149
  • Tinman #1
    Van egy füldobogás szerű betegségfélém kb. fél éve.

    Egy teljesen más jellegű vírusos megbetegedés után elkezdtem Centrumot, C-vitamint (1000mg lassan felszívódó), Magne B6-ot szedni.

    1.5 héttel később jött a fenti tünet.

    Magnézium, B vitamin, kalcium szedést javasoltak a F.O.G.-en.

    Azóta kb. ~10, a legkülönfélébb vizsgálaton jártam. Semmit nem találtak. Továbbra is magnézium, vitaminok szedését javasolták.

    Aztán jött a döbbenetes felismerés: Minden alkalommal ha elkezdem szedni ezeket az ártalmatlannak tűnő vitaminokat a tünet felerősödik, néha már közel az elviselhetetlenség határához.

    Egy kis ideje úgy döntöttem abbahagyom. Mit veszthetek?

    Pár nap elteltével teljesen megszűnt a probléma. Most még "kísérleti státuszban" vagyok, remélem tényleg bevált :-)

    Arra is gondoltam, hogy a kapszula anyaga, színezék, kötőanyag, esetleg stabilizátor okozhatja, de egyre inkább úgy látom, hogy a vitamin az csak úgy hasznos és válik a szervezet előnyére, ha a lehető legtermészetesebb úton visszük be.

    Persze én egy senki vagyok, nem kutató, csak leírtam mit tapasztaltam.

    Szóval lassan kezdek hinni ezeknek a kutatásoknak, pedig rendesen ellenkezik a saját korábbi meggyőződésemmel :-/
  • caius marius
    #2
    Szerintem amit a természetben megtalálunk az jó, a többi meg üzlet...
  • csimmasz
    #3
    Én anno nehez fizikai munkat végeztem kevés alvassal és se kávé se semmi nem hasznalt csak a multivitamin szedése persze csak a komolyabbak az olcso pezsgőtabletták nem.

    Most viszont 1000 mg os c vitamint szedtem probakent, csak anyit értem el hogy elkezdett véres lenni a zsebkendő amikor kifujom az orrom, persze megfazni ugyan ugy megfaztam, hiaba szedtem.
    Persze lehet semmi köze az veres orrnak hozzá de azota nem szedek semmifele mesterseges vitamint, gyümölcsöt, zöldséget, magokat eszem eleget amugy is.
  • Tau Tang Wou
    #4
    Te vadászó gyűjtögető életmódot folytatsz?
  • fszrtkvltzttni
    #5
    Dózis teszi a mérget.
  • teddybear
    #6
    Ami azt illeti, már a nagyanyám azt mondta nekem, hogy minél többfélét kell enni, és ezen belül minél több zöldséget és gyümölcsöt. Minden túlzás káros, a vegetarianizmus éppúgy, mint az állandó húsevés.

    Ami pedig a mostanában elterjedőben lévő vitaminzabálást illeti, az is káros. Vesekőtől kezdve sok más bajt okoz.
  • ostoros
    #7
    A cikk keveri a dolgokat. A már kialakult rák kezelésére persze hogy sejt pusztító kezelés kell. A megelőzésre valók az anti-oxidánsok.
  • lapaleves
    #8
    a jelenleg elérhető zöldség-gyümölcs a "történelmileg" természetes összetevőket már csak nyomokban tartalmazza. egyrész ilyen felfújt fajták, másrészt a tápanyagbőség (mikrobaszinten) se a mai "termőföld" jellemzője.
  • Szefmester
    #9
    Ezért kell otthon termelni a kaját minél nagyobb százalékban, még ha néha drágább is. Olcsó húsnak híg a leve!

