35
Split Screen játékok
  • WinStar
    #1
    Sziasztok.
    Gondolom nem vagyok én egyedül pl. hogy haverokkal játszunk gaempadon.
    Nos azért nyitottam ezt a topikot hogy a Split Screen játékokról beszélgessünk.
    Amit eddig tudok split screen-ről,pontosabban játékok azok ezek:
    -Lego játékok
    -Dirt 3
    -Dirt Showdown

    Ha tudtok még split screen játékokat amiket esetleg gamepaddal jól lehet játszani,akkor szívesen meghallgatlak titeket :)
  • RYO21
    #2
    Ha már autós témában vagyunk akkor:

    Split/Second
    Blur (négyen is lehet egyszerre játszani)
  • Zero 7th
    #3
    MAME emulátor?

    Igaz, hogy régi cuccok, de pont ezért nosztalgiafaktor bejátszik. Pénzbedobós játéktermi játékok emulátora, rengeteget lehet közülük ketten, néhányat akár négyen is tolni. Viszont ugye nem osztott képernyősök, hanem egy képernyőn van az összes játékos, remélem ez nem baj... :)

    Játékok meg Double Dragon-tól, 1942-től kezdve Mortal Kombaton, Street Fighter-en és Killer Instinct-en át Dungeons and Dragons: Shadow over Mystara-ig és Metal Slug-ig bármi...

    Left4Dead-ben valami konzolparancsokkal elő lehetett szedni az osztott képernyős nézetet, de nem sikerült működésre bírnom(nincs XBOX kontrollerem), meg lehet, hogy azóta ki is peccselték belőle a lehetőséget.

    Kane&Lynch első részében is van ilyen lehetőség, de ha jól tudom, csak úgy, ha _mindkét_ pléjer kontrollerrel megy.

    NFS sorozatban mikor szűnt meg ez a lehetőség? A 3-ban még tuti benne volt, és kb ott abbahagytam a sorozat követését... :P
  • Panzeradler #4
    -Left 4 Dead 2-t is meglehet modolni, hogy menjen(x360ce program is kell ha nincs x360joyod)
    -Unreal Tournament 3 ba is is van console-os lehetőség
  • Muttley
    #5
    - Modern Warfare 2-3
    - Splinter Cell Conviction
    - Gears of War 2-3
    - Forza 4
    - Dirt 3
    - Resident Evil 5
    - Ghost Recon: Future Soldier
    - Army of Two sorozat
  • kifli
    #6
    crash time 2


    A többi részt nemtudom...
  • Bence94
    #7
    Szerintem pc-s split screen-re gondolt és amiket leírtál nincs pc-revagy vagy pc-s verzióban nincs benne.

    Resident evil 5:Itt van egy mod amivel előhozható
    Kane and Lynch 1: Egy gamepad szükséges a másik játékos maradhat egér billentyű párosnál.
    Resident evil 6: Szerencsére benne hagyták a lehetőséget ha jól láttam.
    Left 4 Dead 1-2, ill. a Portal 2en is előhozható csak nem egyszerűen.. Régen az 1-ben sikerült.
  • gagax
    #8
    sonic and sega all star racing mindkettő rész

    nem split screen de nagy kedvenc volt régen haverokkal az a Mashed akkor Micro Machines v4 , Shrek Super slam , Shadowground survivor.
  • Ricsi234
    #9
    Összes CoD
    UFC
    Lego
    BF3 kár hogy nem az, pedig jó lenne..:/
  • precise
    #10
    http://www.pcsplitscreen.co.uk/
  • nearo
    #11
    terep2 :)
  • precise
    #12
    nekem még megvan :)

  • arty
    #13
    pécén nincs az összes cod-ban splitscreen
  • arty
    #14
    nem splitscreen, hanem jobb - egyképernyős multis:
    - Marvel Ultimate Alliance
    - Lara Croft Guardians of light

    néha split/néha egyképernyős:
    - bionic commando rearmed
    - renegade ops
  • WinStar
    #15
    PC-n alapból kevés játék van amit osztott képernyőn lehet játszani.... pedig jó barátokkal játszani néha,nem minden az internet,szerintem!
  • jackoneill90
    #16
    toca race driver 3 ovál pályákon 100körös versenyek is jók tudnak lenni osztott képernyőn.

