115
Mentők,mentőautók,esetkocsik
  • sovatalevi
    #1
    Sziasztok.Arra gondoltam,hogy megérdemelnek egy topikot a mentősök,akik nap mint nap emberéleteket mentenek meg.
    A sok fölösleges téma mellett elfér.Remélem van közöttünk mentős,és ír történeteket,eseteket.
    Rakjatok be mentőautókról képet.
  • Midas
    #2
    Azert ez nem olyan am mint a filmekben :)
  • Barnabyka
    #3
    Az én kocsim is egyfajta mentőautó, csak azzal akkor mentek életeket, ha épp nem tudom beindítani.
  • tutituti
    #4
    nem hát.Nincsenek megfizetve,a felszerelés is van vagy 20 éves.Pár mentős ismerősöm volt akik aztán otthagyták mert jobban megérte doboz autóval árut szállítani.Ez a szomorú!
  • Dobronski
    #5
    Áruszállításban nagy pénz van, főleg ha nemzetközi.
  • CattiBrie
    #6


  • Narxis
    #7
    Csajt szúrnám.
  • sovatalevi
    #8
    Itt Romaniaban sincs maskepp.A mentok alig kapnak tamogatast,hogy fenntartsak a kocsikat.A SMURD Rohammentoszolgalat,ami fejlodik,de az orszagos mentoszolgalat nem igazan.


  • EnxTheOne
    #9
    egyenruhás lányok <3
  • sovatalevi
    #10
    Ez a ket tipusu mentoauto a legfelszereltebb,ezekben mar komolyabb mutetek is elvegezhetoek :
    1.

    2.
  • desigo
    #11
    pár hete egész véletlenül ezeket láttam Kistarcsán

  • Nohab
    #12
    Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt kezdenek el rohadni... Legalább az élettartamukkal ne legyen baj.
  • Yoda001
    #13
    Az ország leggyorsabb mentője


    :)

    egyébként minden tisztelem a mentősöké és tűzoltóké, YT-n érdemes nézni a vonulásos videókat, eszméletlen, hogy miket nem művelnek az emberek...
  • pajti
    #14
    Akit esetleg érdekelne: Coolean26 csatornája
  • pajti
    #15
  • TomStorm
    #16
    3:45-től durva a helyzet:/
    Viszont ügyes és bátor:-)
  • Midas
    #17
    Nem erre gondoltam pont (fizetes); vannak jol felszerelt allomasok azert foleg adomanybol persze de az is igaz hogy nehol panganak az uresegtol.
  • kifli
    #18
    Riszpekt nekik.


    #15 kicsit ilyesztő mikor forgalommal szemben megy, oda kell a méretes tök :)
  • sovatalevi
    #19
    Amúgy Magyarországon a sofőr is mentőápoló,vagy csak hivatásos sofőr?

    Par kép:
    1.

    2.Új Transporter
  • Master91
    #20
    Volt 1 össze állítás youtube-on, asszem Bp-n készült belső kamerásokból válogatás, hogy hogy viselkednek a civilek mikor szalad a mentő autó.


    iszonyatos mit művelnek!
    Át szaladnak előtte, befordulnak, leállnak, rossz nézni!
    Meg próbálom meg keresni
  • Master91
    #21
    Íme:

  • Master91
    #22
  • Fec papa
    #23
    én úgy tudom hogy mentőápoló, de javítsatok ki ha tévedek.
  • sovatalevi
    #24
    Értem.Hat itt Romániában nem tudom hogy van..A Rohammentő szolgálatnál,azt hiszem orvos a sofőr is..Ez nem biztos,de a sofőr is intézkedik.
    Viszont az Orszagos mentőszolgalatnál,csak vezet,esetleg segít ki-be rakni a beteget.Aztán nem tudom.
    Tetszik ez a "szakma"..Gondolom kell egy pár év régiség hogy vezethess.

    Orszagos:

    Rohammento:
  • Nohab
    #25
    Nálunk a sofőr, csak sofőr. Hivatalosan alap szintű dolgokban besegít, de többet nem kell neki csinálni. Persze az értelmesebbje elles pár dolgot a társaitól.

    Két éves vezetési tapasztalat kell hozzá, vagyis friss jogsis nem lehet. (a jogsi megszerzésétől 2 évig friss jogsisnak számítasz megtett kilométerektől, vezetéstechnikai tréningtől függetlenül). Általában B-s kategória elég, de erre a böszme nagy VW-re C-s az alapkövetelmény. Meg persze Pálya alkalmassági vizsga. Semmi más nem kell hozzá, hogy sofőr lehess.
  • sovatalevi
    #26
    Értem.Akkor nem olyan nagy cucc..
    Itt Romániában 1 évig számít friss jogsinak.Mondjuk most szigorítottak,pl taxizni is csak 2 éves jogsival lehet.
    Szerintem bekerülni nehéz,de egy próbát megér.
    Nagyon szeretnem ezt csinálni..
  • Nohab
    #27
    Nem egy túltelített szakma, szerintem nálatok se.

