1178

A History Channel saját gyártású sorozata
  • MaRee
    #1
    Elindult a History Channel első sajátgyártású sorozata melyet a The Tudors-t is jegyző Michael Hirst készít.

    Az Origo cikkje alapján:

    \"Mivel a History Channel első fikciós szériájáról van szó, a sorozatrajongók bőszen töltik is le, ahol csak lehet. Csalódni azok fognak, aki történelmi sorozatként olyasmit vártak, mint a Spartacus, de amit a Starz csatornán lehet, azt egy főleg dokukat adó ismeretterjesztő tévén nem: itt nincs szex, pláne nem orgia, nincs öncélú vérengzés, indokolatlan brutalitás, legfeljebb egy levágott fej (a Spartacus-ban nincs epizód egy kontérnyi, szanaszét fröcsögő vér nélkül), és nincs otromba szentségelés sem. Lassan építkező, de ígéretes sorozatról van szó, várjuk a szőrös, elszánt északi fickók igazi kalandjait.\"

    A sorozat jelenleg a második részénél jár, én eddig a pilotot láttam, nekem bejön. Akit érdekelnek a vikingek és az északi mitológia, az vessen rá egy pillantást. Az imdb-n 8,5 pontot kapott eddig, bár ahogy olvastam elég vegyesek a vélemények. Az első évad úgy olvastam tíz részes lesz.

  • FL Zoli
    #2
    Odin p#csére mondom, remélem érdemes letölteni:)
  • Narxis
    #3
    Nézem mert érdekes a téma, az alapsztori de azért látszik, hogy nem a megszokott hollywoodi dolgokat kapjuk. Ez jó is meg nem is. 2 rész alapján azt mondanám, hogy nézni érdemes de nagyon nem tudom elképzelni, hogy merre megy az egész a maradék 8 részben mert nem nyújtják a dolgokat mint azt megszokhattuk a többi sorozatnál. Aki szereti a törit annak mindenképp ajánlanám mert tényleg érdekesen és hűen mutatják be ezt a kultúrát. 1-2 dolog nekem újdonság volt, pl. a hajózás előtti felkészülési rituálé, kicsit undi is mai szemmel. :D
  • NovaTerra
    #4
    Első rész alapján bármi lehet, de azért az látszik, hogy ragaszkodnak néhány kliséhez.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Például már az elején a harcnál lassítás, 300 óta divatba jött ilyen harcoknál, Spartacus-ban meg már túlzásba is vitték. Ezenkívül hősünk egy szimpatikus harcos, feleséggel, gyerekkel. Na ná, hogy titokban egy hozzá közeli személy ráhajt az asszonyra. Egyik konfliktusforrás, későbbi árulás, már is adott. Ilyet is sokszor láttunk. Ahogy azt is, hogy a vezetőkkel, jelen esetben, a vezetővel nincs azonos véleményen, ellenszegül. Itt a másik konfliktusforrás. Természetesen itt, ahogy Spartacusban minden nő nagyon szép.


    Az, hogy mennyire hiteles szerintem nem tudhatod. Írásos emlék nem sok van abból az időből, szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy hitelesnek akar látszani.

    Lehet jó sorozat lesz én megadom neki az esélyt. Eddig tényleg olyan, hogy bármi lehet, közepes is és remek is.
  • MaRee
    #5
    Igazad van. Nekem még az nem tetszett például, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Floki egy-két hét vagy nap vagy nem tudom mennyi idő alatt EGYEDÜL megépített egy teljes hajót, mindennel együtt
  • Narxis
    #6
    Persze semmit se tudhatunk biztosan ha történelemről van szó, de vannak általánosan elfogadott elméletek amik mindaddig érvényesek amíg valaki elég bizonyítékot nem gyűjt, hogy megdöntse. De itt nem csak konkrét dolgokra gondolok hiszen azért olyan sokmindenbe nem lehet belekötni, nem mutattak annyit, hogy vitatkozni lehessen rajta. Én itt inkább a stílusra is gondoltam, pl. van benne szex de az is inkább tárgyilagos módon van bemutatva, pl. a 2. részben a hajózás előtti jeleneteknél, hogy hogyan bánhattak a rabszolgákkal. Tehát maga a stílus is számomra közelebb áll egy dokuhoz mint egy fantasy sorozathoz. A dokumentumfilm csatornákon is szoktak rendezni ilyen jeleneteket ahol bemutatják, hogyan támadtak meg egy várat vagy milyen volt egy párharc stb. csak hang, párbeszéd nélkül. Engem erre emlékeztet ez a sorozat. Kicsit a szereplőket olyan semlegesnek is érzem, mintha a statiszták lennének de persze van még sok rész amiben ez változhat.
  • MaRee
    #7
    A kihajózás előtti rituáléban lehet valami, ha valaki látta a 13. harcos c. filmet, abban is ezt csinálták :D
  • MaRee
    #8
    Vasárnaponként van egyébként új rész.
  • G_ArchAngel #9
    A főhős földműves, nem harcos. Az egy dolog, hogy harcolni a nők is tudtak:)
  • G_ArchAngel #10
    Nekem pl. tetszett az első részben, ahogy bemutatták a hajózáshoz szükséges navigációs eszközöket. Utána pár nappal az indexen jelent meg ez a cikk.
  • NovaTerra
    #11
    Ok, egy földműves, akivel rögtön egy csatamezőn találkozunk. És egyébként pont fosztogatni készül. Ura parancsára keletre, saját belátása szerint nyugatra.
  • TomDantes
    #12
    A vikingeknél nem szétválasztható, hogy földműves meg harcos. A legtöbb viking békeidőben földet művelt, majd hajóra szállt és fosztogatott.
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Jah, a földműves azt jelenette, hogy van FÖLDJE, azokból kevés van (mrámint termőföldből, birtokokból), nagyon értékes és ahogy a nagyfőnök kifejette sokan ácsingóznak arra. Szal. főhősünk nem szegény emberke. Nemmellesleg még fosztogatni is eljár amellett, mint amit megtermel.
  • vg
    #14
    Lehet nem figyeltem, de az elején kivel harcoltak?
  • Sir Quno Jedi
    #15
    eastern baltic 793 ad

