14
  • gombabácsi
    #1
    ez a véleményem a windózról:
    http://www.youtube.com/watch?v=HzRXXbARWyk
  • AgentKis
    #2
    Nem akarok senkit elkeseríteni, de virtuális gépben futó régiwin+progik mennek olcsóbb oprendszerek alatt is. Már a win7-en pedig sok program meg sem nyikkan, ami win95-ön szépen ment, a win8-ró annyit hallottam, hogy az XP-s progik nagy része is max. virtuális gépben megy. Ez az évtizedes programos duma éppen ezért semmit nem jelent...
  • IhiXO
    #3
    Ez szimplán nem igaz. Jó pár régi játékom megy hibátlanul 8-as alatt minden állítgatás nélkül. Amíg Win7-et használtam ezeket csak virtuális gépen tudtam futtatni, vagy jobb esetben fél órás kínlódással működésre bírtam. Régi szoftvereket ezeken kívül nem használok (nem is tudom minek, hiszen ami jó abból biztos van új verzió), de ha ezek nekem mennek akkor nem hiszem, hogy azokkal probléma lehetne.

    Egyébkét hogyan is jön ez egy tablethez? :D
  • Dodo55
    #4
    "Egyre több a Windows 8-as táblagép, áruk is mérséklődik, és mivel minden megszokott programot tudnak futtatni, az ember önkéntelenül is ugyanazokat a követelményeket várja el tőlük, mint a notebookoktól."

    Érdekes, eddig arról volt szó a PC-k (moduláris x86 rendszerek) élve temetése során, hogy a tabletek minden átlagos felhasználói igényt ki tudnak elégíteni. Ebből meg most mégis az jön le nekem, hogy ugyan (az állítás szerint) a software-es támogatottság megvan, de "az ember önkéntelenül is ugyanazokat a követelményeket várja el tőlük, mint a notebookoktól", tehát egy (főként) x86 alapú, kompaktsága ellenére a lehetőségekhez képest moduláris platformtól. Plusz ugye volt nemrég az a cikk, hogy a PC eladások statisztikája és a valós igények között nem igazán húzható egyenlőségjel :)

    IhiXO: Nekem pl mivel az előző és a jelenlegi monitorom is még csak szimpla TFT-LCD, driver szintű gamma kalibrációra szorulok a szép színek érdekében. Windows Vista óta az nVidia driverbeállításai erre vonatkozólag felülíródnak (egy drivermodellbeli tervezési hiba miatt, sok-sok éve nem sikerült ezt áthidalniuk), viszont van egy ősrégi kis progi, ami képes a beállítások megtartását kierőszakolni. Ez még Win9X/XP-re készült, mégis ezt kell használnom, nem találtam eddig mást ami segítene rajtam.
  • Ahoy
    #5
    Ne ítélkezzünk elsőre egy Atom-os tabletről. Nyáron/ősszel jönnek a 4 magos AMD Temash gépek passzív hűtéssel... Szerintem remek kis cuccok lesznek, főleg brutális GPU-val bennük (Atomhoz és más tablethet képest persze)
  • CairoJack
    #6
    Reggel még nem az volt a címe ennek a cikknek, hogy "Táblagépre teremtették a Windows 8-at?" Akkor most mi van, az MS nem fizette ki a "A cikkedben fennhangon dícsérd a Windowt" felárát, vagy mi?

    Amúgy épp akartam írni, hogy táblagépen is egy nagy lapát elefánttermék a W8. De úgy látszik a szerkesztő is rájött.

    Volt szerencsém pár napig tesztelni egy W8-as tabletet, (nem RT-t), és van vele egy komoly gond. Az asztali felületen használhatatlan, idegesítő és teljességgel felesleges Modern UI itt tényleg értelmet nyer, csak az vele a baj, hogy olyan funkciószegény mint állat. Nekem nem sikerült soha 10 percnél többet eltöltenem ott, hogy ne kellett volna (ha más nem fájlkezelés miatt) átmásznom az asztali felületre, ahol meg minden rohadt kicsi, ha egy 10 colos tableten próbálod böködni a 3 milliméteres ikonokat. Főleg akkor jó, ha sok van egymás mellet, akkor aztán tuti mellényom az ember. A régi felület nem tapcskolásra van.


    Még egy apróság. Én sok olyan régi játékkal találkoztam, ami meg sem nyekken W8 alatt (itt most 8-10 éves klasszikusokról beszélek), és ami a stabilitást illeti, személy szerint ÉN (a saját két szememmel, és egyéb érzékszerveimmel), még egyszer mondom, ÉN magam láttam olyat (és nem urban legend, ami egy haver haverjának a haverjával esett meg) hogy a W8 úgy összehalt egy PC-n (és nem valami ócska vacakon, hanem egy kb 3 éves csúcsgépen, ami még ma is erős középkategóriás), hogy az életbe nem kelt fel többet. Se visszaállítás, se semmi. Azért nem volt nagy a szomorúság, mert volt plusz egy indok visszatelepíteni a jól bevált W7-et.


