106
Salem Crafting MMO
  • Petko
    #1


    Üdvözletem!

    Ennek a játéknak nem volt valódi topikja, csak a játékhírhez kapcsolódó kommentelős rész itt: http://www.sg.hu/cikkek/80171/salem_mmo_ha_meghalsz_hat_ennyi, ahol viszont el is olvashatjátok az alap tudnivalókat a cikkből.
    Most hogy Open Beta státszuszba lépett, ideje lett valódi topikot is nyitni.

    Gyakorlati nézőpontból amit én mondanék róla:
    Ez egy elég furcsa teremtmény, java alapú de nem böngészős, hanem normál java klienses mint pl. a Minecraft. 2D izometrikus nézetes elég egyszerű grafikás craftolós VALÓDI MMO, aminek a témája észak amerikai kontinens korai telepeseinek ténykedése a 18.-19. században egy eléggé kajla karikatúra szerű megfestésben. Viszont a kajlaság mögött meg egy nagyon összetett és komolyan kidolgozott perzisztens építkezős és craftolós játék van, aminek nagyon jó \"flow\"-ja van és elég addiktív tud lenni. Másrészt meg az is elég furcsa hogy a kis aranyos kajla karakterek ellenére a játék igen durva tud lenni, van benne agresszió bőven.
    A világ teljesen perzisztens és univerzális, nincs instance stb. Egy kvázi végtelen terepen össze vissza szóródnak a játékosok és építgetnek. De gyalog mindenhova el lehet jutni, csak maximum sokáig tart. Szinte teljesen szabad kezet kap mindenki, bárhol építhet, ténykedhet, de ha valaki oda téved ellophatja a cuccait, lerombolhatja vagy ki is nyírhatja és perma-death van. Viszont ez ellen lehet telekbejegyzéseket csinálni és akkor már nem olyan egyszerű csak úgy rombolni. Illetve falvakba lehet tömörülni (elvileg sok ilyen van) és ott a kollektív védelem alatt szépen lehet együtt játszogatni.
    A skill rendszer nagyon-nagyon kiterjedt, ezer féle mesterségre rá lehet specializálódni és ezeknek egymásra is szükségük van a fejlődéshez, építéshez, craftoláshoz. Egyenlőre ennyit róla.








  • Ironman2
    #2
    http://www.salemthegame.com/
  • Ironman2
    #3
    nem rossz! főleg hogy a Paradoxxtól van!
  • Fpocok
    #4
    Képek alapján olyan, mint a farmville... gondolom... sosem játszottam vele.
  • Ironman2
    #5
    na ez hogy indul amúgy? letöltött egy jnlp fájlt,és azzal mit kell tenni?
  • Petko
    #6
    társítsd a java/jre7/bin/javaws.exe-el

    Amúgy ma is játszogattam, de épp egy szemétláda megtámadott. Iszonyat agresszív a játék, teli van banditákkal.
  • precise
    #7
    tetszik, ránézek.
  • ktomi22
    #8
    farmville? .. na peersze.. farmvill hol volt mmo?? melyik univerzumban?
  • tutituti
    #9
    Érdekes a képen a pestis járvány korában használt csőr alakú maszk :)
    már ezért megnézem.
  • flashpointer
    #10
    mint az eve online, vagy hogy kell viszonyulni a másik játékoshoz?
  • plu604
    #11
    érdekesnek tűnik, én is ránézek
    /fav
  • plu604
    #12
    valahogy sejtettem hogy valahol meg fogom találni a "buy ingame currency" gombot. egyelőre örülök hogy nincs, és az is magától értetődő hogy valamit a fejlesztőknek is enni kell, de rosszul vagyok tőle hogy a sok vérpistikének azért könnyebb a játék (és a többiek legyilkolása) mert apuci odaadta a hitelkártyáját. mint pl. a travian...
    kíváncsi leszek rá hogy oldják meg hogy ne menjen a játékmenet rovására.
  • SzirmosSzisza
    #13
    Első ránézésre én is azt hittem, aztán továbbolvastam 2 mondatot :D

