86
A sorozat folytatódik...?!
  • Rotcsa
    #1
    Ma olvastam egy cikket, hogy a Square Enix bejegyzett egy domaint Warfornosgoth-címen! EZ már egy igen konkrét jelnek ígérkezik egy esetleges folytatásra nézve! Mit gondoltok?
  • Broafka
    #2
    Raziel nem halt meg? vagy csak a kardba rekedt? Ha ő visszatér akkor érdekel, különben nem :)
  • Rotcsa
    #3
    Belépett a kardba, de hogy ez most reboot lesz-e, vagy új rész, csak találgatások vannak!
  • Myselor
    #4
    én emlékszem erre a játékban,gyerekkoromban nagyon féltem vele játszani pedig tetszett,meg asszem jó nehéz is volt.egy új rész mondjuk érdekelne,hátha már nem lesz ilyen hatással rám.am a története is érdekelne:)
  • Cumshot
    #5
    Cim alapjan inkabb MMO. Amugy a LoK sorozat mai napig az egyik legjobb, leghangulatosabb vampiros sztori + vilag. Soul Reaver rohadt hangulatos jatek volt, az egyik legjobb Playstation cim ami valaha megjelent, az osszes generaciot ideertve. Viszont a vegjatek szerintem nem utott nagyot anno. Kain + Raziel pedig siman ott vannak a jatektortenelem legnagyobb antiheroi kozott.
    Most hogy ezt olvasom meg is jott a kedvem a jatekokhoz.
    Szerintem vegig is tolom SR1-tol a Defiance-ig az osszeset.
  • Cumshot
    #6
    Az iranyitas miatt volt nehez igazabol. PC-n szinte lehetetlen volt kontroller nelkul vegigjatszani a jatekokat. Emlekszem, en 2004 elejen csak azert vettem egy kontrollert, hogy a Defiance-t vegig tudjam jatszani. Eljutottam egy pontra, ahonnan egyszeruen keptelen voltam tovabb jutni egerrel es billentyuzettel.
  • Evin
    #7
    Pedig nem volt nagy ördöngösség. Én a BO1 kivételével mindet végigjátszottam és bill+egérrel.
  • Broafka
    #8
    szerintem se volt vészes, az egyetlen baj az ilyen PS szerű játékoknál a nézet, ha pl jobbra-le (átlósan) kell menni és ugrani (space) akkor nem reagál rá, kisípolja. Anno pl a Lego Star Warsnál nem tudtam bemenni egy helyre e miatt
  • Shiwo
    #9
    én a Blood Omen-ek történetét csak olvastam, nem játszottam velük, viszont a Soul Raver 1-et imádtam... külön tetszett, hogy a vámpírokat nem lehett csak úgy ledarálni, karóba kellett húzni őket vagy vízbe/tűzbe/fénybe hajítani... a kamerakezelés ott még tűrhető volt, valamelyik gombnyomásra egyből Raziel mögé ugrott a kamera, ami kezelhetővé tette.. egyedül a legvégén akadtam ki, a "To be continue" feliratnál...

    a 2. rész már picit csalódás volt az elsőhöz képest, az ellenfelek kivégzése már nem volt kihívás, Raziel puszta kézzel széttépett bárkit, a vége felé a Soul Reaverrel meg már megállíthatatlan volt.. a kamerakezelés PC-n meg katasztrófális volt, alapvetően billentyűzettel irányítottam, és néha kapkodtam az egérhez, hogy a kamerát olyan szögbe állítsam, ahonnan még látok is valamit..

    Defiance már jobb lett, mint az SR2, itt már sajna ki is hagyták, hogy Raziel (vagy Kain) bármi mást fegyverként használhasson, de végül is nem is lett volna értelme, mindkettőnél ott volt a Reaver.. viszont jó pont, hogy érezni lehetett a két karakter közti különbséget.. Raziel inkább egy mozgékony, gyors gyilkológép volt benne, míg Kain a lassan de biztosan, megállíthatatlanul bedarálok stílusban volt játszható.. itt is csak a kamerakezelés volt a szörnyű, itt már a fix kamerás megoldással ügyeskedtek, ami többnyire tűrhető volt, de egy-két helyen iszonyat hülyén oldották meg, és az ember jóformán csak az érzéseire hagyatkozva ugrott a láthatatlanba (pl mikor Raziel menekült az ősi istenség elől felfele) illetve pár helyen elég hülyén oldották meg, mert hátulnézetből hirtelen szemből nézetre váltott, és Razi/Kain egyből hátraarcot vágva megindult visszafele, amiből persze megint kameraváltás lett..

