85
  • CollerbladE
    #1
    Persze persze vásároljunk csak.. vegyünk, vegyünk, vegyünk. Jövőre kék helyett piros lesz, azt akkor megint vegyük meg...
    Ezek hülyének nézik az embert
  • Narxis
    #2
    Az már régen rossz ha egy vállalatnál az OS-től várják el, hogy megvédje a hálózatot vagy a gépet. Egy komoly vállalatnál sok lépcsős biztonsági intézkedések vannak.
  • MuchACHO79
    #3
    Riogatják a jónépet. Jajj, vége lesz a számítógépemnek win7 nélkül. Lesz a f...t. Teljesen felesleges egy 2GHz-s 1 magos Celeron gépre Win7et tenni, netezésre chrome vagy firefox böngészővel még sokáig jó lesz. Irodai célokra meg? El van cseszve a win7 hálózati része is rendesen. Akkor meg minek?
  • mousee
    #4
    Rip XP, jó kis OS volt a maga idejében a maga kis hülyeségeivel :)

    Viszont kérdés, amire nem tudok rájönni: Miért nőtt meg iszonyatosan brutál módon a gépigénye SP3 után? (tudom arrakistor, trójai rendszer, meg zsidók, meg alkimisták meg a nibiru...) De pl egy 2,4-es celeroncs gépen 1 giga rammal frissen telepített SP2 repül, frissen telepített SP3 pedig olyan mint egy haldokló csiga (mindkét esetben telepítőbe van integrálva az SP). Unokatesóm örökölte meg a régi gépemet játszani (nincs netre kötve, szal nem para), és játékokon is erősen érződik a difi.

    Valaki? :)
  • Petka
    #5
    Ugyan mégis mennyivel biztonságosabb win7-et használni? Hülyeség ellen az se véd...
  • Cat #6
    Azért az, hogy 12 év után arra hívják fel a figyelmet, hogy ideje lenne frissíteni nem igazán jelent olyan borzasztói nagy "tervezett avulást". Gyakorlatilag azóta legalább kétszer kicserélted a teljes PC-det, még a legtartósabb alkatrész, a monitornál is illett azóta legalább egyszer újra váltani.
  • endrev
    #7
    Hallom azt a távoli zúgást, amit a hackerek és rosszindulatú szoftvereket fejlesztők általi szimultán tenyérösszedörzsölés kelt...
  • zola2000
    #8
    Szerintem az MSnél inkább a win8ra gondolnak...
  • AgentKis
    #9
    Na igen de egy XP-hez 10 évig hozzászokott (nem tanulta sohasem, csak megszokta, mint a számítógép előtt ülők kb. 2/3-a) könyvelő vagy rendelésfelvevő, egyszerűen megőrül egy W8-tól (ahogyan az ofisz szalagos menütől is, csak ofiszból engedik a régebbit használni az újabb licensszel) és kb. 3 év mire megszokja. Namost addig, ha valami nem megy, akkor természetesen az IT a hülye, mert minek kellett váltani! Hát cégeknél ezért (is) nem akarnak váltani, mi is húzzuk a végsőkig de közben tekintgetünk linux irányba is, mert ha már új op. rendszer, akkor miért is a fizetős, ha az az előnye sem maradt meg, hogy ismerik a parasztok?
  • Molnibalage
    #10
    Hát nemtom. A Win7-tel heti szinten van kék halálom. Volt, hogy egy nap kettő. XP64-gyel képtelen vagyok egyet is felidézni, pedig majdnem négy évig nyúztam.

    Nem tudom, hogy a Win7 vagy FF hibája, de napi szinten többször összeomlik.

    Valahogy egyre trébb minden.
  • FL Zoli
    #11
    Ez mezei irodában nincs elegendő hardver a Win7 hez, 1 Giga ram nem elég, ha a 40 GB-s winyónak 25%-a az op.rendszer az se túl meggyőző.