    Itt például már facebookon hirdettük a lehetőséget, mert nem jöttek...
  • sovatalevi
    #28
    ja..megnéztem,hogy mit kérnek nálatok :

    Mentőgépkocsi-vezetők esetében:
    Érettségi bizonyítvány
    Legalább "B" és „C1” kategóriájú, 12. rovatában „102”-es gépjárművezetői engedély
    Gépjárművezetői munkakörben szerzett – minimum két éves, igazolt – gyakorlat
    Legfeljebb öt éven belül szerzett, érvényes PÁV I. minősítés
    Büntetlen előélet
    Bejelentett állandó lakcím, – a lakcímnek megfelelően az adott megyei mentőszervezetnél (a fővárosiak a Budapesti Mentőszervezetnél) jelentkezhet az érdeklődő

    Szóval meg 5 évig esélyem sincs bekerülni.Esetleg itt,Romániában.Itt láttam fiatal 22-23 éves mentősofőröket is.
  • Master91
    #29
    PÁV I.-et hogy lehet szerezni?
  • sovatalevi
    #30
    Nem tudom :|
    Az lenne a Pálya Alkalmassági Vizsga?
    Itt annak a neve "atestat" szerintem,ami annyit jelent,hogy hivatásos sofőr.Ezt 5 évente újítani kell!
  • Master91
    #31
    Igen, az, de nem tudom elképzelni hogy ezt valahogy vizsgáznod kell, vagy valami spéci pályán kell menned pár kört időre, vagy még is hogy? :D
  • sovatalevi
    #32
    Ezt találtam:
    Na meg azt is írja,hogy csak Magyarországon létezik ilyen,és ez a legmagasabb fokú vizsga,szinten 5 évre adjak.

    1. Feladat: 10 perc vezetés (menni kell 1 kört)

    2. Feladat: 1. kép villan fel (asszem az egy balra nyíl), akkor balra kell eltolnod a kart, amit a bal kezeddel irányítasz. Ha 2. villan fel (asszem az egy jobbra nyíl), akkor jobbra kell eltolnod a kart. Ha a 3. kép villan fel, akkor a jobb kezeddel a kart magad felé kell húznod. Ha a 4. kép villan fel akkor a bal lábaddal a bal pedált kell lenyomnod, ha az 5. kép villan fel, akkor a jobb lábaddal a jobb pedált kell lenyomnod.



    3. Feladat: Ha a zöld szín villan fel, akkor az érintőtollal az ellenkező oldali zöld mezőt kell megbökni, ha a piros villan fel, akkor a piros előtti mezőt (itt nem kell az ellenkezőt), ez lesz variálva különböző módon (egyszerre több villan fel). Az utolsó körben a „K” mezőt kell megbökni minden feladat után, mert addig nem jön a következő.



    4. Feladat: Egy labdát kell vezetni egy ketrecben, rácsokon keresztül lehet benyúlni. Van kb. 6 különböző pálcika, ami közül választani kell, mert nem lehet mindegyikkel megoldani az egyes akadályokat. Elsőre szerintem mindegy melyiket választod. Ahol viszont az emelkedőre kell fellökni a labdát, ott a patkó alakú pálcikát válaszd!



    5. Feladat: Írásbeli. Grafikont kell leolvasni (Nagyon egyszerű). Számokat kell leolvasni. Alkatrészeket kell összerakni fejben és a lapon a helyeset bejelölni (Azonos betűk érintkezhetnek csak). Nézd a képet!



    6. Feladat: Pszichológia vizsgálat. Képek közül kell választani melyik szimpatikus, melyik nem. Emberek lesznek rajta. Utána a nő általános dolgokról kérdez, semmi komoly.
  • Prézli
    #33
    6. feladat az szerintem a Szondi teszt lesz, ha esetleg ilyen szinten érdekel a dolog utána olvashatsz...
  • sovatalevi
    #34
    Csak ahhoz,hogy Magyarországon mentőzzek,először letelepedési kéne..:S Most végzek a 12-edik osztállyal,meg az érettségi nincs meg.
    1.

    2.
  • akyyy
    #35
    nézd már középen az MICSODA?
  • Clamp
    #36
    Újabb mentőautó cserék és mentőépítési projekt indul. Magyar építésű gépek lesznek, jelenleg Szlovák egészségügynek gyártanak VW kocsikat. Újabb generációs gépek lesznek amiket láttam. Emellé még épül vagy 22 új mentőállomás is. Statisztikai alapon olyan magas szinten állunk lassan, mint Japán. Majd keresek képet a VW Multivan mentőkhöz is. Addig is kis nosztalgia :)

  • Clamp
    #37
    A baloldalon lévő, kicsit Hiace stílusú villogókkal. Kemény lehet ilyennel ütközni... :)
  • Clamp
    #38
    Új Mercedes Sprinter mentők az utakon. Volt már pár ütközés, de ezek az új német van-ok brutál kemények :)

  • Clamp
    #39
    Még egy 2013 - 2014 széria

  • Clamp
    #40
    Gyermekmentőknél meg a Ford dominál. Bár lehet hogy ezek még régiek.