké.
    Hitelen egy csomó dolog eszembe jutott.

    Első...sok energiával meggörbíccsük a teret, mert minek erősek vagyunk ám de nagyon.
    Ez..tipikus USA látásmód.

    Második. A NASA-nak kell a pénz, és bár a kutató valószínűleg hisz abban amit csinál, de a mögöttes dolgok a pénzről szólnak, nem egy eset volt rá, hogy a NASA kutatókat egy garázscég lenyomta, példa erre az űrkesztyű (nem NASA találmány a legújabb típus..egy szabó készítette)
    Az ionhajtóművük is elég vicces, na mindegy.

    A 3. fontos dolog amit enél a cikknél meg illene jegyeznem.
    A Philadelphia kísérlet.

    Eredetileg az volt a terv, hogy egy katinai hajót láthatatlanná tegyenek az ellenséges radarok számára.
    Ilyen megoldások voltak ugyan... a hajó több pontjára nagyon erős elektromágneses tekercseket tettek, így a tengeri aknák nem tudtak kárt tenni a hajóban, és a radarokat is megzavarta.

    Viszont ez egy új szerkezet volt, állítólag Einstein is részt vett a kísérletben, és túl jól sikerült.
    A hajó eltűnt.
    Keresték..persze ott arol eltűnt, de több száz mérfölddel arrébb tűnt fel újra.
    Apró problémák keletkeztek..mint pl a legénység egy része eltűnt, egy része elégett, és egy része egybeolvadt a hajóval.

    Akit hosszabban érdekel a téma, a guglin találhat részleteket, de a teljes anyagot titkosították, a hadsereg mindent tagad, még a hajó létezését is.

    Itt viszont sikerült a teleportáció...nem szándékosan, de összejött. Miért nem ezt a szálat kezdik boncolgatni? Csak úgy érdekelne.

    Több teleportációs esemény történt, nem csak ez az egy, és mégis teljesen más úton közelítik meg a témát a NASA-nál, szerintem szándékosan.
  • adler30
    #11
    Nem akarlak elkeseríteni,de a Philadelphia kísérlet valószínűleg kamu.
  • vumbi
    #12
    A Philadelphia kiserletet naponta megismetlik ezer szamra atlagos amerikai korhazakban. halottal mar az MRI-rol? letepi a nyaklancot rolad, olyan eros a megnes benne. De ugy tudom nem jellemzo, hogy eltunnenek a paciensek.
  • vumbi
    #13
    Amugy meg kiabrandito ezt a bagazst olvasni. Egy atlagos kutatas lapos, unalmas, kislepteku szamotokra. Ha valaki eloall egy kockazatos, de jelentekeny elorelepest igero kiserlettel, akkor a kutato csal, hulye, vagy mindketto. Ha van sapka rajta, azert... ha nincs sapka rajta, azert....

    mint egy rakas lepcses szaju, rosszindulatu venasszony, vagy inkabb ven p*csa

    Szep napot!
  • adler30
    #14
    Túl szélsőségesen gondolkodsz,nem erről van szó.Sajnos a társadalom olyan,ha nem kap meg valamit akkor kitalál magának dolgokat(városi legendák-viccesebben romantika)

    Valójában az amerikai technológia még ott tart,hogy az f-22 légkondija sem működik megfelelően és a pilóták elájulnak benne.És nem értik mi a baj.Ezek után te elhiszel egy ilyen "hőstettet" ?
  • gombabácsi
    #15
    "A gyors csillagközi utazás megvalósítása érdekében a NASA kutatói a tér-idő manipulálását tervezgetik."

    muhahaha :D:D:D
  • Richard Donkies
    #16
    "Valójában az amerikai technológia még ott tart,hogy az f-22 légkondija sem működik megfelelően és a pilóták elájulnak benne.És nem értik mi a baj."

    Pedig állítólag az idegenek súgnak nekik...

    Na most ez vagy agymosás az erre fogékonyaknak, vagy az idegenek is csak a kuplerájok miatt járnak ide és hülyítik a NASA-t.
  • endrev
    #17
    Nagyon helyes! Csak tervezgethetnék jobban is! :D
  • vumbi
    #18
    Aki helyen kezeli a dolgokat az nem kezdi el tervezgetni a nyatalasat az Alpha Centaurira, de nem is kezd el nyabalyogni, ujabb fake kutatast emlegetve. Ez egy tipikus kockazatos kiserlet, a prioritasa kicsi, nem kell ra sok penzt adni, de ha bejon nagyot durran. Ezrevel vannak ilyenek es amig van aki ezt akarja csinalni addig am legyen. Az eredmenyek make magukert beszelnek.

