422
10580146_10152746371488638_6413092946570
  • zzeN
    #1
    "Az új, epizódonként egyórás sorozat, Thomas Harris regényeit dolgozza fel, és a két főhős, Will Graham (Hugh Dancy), a fiatal tehetséges profilozó FBI- ügynök, és Dr. Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen), az elismert pszichiáter megismerkedését, kialakuló barátságát és közös munkáját mutatja be. A sorozatban Hannibal-történet kezdetének kezdeténél járunk: Will Grahamnek ekkor még fogalma sincs róla, hogy idővel Lecter sorozatgyilkos, és az ő legádázabb ellenfele lesz. A széria tavasszal jön az AXN-re."


    Forrás: karpatinfo.net



    Rendező: Bryan Fuller
    Szereplők: Hugh Dancy és Mads Mikkelsen mellett még Laurence Fishburne, Hattienne Park, Scott Thompson és Lara Jean Chorostecki, Aaron Abrams,, Gina Torres, Ellen Greene és Molly Shannon

    IMDB

    Ma rajtolt a széria, eddig bejövős számomra.

  • TDC Geronimo
    #2
    Bemutató meg az előzetes értékelések alapján egész jó lesz.
  • zzeN
    #3
    Reméljük nem fogják elkaszálni, lehet hogy nem fog nagy nézettséget produkálni.
  • LasDen #4
    a karakter miatt kap 1 részt...
  • gordon 24
    #5
    Ez a pali egy isten:)) Utálom a sorozatokat, de szerintem ez ütni fog!

    Ez előtt kb egy évvel azt se tudtam ki ez. Aztán, megnéztem az :ádám almáit, a zöld henteseket, a vadászat, vagy az esküvő után című filmjeit, és kb leborultam:))

    Hihetetlen jó színész, és ezek a dán filmek kb elbújhatnak az összes "nagy hollywoodi fos mellett:))


    +fav:)
  • Tyler1
    #6
    Az Ádám almáiban szenzációsat alakít(a felsoroltak közül csak ezt láttam) :) Tényleg kiváló színész, engem a téma nem annyira fog meg, a Hopkinsos filmek sem érdekeltek soha, de ha jó visszhangja lesz, akkor csakis Mikkelsen miatt belenézek.
  • gordon 24
    #7
    "Hihetetlen jó színész, és ezek a dán filmek kb elbújhatnak az összes "nagy hollywoodi fos mellett:))"

    Ezt nagyon leírtam.:) Pont a fordítottja lenne a lényeg.


    Tyler!

    Ajánlom, szedd le valahonnan és nézd meg ezeket. Tényleg jó mindegyik. Érdemes megnézni
  • Cucmey
    #8
    Én nagyon vártam ezt a sorozatot. Angol nyelven láttam már az első részt HD minőségben. Bár angol tudásom kissé ködös de érdemes megnézni mert a rendezés, a fényképezés és a színészi játék is a jobb mozi filmeket idézi. A történet egyelőre furcsa nekem(talán a rossz angol tudás miatt) de mindenképpen érdekes. Feltétlenül ajánlom mindenkinek akit érdekel a téma!!
  • Steve Downie
    #9
    Nagyon ott volt a pilot gyerekek, +fav!
  • Jim Morrison
    #10
    Nyáron mindenképp megnézem, elég jónak tűnik ! :)
  • Darthmushroom
    #11
    fuhh első rész nagyon jó volt, ha ilyen lesz végig nagy siker lehet belőle (nem nézettségileg)
  • TDC Geronimo
    #12
    Ja jó volt nagyon. Hány részes lesz az első évad azt tudni?
  • Malakai
    #13
    13
  • Cucmey
    #14
    Első rész magyar felirattal.
  • Tikal #15
    Azt hiszem uj kedvencem van, ez valami óriási. Hangulata nagyon jó, szépen van fényképezve, jó a zene és rohadt jól volt felépítve a rész, remek párbeszédekkel.

    Nem rég néztem a the followingot, de az sehol nincs ehhez...
  • a.carkey
    #16
    Picit off:


    Erre ... ;)
  • precision
    #17
    SPOILER?!

    engem nem nagyon fogott meg az első rész... de azért a következőt még megnézem... hátha :)

    dr. Lecter karaktere érdekes, de a főszereplő srác nem igazán nyűgözött le

    kicsit túlzónak is érzem, ahogy rájön a dolgokra... oké, empata vagy miaszösz, de akkor is "túlzás", hogy 1 mp alatt mindenre rájön
    van képzelőerőm, de ezt akkor sem tudom feldolgozni :D ha ennyire pro akkor rájöhetett volna arra is, hogy dr. Lecter rakta ki a mező közepére a csajt felnyársalva, hiányzó tüdővel :)
  • a.carkey
    #18
    A Sherlockon behalnál. :)
  • precision
    #19
    pont ez az, hogy azt jobban beveszi a gyomrom... sőt, teljesen hihetőnek tartom és az egyik kedvencem a Sherlock és az Elementary is :)

