6
  • kvp
    #1
    A helyzet az, hogy statisztikailag hozza egy 4 eves szintjet. Szokincsben es targyfelismeresben veri az osszes felnottet, viszont logikaban egy 1 eves szintjet sem eri el. Atlagban meg kijott a tudasszintje 4 evesre. Csak eppen gondolkodni nem tud. Ez a teszt arra vilagitott ra, hogy az MI-k meg nem mukodnek jol, tovabba a teszteredmenyeket nagyon konnyu felreertelmezni.
  • Inquisitor
    #2
    Hát ha egy MI úgy működik, ahogy sejtem, akkor a teszt azt mutatja, hogy JELENLEG mire képes a rendszer. Kérdés mennyire fejlődőképes?
  • kvp
    #3
    Ez a rendszer magatol semennyire sem fejlodokepes, mivel manualisan fejlesztik a wikipedia mintajara. Tehat a tudasbazisban minden logikai kapcsolatot manualisan rogzitenek. Ennek elonye, hogy nincs tanulasi fazis, tehat nem hibazik, viszont hatranya, hogy nincs tanulasi fazis, tehat nem tud magatol fejlodni.
  • lapaleves
    #4
    engem nagyon elgondolkodtatott anno a kissrác, aki nem érzett fájdalmat. gyakorlatilag pokol volt az élete. szerintem ez fontos kérdéskör az mi-nál is. ugye jószerivel örök élet módban van, megsebesülni annyira egyszerűen nem tud.
  • lapaleves
    #5
    (értem, hogy itt nem robotról van szó, de rövidesen)
  • vik3
    #6
    Sőt, ezek a betegek ripityára mennek, nem érzik a sérülést, rándulást, a testük határait, nem zavarja őket ha kiharapnak a nyelvükből egy darabot stb...