    Engem az bosszant hogy millio hozzaszolasban szapulja a nep a NASA-t, amiert nem fejleszt vmi igazan ujszeru, hstekony hajtomuvet. Ime eloall egy csoka egy hajmereszto otlettel, egy normalis embed ilyenkor hatradol es figyeli a show-t.

    Az SG nepe viszont keselyukkent roppen ra az ujabb fikazni valora, pedig ezy hettel azelott pont hasonlo kutatasert vinnyogott. Szoval engem ez az inkonzisztens gondolkodas zavar, hogy mindegy mit csak lehuzhassunk, mert akkor kicsit okosabbnak erzem magam par percre.

    Szemely szerint a kutatas lezarul valami minimalis eredmennyel ami nem eldontheto hogy hiba vagy ezy pinduri ranc volt a terben. De legalabb ki lesz probalva, pipalva, lehet mas fele probalkozni.
  • kvp
    #19
    A terhajtomuhoz csak anyag-antianyag reakciot lehet hasznalni, egyebkent a keletkezo energia kevesebb lenne mint az energia letrehozasahoz szukseges tomeg, tehat nem tudnak megfeleloen begorbiteni a teret a jarmu korul. A masik gond az, hogy a negativ vakum energia nagyjabol a sotet anyagot es enerigat jelenti, amit keresnek, csak nem talalnak, tehat egyelore az sem biztos, hogy letezik.

    Egy mesterseges fereglyuk letrehozasa realisabbnak tunik, ott legalabb tudjuk, hogy csak normal tomeg es energia kell, tovabba ket vegpont kaphat kulso tapellatast is, tehat a jarmure nem kell felpakolni mindent.

    Azonnal hasznalhato technologianak meg ott van a bussard ramjet, az kozel fenysebessegig jo es nem kell hozza semmilyen uj fizikai/matematikai felfedezes csak egy hajo es barmilyen tipusu nagy teljesitmenyu reaktorok.
  • ProgServ
    #20
    Eléggé egysejtű a gondolkodásod.
    Szerinted, egy elektromágnes...csak egyféle frekvenciát bocsájathat ki egyféle módon, egységnyi erővel, és a hatás, minden beállításnál azonos?
  • errorista
    #21
    ,,Szoval engem ez az inkonzisztens gondolkodas zavar,"

    nyílván hazudsz.. bTe csak szereted a tömeget hülyézni, mert ettől úgy érzed te leszel a Jani. Ha bajod van valakivel (úgy ítéled meg, hogy valaki ellenmond magának), akkor játszd le vele, de a közösség szapulását most most fejezd be!
  • errorista
    #22
    egyébiránt csnattk
  • gyuuula
    #23
    Not enough pylons!
  • errorista
    #24
    ,,egyebkent a keletkezo energia kevesebb lenne mint az energia letrehozasahoz szukseges tomeg, tehat nem tudnak megfeleloen begorbiteni a teret a jarmu korul"

    faszság.
  • vumbi
    #25
    Szeretek egy eterteni az emberekkel, mert abbol kisulhst vslami jo, de sajna ste most tevedtel. Az igazat irtam, az inkonzisztencia zavar.
    em nem erzem jol magam, attol hogy szapulom a kozosseget. Okosabbnak sem gondolom magam. Egyszeruen egy kritikat fogalmaztam meg, eszrevetelt, mindenki azt kezd vele amit akar.
  • ProgServ
    #26
    Volna egy találós kérdésem...így egy elég erős sör után.
    A tárgyak atomokból állnak, most mélyebb szintre nem mennék le.

    Miért nem csinálják azt, hogy az adott tárgyat, pont egy atomsorral előbbre helyezik csak a térben?

    Nem kéne hozzá bődületes energia, elég lenne atomi szintű idő dilatáció létrehozása, vagy térgőrbítés vagy akármi..nem kéne az egész teret gorbítgetni.

    Powa... kopirájt.
  • vumbi
    #27
    Meglehetosen osszetett a gondolkodasom, de a dolgokat szeretem egyszeruen letudni. A magnese ter fo jellemzoi a erossege, es polaritasa.

