133
  • Vaszilij Artyom
    #1
    Csak nem erősebb kína?
  • caius marius
    #2
    Dehogynem. Már rég erősebb, de az idiótáknak kell gondolom valami ürügy, hogy újabb pénzeket szórjanak el.
  • Shiloh
    #3
    Ha katonailag gondolod akkor a válasz egyértelmű nem.
  • evetke007
    #4
    "Egy biztonsági cég szerint..."

    Ahha, szóval van egy "biztonsági" cég aki mindezekbe (is) belelát.
    Jaaaa, hogy az úgy rendben van mert azt az usákok pénzelik ...
  • sanyicks
    #5
    jaaaaj ez olyan aranyos, mint amikor az usákok diktatúráznak :)
  • Vaszilij Artyom
    #6
    Ne hidd. Lehet USA fejlettebb de Kínánál a létszámfölény és a hazafiasság is. EGy esetleges harcnál több százszor több valódi katonát tud mozgósítani Kína mint az USA, és nem mellesleg van nekik is jópár atomfegyverük.
  • mantequilla
    #7
    na de melyik ország erősebb ha az összes amerikai katona szkanderezik az összes kínai katonával és a győzelmekért 3 pontot kapnak?
  • Amergin
    #8
    Mind2 nagyhatalom lepipázhat, csira mindkettő. Szopassák csak egymást ki a fauszt érdekel?
  • amitakartok
    #9
    Szerintem meg egy harmadik fél szopatja mindkettőt azzal a céllal, hogy összeugrassza őket.

    EU? Ruszkik? Ki tudja, ki az igazi felelős?
  • NullZ3r0
    #10
    Szerintem az ufók. Vagy a zs...
  • Shiloh
    #11
    Nem hiszem hanem tudom. A kínai hadsereg elavult felszereléssel rendelkezik, és csak kisebb számban vannak modern fegyvereik a hadsereg nagy része ráadásul alulképzett. Próbálják modernizálni és ez azzal jár hogy a hadsereg mérete egyre zsugorodik. a hadiflottájuk szó szerint a vicc kategóriát súrolja az USA-hoz képes, főleg partraszálló járművekből és járőrhajókból áll. Atom tengeralattjárójuk 6-8 darab van, repülőgép-hordozójuk pedig egy sem, kivéve a Varjagot amit még több évbe telik kipofozni és ha sikerül is akkor is messze elmarad méretben az amerikai társaitól. Van atomfegyverük de mivel az amerikaiknak is van ezért nem lehet úgy emlegetni mint döntő érvet. Ráadásul Ballisztikus rakétákból kevéssel rendelkezik, kb 20-50 között a többi kis és középtávolságú rakéta. Az USA az összes fegyvernemben messze felülmúlja Kínát, ezenfelül több szövetségese is van, plusz világszerte katonai bázisai. Nem szabad elfelejteni azt sem hogy Amerika a háborús kiadásokon kívül idén még 525 milliárd dollárral tolja meg a hadsereget, míg Kína 60-80 milliárd között.

    Hazafiság van Amerikában is pont úgy ahogy igazi katonák is.

    Röviden összefoglalva. Kína csak egy nagyhatalom de a szuperhatalomtól még nagyon messze áll, ha így halad az még több évtized.
  • teddybear
    #12
    Fölösleges magyarázat. A divatamerikaiellenesek bármelyik állammal képesek elemeire zúzni az USA-t, még Észak-Koreával és Iránnal is. És persze azt is mondják, hogy a többszörösen teljesítő gazdaság a gyengébb.
  • nlght
    #13
    én csak attól félek, h é-korea a "nekünk már minden mind1" alapon a teljes összeomlás szélén kilövi egyszer az atomrakétáit d-koreára (kisebbik baj, csak az IT-ipar zuhan káoszba) és az Usára (a nagyobbik baj, teljes káosz lesz a világban)
  • Vaszilij Artyom
    #14
    Több szövetséges?