    Én eszem ami van, és halok ahogy halok.. nem érdekel. nem pánikolok, és nem nyújtom el a vergődést gyógyszerekkel ha úgy hozza az élet.
  • fszrtkvltzttni
    #10
    A rákos sejt fokozatosan alakul ki. Amíg a sejtszaporulat nem túl nagy, addig elpusztulhatnak, a rák visszafejlődhet, vagy nem fejlődik tovább. Ha viszont valami még jobban visszafogja a programozott sejthalált, akkor az elősegítheti a rák súlyosbodását. Mert ugye amikor rákról beszélünk, akkor a kontrolálatlanul szaporodó sejtekre gondolunk. Viszont mindenki megnyugodhat, olyan sejtek amelyek már elindultak ebben az irányba, mindenkiben vannak.
  • fszrtkvltzttni
    #11
    Gondolom az se bizonyítja számodra az evolúciót, hogy a rákos sejtek immunisak lesznek a kezelésre. :D
  • fszrtkvltzttni
    #12
    *Amíg a sejtszaporulat nem túl nagy = Amíg a sejtszaporodás sebessége nem túl nagy
  • ostoros
    #13
    Az hogy egy rákos sejtben nincs programozott sejthalál az a sejt genetikai károsodása miatt van. Ami pedig nagyrészt a Ros-ra vezethető vissza. Ezt is figyelembe kell venni. Egyébként azt Watson is mondja a cikk végén, hogy a ROS szintek fluktuációjával sok ráktípus elfojtható. Ez számomra azt jelenti, hogy a szervezetnek az a legjobb, ha egyszer szedek antioxidánst, aztán kell egy kis kihagyás, majd elölről.
  • ostoros
    #14
    A megfelelő arányt viszont tényleg meg kellene találni.
  • NEXUS6
    #15
    Én is régóta szedek multivitaminokat. Az ilyen centrum, meg hasonló kommersz szaroktól kiütést kaptam.
    Össze nem lehet hasonlítani, a nagydózisú vitaminkészítményekkel, az ilyen patikában drgériákban kapható vackokat senkinek nem ajánlom.

    Ellentétben a komoly táplálékkiegészítő gyártó cégek termékeivel.
  • Ender Wiggin #16
    ja, mint pl a pharmanex, mi? :-D

  • fszrtkvltzttni
    #17
    Angliában egész jók vannak normális áron, de amikor azt olvasom a dobozon, hogy az ajánlott napi bevitel 60 szorosa!, ráadásul zsírban oldódó vitaminból, ami fölhalmozódik, akkor kicsit elgondolkodom, hogy rövid tavaszi kúra kivételével használjam-e.
  • torreadorz
    #18
    Az otthon termelt kaja sem lesz sokkal különb. Ha nem permetezed, nem trágyázod stb, akkor jó eséllyel csak valami csoffadt valamid lesz, ha nincs szerencséd akkor meg az egészet elviszi valami penész/féreg/bogár egyéb betegség. Ráadásul a vetőmagot ugyanúgy boltban veszed ami meg valami hibrid valami lesz és olyan távol lesz a természetestől hogy az utódja szinte nem is marad életképes, szóval a vetőmagot is veheted évről évre. Szerencsére még magyarországon nincsenek GM növények, de ha pl. az usában élnél akkor ott még a vetőmag is GM lenne szóval ennyit a természetességről.

    Egy előnye van az otthontermesztésnek, hogy legalább te tudni fogod hogy mikor mit tettél rá, de az a helyzet hogy az otthoni növénytermesztés opció alapvetően csak vidéken játszik.
  • fszrtkvltzttni
    #19
    Az emberek meg se ennék a természetes gyümölcsöket, mert azok sokszor aprók, savanyúak és több a magjuk mint húsuk. Az ember már jó ideje állítja elő a hibrid növényeit, csak a mostani fölgyorsult ütem elhalványítja ezt, és nem vesznek tudomást róla. Nem a technológiával van baj, kontroll kell, de a paranoid társadalom már nem hisz a kontrollban, ezért inkább ne is csináljunk semmit.
  • Ender Wiggin #20
    "Az otthon termelt kaja sem lesz sokkal különb."

