44
kép
  • tomsolo
    #1
    Az eredeti alkotók nagy fába vágták a fejszéjüket és egy MMO fejlesztésébe fogtak.

    Mivel sok szép kellemes emlék maradt a sorozatról, ez is megérdemel egy külön topikot.

    Official teaser (hozza az elődök hangulatát):


    Noha a megjelenés még bizonytalan - és a kérdéses platformok is - már előlehet rendelni az alábbi oldalon az úgynevezett WIP Prospector Guide-ra ez tartalmazza az azóta lezárt béta parcipiánst is.
    (Vagyis ha megveszed kapsz béta hozzáférést is - ez van felesleges sírni miatta.)

    https://blackbirdinteractive.com/store/

    Érdekes módon az űr témát leszámítva, szinte rögtön egy felszíni járművel a Baserunner bemutatójával találkozunk.

    Episode 1



    Episode 2


  • pxxl
    #2
    pörög_a_topig_:O
  • Caliph
    #3
  • tomsolo
    #4
    Engem megvettek :)

    Tetszik ez a ground HomeWorld feeling - btw emlékszik vki még a Ground Controll nevű rts-re? :P
  • Caliph
    #5
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem teljesen,de talán egy picit ide is tartozik,hogy a Homeworld 1-2 jogait nemrég megszerző Gearbox bejelentette: HD remake-et csinálnak mindkét részből :)
  • tomsolo
    #6
    A Cataclysm-re is lenne igény :P
  • Caliph
    #7
    így van,zseniális ahogy az egyszerű Kuun-lan bányászhajóból ütőképes hadihajó válik :)

    De nekem a Homeworld 2 intro az amitől mindig is borsódzik a hátam :)

  • Caliph
    #8
    a Gearbox beleegyezett a Homeworld license használatába sőt támogatást is nyújt.

  • tomsolo
    #9
    Úgy legyen csak azok ne nyúljanak ott semmihez akik az úccsó Alien körül szervezkedtek... :P
  • Agamemnon
    #10
    +fav :)
  • Agamemnon
    #11
    Mehetne is bannerbe, illetve egy téma átnevezést is kérhetnénk, nem?
  • tomsolo
    #12
    Meglátjuk mi lesz, a Gearbox tett azért pár érdekes kijelentést is.

    Tudom, hogy friss a dolog de az eléggé zavar, hogy a Blackbirdnél még továbbra is minden anyag még a régi nevén mozog. (Ez ilyenkor annak a jele, hogy a fejlesztőcsapat életébe éppen belemászik egy company - láttunk már ilyet.)
  • Agamemnon
    #13
    Tomsolo, mmo lesz, vagy RTS?
  • tomsolo
    #14
    Szerintem RTS multiplayer opcióval.
  • Agamemnon
    #15
    A honlapja alapján nem sok köze lesz a világűrhöz. Az LM-22-ön fogunk roncsokat keresgetni a homokban :)
  • Agamemnon
    #16
    Valaki hallott valami újdonságot? A honlapon nem láttam semmit...
  • Agamemnon
    #17
    Két kiadásban jön a Homeworld széria:

    A klasszikus, változtatás nélküli formában és felújítva is elérhető lesz a Homeworld 1-2.

    A Gearbox Software ma jelentette be, hogy a Homeworld Remastered Collection nevet viselő csomagban, melyben a népszerű űrstratégia eddig megjelent két része lesz megtalálható, nem csak a felújított, mai követelményeknek megfelelően javított verziókat tartalmazza majd, hanem az eredeti kiadásokat is. Ennek oka, hogy sok rajong, modder kérte a fejlesztőtől, hogy ha már náluk vannak a jogok, akkor a változtatás nélküli műveket is jelentessék meg.

    A bejelentés szerint az új, HD-s változatok egy teljesen új multit tartalmaznak majd, melyben lehetőséget kapnak a játékosok, hogy eddig soha nem látott módon kommunikáljanak és lépjenek kapcsolatba egymással. A sima kiadást pedig csak annyira dolgozzák meg, hogy működjön a mai operációs rendszereken.

    http://sg.hu/cikkek/103821/ket-kiadasban-jon-a-homeworld-szeria
  • Agamemnon
    #18
    Az eredetileg Homeworld HD névre keresztelt valós idejű sci-fi stratégiai játékgyűjtemény új neve Homeworld Remastered lett. Chris Faylor, a Gearbox Software marketing menedzsere a cég blogján magyarázta el ennek okát: "Régebben Homeworld HD-nak hívtuk, de ahogy haladtunk a fejlesztéssel, nyilvánvalóvá vált, hogy a cím nem tükrözi, mekkora munka van mögötte. Többről van ugyanis szó, mint egy újrakiadás, vagy a textúrák megnövelése; a rajongóktól, a modok készítőitől és a széria veteránjaitól kapott visszajelzések alapján az eredmény a játék majdnem minden részének újraalkotása a Classic verziók alapján."

