352
10804749371369819038.jpg
Shadowrun Returns
  • wedge31
    #1
    "A Shadowrun Returns óriási siker volt a Kickstarteren, noha a Harebrained Schemes 400 ezer dollárt akart eredetileg összekalapozni a kampánnyal, végül 1,89 millió dollárt gyűjtött össze. Hogy mivé lett a rajongók pénze, az az alábbi 20 perces gameplay videó formájában csodálható meg.
    A körökre osztott szerepjáték megjelenését ugyan idén januárra ígérték a készítők, a premier végül nyárra csúszott - az anyag PC-n, Mac-en, Linuxon, iOS-en és Androidon is elérhető lesz." -GK



    Nagyon jól néz ki szerintem, legalábbis A Wasteland 2-ig el leszek vele...
  • MerlinW
    #2
    Mi a fene, a mágia ismét felütötte a fejét a világunkban?:)
  • Csacsi
    #3
    Régen olvastam egy ilyen világban játszodó könyvet.

    Van ezeknek a könyveknek valami sorrendjük, vagy külön történetek?
  • wedge31
    #4
    Tudtommal különállók, legalábbis amiket én olvastam azok voltak.
  • Calver
    #5
    van pár összefüggő, egynek ezek mint "világbemutatás", aztán ezek is egy sorozatot alkotnak (kivéve a kakukktojást ami ugye nem SR könyv), és nem is rosszak, szintúgy Nyx Smith könyvei, kettőben ugyanaz a főszereplő, Elsötétedésben csak feltűnik, viszont az legalább jó

    amiket én olvastam, azok közül Sose kezdj sárkánnyal és folytatásai jók világbemutatásnak, Elsötétedés zseniális, és Pszichotrópot szintúgy érdemes elolvasni, mert ki-be-baszottul jó, csak ugye az egész a mátrixban játszódik

    sajnos rengeteg iszonyatosan fos van SR könyvek között, pl ezt (már ha nem keverem valamivel) kb olyan volt olvasni, mintha az író papírra vetette volna saját kis férfiúi hatalmi fantáziálását, hogy ő majd hogy megmutatja a világnak (avagy: szánalmas fos)

    viszont ez a játék kurvajónak néz ki, egyetlen dolog ami kicsit csípi a szememet, hogy csöppet lassúnak tűnik a harc, mármint a karakterek mozgása/cselekedei - ToEE-féle pörgös körökre osztott harc ideálisabb lenne, vagy Fallout-féle fast turn based lehetőség. rigók kis röpködő cucca meg végképp ász
  • wedge31
    #6
    Elsötétedés az tényleg nagyon jó az egyetlen SR regény ami fenn van a polcomon.
  • MaRee
    #7
    Áááááfáeeáeeéá Shadowrun!! Imádom!!! Ide vele! :D

    A harc tényleg egy kicsit lassúnak tűnik, de jó lesz az.
  • lammaer
    #8
    Az elso 3 magyarul kijott SR regeny (pl a sose kezdj sarkannyal) szerintem kiabranditoan rossz, lassuak es nem tortenik bennuk semmi. El is adtam oket... A kesobbiek messze jobbak. Hala istennek miota a kindle miatt raszoktam az angolul olvasasra azota korlatlan a hozzaferes rengeteg scifihez...

    Amugy jo lenne vegre tenyleg vmi jo SR jatek, mert eddig az a keves ami megjelent, az is csapnivalo volt....

    Mondjuk azon csodalkozom hogy vki kickstarterrel csinal SR jatekot, merthogy ahhoz jogok is kellenek, es csodakkoznek rajta hogy az aktualis franchise tulajdonos eladta volna nekik.
  • lammaer
    #9
    Nincs sorrend, altalaban max 2-3 resz osszefugg, mert ugyanazok a szereplok - nemelyik iro csinal trilogiakat, szoval ha ugyanaz a szerzo van esely arra hogy az o konyvei osszefuggnek, azokad erdemes kiadasi sorrendben olvasni.
  • wedge31
    #10
    Pedig igy történt.
  • Shiwo
    #11
    gondolom majd a harcot / animációt lehet gyorsítani, csak a videóba így jobban látszanak a dolgok
  • wedge31
    #12
    Másodszor megnézve a videót a summoner nagyon táposnak tünik...
  • Although
    #13
    Shadowrun Returns
  • Although
    #14
    opch sorry látom már volt.
  • Shiwo
    #15
    félig OFF, de úgy néz ki, idén jön a Shadowrun 5th Edition


    a két videó hangulatos, és tetszetősek az utalások bennük (:
  • Agamemnon
    #16
    Ipon-ról:

    Shadowrun Returns: Elköltötték az utolsó garast is

    Szerző: Pacman Dátum: 2013.03.14 11:01 Csoport: JÁTÉK

    A Kickstarter nagyon bizonytalan tud lenni, jelentette ki Jordan Weisman, a Harebrained Schemes feje. A Kickstarteren megalapozott projekt azon néhány darab között van, amik viszonylag nagy büdzsével lettek megáldva. A viszonylag nagy itt azt jelenti, hogy millió dolláros a nagyságrend, hiszen a Shadowrun Returns 1,8 millióból készült.