    Kína Oroszország és Észak Korea szövetségese. Kezdjük ott, hogy Észak Koreai hadsereg létszáma a világon a legtöbb. Az ország lakosságának 80-85%-a szinte azonnal mozgósítható, és nem csak olyan tartalékos mint teszem azt nálunk. Fejletlenek a Koreaiak az tény, de golyófogónak már megfeleő ez a létszám. Ha minden 10. öl egy amerikai katonát, akkor már nyert ügyük van. Ehhez még nem jött hozzá Oroszország hadereje. USA kit tudna mozgósítani? Franciaország meg talán Anglia de ezt kétlem. Az meg csak hab a tortán, hogy kína ha kellene 1 nap alatt bedöntené a teljes amerikai piacot, mivel az egész országot ő hitelezi.

    Fura mód az USA folyamatosan veszti a háborúkat amióta indítja. Mi is volt az utolsó valóban nyertes háborúja? Vietnám az nem, mert kivonult mert szanaszét verték olyan "katonák" akik kezébe nyomtak egy fegyver és megmutatták nekik hogyan kell tölteni. Afganisztánban sem tudott mit csinálni, Irakban sem, sem kb sehol, csak a faszát lóbálta.

    teddybear nem vagyok divatamerika ellenes, csak éppen nem vagyok szemellenzős amerika a hős, a csodás, a legerősebb ember sem.
  • teddybear
    #15
    Észak-Korea hadserege?

    Nemrég majd éhenhalt az ország! A hadsereg még elmaradtabb műszakilag, mint a kínai! T-34-esekkel M1 Abrams ellen? Mert a felszerelésükben még a koreai háborúból származó fegyverek is vannak. Szóval az ütőképességük erősen kétséges.

    Kína bedönti az USA piacait? Had röhögjek! Ha felmondják a bérbedolgozást az amerikai cégek, Kína gazdasága a magyarral fog vetekedni!

    A többi is hasonló marhaság. Divatamerikaellenes vagy, én meg csak a tények alapján ítélek.
  • Myers
    #16
    Nem vagyok hadi szakértő de:

    Nem tudom mennyire tennék az oroszok a tűzbe a kezüket Kínáért, de szerintem semennyire. Meg merem kockáztatni, hogy az USA-val jobb viszonyban vannak (a mindenféle rakétapajzsos viták ellenére), mint a kínaiakkal. A kínaiak ugyanúgy meglopják, becsapják, hekkelik az ruszkikat, mint bárki mást. Vettek 1 darab vadászgépet, aztán lemásolták. Kilóra megvették az űrrakétákat, amit nem adtak, anak a terveit kémekkel ellopatták. Ráadásul a kínai fegyvereladások az orosz eladások kárára mennek. Volt nemrég egy cikk a ruszki kínai határon élő oroszokról. Hát semennyire nincsenek oda értük, mert a kínaiak palira veszik őket (persze orosz korrupciós segítséggel).

    Másik: szövetségesek. Az USA meglepően jól keveri a kártyát Kína körül: Japán (a szigetek miatt), Dél-Korea (észak miatt), filippínók (szintén a szigetek miatt), Vietnám!!! (hirtelen nagy haverok lettek, mert Kínának és Vietnamnak területi vitái vannak), India (őket is hekkelik), Ausztrália és talán a malájok? A dél-kínai tenger környékén mindenkit nyomaszt az egyre nagyobb kínai fölény. Akire Kína igazából számíthat, azok a pakik. Ez is érdekes, mert határon belül a muzulmán újgurokat legszívesebben kinyírnák.

    A hitelbedöntés igaz, de akkor másnap útnak se indítsák az áruval megrakott hajókat, mert nem lesz aki fizet érte.
    A nagy hadseregeket meg el kell látni eszközzel, és kajával is. Ha üres a katona gyomra, akkor azért csökken a harci szellem.