    Amúgy érdekesnek hangzik

    #12: open bétában általában még nincsenek ilyenek benne
  • ktomi22
    #14
    kar hogy ingyenes.. :S ingame tranzakciok miatt nem hiszem hogy belekezdek. inkabb adnak erte 1x penzt mint freetoplay gödörbe végzi így
  • Petko
    #15
    nem, inkább olyan mint a dayz... odajön egy faszi a semmiből, köszön aztán következő pillanatban már neked is megy...
    meg vannak csoportok akik külön arra hajtanak, hogy szétverjék mások farmját... ha valaki nem faluközösségben van, akkor nehezebb védekezni, falat kell építeni, kapukat, őrtornyot, teleklevédést stb.
  • Petko
    #16
    A freetoplay itt eddig nem volt vészes. Én érzékeny vagyok rá, amikor elcseszik a mikrotranzakcióval, de itt egyáltalán nem látom annak veszélyét. Inkább azt nem tudom ki fog egyáltalán egy fillért is kiadni, amikor relative könnyen meg lehet szerezni pillanatok alatt a drága dollárokért árult ezüstöt. Semmi értelme pénzt kiadni érte, ráadásul perma-death el még el is bukhatja egy pillanat alatt.
  • ktomi22
    #17
    majd ha nem lesz béta ;)
  • precise
    #18
    Van 69 dolcsis pack. Mondjuk permadeath-es játéknál azért mókás. 69 dolcsiért vezel cumót 10 perc múlva rádmennek 5-en és buktál 69 dolcsit :))))

    Maga a game nagy királyság de tényleg jobb lenne 1x fizetős megoldással.
  • Petko
    #19
    Ha fizetős lenne, szerintem a kutya se játszana vele. Én biztos nem... ahhoz azért elég gyengus (perpill. biztosan).
    Szerintem ez a vásárlós rész most inkább tekinthető ilyen adomány jellegűnek. Veszel ilyen díszes maskarát... mintha team fortress 2 ben kalapot vennél. A játékban előnyre nem igen teszel szert.
  • precise
    #20
    Egyébként van valami magyar falu? (gondolom még nincs)
  • precise
    #21
    Hát azért a puskával cak elérek valamit... Nekem eddig csak baltám van. Igaz 30 perce játszom azt se tudom mihez nyúljak
  • Petko
    #22
    Itt a régi hír topikban irogatott egy srác valamiről: http://www.sg.hu/cikkek/80171/salem_mmo_ha_meghalsz_hat_ennyi

    De én egyik klántársammal a Plymouth szerveren vagyok. Ha valaki szintén itt van, akkor tudunk együtt tanyát csinálni ha még nem használta el a wilderness guide kitelepülését.
  • precise
    #23
    én is plymouthon vagyok, hogy koccanjunk össze?
  • Petko
    #24
    hát 2 módon lehet:
    1. gyalog odajössz ahol mi vagyunk, miután squadba invitollak de ez eltarthat 45 percig is
    2. ha még nem használtad el a wilderness guideot, akkor oda tudsz települni mellénk ha megadom a homestead jelszavam pm ben (de előbb helyet is kell neked csinálnom)
    PM-eljünk a továbbiakban.
  • precise
    #25
    ment privi
  • Torzonborz
    #26
    Most kezdtem el megint játszani vele...nos mit ne mondjak elég komolya craft rendszere van :) Egyelőre még csak a skill tanulását nézegetem mit hogyan kell .
    Azt nem tudni hogy a béta végeztével megmaradnak a karik ? Mostanság F2P mmoknál ez a divat nem tudom itt hogy van .
  • Petko
    #27
    Szerintem biztos megmarad. Még tavaly a closed betaban volt egy wipe, de most már nem lesz, mert működik az item store. Az meg nem lenne szép dolog, hogy aki megvett valami drága ruhát, az elbukja a wipe miatt.
  • Torzonborz
    #28
    Ok akkor húzom a karim . :)