    szal. az ottani csóreszekkel... Főleg Latviaiak, vagy mi.

  • Susarc
    #16
    bejövős!!!!
  • MaRee
    #17
    De miért nincs még sehol a 3. rész
  • ForzaInter
    #18
    mert tegnap ment le a 2. rész?:D
  • MaRee
    #19
    Hol ment le tegnap a második? Egy hete néztem meg.

    Egyébként nézhető a harmadik rész.
  • G_ArchAngel #20
    TV-ben. Te a web-es valtozatot lattad.
  • NovaTerra
    #21
    Megnéztem a 3. részét. Jó volt. Egyre érdekesebb az egész. Tetszik a sorozat.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az mondjuk érdekes lenne, ha a 15-20 viking Angliában belefutna egy nagyobb városba és mondjuk 200 katonába. Gyanítom később nagyobb hajók és több csapat is indulni fog, de lehet nem ebben az évadban. Hisz még itt a nagy titok maga a navigálás. Azt, hogy a papot hívták egy hármasba szerintetek komoly volt, vagy csak teszt?
  • MaRee
    #22
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Biztos lesz valami nagyobb szabású ütközet is a későbbiek során. Szerintem komoly volt, simán kinézem belőlük. Az viszont nem tetszett, hogy otthon hagyták a gyerekekre vigyázni, legalábbis én biztos nem hagytam volna, de gondolom ebből majd lesz valami bonyodalom, a jarl majd biztos meg akarja öletni, vagy valami.
  • NovaTerra
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Végül is a fiú már megkapta a gyűrűjét, szóval akár csatába is vihetnék. Szóval nem igazán féltik. Meg sikeres nyugati visszatérés után már a jarl is profitál az útjukból, szóval nem hiszem, hogy próbálkozna. Bár lehet, hogy így kizsarolhatná a navigálás titkát. Azért szerintem az ő társadalmuk inkább az erőszakra épült, tehát, ha gond van, akkor nyíltan vállalják a konfliktust, már a Valhalla miatt is.
  • Mayorpapa
    #24
    Nekem History HD-m van, azon nem megy ez a sorozat, mert a műsorújságban nem találtam :(
  • Narxis
    #25
    Sztem teszt volt.
  • MaRee
    #26
    Magyar History channeleken én sem láttam még kiírva.
  • Mayorpapa
    #27
    Szóval akkor ékes magyar nyelvünkön még nem élvezhető ez a remek sorozat, kár, pedig nagy kedvet csináltatok hozzá!
  • MaRee
    #28
    Ne is akard szinkronosan nézni, szerintem elrontaná a hangulatot :D Az akcentus sokat dob az ilyeneken (nálam).
  • G_ArchAngel #29
    Floki nem egyszeru arc. Napjainkban biztos, hogy ingyenes pszichiatriai kezeles jarna neki.
  • MaRee
    #30
    Én nagyon bírom :D
  • RatBaG #31
    valakire annyira emlékeztet, de három rész alatt még nem jöttem rá, ki az...
  • G_ArchAngel #32
    Valami ilyen posztapokaliptikus filmbol remlik hasonlo arc, se nem tudom melyikbol. Vagy esetleg rocker arc volt egy amerikai rendoros filmben...?
  • FL Zoli
    #33
    Mad Max 2?
    de nem ő csak hasonlít
  • MaRee
    #34
    Ő a színész
  • Sir Quno Jedi
    #35
    Jah, de kb. 17x okosabb, mint a többiek, minimum. Evvan. :D
  • vg
    #36
    Erre az arcra gondoltál?
  • MaRee
    #37
    Ááááá az új rész Egyre jobb!
  • paly90
    #38
    tényleg részről részre jobb
    csatajelenet nagyon tetszett
  • cylonflatus
    #39
    A The Divide-ban szerepelt.
  • G_ArchAngel #40
    Oh, igen, akkor jol remlett :)