    Egy klasszikust említenék snes bomberman talán 4. részt reggeltől másnap hanjalig csak azzal játszottuk még pár hónapja. 4en is lehet.
  • joebacsi
    #17
    settlers 2!
  • RAZOR27
    #18
    hamár nintendo akkor super tanks és nintendo world cup valamelyik változata a sok közül ^^ nintendo 64-re meg mario party és mario cart :) priceless fun.
  • akyyy
    #19
    liero


    worms összes

    heroes

    terep2

  • jackoneill90
    #20
    hogy is felejthettem el a mariokartokat meg a partykat, ezek mindig jó hangulatot csinálnak.

    kurikuri coop játék, half life decay pc-n is
  • jackoneill90
    #21
    san andreas pc-n is. csak az a baj hogy nem lehet külön járművel menni.
  • WhiteStar
    #22
    körökre osztott, de jó:

    Disciples 2
  • RAZOR27
    #23
    elvileg ez megvan nekem gold kiadásba de sose próbáltam ki :D köszi a tippet ideje leporolni :D
  • z0ty4
    #24
    F1 Racing Championship

  • Shiwo
    #25
    szerintem néhányan összekeverik a hot-seat (egymás után következnek a játékok körökre osztva) és a split screen (osztott képernyő, egyszerre játszanak ketten) jelentését, és olyat is mondtak, amellyel ketten játszanak, de egy képernyőn van a két játékos (pl MK, Street Fighter)

    osztott képernyős megoldásból PC-re nekem csak régi játékok rémlenek, NFS korai részei (3-4-ben tuti volt, asszem a kettőben is, az 1 nem biztos..), Death Rally, Ignition meg C-DOGS még ami rémlik PC-re.. de tán a Jazz Jackrabbit 2-ben is volt és valamelyik Screamer -ben is.. biztos volt sok másik, nekem ezek rémlenek, ezekkel játszottam...

    Terep 2, Lego Racer-t meg asszem meg lett már említve..
  • Broafka
    #26
    jazz jack rabbit :)
  • xNecroBladex
    #27
    Serious Sam :)
  • WinStar
    #28
    jogos,jogos....
  • setuh
    #29
    Rollcage

    Regi jatek,de nagyon lehet elvezni split kepernyon,haverokkal rebben rengeteget toltuk,igaz akkor meg billentyuzeten,olyan is volt,h harman nyomorogtunk :D
  • vk90
    #30
    Resi 6 :D
  • SzirmosSzisza
    #31
    Golden Axe.
  • Zero 7th
    #32
    Hát mert igazából az is a lényeg, hogy több játékos egy PCn mivel tud játszani. Most hogy split vagy shared screen az nem mindegy?

    Hotseat az már határeset, túl hosszú köröknél unalmas lehet, egymás ellen játszani meg macerás a "ne nézz ide!"...

    NFS 2 és 3-ban tuti volt split screen, az elsőben meg biztos, hogy nem volt, ha te biztos vagy benne, hogy a 4-ben is volt, akkor 2-4.

    Emulátorokkal lehet csinálni Spectrum és C64-től (még régebbről is, csak az már nem biztos, hogy megéri) kezdve talán PS1-ig bármilyen számítógépet és konzolt, összesen több ezer játékkal, amit lehet ketten egyszerre nyomatni. Már ha nem baj, ha a grafika kicsit kopottas.
  • nearo
    #33
    Fú nfs3 eszembe se jutott, pedig bátyámmal régen mennyit játszottunk... folyton rendőröztünk "coop" módban :)
  • WinStar
    #34
    NFS3-al az a baj hogy Win7-en nem megy :D A 4-et imádtam,de én nem emlékszem arra hogy lenne benne coop mód.... bár mondjuk akkoriban nem az izgatott :)
  • nearo
    #35
    direkt írtam idézőjelben, nem igazi coop mód, csak mi úgy játszottunk :) két rendőrrel voltunk, és egymást segítve kaptuk el a "rosszfiúkat" :D