    A kérdés, hogy a jövőben Kína szomszédai az egyre elszegényedő USA-t mennyire érzik majd biztosítéknak? India valószínűleg megáll a saját lábán is, mert ők is nőnek, a többi nem biztos.
  • Shiloh
    #17
    A gond ott kezdődik hogy te azt hiszed hogy csak a haderő mérete számít. Nem, nem így van. Koreának pedig szintén gyenge minőségű fegyverzete van jórészt és ott is rengeteg alulképzett ember. Oroszország és Kína pedig még véletlen sem szövetségesek. Ez a Kína-Usa gazdasági függés pedig kölcsönös.
  • Shiloh
    #18
    Amerikának pedig ott a NATO.
  • Shiloh
    #19
    Irak és afganisztán pedig nem vesztes háború.
  • Vaszilij Artyom
    #20
    Úristen inkább nem írok semmit, mert ittvannak a fanboyok, de a best ez volt

    "Irak és afganisztán pedig nem vesztes háború." Hány évis is nem tudtak semmit sem csinálni? Lelőttek rakás civilt meg 2 fegyverest, tovább vonultak és bamm ismét a mocsok "terroristáké" lett másnapra az ahonnan előző nap kivonultak.
  • Shiloh
    #21
    A személyeskedést inkább hanyagoljuk. Irak és Afganisztán megszállt ország amiben még vannak gerilla harcok, de ennyi, hadserege nincs. Az Oroszok kivonultak Afganisztánból, ez most azt jelenti hogy az orosz haderő gyengébb mint az afgán?? A gerilla harc az teljesen más tészta Inkább nyeld le a békát és fogadd el hogy nevetséges az állításod a Kína-USA dologról. Vagy ha nem akkor érvelj, de tényekkel és ne hasraütés szerű dolgokkal hogy mert Kína mellé ez meg ez oda fog állni mivel amit eddig mondtál az csak fantazmagória.
  • fszrtkvltzttni
    #22
    Ha mi vesztettük volna el úgy a háborúkat mint az USA, akkor 3x ekkora lenne az országunk, és az oroszok pitiznének nekünk, hogy a vállalataink hagyjanak már egy kis földgázt nekik is.
    Egyszerűen nincs realitásérzéked.
  • fszrtkvltzttni
    #23
    Miben különbözik ez az általánosan vett titkosszolgálati tevékenységtől?
  • fszrtkvltzttni
    #24
    Ha valaki elmegy hozzád, és félholtra ver, majd hazamegyek, akkor te győztél?
  • cateran
    #25
    "Ez a Kína-Usa gazdasági függés pedig kölcsönös."
    Ermm nem, nem igazan....vagy ha ramutatnal par peldaval, hogy miert is, az nagyon klassz lenne:)
    Meg az USA eros flottaban? Kar, hogy Kina nem szigetorszag..onnantol meg kit erdekel? Persze csinalhatnak tengeri embargot, de egesz pontosan ez mivel es milyen mertekben sujtana kinat?
    Lehet olvasgatni, a BBC csak nem Kina barat:D
    "China is developing a range of capabilities linked to the space and cyber domain in order to sidestep the overwhelming might of the US military in the Pacific region.
    ...
    Should the US ever intervene in a cross-strait clash or challenge China's maritime claims, Beijing would employ a pre-emptive "sea denial" strategy alongside its conventional operations - preventing US battle carrier groups operating in or near its claimed territorial waters.

    Its submarine-launched ballistic and cruise missiles are now a lethal force. China's long-range nuclear weapons systems have also undergone significant upgrades and its strategic rocket force, the Second Artillery Corps, is very much the pride of the PLA.

    One of the most pressing concerns for the US navy is the threat posed by a "carrier killer" anti-ship missile with enhanced targeting capabilities facilitated from space. China very recently launched its own Beidou Positioning System, challenging the monopoly of the US Global Positioning System (GPS).
    ...
    For the most part China has relied on copying Russian fighter technology. However, the roll-out of the Chengdu J-20 Stealth fighter prototype raised eyebrows last year, carefully timed to coincide with a visit by the US defence secretary.