    Vannak olyan csoró, szomszédos országok, ahol garantáltan nincs pénze a termelőnek semmilyen adalékanyagra. És aki efféle zöldség-gyümölcsöt eszik egész életében, az nyugodt lehet, mert az antioxidáns témakört lefedezte. Többet úgyse tehet senki, a rák kialakulásának kockázata - ha eltekintünk direkt károsító hatástól, dohányzás, dízelfüst, azbeszt, rádióaktivitás stb. - sokkal inkább egy-egy aktiválódó géntől függ, mint az egészséges életmódtól.
  • Ender Wiggin #21
    ez hülyeség. nem tudhatod, hogy a "zemberek" nagy általánosságban mit ennének meg. az is butaság, hogy minden "bio"-gyümölcs és zöldség apró és rossz ízű.
  • fszrtkvltzttni
    #22
    Csak a bio-termékek ugyanúgy hibridek. A csóró országbeliek is hibridek. Sőt, ha kimész az erdőbe, és látsz egy kétcentis savanyú almákat termő fát, az is valószínűleg egy hibrid elvadult példánya. Az emberek pedig hosszú évszázadok alatt választották a hibridet a természetessel szemben. De a haszonállataink is hibridek, és a zöldségeink is azok. Néhány egzotikus kivételtől eltekintve, ezek mind az ember által mesterségesen előállított fajták, a eljárás pedig mindmáig ugyanaz. Vagy ha 500 éve kereszteztem két fajt az már természetes, ha tegnap akkor nem?
    A GM is csak módszerben különbözik, olyan segíts magadon, ha a természet nem segít alapon. A természet megerőszakolása? Igen az. De nem lesz valami veszélyes csak azért mert GM technológiával előállított. A tiszafa is mérgező, pedig az természetes. A GM ellenes hisztéria ugyanolyan technológia ellenes hülyeség mint a géprombolás pár száz éve.
  • teddybear
    #23
    Kis adagban hasznos a vitaminszedése, de gyümölcsben, zöldségben a hasznosabb. Azzal még az étkezést is megoldod.
    Az a probléma, hogy bár a vízben oldódó vitaminokat nem lehet túladagolni, mert előbb-utóbb kiürülnek a szervezetből, addig a zsírban oldódó vitaminokkal már más a helyzet. Az ilyenek viszont egy bizonyos szint felett már károsak, bőrhámlást, foltosodást és egyéb tüneteket okoznak.
  • torreadorz
    #24
    "Vannak olyan csoró, szomszédos országok, ahol garantáltan nincs pénze a termelőnek semmilyen adalékanyagra. És aki efféle zöldség-gyümölcsöt eszik egész életében, az nyugodt lehet, mert az antioxidáns témakört lefedezte."

    Nos ez sajnos nem igy van. Azok a vegyszerek amik nem (vagy kevésbé) kárositják az egészséget cserébe hatékonyan védenek drágák. Tehát ha ennek a szomszédnak nincs pénze de mégiscsak életben akar maradni és növénytermesztéssel foglalkozik akkor nem az fog történni hogy kvázi biotermesztő lesz, hanem hogy lepermetezi a növényt a legolcsóbb de brutál permetszerrel - mert ugye ha szegény akkor nem lesz pénze mondjuk 2-3x permetezni és azonnali hatást akar - majd ezt fogod te megvenni tőle.

    Neked viszont ha ilyet eszel akkor nem az antioxidáns lesz a legnagyobb problémád hanem hogy miféle brutál vegyszereket ettél meg ezekkel a növényekkel..

    Szóval a valós biotermesztés drága, sokkal drágább mintha nem biot csinálsz.
  • teddybear
    #25
    És tedd hozzá, ostobaság. A szokásos biotermelői módszer olyan, hogy azt még a nagyszüleim is hülyeségnek tekintik.

    Nem trágyáznak, ezzel kizsarolják a föld termőerejét. Az egyik ismerősöm panaszkodott, hogy csak húsz kiló krumpli termett neki tavaly. Ráadásul az is fekélyes. De hogy mi baja volt az istállótrágyával, azt nem tudom. Annál mi a természetesebb? A fekély meg jól láthatóan krumplivész volt. Azt növényvédő szer nélkül nem lehet eltakarítani. Még ha évekig nem vetsz krumplit vagy paradicsomot(mert azt is megtámadja, nagy, fekete fekélyesedéssel), akkor se tudsz megszabadulni tőle.
  • torreadorz
    #26
    "De nem lesz valami veszélyes csak azért mert GM technológiával előállított."
    Ez igaz.