    összességébe nekem az SR1 volt a kedvencem, utána a Defiance és végül az SR2

    bízom benne, ha lesz folytatás, akkor minimum a Defiance szintjét eléri, de nem bánnám, ha új kedvencet kellene avatnom e sorozat részei közül (:
  • Zero 7th
    #10
    Eh, SR1-gyel akartam játszani már többször, de mindig beleszaladok valami technikai problémába. Legtöbbször az van, hogy szaggat a hang. Olyan másodperces szakaszokban jön minden, játszhatatlanná téve a játékot.

    Egyszer sikerült elérnem, hogy jól szólt (nem tudom hogy, évekkel ezelőtt volt, asszem a kompatibilitási módokkal szüttyögtem), leültem játszani, beletettem három vagy négy órát, közben mászkáltam a tükörszobákba menteni.
    Másnap elővettem a játékot, folytatnám, erre az összes mentésem, hiába más időpont, más slot, mindegyik ugyanúgy a játék legelejére rakott vissza.
    Hogy működik a mentés abban a játékban?

    Nagyon szeretem a sorozatot én is, de emiatt pont az egyik legjobb rész kimaradt.

    Blood Omen 2 viszont nem tetszett igazán... Nagyon nem illik a világba az a rész, kb mintha egy tökmás játékot neveztek volna át az utolsó pillanatban...
  • Shiwo
    #11
    az normális, hogy a játék legelejére tett vissza, gyakorlatilag checkpoint-ok vannak, ilyen térkapu-szerűségek, amiket aktiválva oda-vissza utazhatsz 1-1 helyszín között (ezeket hívod sztem tükörszobának).. ahogy szerzed meg a spéci képességeket a boss-harcok után, úgy bővül majd a bejárható helyek száma, de a már bejárt helyekre mindig visszamehetsz, sőt, van, hogy vissza is kell majd menni már bejárt helyre, mert az új képességgel ott lesz valami új lehetséges útirány.. a check-point pontok csak az oda-vissza utazást rövidítik le..

    sőt, a mentés ha jól rémlik, akkor folyamatos, nem kell a tükörszobákhoz mászkálni.. pl lenyomsz egy főellenfelet, megkapod a képességét, és nem mész vissza a térkapuhoz, hanem kilépsz, akkor legközelebb újra a "legelején" leszel, de amit addig megcsináltál, az nem megy a levesbe, meglesz az új képesség, a megnyitott térkapuk, stb
  • Shiwo
    #12
    Blood Omen 2-vel nem játszottam, mint említettem, de ha jól tudom, akkor bár később készült, mint a Soul Reaver, de annak előzménye, az eredeti Legacy of Kain: Blood Omen folytatása, újra Kain-nel a főszerepben

    a Soul Reaver inkább egy spin-off -ja a LoK: BO-nak, itt ügyebár Raziel a főszereplő, és a két sztorivonal a Defiance-ben egyesül

  • Lord Mortanius
    #13
    Ha Raziel-el ugyebár nem is, de Kain-al folytathatnák a történetet akár. Bár mondjuk 9 éve volt a Defiance, sokan nem értenék az előzmények ismerete nélkül. Ezért is valószínű inkább a reboot. Persze ha lesz valami ebből egyáltalán...

    Ja meg másik fórumon olvastam, hogy Raziel hangja Michael Bell már nem aktív. Fura lenne a jellegzetes orgánum nélkül Razi.
    Szegény Tony Jay(The Elder God) sincs már köztünk. Mekkora hangja volt neki is te jó ég: Raziel returns to the Elder god!
  • Shiwo
    #14
    jaja, máig a fülembe cseng az elején a szöveg: "Raziel. You are worthy."


    a másik, ami emlékezetes számomra, az Michael Bell mondata az intróból: "I am Raziel, first born of his lieutenants." mondat //IMDB-n így szerepel, nekem valamiért úgy rémlik, hogy "...first born of Kain's lieutenants."

    bár az első rész idején még kb alapszinten értettem az angolt, lehet félreértettem annó
  • Zero 7th
    #15
    Nekem azok a kedvenc részeim, amikor Raziel bekeményít. :)