    Weisman szerint a tömeg által támogatott séma nagyon izgalmas, de kockázatos rá alapozni.

    "A méretét tekintve igazából nagyon kis fejlesztési büdzséről van szó. Olyan projekted kell, hogy legyen ami dizájn fókuszú, nem technológiai. Nagyon sok tartalom van a játékunkba, de nem összehasonlítható a nagyszabású eposzokkal."

    Utóbbi mondatával a 30-40 millióból készült AAA-s címekre gondolt. Ezekkel szemben a Shadowrun pont olyan sorozat, ami hasznot húzhat a Kickstarterből. A hozzájárulók nagy részét elöntötte a nosztalgia, mikor amellett döntöttek, hogy támogatják.

    "Átfedés van a Kickstarteres közönségben. Általában idősebb korosztály tagjai, akik megengedhetnek maguknak egy kis kockázatot, és akiknek érzelmi kötődésük van. Az itt megtámogatott projektek közül szinte mind olyan, aminél az embereknek kötődése van a szellemi termékhez vagy az alkotókhoz. Ez a helyzet a Double Fine, a Wasteland, a Shadowrun vagy az Obsidianos fiúk esetében is."

    Annak ellenére, hogy a koncepció viszonylag biztonságos, Weisman körvonalazta, hogy mennyire könnyű elkölteni a kapott pénzt.

    "37 ezer támogatója van a Shadowrun Returns-nek. Reményeink szerint még sokkal többen vannak mint ez a 37 ezer, különben elbuktuk a játékot. Elköltöttük az utolsó garast és még többet is, hogy elkészítsük a játékot, szóval nem kerestünk rajta semmit."

    "Egyértelműen erre játszunk, bízom benne, hogy nem csak a nosztalgia játékosok, hanem azok is beszállnak, akik szeretik a mély történetet és a taktikus játékmenetet. Ettől függetlenül még bírhatják az FPS-eket, ezt a játékot meg azért kereshetik, hogy színesítsék a palettájukat. Ebből a stílusból nincs sok a piacon, ha visszanézünk, a műfaj inkább egy szűk niche rétegre korlátozódott az elmúlt évtizedben, a nagy kiadók teljesen mellőzték."
  • lammaer
    #17
    Érdekes ez, hogy már az is kevés hogy majdnem két millió dollárt kapott puszira, és még ez is kevés. Pláne hogy ránézésre nem nagyon látszik, hogy olyan nagyon cutting edge cucc lenne...

    Marketingre nem költenek (a név eladja magát, meg a kickstarter elég volt), azért 400 milla forintból kéne fussa egy közepes méretű brigádra :)
  • Bucser
    #18
    Az a baj, hogy magyar korulmenyekkel szamolsz.
  • lammaer
    #19
    Ez tagadhatatlan.... :)
  • wedge31
    #20
    Juniusban jön a játék és steam támogatást is kap.
  • Agamemnon
    #21
    Szuper, örülök, hogy finish-ben van a project!
  • wedge31
    #22
    Pontos megjelenési dátumot kapott a játék.
  • Agamemnon
    #23
    Írjuk is ki a lustábbak kedvéért :)

    The Official Release Date for Shadowrun Returns is July 25, 2013.

  • gerey
    #24
    Szuper, kezdenek beérni a KS rpg-k. :D
  • Shiwo
    #25
    reméljük, hogy nem egy tünde írta ki a dátumot, mert akkor még bármi lehet belőle
  • wedge31
    #26
    Ez már a harmadik dátum / igaz napra pontosnak kijelölt az első / és hát ugye három a magyar igazság...
  • Susarc
    #27
    naaa király nem is figyeltem a hireket,hogy lesz egy kis Shadowrun játék! amig nem jön az MMO:P
  • wedge31
    #28
    Múlt héten vettem meg steamen, csak 12 euróba fájt.
  • Susarc
    #29
    annyit mindenképp megért!!
  • lammaer
    #30
    No és milyen? Én nézegettem a preview gameplay videókat, de vhogy laposnak és monotonnak tűnt... egy élménybeszámoló esetleg? :)
  • wedge31
    #31
    Július 25-én jelenik meg csak steamen már most megveheted.
  • lammaer
    #32
    Jah, hogy téged is megfertőzött a preorder :D
  • wedge31
    #33


    A sráctól még van egy pár videó fent a youtubon.
  • wedge31
    #34
    Launch trailer.

  • lammaer
    #35
    Jó kis Fallout1-2 hangulatom lett tőle.
  • Agamemnon
    #36
    Jó kis trailer, várjuk, várjuk.
  • Susarc
    #37
    hülye kérdés ON

    ez ugynaz mint a Shadowrun returns?

  • wedge31
    #38
    Nem, ez egy másik játék lesz.
  • Susarc
    #39
    ohh nofene! akkor a returns alapjaira kiadott multiplayer game lesz?
  • wedge31
    #40
    Shadowrun alapjaira épülö online játék lesz, hogy a returnshoz mennyibben kapcsolodik azt innen megtudhatod.