    "A GM ellenes hisztéria ugyanolyan technológia ellenes hülyeség mint a géprombolás pár száz éve."

    Ez viszont nem. A fő probléma hogy a GM növényeket úgy dobják piacra hogy nincs letesztelve a hatásuk. Pl. fognak egy növényt ami mérget termel bizonyos rovarok ellen, majd ha tudják hogy mely géneknek köszönhető ez, akkor nagy vonalakban beleszuszakolják ezeket a géneket egy olyan növénybe amit termeszteni akarsz és ezek a bogarak pusztitják. Ezután mindenki örül mert ha a müvelet sikeres, akkor a növény mérget fog termelni a bogarak ellen, tehát jóval nagyobb hozamú lesz kisebb befektetéssel.

    A gebasz ott van hogy ez a méreg például az emberi szervezetre is káros. Csakhogy mig a permetszert le tudod mosni, meg tudod hámozni a növényt stb, addig ez a méreg benne lesz a növényben mert ő maga termeli, tehát mindenképp meg fogod enni. Szóval hála a felelőtlen GM-nek megehetsz egy mérgező növényt mert azt olcsobb előállítani, ráadásul fogalmad sem lesz róla hogy mérgező hisz a GM előtt nem volt az... Sluszpoénként előfordulhat hogy ez a méreg a növényben nem fogja elérni az eü határértéket tehát nem fogják betiltani, viszont senki sem tudja megmondani hogy mi fog történni ha ezt a mérgező növényt eszed mondjuk 10-20 évig...

    És ha pl. rákot okoz akkor peched van... Na ez az amiért tiltják őket az eu-ban, főleg hogy ezeket jórészt az usa-ban állítják elő nulla szabályozással. Ha jól tudom még a boltokban sem kell feltünteni hogy egy adott növény gm-es-e vagy nem. Tehát te teljes johiszemüen fogsz főtt kukoricát enni mondván nagyanyád is azt ette és nem mérgező, közben meg már az...
  • Ender Wiggin #27
    @torreadorz: "Nos ez sajnos nem igy van."

    Te feltételezem Mo-ról írod ezt. Én meg egy szomszédos ország csoró régiójából, ahol az egész rokonság (cirka 10 család) él földművelésből. Mi pedig - bár nem megélhetési, csak hobbi kertészek vagyunk - üvegházban termesztünk vagy 10 éve 20-25 különb háztájit. Amit írtam, IGAZ. Nincs pénz permetszerre.
    Szóval azt mondom, hogy amiről fogalmad sincs, arról ne próbálj kioktatni :-D

    @fszrtkvltzttni: "Csak a bio-termékek ugyanúgy hibridek."
    A hibridekhez minden évben újra meg kellene venni a bolti magot, különben a következő szezonben már nem lesz látványos termés. Így aztán, ha egy gazdaság minden évben a saját magjait használja, akkor az a lehető legmesszebb van a hibridtől, amit a boltban veszel. Hogy egyszer, 10-20 generációval korábban nem volt F1 a zelődök között, azt nem tudom. És a bio szempontból ez mellékes is, a lényeg, hogy vegyszermentes a termés!
  • fszrtkvltzttni
    #28
    Egyetértek. Viszont azért nevezem hisztériának, mert nem szabályzást hoztak be, hanem egyszerűen tiltják. Legyenek laboratóriumi tesztek, legyen plusz 10 év és kurva sok pénz mire kijön egy-egy új faj. Még ekkor is megéri, ha tényleg olyan jó tulajdonságokkal rendelkezik, de ne általánosságban tiltsák őket. Ez olyan mintha a gyógyszereket tiltanák, mert lehet egészségkárosító hatásuk is.
  • torreadorz
    #29
    Ne haragudj de a hobbi kertészkedés meg a piacra termelés két teljesen különböző dolog. Elhiszem hogy neked nincs pénzed permetszerre, bár ez esetben miből tellet üvegházra (azért nem olyan olcsó a fólia meg a hozzá való csövek, főleg hogy a fóliát 3-4 évente cserélni kell), de aki valóban mezőgazdaságból él és több száz mázsa élelmiszert termel évente ott nagyon nem fogja ráhagyni hogy oh megjelent a penész a szőlőn sebaj hagy rohadjon le... A te esetedben lehet ráhagyod mert nafene majd megveszed azt a pár zsák krumplit stb a boltban, de aki ebből él...