    Összegezve a W8 vacak lett asztali gépen, vacak tableten, nem is túl stabil, izmos vason szinte semmivel nem gyorsabb (viszont jóval rondább) mint a W7.
    Mit akar még az MS?
    Eszeveszetten tempóban találjanak ki egy normálisan használható koncepciót, vagy ássák el magukat.

    (A fenti állásfoglalás a saját tapasztalatom, tudom a kommentelők közül sokan szeretik az új rendszert. (Más kérdés, hogy élő emberrel nem találkoztam, aki ezt állította volna, de azét nem hiszem, hogy minden komment mögött egy fizetett MS troll áll. Szimplán csak fanatikusok, akik márkahűségből próbálják menteni a menthetetlent.))
  • dundiego86
    #7
    Sajnos tény, de így van. Hawer Lenovo Y580 HD notiján volt win8. Diablo3 akadt rajta 5percenként, pedig atomerőmű... Nagy nehezen lezúztam róla a winfostalicska 8at és helyére került windóz7. Így már akadás nélkül játszik vele. Szerintem ez mindent megmagyaráz (mármint a microfos jobb erőforrás kihasználásáról + felkészült drivereiről, blabla)...

    Ja igen. Én úgy tudom a szoftveripar is beleegyezett a Neumann-i elvek szoftverekbe építésébe, de sajna már nemhogy a hardver, de a szoftver ipar is elfelejtette ezeket a zsíros dollárokat fizető júzerek miatt. Marketing, marketing, marketing... Ja és villanykörte elmélet... Már a Vistás progik sem szeretik a 8-at, nemhogy az XP-sek...

    Csak sajnos ez van, mivel a nagyközönség által használt programok nagyrészt MAC-en vagy Windozon vannak, így a nyílt forráskódú rendszerek, legyenek bármennyire is jók, háttérbe szorulnak.
  • Balumann
    #8
    Nekem az első 1-2 hónapban nagyon tetszett a Windows 8 (leszámítva 2-3 nap megszokási időt, addig még úgy szenvedtem vele, hogy mi hol van, hol kell keresni), jelenleg is azt használom, de azóta én is picit csalódtam benne, az indulás is lassabb lett, még több helyet foglal (42,7 gigát foglal nálam úgy, hogy minden amit lehet másik meghajtóra állítottam, még 36 gigásra telepítettem fel, azóta módosítanom kellett, lassan megint kell ha így halad... :D ), induláskor egy üres figyelmeztetőablak jelenik meg, és több olyan apróbb problémám van programokkal, amik Win7-en nem voltak, nem igazán tudom, hogy a rendszer-e a hibás, vagy nem.
    Ennek ellenére, nekem személyszerint tetszenek az újítások, a Modern UI (start menüt sose szerettem használni igazából), és valamennyivel azért stabilabbnak érzem a rendszert egyébként. De jelentősebb előnye tényleg nincs (kb. amennyi hátrány annyi előny).

    A cikkre is reagálva:
    Táblák szemszögéből én is inkább Android párti vagyok. Nemrég vettem egy Concorde Tab One-t (20e-ért), OTG kábellel simán rá tudok kötni billentyűzetet, egeret, pendriveot, bár azt még nem próbáltam de mobilnetet is simán (USB-st). Nem igazán értem ezt az USB-t miért emeli ki így a cikk. Jó, hogy nem kell átalakító, így viszont nem lehet USB-n tölteni...
  • Armagedown
    #9
    Nem a Windows 8al van ezen a tableten probléma , hanem azzal hogy szutyok Atom van benne nulla drivertámogatottsággal
  • Palinko
    #10
    nem jó táblán, nem jó PC-n egyedül csak cikk írásra kell vagy mire jó ez a w8 valaki árulja már el :D
  • AgentKis
    #11
    Hidegburkolóknak remek a csempék miatt!
  • Linkout
    #12
    Használtad már ezt a táblát?
    Nem tudom hogyan, de ez sokkal értsd: SOKKAL gyorsabb volt, mint az 15 processzoros társa az is Samsung ATIV valami...

    Nem tudom hogy csinálták, de ez spec nagyon gyors.
  • Linkout
    #13
    nem 15 :) i5...
  • Armagedown
    #14
    normális driver nélkül kétlem hogy megfelelően működik