    There have been some very significant developments in the deployment of Chinese submarines in recent years. Beijing possesses 10 Russian-built ultra-quiet Kilo class submarines possibly armed with 200km-range anti-ship cruise missiles.

    Since 2006, when a Chinese submarine surfaced undetected within torpedo range of the US aircraft carrier USS Kitty Hawk, China's submarine force has regularly marauded the US Navy and its allies in the Pacific."
    Szoval annyira ne fikazzuk mar...
  • Inquisitor
    #26
    Azt magában elhinném, hogy a kínaiak ilyet tettek. Éppen ahogy nem hinném el az amcsik nem tettek.
    De ez az indoklás kínai IP-ről, meg billentyűzet kiosztásról ez lol.
    Ha olyan szuperek azok a hackerek, hogy több száz terra adatot elloptak, akkora hülyék lennének saját IP-ről intézni? És még billentyűzet kiosztást se váltani? Vagy pláne a saját gépről betörni?
    Ha meg ennyire bénák, akkor mekkora hülye lehetett a sok rendszergizda meg biztonsági arc, akinek orra előtt szétlopták az adatokat?
    Ha meg mindkét fél ekkora béna brancs, akkor náluk profibbak már lehet tovább is passzolták a tőlük lopott adatokat. :D
  • Tetsuo
    #27
    USA ha akarna sem tudna csak ugy elkezdeni egy haborut Kina ellen, es forditva.
    A vallalati erdekcsoportok lobbija erosebb, mint barmelyik oldalon az adott elnok szava.
    Hulye lenne barmelyik is haborut kezdemenyezni, de folytatni is, a masikkal! Egy Kina vs USA haborunak legalabb ket vesztese lenne, Kina es USA.
    A gyalogsag meg a flotta? Ezeknel fontosabb a propaganda, a gazdasagi manipulaciok, hatterdiplomacia, tamogatok stb.
    Hamar globalis haboruva lenne a ket orszag konfliktusa, akkor pedig finito.

    Ha Kina mondjuk holnaptol Euroban tartana a tartalek-valutajat, akkor az elinditana egy (nagyobb) lejtmenetet az USA gazdasagaban, amit USA esetleg nem hagyna annyiban, de csak gazdasag-strategiai lepeseket tenne, valoszinuleg.
    USA azt teszi, amit a vallalati erdekek mondanak neki, mint ahogy tette azt Irakkal es Afganisztannal. A hatterben persze lehet, hogy titkos megallapodasok folynak Oroszorszaggal, vagy itt-ott puccskiserletek, kulcsemberek gyilkolasa akarmi, de ugyanezt Kina is megteheti. Egyiknek sem erdeke, kihuzni a gyufat, mert akkor az O birodalma is bedolhet konnyen.
    A dagadt penzeszsakoknak meg a status quo a legjobb, mindket vagy inkabb harom oldalon. ;)
  • caius marius
    #28
    Vajon, ha valaki nem hisz az usákok mindenhatóságában, akkor az miért egyből divatamerikaellenes? Ez valami végső érv?
    -Nekem van igazam mert én szeretem Amerikát és én mindenki másnál jobban tudom, hogy az oroszok, kínaiak, irakiak, afgánok mind-mind gyenge szarok!
    Nem kicsit gyerekesek ezek a fajta hszek.
    A legszebb az, amikor a nyilvánvalóan elvesztett háborúikat is úgy állítjátok be, mintha a győztes fél az usákok lett volna...
  • Nagydög
    #29
    "A legszebb az, amikor a nyilvánvalóan elvesztett háborúikat is úgy állítjátok be, mintha a győztes fél az usákok lett volna..."

    Irnal gyorsan egy peldat!
  • caius marius
    #30
    "Nem vagyok hadi szakértő de:

    Nem tudom mennyire tennék az oroszok a tűzbe a kezüket Kínáért, de szerintem semennyire. Meg merem kockáztatni, hogy az USA-val jobb viszonyban vannak (a mindenféle rakétapajzsos viták ellenére), mint a kínaiakkal. A kínaiak ugyanúgy meglopják, becsapják, hekkelik az ruszkikat, mint bárki mást. Vettek 1 darab vadászgépet, aztán lemásolták."