    Egy szegényebb régióban, ahol általában az idei évi termés bevételéből finanszirozzák a jövő évi vetést elég ha egyszer rohad le a termés és máris csődbe ment a vállalkozás. Nincs az az ember főleg egy szegény régióban aki megengedheti magának hogy éhen haljon a családja mert elvitte a termést valami betegség, hidd el nekem rá fogja ereszti a szükséges permetszert.

    És ha már tapasztalat, az én családom mezőgazdasággal foglalkozott olyan szinten hogy az egész család ebből élt és értelemszerüen vidéken (észak alföld ami magyarországon sem az egyik leggazdagabb régió...), szóval hidd el láttam már egys mást.
    Szóval csak magamat tudom ismételni, ha valaki a piacra termel és mezőgazdaságból él meg, akkor olyan nincs hogy nem permetezik hanem hagyja elrohadni a termést, vagy ha mégis akkor nem sokáig lesz mezőgazdász mert rámegy a gatyája is.
  • Tau Tang Wou
    #30
    Melyik országból írsz, ha nem titok?
  • torreadorz
    #31
    Szerintem félnek tőle hogyha egyszer beengedik őket akkor elvesztik a kontrollt felette. Én azt gondolom hogy ez a félelem jogos, mert elég nagy biznisz van benne ráadásul ráadásul az amerikai cégek ezen a területen elég gátlástalanok.

    És talán nem is feltétlen attól való ez a félelem hogy tényleg mérgező az a növény, hanem hogy a szegényebb eus országok lesznek a kisérleti telepei az amerikai cégeknek. Pont úgy ahogy jelenleg a szegényebb dél amerikai országokban folyik ugyanez amerikai cégek részéről, mert a szabályozás minimális a korrupció meg az egekben igy tulajdonképpen szinte bármit megtehetnek amit otthon nem.
  • fszrtkvltzttni
    #32
    "És a bio szempontból ez mellékes is, a lényeg, hogy vegyszermentes a termés!"
    De a vegyszermentes termeléshez olyan fajta kell ami ellenálló. Ez lehet "elvadult", ahol (tau most figyelj!) az evolúció biztosította az ellenállóságot, vagy lehet egy olyan hibrid ami ellenálló, vagy lehet olyan (nem vegyszert előállító) GM növény ami ellenálló.
  • fszrtkvltzttni
    #33
    Így van, de jobb félni mint megijedni. A tiltás az ijedtség jele, a kontroll a félelemé. Viszont azon az alapon amit leírtál a gyógyszereket is lehetne tiltani, bár arra a szükség nyilvánvalóbb.
  • Ender Wiggin #34
    még hadd tegyek hozzá pár dolgot. a bio nem azt jelenti, hogy nem permetezhet valaki. számtalan nem szintetikus permetszer van, amit ráadásul könnyű otthon lemosni.
    a bio azt jelenti, hogy a termőföld, amiből a termés felszívja a tápanyagot, az sosem látott vegyszert. az előbbi példámat felhozva, cirka 50 éve művelik mindenféle vegyi beavatkozás nélkül. Meszet, hamut, házi komposztot, a szintén műtáp nélkül nevelt állatok trágyáját, fűrészport, homokot és hasonlókat használnak.
  • teddybear
    #35
    Az üvegház nem fóliából készül, hanem üveglapokból. Ennek megfelelően sokkal tartósabb is. Az Állatkert Pálmaháza sem néhány éve készült.