    lehet itt az a baj, hogy nincs eléggé megmagyarázva... ezek a lassított vérfröccsenéses flashbackek/emlék képek vagy mik nem igazán mondanak semmit :) hatásvadásznak érzem csak őket
  • Cuchulainn
    #20
    Egyetértek, rettentően hatásvadász módon van tálalva az amit már sok más sorozatban is ellőttek.
    Ráadásul itt is a szokásos Hálivúd autizmus megy, ami csak és kizárólag akkor jön elő, amikor az belefér a forgatókönyvbe.
    Maga a bűnügy nagyon gyenge volt, és a végére egyszercsak kurtánfurcsán, teljesen random módon oldják meg, abszolút logikátlanul.
    Ami tetszett az maguk a karakterek, emiatt még egy-két részt bepróbálok, de ha marad ezen a szinten akkor részemről ennyi volt.
  • Cucmey
    #21
    Megnéztem a második részt. Szerintem nagyon jó volt! Várom szinkronosan. :)
  • simon7108
    #22
    Meglestem a pilotot, de most nem nagyon vágom ezt:D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most akkor ki ölte meg azokat a lányokat akik után nyomoztak? Mindet Hobbs ölte meg? Vagy mindet Hannibal?
    Ugye csak 2-őt találtak meg, egyiket akit felnyársaltak másik meg akit visszatettek az ágyába. Abból derítette ki a főszereplő, hogy a gyilkos megeszi az áldozatait, akit visszatettek az ágyba, viszont azt elvileg Hobbs ölte meg mert azon a csajon találtak forgácsot. Most akkor Hobbs is megeszi őket? Valaki egy kis magyarázatot tudna adni? Mert eléggé össze vagyok zavarodva...

  • Cucmey
    #23
    Szerintem ez még a harmadik részben sem fog kiderülni. legalábbis az előzetes alapján. :)
  • Darthmushroom
    #24
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én úgy vettem ki (lehet nekem sincs igazam) h Hobbs-nak voltak az áldozatai meg amit visszarakott (azért mert máj beteg volt), ő megette őket, de amit a mezőn találtak azt mondták is h egy utánzó mert nagyon sok dolog más, és csak a tüdeje hiányzik, majd vágás és Lechter darabolja a tüdőt szóval szerintem azt ő ölte meg,kapóra jött neki a Hobbs. Meg úgy rémlik mintha elsőnek Lechter másik államba lett volna szóval 8 vagy hány áldozat nem lehet az övé, csak a mezős
  • Darthmushroom
    #25
    am banner-nak?? nem saját neten talált
  • stargatelost
    #26
    Kurva béna :D Úgyhogy ne :)

    Itt van pár

    Pl.:



  • Darthmushroom
    #27
    1.jobban bejön a piros betű miatt :D
  • zzeN
    #28
    Én is az elsőre szavazok.
  • Cucmey
    #29
    Második legyen. Letisztultabb. Elegánsabb. :)
  • JethroHUN
    #30
    Most akkor milyen időközönként van új rész? Szinkronos. 1. rész 8-án lett feltöltve. Megnéztem port.hu-n AXN adja, de úgy látom egész jövőhéten az 1. rész lesz ismételve.
  • Cucmey
    #31
    Szerdán este 10kor lesz az AXN-en második rész. ha jól tudom...
  • precision
    #32
    Amerikában csütörtök este adják le, azaz a netre péntek hajnalban/reggel már felkerül az aktuális rész, persze angolul. A szinkronos az nyilván mindig csúszni fog ehhez képest, vagy nem tudom :)
  • precision
    #33
    megnéztem a 2. részt... ha nem lenne benne Mads Mikkelsen aki az egyik kedvenc színészem, nem hiszem, hogy nézném tovább

    oké, durvák a halál esetek, komor a hangulat, meg ilyesmi... de maga a főszereplő "képessége" egyszerűen "nevetséges"... nagyon empatikus és ez már elég ahhoz, hogy mindent lásson :) és ehhez elég ránéznie egy holttestre :) nem tudom, hogy ki tudok e békülni ezzel a koncepcióval, de lehet, hogy a 3. rész után abbahagyom és ínséges időkben ledarálom majd :) vagy nem :)
  • a.carkey
    #34
    Nincs ezzel a sorozattal semmi baj. Szépen pörög tovább a maga medrében.
  • Tikal #35
    rohadt jó ez a sorozat, nagyon szépen van fényképezve, tetszenek ezek a színpadszerű beltéri jelenetek és jók a párbeszédek is, szinten minden mondatnak van valami súlya... fura volt ez a rész, nem számítottam rá hogy hannibal kisegíti a csajt, azt hittem megöli majd...
  • TDC Geronimo
    #36
    Ja jó nagyon. Jövő heti rész viszont elmarad a Bostoni robbantás miatt állítólag...
  • FZoleee
    #37
    Nem marad el, csak kihagyják elvileg az eredetileg 4. résznek tervezett részt és az 5.-et adják le. Az AXN-en elvileg leadásra kerül az Amerikában kihagyott rész is.
  • Tikal #38
    mi ez a szarakodás? Talán robbantanak a 4. részben vagy mi? állszentség....
  • Cuchulainn
    #39
    Most néztem meg a harmadik részt, részemről kasza.
    Bugyuta, hatásvadász mindenféle egyediség nélkül. A Criminal Minds ebben a témában sokkal jobb volt már az elején (igaz mostanra kifulladt).
  • Cucmey
    #40
    Én úgy tudom hogy egy héttel később mint kéne de leadják ottkinn is a 4. részt. Valami gyerek gyilkossággal kapcsolatos dolog lesz benne.