    A Gearbox elindította a HomeworldRemastered.com oldalt, ahol bemutatják az új kiadást, és szavazni lehet arról, hogy milyen és mekkora méretű szobor járjon a gyűjtői kiadáshoz.

    A Homerworld a THQ bezárása után került a Gearboxhoz, a szériát eredetileg a Dawn of War és a Company of Heroes fejlesztője, a Relic Entertainment készítette. A Homeworld Remastered Collection a Homeworld és a Homeworld 2 modern verziója lesz nagy felbontású textúrákkal és modellekkel, új grafikai effektekkel. A zenét és az átvezető filmeket az eredeti alkotók készítették el újra az eredeti forrásanyagok felhasználásával. A két játék multiplayer módját egyetlen centralizált módba kombinálták. A gyűjteményből természetesen nem maradhatott ki az eredeti Homeworld Classic és a Homeworld 2 Classic sem, olyan formában, melyek futnak a mai operációs rendszereken.

    A Homeworld Remastered Collection PC-re fog megjelenni és a Gearbox szerint már nem kell sokat várni, hogy előrendelhető legyen.


    http://ipon.hu/hir/hamarosan_elorendelheto_lesz_a_homeworld_remastered/28914
  • Paranoia
    #19
    aaah kisebb fajta orgazmusom volt...



  • Agamemnon
    #20
    Még nem végleges a gyűjtői kiadás tartalma, ha hinni lehet a cikknek...
  • grebber
    #21
    Valami szobrot rakhatnának bele ,mert ez így hulladék!
  • Paranoia
    #22
    ITT lehet szavazni melyiket szeretnéd a CEbe.
  • tomsolo
    #23
    Fú gec... Viszont a Cataclysm-et is nagyon szeretném felújítva látni benne... :(
  • Agamemnon
    #24
    Én csak a Cataclysm-el csöppentem bele a HomeWorld világába, de nagyon megtetszett. Most már nagyon szeretném megismerni az előzményeket...
  • grebber
    #25
    Űrhajómodellel érkezik a Homeworld HD gyűjtői kiadása

    "A látványos szobor érdekessége, hogy teljes egészében kézzel festették, és beépített LED-égőkkel rendelkezik, amelyeket USB-vel vagy hagyományos hálózatra kötve hozhatunk működésbe, ezáltal olyan érzésünk lehet majd, mintha a legendás Homeworld egy darabkája a szobánkban elevenedett volna meg."
  • Agamemnon
    #26
    A megjelenéssel kapcsolatban nincs semmi infó, ugye? Mármint a HD kiadással kapcsolatban :)
  • Paranoia
    #27
    soon...

    Átjönnétek ebbe a topikba,h ne ezt offoljuk szét?!
    Ez a régi homeworld2 topic, szeretném újra éleszteni.
    A házigazdája már nem aktív.Így szeretném átvenni a jogot az oda járók segítségével!


  • Agamemnon
    #28
    Persze, +fav azon is. Ez a kis off szerintem még elfér itt, de az tény, hogy több köze van ahhoz :)
  • grebber
    #29
    Homeworld Remastered - új trailer érkezik a PAX South-ra
  • Caliph
    #30
    ezt még én nem láttam
  • Caliph
    #31
    2016 január 20

  • Agamemnon
    #32
    Már azt hittem, hogy feledésbe is merült...
  • grebber
    #33
    Sztori előzetest kapott a Homeworld: Deserts of Kharak

    Topikot át kéne neveztetni nem?
  • Caliph
    #34
    gamer pályafutásom egyik emlékezetes pillanata,remastered :)

  • Agamemnon
    #35
    De, ideje lenne lassan :)
  • Szabi #36
    kell fejléckép is ? :D
  • grebber
    #37
    Kell valami jóféle :D
  • Agamemnon
    #38
    Jó lett :)
  • Cef
    #39
    Developer Commentary





    Egész érdekesnek néz ki, jól hozza a Homeworld feelinget a megváltozott környezet ellenére és a játékmenet sem tűnik rossznak. Főleg a terep kialakítása tetszik, hogy nem csak 2-3 magassági szint van mint sok stratégiában, hanem "valódi" dombok és hegyek vannak, amiknek jóval sokrétűbben ki lehet használni a taktikai adottságait, kíváncsi vagyok, hogy mennyire fog működni a gyakorlatban.

    Viszont így első körben a 46 €-s árat kicsit sokallom érte, igaz jár hozzá a Remastered Collection, így fel lehet fogni, hogy 3 játékot veszel egy áráért, illetve akiknek már a Remastered megvan kapnak 20%-os kedvezményt. Ha nem lenne meg a Remastered egyértelmű lenne a vétel, de most még nem győzött meg a vásárlásról.
  • Agamemnon
    #40
    Már a virágbolti verzió is elérhető.