    A fóliasátor is hasonló, de az tényleg csak rövid ideig bírja, mármint a fólia. A sátorvas viszont sokkal tovább, főleg ha alumínium.
  • teddybear
    #36
    Az a gond, hogy itt a panelparasztok úgy képzelik, hogy a biokertészetben tilos bármilyen növényvédő szert, mű és természetes trágyát. A sivárrá szipolyozott föld az igazi természetes termőföld szerintük.
    Ráadásul a föld megművelési módszereik is komoly mennyiségű kézi erőt igényelnek, nem is hatékonyak.

    Piaci termelésre alkalmatlanok.
  • torreadorz
    #37
    "Az üvegház nem fóliából készül, hanem üveglapokból"

    Ez igaz, csakhogy a mezőgazdaságban rendes ipari termelés céljára nem használnak üvegből készült üvegházat legalábbis erre a kelet európai régióban. Az egy vagyon lenne. Ezért gondoltam hogy foliasátor, mert én rendes üvegházat mezőgazdaságban még csak kisérleti telepeken láttam.

    Ha viszont volt pénz foliasátorra vagy üvegházra és feltételezzük hogy nem egy 5-10 négyzetméteres házitermelésről beszélünk akkor nehezen hiszem el hogy az a régió annyira szegény hogy nincs pénz permetezésre. Már csak azért is mert az üvegház (akármi is az anyaga) eléggé pénzigényes cucc az összerakásán kivül is, ugyanis tavasszal füteni kell benne, nyáron pedig agressziven szellőztetni illetve locsolni. Legalábbis ha komolyan csinálják, persze ehhez tudni kéne hogy pontosan mit termesztenek benne.

    Mi speciel dinnyét termesztettünk, hát tudnék mesélni róla hogy mivel mennyi szivás van.
  • teddybear
    #38
    Mostanában tényleg így van, mert nincs elég tőkéjük a kistermelőknek.
    Viszont, ha mondjuk kapott kölcsönt a felépítésére egy banktól, akkor a törlesztőrészlet viszi a bevétel jókora részét.
    Vagy régebbről is származhat az üvegház. Annak idején pl. a Sasad Tsz tisztességes méretű üvegházakban termelte a virágot és a zöldséget a pesti piacra. A Délalföldön is szép kultúrája volt az üvegházaknak, köszönhetően a termálvíznek.
  • ManoNegra
    #39
    Úgy tudom, szigorú keretek között, (jelenleg két fajta) engedélyezett az EU-ban a génmódosított növények termesztése. Többek között szlovák és román szomszédaink is termesztenek GMO kukoricát...
  • Porta
    #40
    Köszönjük Emese!

    Látom téged is sikeresen agymostak.

    Amióta kertem van soha semmivel nem permeteztem és érdekes mód soha nemvolt semminek se baj max pár levéltetű amit vizzel lemostam.
    Létezik ám növénytársítás,permakultúra,ehető erdők stb. Ezek mind működő dolgok csak a magyar fasz parasztnak annyi esze van, hogy bemegy megveszi a legerősebb mérget és lehetőleg akkor amikor a legnagyobb szél van és a méhek is kint vannak 8 pálinka után(mert ugye az a férfi az magyar aki iszik orrba szájba) lefújja a szaros kukoricáját, hogy ne kelljen a szaros kapát a kezébe fognia vagy esetleg 1000Ftal drágábban megvenni a biogyomirtót.

    Éljenek a hülyék...

    A témához meg annyit, hogy oltári nagy hülyeség. Ez megint a gyorgyszerlobbi által szponzorált "tanulmány". Előszőr a gyógynövényvek most meg a zöldségek, gyümölcsök lejáratása a cél.
    Persze együnk csak mindenféle mesterséges szart és ha attól megbetegszünk akkor együnk mesterséges gyógyszereket...

    AGYMOSÁS semmi több.