    Megoldás lenne egy modern XP 2.0, ugyanezzel HW követelménnyel
  • duke
    #12
    Nem tudom mi a bajuk az XP-vel, jo az meg. (mar csak azert is, hogy kibasszunk a M$-al )

    Rohogok a MS-on. Torokot fogtak az XP-vel, eloszor eroltettek, most meg nem tudnak szabadulni tolle.
  • Zoltan21
    #13
    De régen használtam WinXp-t!
    Ma már, szinte nem éri meg, azokra a gépekre jó a Linux, ha meg Windows program kell, akkor Wine és számos legális portable alkalmazás közül lehet választani.
    Nem mondom azt, hogy mindenre jó a Linux, csak kicsit utána kell járni, hogy mi éri meg. A Puppy Linux programjai is frissülnek, Wine van, játékkal nem nagyon lehet gond (úgyis a gépek miatt kell kompromisszumot kötni, akkor nehogy már a holnapi játékkal próbálkozzanak rajta).
    Volt valakinek problémája a Linuxal? (a kérdésem nem irónia, hanem komoly, mert tényleg érdekel).
  • netperformer
    #14
    Telepítés dátuma: 2010/6/6, 15:26:31

    Azóta semmi baj vele. Semmi okom sincs váltani. Elégedett vagyok.

    "WinXP, Parapapapaam I'm lovin it!"
  • Armagedown
    #15
    Windows 7 , telepítés dátuma : 2010 január 3
    Sosem volt semmi gond vele.
  • ReTeK
    #16
    "Volt valakinek problémája a Linuxal?"

    Hogyne lett volna de egy kocka külföldi oldalakon utána olvas, kernelt fordít stb. megoldja előbb utóbb de az átlag PistaJulcsi bármiféle komolyabb hiba esetén csak lesni fog mint a hal a szatyorban mivel a géphez nem ért és csak magyarul tud (de sose fog) olvasni. A linuxos kirándulás vége az hogy inkább újrateszi az Xp-t arról nem is beszélve hogy a wine mókolással nem fog szórakozni egy ritka beszállítói program esetében.
  • teccikérteni
    #17
    Szerintem a (jelenlegi) kereskedelmi desktop OS fejlesztés itt szúrja tökön magát, mivel az eladásoknak nem tesz jót, ha mindig az aktuális rendszert fejlesztik tovább, a jó/bevált/megszokott dolgokat megtartva, a kevésbé jókat javítva, és csak minimális változtatást eszközölnek a külsőségeken (viszont sok felhasználó meg pont ezt szeretné). Ebből a szempontból a nyílt/ingyenes rendszerek "egészségesebbek", mivel nincsen rajtuk ez a fajta eladási/változtatási kényszer (illetve az utóbbi csak bizonyos disztrókban :) ), persze jelenleg még van nyomoruk bőven, de szerintem még így is előremutatóbbak (főleg ha azt nézzük, hogy az XP megjelenésének idején pl. az Ubuntu emlékeim szerint még legfeljebb csak kósza gondolatként létezett)...
  • HátEzMegMi
    #18
    Na persze csak úgy illik lecserélni a dolgokat otthon minden szarért. Ha megy, akkor jó, nem cserélgetjük, ha nem megy, akkor venni kell másikat, de olyan, hogy illik megszabadulni valamitől csak mert eltelt x év olyan nincs. Vagy esetleg nézz körül otthon, hogy mindent lecseréltél e már mert illene: bojler, mosógép, tűzhely, hűtő, kazán, garázskapu, radiátorok, stb. megvoltak e már?!
  • teccikérteni
    #19
    Egyébként csak én látom úgy, hogy az egyszeri felhasználók közül azok, akik már legalább 5-10 éve használják a gépet, bőven meg lennének elégedve egy "XP remake"-kel, ahol csak az alaprendszer (kernel, ilyesmik...) lenne a mostani hardverekhez/körülményekhez igazítva, viszont a felület (esetleg kicsinosítva, de "szerkezetileg" változatlanul) a régire hajazna?
  • mrzool
    #20
    Jó reggelt, amiről beszélsz, azt Windows 7-nek hívják!
  • ProgServ
    #21
    A magyar nagyvállalati realitás az mi?
    Hát az, hogy megveszik egyszer a gépet, és 10 éven át használják.

    Miért nincs sp3?
    Ilyen ostobák a rendszergzdák?

