45
Imperium Galactica: Stargazer
  • Muki100
    #1
    A legendás sorozat felélesztése a Digital Reality által.

    Techdemonál tartanak

    Interaktív oldal:
    http://stargazer.imperiumgalactica.com/
  • Muki100
    #2
    Néhány saját kép a kliensből:


  • Pluskast
    #3
    Alapelveit tekintve ez is olyan lesz mint az előd? Mármint űr stratégia?
  • Pluskast
    #4
    Nem kérdeztem semmit:) Elolvastam a honlapon az about-t :)
  • pxxl
    #5
    jeje remélem nem szarják el :) +fav
  • Sir Quno Jedi
    #6
    "ONLINE GAME" azaz MÁR elszarták, alapötletként hamvába holt...

    Amiben nincs szingli kampány az nem Imperium Galactica. Mások is befürödtek már ezzel...
  • pxxl
    #7
    egy esélyt azért adunk neki ha már ilyen névvel jönnek elő :D
  • cataflam02
    #8
    Ha nem űrstratégia jó single kampánnyal, akkor kuka.
  • Sir Quno Jedi
    #9
    Ugyanmár. Nekem ők voltak a szívem csücske, de nem lehet online szarokkal telifosni a piacot. Minden normális űrstratégiának van kampány módja mindmáig és az IG1-2 lényeg elsősorban a kampány + a filmszerű sztori volt. Ha azt kiveszik belőle, akkor nem marad SEMMI.
  • cataflam02
    #10
  • pxxl
    #11
    mondjuk ez igaz.


    btw a 2. részt sose tudtam végigjátszani rendesen :( mindig behódolt mindenki :\
  • JethroHUN
    #12
    A a techdemo alapján, és azt beszámítva, hogy online game. Szerintem ebből olyasmi lesz mint a Sporeban az űrhajós fázis. (Van egy hajód és azzal járod a galaxist, bolyógat foglalsz el stb.) Vagy még rosszabb, Age of Empire online...

    Amúgy Quno Jedi, ott a Sins of Solar Empire, azt pl értelem nincs gép ellen játszani, csak multiban. (nincs is benne kampány)

    Legkorábban szerintem amúgy is 2014ben fogunk erről a gémről hallani bármit is.
  • SötétBarom
    #13
    Online. BLŐEWŐWL?RÉ


    FOShegy.
  • Sippie
    #14
    Jó hír hogy jön az új IG, ideje volt már.

    Viszont, én nem feltétlen értem az online elleni problémázást. Speciel az IG1, IG2 jó szórakozás volt, de egy idő után azért elég monoton hogy csak a gép ellen (pláne IG1 esetében szinte teljesen kötötten) ugyanazokat a feladatokat csinálni minden esetben. IG2 multi is pár órás szórakozás... a mai net, és gépteljesítmények mellett miért ne lehetne egy komolyabb IG kampányt valódi emberek ellen lenyomni, valódi kihívásként, mondjuk egy akkora univerzumban mint akár az eddig ismert valódi :D
    mint az EVE online, csak saját bolygóval, flottával stb.
    Persze ez nem zárja ki, hogy azért egy sima single kampány is szerepeljen a játékban, főleg ha teljes árú.
  • Cuchulainn
    #15
    Tele van multiplayer szarokkal a játékpiac. Ennek ellenére még mindig vannak olyanok, akik szeretnek egy jól megírt, kidolgozott interaktív történet főhőseként szerepelni és nem a 123134124-edik multipléjer ikszpírienszet átélni amelynek keretében sivalkodó tizenéves kisgyerekekkel mérhetik össze a billentyűnyomkodó képességeiket.
    Ezek az emberek érthető módon csalódottan fogadják ahogy immár a sokadik régi kedvencüket teszik játszhatatlanná, mert lusták AI-t programozni és történetet írni.

    Részemről ez a játék akkor ennyi volt...
  • phalanx
    #16
    Tökéletesen egyetértek, IG minidig nagy kedvencem marad, de online IG gondolata valahogy nem hoz lázba. Mindenesetre ki fogom próbálni, hiszen a név kötelez.
  • YMan
    #17
    skacok az eredeti Digital Reality alapítók közül már senki nem dolgozik abban a cégben (ismerem őket személyesen) így nem sok köze lesz a korábbiakhoz
  • donatus13
    #18
    Az a baj ,hogy ennek a játéknak nincs akkora tábora ,hogy online piacra vigyék... emellett online piac már elég foglalt, ott az sc 2 multi ami azért eléggé toppon van hiába más műfaj, C&C generals, most jön majd a Planetary annihilation, akkor hasonló stílusban Sins of a solar empire, Endless space... Ez a játék egyszerűen felesleges online formában, labdába se fog rúgni. Mondjuk ezzel az online lószarral engem már nem igazán érdekel.
  • Sir Quno Jedi
    #19
    Én egy sima Reunion, IG1-2 remake-nek is örülnék. Modern grafika és engine, meg jobb minőségű filmbevágások és kész is. Nem volt azzal semmi baj. Ha meg kicsit még bővítik, pl. van új kampány is pluszba, akkor tényleg új játék és megéri az árát.

    Ott az új X-Com, azt is megvettem és ha nem is volt akkora élmény, mint anno, mégis megérte a pénzét.