    Ha az MRI nem eleg eros neked akkor ott vannak a megnetarok, az univerzum legerosebb magnese tereit sdjak. Ugy tudom nem ugralnak osszevissza a zurben. Jahh, nem jo a frekijuk? Bocs, egyszeru a gondolkodasom.
  • vumbi
    #28
    Atomi ero mikroszkop, atomokat pakolgat.

  • ProgServ
    #29
    Látom villamosságtan órákra nem jársz be..vagy nincsenek.
    Nem a statikus mágnesekről beszélgetünk itt most.
    Tudod az EM mező akár több eltérő fázisú EM eneria mátrixból is állhat, változó frekvanciával, és változó fluxussal.
    A természetes objektumok ilyet nem tudnak elméletileg kibocsájtani.

    Nem problema, hogy egyszerűen gondolkodsz, az viszont igen, hogy a dolgokat csak 1 aspektusból látod.
  • Richard Donkies
    #30
    Túl sok az atom, hogy egyenként számon tartsák őket.
  • ProgServ
    #31
    Na...majdnem jó.
    Akkor tessék teleportálni egy atomsort egy atomsorral magunkhoz képest előre, és a fénysebesség legyen az ismétlési frekvancia.
    Így a hajó valójában áll, a tér se görbül semerre, meg mi se, fájni se fáj, nem vétünk semmi ellen, nem kell 10 Napnyi energia.

    Ha 10 atomsornyi anyagot teleportálunk, akkor a fénysebesség az 10 szeres, ha 100 atomsor akkor 100 szoros...stb.
  • ProgServ
    #32
    Valóban erre nincs meg a megfelelő számítási kapacitás pillanatnyilag. :) Hivatalosan.

    De nem is kell annyira sok ha belegondolsz. Ha veszünk egy tábla csokit, akkor (mind megeszem) csak az első atomsorát kell számontartsd...az nem annyira sok...sőt ha belegondolunk, még azt sem, mert működhet a dolog pásztázással is mint a TV... azaz egyetlen egy atomot kell csak pakolgatni ,mindíg.

    1 atomot 1 energia nyalábbal..aztán a következő darab a csoki 1 atmosornyi szeletében.

    A pásztázási frekvancia ha fénysebesség, akkor nem lesz elég 1 atomnyit előre rakni, mert akko az utazás a pásztázási freki miatt lassabb lesz mint fénysebesség, így pontosan annyi atomsornyi távot kell beállítani, amelkkora az adott szelet magasságából fakadó atomok mennyisége, ha csak 1 pásztázó sugár van..persze lehetne több is.
  • ProgServ
    #33
    Most képzeljük el, hogy amit leírtam, már legalább 1 millió éve meg van valósítva.

    Faja lehet bárhová elutazni, kb úgy, hogy azonnal ott vagy. :)
  • fszrtkvltzttni
    #34
    Szóval nem állandó mágneses mező. Igen azok EM hullámokat keltenek. Az EM hullámot pedig fénynek nevezzük. Minden test bocsát ki ilyet, és nagyon széles tartományon vizsgálták már.
  • ProgServ
    #35
    Nanananananana. Tessék vigyázni! A fény kvantumosan terjed, és más fázisban mint a sima EM hullám, ezért nem téríthető el egy mágnessel a fény.
  • fszrtkvltzttni
    #36
    Akkor lenne igazad, ha azonos emberek fikáznának és követelőznének, ami szerintem általánosan nem igaz.
  • fszrtkvltzttni
    #37
    A fény EM hullám. Egy és ugyanaz.
  • ProgServ
    #38
    Egyébként én is úgy tudtam mint te.
    Aztán rákérdeztem, hogy akkor a parkómágnes körül miért nem gyűlik össze a fény?
    A tanár (egyetemi) egy ideig kicsit tétován nézett, aztán kibokte, hogy végülis azért mert 90 fokkal tökmás fázisban halad, így fizikailag nem tud rá hatni, és hozzátette, hogy igazából a mágnesességről és gravitációról alkotott fogalmaink elég gyermetegek.
  • ProgServ
    #39
    Nem. A fény az kvantumokban más fázisban terjedő, energiacsomagok összessége.

    Nézd..az anyag se más valójában, mint EM energia ha így nézzük.
    A szuperhúrok mindegyike csak energia húr..azon a szinten nincs anyagi világ.
    És milyen energia? EM energia, mert ezt ismerjük.
  • ProgServ
    #40
    Pont ezért, miért ne lehetne arrébb pakolni bármikor... nagyon szogorúan vesszük, hogy mi az ami anyag, és mi az ami nem anyag...noha anyag..valójában..nem létezik. :)