    Nem. Csóri gépek olyan öregek, ha feltennék az sp3-at, a gép sebessége cirka harmadára csökkenne.
  • WoodrowWilson
    #22
    A számítástechnika azért kicsit más tészta. Nem úgy van, hogy megy, oszt jó. Gondolom te se Pentium III-ról írsz.
  • teccikérteni
    #23
    Az lehet, viszont a mostani irányvonal nagyon nem errefele mutat... :)
  • chuky123
    #24
    Xpét nagyon jól eltalálták főleg az sp2 (2004) után lett "atomstabil" Persze nem mondom hogy nem lehet megfertőzni. De ennyi erővel win7/8 at simán meg lehet fertőzni usererror esetén. Az hogy időzített bomba az baromság. Csak egy idő után szándékosan el fogják "haláloztatni" hogy a programok nem fogják támogatni. De ehez kb 5 év még biztos kell szerintem. Az hogy illik cserélni az baromság. Pénz kérdése az egész. Mondjon vki indokot hogy mit nem lehet xpén amit win7 en igen?
    biztonságról meg annyit hogy jó külső tűzfallal, vírusírtóval tökéletes az xp.
  • chuky123
    #25
    SP4 kéne neki azt élhetne tovább persze az MS nek se érdeke hogy életbe tartsa
  • Zoltan21
    #26
    Kifogások!
    Nem kell feltétlenül kernelt fordítani, hanem egy pár programot telepíteni és már, meg is van. Talán, ha megkérnének egy - két embert, akkor videó is készülne a bemutatásról, hogy hova kell kattintani (de ott van a Youtube is erre).
    Ubuntu, Uhu, Mandreke, Puppy és miegymás Linux disztrót kipróbáltam. Nem vagyok Linux szaki, a driverek simán mentek vele. Idáig, csak Ubuntu - TPLink problémám volt, más nem (azt meg, simán kitudtam váltani, mivel egy, USB wifi stickről beszélünk).
  • Vaszilij Artyom
    #27
    2013 ban XP? Ne nevetess.

    Informatikában ez a 12 év olyan mintha a legelső ford autóval járnál most is, mert baszki az mennyivel jobb mint ma egy top BMW.
  • mousee
    #28
    Miért, akinek elég, miért lépjen tovább win7-re? Hogy ugyanazt meg tudja csinálni, csak lassabban? Hogy esetleg olyan progijai, amik most hibátlanul mennek, azokkal kampatibilitási gondjai legyenek? Értsd meg, hogy sok embernek baromira nincs szüksége komoly teljesítményre, vagy modern OS-re, lásd azt is, hogy jelentős tömeg teljesen jól elvan tabletekkel is. Minek a legújabb? Mert az menő? Ha a régi is pontosan tudja amit kell, akkor igenis ok nélküli a váltás.

    Valaki írta, hogy neki van ismerőse, aki egy 300as celeroncsot használ, és mellé táblát. Nekem is van ilyen, bár ő 700as p3ast gyűr. Irodai melóra az asztali a menő, mert azt szokta meg, annak van kényelmes billentyűzete, etc. Minden másra pedig ott a kis táblácskája, és tök boldogan elvan.

    Linuxos témához pedig: Igazán le lehetne akadni már a linuxos kernelforgatós szövegről... 2007 óta használok különböző linuxokat különböző gépeken, és eddig összesen kétszer forgattam kernelt, azt is csak kiváncsiságból, nem szükségből. Óvoda....
  • Vaszilij Artyom
    #29
    Kinél van 2013-ban p3-as ? Senkinél.

    Itt arról van szó, hogy az Xp egy sebezhető szar, és lehet józsikának ez mind1, csak menjen a fészbúúk, csak éppen kibaszott nagy botnet hálózat része ő is amit mi szopunk meg.