    Egy jó remake aranyat ér.
  • Zero 7th
    #20
    Uhh, Reuniont azért talán mégse. Az...nem volt jó. S.k. szállítmányozni a nyersanyagot a kolóniák közt, ISZONYATOSAN kurvanehéz első két óra játék, aztán sétagalopp a legvégéig, irányíthatatlan, csak a túlerőről szóló csaták...

    De az intrója jó volt! :P
  • Sir Quno Jedi
    #21
    Akkori viszonyok közt lenyűgöző játék volt, ütött mindent, nem is volt hasonló sem! Nyilván egy modern remake-be lehetne normális anyag-menedzsmentet tenni (pl. automata traderouteok, önálló gazdaság), meg balance-olni stb.

    Még egy hasonló gamma volt, aminek nem jut eszembe a neve, de egy hajó hídján játszódott, mi voltunk a kapitány, utazgattunk össze-vissza, bolygókat szkenneltünk, bányásztunk stb., fellázadhatott a legénység, meg minden, az is faja volt (na majd csak eszembe jut).
  • Sir Quno Jedi
    #22
    Bele lehetne keverni egy kis Deuteros-t, egy kis Supremacy-t, egy kis Ascendancy-t. Szóval van mit beletucsingolni. Jóktól lopni JÓT és jól, az nem bűn, hanem erény.
  • Zero 7th
    #23
    Naa, azért nem a Reunion találta fel a 4X műfajt! Kicsit hangsúlyosabb volt a sztori, mint az addigi hasonló játékokban, meg irdatlannagy intrója volt, de olyan igazán újat nem mutatott. Ja, de, az ultragáz nyersanyagtranszport az tényleg egyedi volt, csak annyira rossz ötlet, hogy szerencsére soha többet nem jött elő sehol.
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Nagyon sokat számít egy ilyen játékban a hangulat IS. Egy száraz stratégiát/taktikát nagyon fel lehet dobni. Ezért jó pl. a Generals-is, mert haláli beszólásai annak az egységeknek és az egésznek olyan jó irtós hangulata van, pláne a zenéknek.

    Az IG2 pl. sokkal érdekesebb volt így apró sztorikkal. Pl. a Kalózvezér lánya stb.
  • Sippie
    #25
    endless space körökre osztott, a csata meg dobókocka játék. Köze nincs az rts-hez. Sins of-ban is úgy emlékszem a csatánál nem sok mindent tudtál csinálni. Ha egy jó űrös rts-t akarok tolni, a mai napig az IG2-őt venném elő.
  • Dzsega #26
    iOS-en most tolom megint. Igazi élmény, bár kicsit zavar, hogy nem magyar hanem angol de azért jó cucc még mindig.
  • MrTressy
    #27
    jb-s ipadon tudsz magyaritott ig-2 futtatni ;)
  • allock #28
  • LeWyTy
    #29
    De arra senki nem gondol hogy egy ilyen játékban a single és a multi között szinte különbség sincs.
    meg van a single kampány... "Foglald el a galaxist"
    Meg van a multi... "Foglaljátok el a galaxist..együtt vagy egymás ellen"
    mér kell rinyálni?

    ...single kampányban is te vagy a huszonszázmilliomodik player, csak mással nem játszhatsz.pont
  • LeWyTy
    #30
    Eztet hogy é lehet kipróbálni?
  • Sippie
    #31
    windows 7 64 bit köll hozzá.
  • LeWyTy
    #32
    Az még úgy ahogy meg van, de honnét szedem ezt össze?
  • LeWyTy
    #33
    A képek alapján nekem am egyből ez jutott eszembe.
  • LeWyTy
    #34
    Ennél tovább sosem fog menni? Vagy tölt valamit? Már vagy 1 órája
  • Pluskast
    #35
    Igen ez egy nagyon jó játék lenne, csak az a bajom, hogy gyakorlatilag 5 éve fejlesztik és sehol nem tartanak vele. Sajna ez halott ügy lesz:((
  • Dzsega #36
    Ja csak az a nem mindegy, hogy ha nem játszok vele 1 hétig (mert annyi munkám van, hogy nem érek rá) akkor is ugyanott vagyok, míg neten addigra lealáz a sok kis tizenéves pöcs, akik ugye nagyon ráérnek mert suliba sem jár vagy ha igen akkor nem tanul.
    Utálom az ilyen netes játékokat. Nekem ilyenre nincs időm és még elég sok embernek rajtam kívül. Szal KELL a singe player mód!
  • LeWyTy
    #37
    Pl. a civilizationban is van olyan multi mentés hogy azt akkor folytassátok amikor jól esik. Én még mindíg nem mmo ra gondolok a multi alatt.
  • balty
    #38
    Nekem sem sikerült belépni, viszont találtam egy videót, hogy milyen lenne.:
    Engine videó
    Azért az IG2 a maga idejében túlszárnyalt minden űrhajós stratégiai játékot, ráadásul én azóta sem találkoztam olyan játékkal, ami csak megközelítette volna, emiatt még néha előveszem és újrajátszom.
    A Stargazer projekt még nagyon az elején tart bármi kisülhet belőle, kár lenne előre lemondani róla, mert, hogy online lesz, mindenképpen érdemes kivárni a végét, hogy mit alkotnak.
  • Dzsega #39
    Arra gondolsz, hogy pár haverral játszol multiban és ha időtök engedi folytatjátok?
  • LeWyTy
    #40
    Igen.