22
  • globint
    #1
    Nekem jobban bejött már régtől "az élet van-e a mi naprendszerünkben" kérdésben az Europa jeges mélye, mint a Titán felszíne.
    A Mars meg legfeljebb mikrobiális életet rejthet.
    Szerintem.
    De majd meglátjuk, ha megérjük.
  • MuchACHO79
    #2
    Kár, hogy nincs értelmes élet a naprendszerben...
  • globint
    #3
    Pedig te is itt élsz....
  • wraithLord
    #4
    Dehogynem, pl. a matematikusok, fizikusok, mérnökök, programozók stb., akik lehetővé tették, hogy ezt kommentelhesd.
  • Pluskast
    #5
    Sokkal több pénzt kellene költenie a NASA-nak a programjai keretén belül az Europára. Ha létezik komplex élet a naprendszerünkben a Földön kívül akkor az az Europán lehet. Jó lenne ha több célirányos kutatás történne ezzel a Holddal kapcsolatosan.
  • teddybear
    #6
    A NASA költségvetését kisebb-nagyobb mértékben folyamatosan csökkentik. Hidd el, minden évben komoly matekozás és késhegyre menő küzdelem folyik minden programigazgató között, hogy ne kaszálják el, és folytatni tudják a programjukat.
  • Pares
    #7
    Ha figyelembe vesszük, hogy a Jupiter gravitációja "életben tarthatja" az Európa mélyét, mint az Iot, gondolok itt a mélytengeri vulkanikus tevékenységre és forró gázokat kilövellő kürtőkre, plusz hogy a jégburok és a víz, na meg eleve a Jupiter mágneses mezeje is elég jó védelmet nyújthat a Napkitörések és egyéb sugárzások ellen, szerintem elég nagy az esélye, hogy minimum mikrobiális élet megvetette a lábát (vagy uszonyát) az Európán.
  • Pares
    #8
    Ez így van, de akkor is, lehet, hogy következőre már nem a Marsra kéne robotot küldeni, így, hogy a Curiosity azért elég jól felszerelt már. Remélem a következő robot valami jégfúró berendezéssel felszerelt lesz, és az Európára küldik, persze lehet elég lenne megvizsgálni valamelyik rést vagy szakadékot, ahol kiáramlik a víz, és azt megvizsgálni.
  • KopaszIsten
    #9
    Bocs a szőrszálhasogatásért, de egyetlen hold írandó nagy 'H'-val, mégpedig ami a bolygónk körül kering. Minden más kis 'h'-val írandó.
  • fityisztma
    #10
    Erre gondolok én is.
    Sőt!!!
    Az is lehetséges, hogy naprendszeren belül "elfertőzte" egy bolygó-hold a másikat.
  • fityisztma
    #11
    Talán elég volna egy felszíni kapirgálás, a kiáramlott és megfagyott vízből....
  • fehérfelhő
    #12
    Az talán még visszahozható is lenne!
  • jaspercry
    #13
    Azért jó tudni mi mekkora,élet? Mi az élet?
  • Ahoy
    #14
    40 év múlva a cikkben látható látvány fog elém tárulni... el fogok jutni ide, ez az új életcélom :)
  • Pares
    #15
    Szívből kívánom, hogy legyen olyan technológiánk, hogy el tudjunk juttatni akár téged is oda!
  • Omega
    #16
    Vissza se gyere, ha van ott élet könnyen behozhatnál valami fertőzést ;)
  • JimKirk
    #17
    Valoban.
  • caius marius
    #18
    Őő... Izé... Jönnék én is.
  • Zombee
    #19
    Elég beszűkült látásmódra vall azt feltételezni, hogy ha van folyékony víz és sók, akkor élet is van, illetve csak ilyen körülményekhez kötni az életet. A Földön így alakult ki, de nagyon sok dolog van még kint az űrben, amit nem ismerünk. Sok más, különböző, amit még nem láthattunk, talán soha nem is látunk.
  • Irasidus
    #20
    Miért beszűkül látásmód az ismert biolgiai élet alapján feltételezni, hogy van élet máshol is? Hogyan tudsz hipotézist felállítani arra amit nem ismersz? A nem-tudásra való hivatkozás viszont egy érveléis és logikia hiba (argumentum ad ignorantiam). "de nagyon sok dolog van még kint az űrben, amit nem ismerünk."
  • V4Sutas
    #21
    ha az euroba egy k. nagy ocean az egesz amiben gyilkos capak meg orias polipok uszkalhatnak akkor miert nem ezzel foglalkoziki a NASA?
  • Irasidus
    #22
    Mert messze van, és drága. Az adófizetőket meg nem érdekli, a politikusok meg nem adnak rá pénzt. Nem a NASA dönt a költségvetéséről hanem a politika. :(