    Én már vagy 4 éve nem írnék 1 programot sem Xp-re, és így kénytelenek lennének váltani mert nemmegyafészbúk
  • pakeszke
    #30
    hajjaj !!!
    nekem amugy is megvannak a specko kis programkaim!!!
    viszont az hogy 25 ropit elkernek egy GEPHEZ kotott windoze homehoz... az kriminalis, egy kisse tullottek

    asszonkanak is a regi laptopra gondoltam hogy feltolok ubuntut, gondoltam majd csak szol ha hasfajasa lesz, es hat szolt is 2 hetre ra, addig nem fogta fel a kulonbseget :))))
  • toarpad
    #31
    És akinek nem futja olyan gépre,amin mennek az újabb típusú Windows-ok? Az meg szenvedjen? Több ezer ember él így,ezt garantálhatom !!!!!!44
  • WoodrowWilson
    #32
    Az nyilván ne váltson, de mit vársz, hogy 20 évig támogassák a warezolt Windowsodat?
  • chuky123
    #33
    Linux alá meg telepíts a nyomtatódat. Ha szerencséd lehet felmegy
  • Vaszilij Artyom
    #34
    Te miről beszélsz?

    Nem szeretem a linux rendszert (az elbaszott GUIK miatt, talán az Elementary fog változást hozni), de egyszer sem volt gondom a nyomtatóval, pedig csináltam már vagy 15 linuxos gépet (ebből 10 ubuntu volt kb)
  • Coral Springs
    #35
    A kék halált program, vagy géphiba okoz, semmi köze az op rendszerhez. Talán keress rá a hibakódra hogy mi okozza.
  • mousee
    #36
    Nyilván kirívó példa a 300 és 700mhz-es gép, de van ilyen is. Amiket én látok az többnyire sulinetes korszakból megmaradt celeronok és p4-esek, és ezekben már van annyi szufla, hogy ne okozzon gondot xp, vagy akár valamilyen linux alatt a mindennapi létezés. Ettől függetlenül a tény tény marad, sok ilyen ócska kacat gép van, amit a népeknek eszük ágában nincs lecserélni.
  • Zoltan21
    #37
    Nekem sosem volt gondom, Linux alatt nyomtatóval, sőt! A szkennelés is tökéletesen ment.
  • mrzool
    #38
    Oké, legyenek 300 és 700 megahertzes gépek. Azt elmondod nekünk, hogy mire használják az ismerőseid, még ha csak XP-vel is?

    Mert egy combosabb mai weboldaltól megdöglik, még csak flash sem kell hozzá. Úgy általában bármilyen internetes alkalmazás kuka. Zenét tud hallgatni, sima SD videókat tud nézni. Office 2003 talán még eldöcög rajta. Tényleg érdekel, hogy mi az a use-case, amikor nem éri meg váltani egy akár 100e forintból is megvehető "csúcs" gépre. Legalábbis ahhoz az őskövülethez képest bármi "csúcs".:)

    Egy lassan 12 éves operációs rendszerről beszélünk, amit nagy divat volt annak idején szidni, most pedig annyira hozzánőtt az emberek szívéhez, hát ez "édes".:)

    2001-ben kb. ez volt az álomgép a Tom's Hardware szerint: Dream Performance: Your Very Own Tom's Hardware PC!

    Nézzük csak: AMD Athlon 800 MHz, 256 mega ram, 32 megás VGA kártya, CD-ROM, óriási méretű CRT monitor, 20-30 gigás PATA vinyó, diszkrét hangkártya... A P4 kb. akkor került piacra és megfizethetetlenül drága volt. Bakker, olyan emberek is kommentelnek a fórumokon, akik meg sem születtek még az XP kiadásakor! Ha egy ilyen hardvert mutatsz egy mai gyereknek, akkor nem is érti, hogy mit lát, annyit változott minden azóta.

    Most milyen hardverekkel is dobálózunk? És ne a csúccsal gyertek, mert pl. a családban egy 5 éves (már akkor sem extrém) gépen olyan szépen muzsikál egy 7-es, hogy amíg van benne szufla, addig cserélve sem lesz. De hogy XP sem lesz rá téve soha, az is biztos.:)
  • mousee
    #39
    Kérlek, természetesen :)
    Egészen konkrétan ez a céges gépe, ezt használja office-ra és levelezésre, plusz ezen fut pár céges program, még az ősidőkből.
    Emellett pedig vett magának egy ipad2-t, és minden másra azt nyúzza. Netezésre, zenehallgatásra, jútúbra, filemzésre, etécé. De ezt leírtam az előző kommentemben is :)
  • mousee
    #40
    Céges gép alatt magánvállalkozást kell érteni, nem csúcsmultit ofkorsz :)