    Az oroszok nem tennék a kezüket tűzbe Kínáért, de azt se hagynák, hogy az usákok ott okoskodjanak a határaik mellett.
    Szerintem nincsenek jobb viszonyban. A két ország között kifejezetten jó a gazdasági kapcsolat. Azt is rosszul tudod, hogy 1db vadászgépet vettek. Ha jól emlékszem pl. Mig29-ből 30 akárhány darabot vettek egészben, a licenszet meg valami 250db-ra vették meg. A számok persze nem pontosak, mert elég régen olvastam már, de hozzávetőlegesen igazak. A lopkodásról meg annyit, hogy azt bizony mindegyik ország csinálja, az usákok pedig az élen járnak ebben!
  • caius marius
    #31
    Vietnam.
  • caius marius
    #32
    +1
  • Nagydög
    #33
    Akkor most olvasd el a vietnami haboru tortenetet!
  • caius marius
    #34
    Ezzel nem tudok vitatkozni. :)
    Ja bocs, de már megtettem...
  • Jakuza001
    #35
    Uristen mar a fanboyok azt irjak, hogy Vietnam gyoztes csatater volt az USA szamara ? :D
    LOL
    Bocsi fiuka akinek olvasni kellene az te vagy, mert bizony ugy agyonvertek ott eloszor a franciakat es az usa-t, hogy azota is azzal mentegetoznek, hogy csak azert nem tudtak ott gyozni, mert Kina es a Szovjetunio beleavatkozott a harcok menetebe.
  • caius marius
    #36
    +1
  • Jakuza001
    #37
    Ez van. :D Birom, amikor olvasasra buzditjak az embereket, olyanok, akiknek fingjuk nincs az egesz tortenetrol.
    De gondolom nala a kubai invazio es a koreai haboru is sikeres volt. :D
    Afganisztan is ahogy latom, szerintuk sikeres beavatkozas :D, mikozben rinyalnak a gerilla harcmodor miatt, amivel nem tudnak semmit kezdeni, de a legszebb az egeszben hogy legyavazzak az ilyen harcmodort alkalmazo hardseregcsoportokat, mikozben altalaban ok valasztjak (USA) leginkabb a tavolsagi csapasokat, es kerulik legtobbszor a nyilt konfrontaciot heteken, honapokon keresztul, raketazva ejszaka a magasbol.

    Raadasul rossz hirt kell veluk kozolnom, bizony az Oroszok egy USA-Kina konfliktus eseten, a Kina melle allnanak.
    Az USAkok pedig jobb ha elkerulik Kinat nagyivben, mert nagyon beletorne a bicskajuk.
    Hogy Napoleont idezzem "Hagyjatok aludni az alvo oroszlant, mert ha egyszer felebred az egesz vilag beleremeg."
  • Papichulo
    #38
    /*FACEPALM*/
  • Papichulo
    #39
    "Az oroszok nem tennék a kezüket tűzbe Kínáért, de azt se hagynák, hogy az usákok ott okoskodjanak a határaik mellett."

    http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._7th_Fleet

    "Ha jól emlékszem pl. Mig29-ből 30 akárhány darabot vettek egészben, a licenszet meg valami 250db-ra vették meg. "

    48db Su-27-et vettek az oroszoktol es 200db liszenszjogot, melyet eddig meg nem leptek at.
  • Papichulo
    #40
    "mert bizony ugy agyonvertek ott eloszor a franciakat es az usa-t, hogy azota is azzal mentegetoznek"

    Sorolj fel nagyobb vesztes csatakat a vietnami haborubol, ahol "agyonvertek" az USA eroit!

    Amugy legutobb eppen az itt egekig magasztalt Kina kellett, hogy szegyenszemre hazakullogjon Vietnambol...