    Egyébként ez a permadeath érdekes mert tegnap megkóstolt egy maci amibe szépen bele is hótam :D De ami rajtam volt ruha meg craftolt balta az megmaradt és az az egy szem ezüst is amit egy korhadt fatörzsben találtam csak a többi talált cucc "veszett" el. No meg vesztettem 1 prof pontot.
  • Caliph
    #29
    az nem permadeath volt.csak elfekszik a kari és kis idő múlva otthon ébredsz. ha ebben az állapotban odacsap vki na akkor halsz meg. legalábbis igy rémlik a debuff leírása
  • Torzonborz
    #30
    jahogy ....na úgy egy csöppet más. de jó hír hogy ezek szerint a mobok nem ölnek meg "csak" kiütnek.

    egyébként ahogy néztem falu alapítás nem olcsó , town charter kell hozzá ami 2500 píz.
  • Petko
    #31
    ölni csak a playerek tudnak és azok is csak egy elég késői skillel, szóval csak a vérpistik... és ha ölnek is, egy csomó hátránya van.
    A bűnözőket utánna nyomok alapján meg lehet találni és bosszút lehet rajtuk állni. (még ha offlineok akkor is) A rossz hír az, hogy bosszút állni is csak az tud akinek legalább a "right of the englishman" skillje megvan, amihez még nekem is grindelnem kell.
  • plu604
    #32
    nekem nem indul el, pedig nagyon ki szeretném próbálni :(
    rákattintok hogy new character és látszik a HUD, minden más fekete, középen "loading..."
    És semmit sem tudok csinálni. Végignyálaztam már az összes ezzel kapcsolatos topicot a fórumon, de sehol nem találtam működő megoldást rá. Ha valakinek van ötlete, ne fogja vissza magát :)
  • Petko
    #33
    talán a javat szedd le és tedd fel újra a hivatalos oldalról
  • plu604
    #34
    megvolt, meg minden egyéb apró trükk is, java cache ürítés, ender kliens, vpn-en átirányítás, triple buffering kikapcsolása, vga driver frissítés, stb. azt hiszem nincs mit tenni, ki kell várnom amíg rájönnek a hiba okára és kijavítják. :(
  • Petko
    #35
    vagy egyszerűen csinálj új karaktert... lehet hogy valami beakadt a szerver oldalon a karaktered generálása után
  • flashpointer
    #36
    Kipróbáltam egy órát kb, azért legalább egy wow grafikát nem hiszem hogy nem lehetett volna lízingelni, mert ez a kinézet nagyon ordenáré
  • Petko
    #37
    most nem azért hogy nagyon védjem a dolgot de a hiba nem ezen az oldalon van... az kéne hogy a nagy cégek csináljanak ahol van pénz tartalmas összetett játékot de azok ilyet basznak csinálni (helyette van a tetrisznél is egyszerűbb butyuta unalmas fos, de az szép látvánnyal)
    ezért maradnak a kis cégek, mint ez, ahol 2 ember csinálja maximum... és ők gondolom képtelen olyan szintű vizuális megjelenést összehozni
  • Torzonborz
    #38
    erről van szó , az ilyen jellegű sandbox mmok nem a grafikáról szólnak.

    egyébként is állandóan arról megy a rizsa hogy nem a grafika számít egy játéknál...na most akkor mégis ? :D

    egyébként nem kell jobb grafika . ennek ilyen a stílusa ami nem olyan rossz csak szokni kell egy kicsit.
    perpill jobban zavar hogy halál csend van szinte végig.
  • plu604
    #39
    ez az, hogy az elsőt sem tudom megcsinálni :D
  • Torzonborz
    #40
    Valahogy meg lehet nézni az otthonom pozícióját ?
    Cimborámat oda kéne vezetni de még azt se tudom pontosan merre vagyok :D