    "Did you truly resurrect me, or were you simply there when I awakened from my torment in the Abyss?"
  • Zero 7th
    #16
    Eh, ha ezt anno tudom... :P

    Na majd lehet, hogy előkaparom megint.
  • Zero 7th
    #17
    Blood Omen1-et játszottam egy darabig, pár Őrzőt meg is öltem, de aztán hirtelen túl nehéz és túl átláthatatlan lett a játék, félreraktam, és azóta nem néztem felé. Mármint persze, nem haladta meg a képességeimet, de lehetett már ezerfelé mászkálni, meg volt egy mocsaras pálya, ahol esett az eső, így folyamatosan fogyott az életem, és én az egészhez úgy álltam hozzá, hogy felülnézetes randa kis játék, gyorsan lecsavarom.
    Aztán mikor bekeményedett, nem volt motivációm a folytatásra.
    Plusz CDrip verzió volt, átvezetők nélkül, pont a sztori lényeges elemei maradtak ki.

    Viszont a BO1 nagyon is lényeges része a sztorinak.

    Ezzel szemben a BO2...hát... Az a Nosgoth nem a Soul Reaver-es Nosgoth. Teljesen más a világ, a sorozat gótikus fantasy, a BO2 steampunk. A vámpírok képességei teljesen újak és nincsenek összhangban a többi résszel. És a sztori is... a többi rész eseményei néha alapvetően befolyásolják a világ történelmét. Itt meg egy kis lokális konfliktust rendezünk le. Se pillarok, se Őrzők, se semmi.
    Teljesen kilóg az összes többi rész közül, tényleg olyan, mintha egy már majdnem kész játékra ragasztották volna a Legacy of Kain címet, meg belerakták volna főszereplőnek Kain-t, azt' jónapot.
  • Zero 7th
    #18
    Egyébként rettentően félek ettől a folytatástól/remake-től. Ha a "mai trendeknek megfelelő" alkotás készül, akkor lehet, hogy jobban járok, ha meg sem nézem.

    Gyakorlatilag az összes sorozat, amit valaha szerettem, egy zsák fossá vált mára. Annyira le lettek butítva, hogy már egyáltalán nem szórakoztatnak. Nehezen viselném, ha ezt a sorozatot is látnom kéne, ahogy lebutítják szellemi fogyatékosoknak is játszható szintre.

    Hitman új részétől a hideg futkos a hátamon, ha rágondolok. El nem tudom képzelni, milyen megfontolásból baszták teljesen tönkre, de valami istentelenül szar lett. Nem szeretném végignézni ugyanazt a Legacy of Kain sorozattal.
  • TomStorm
    #19
    Azta milyen jó game volt ez anno de szerettem!:)
  • Cumshot
    #20
    Na errol beszelek. Nekem ez boven sok volt, es hat nem csak nekem.
    Foleg a Defiance legvegen, amikor ossze-vissza kell ugrabugralni az Elder God-os fightnal.
    Ezert huztak le sok helyen a jatekot, amugy mas hibaja nem volt.
  • Cumshot
    #21
    Ez azert lehet, mert a Blood Omen 2-t egy kisebb csapat csinalta a Crystal Dynamicsnel, nem ugyanazok, akik a Soul Reaver 1-2-t és a Defiance-t.
    Szoval akit nem nagyon izgat Kain karaktere, az valoban ki is hagyhatja a BO 2-t, mert egy alternativ idosikon jatszodik, es csak minimalis mertekben kapcsolodik a sorozathoz.
  • Myselor
    #22
    a kain az a fehér hajú vámpír faszi?nem igen értem.ja és most néztem meg nem rég razielt miért kell amúgy lecsonkítani?a legelső rész elejére gondolok.én kicsi voltam még akkor nem értettem.de mondjuk most se.valaki elmagyarázhatná.ami ő lesz a fő boss?vagy mi közük van egymáshoz?:D
  • Cumshot
    #23
    Igen o az.
    Raziel szarnyat azert tepte le Kain, mert neki elobb nott ki a szarnya.
    Illetve nem ez a teljes igazsag, inkabb jatszd vegig a jatekokat. :)
    Raziel egyebkent egy sarafan pap volt meg ember koraban, es tobb szaz evvel Kain elott elt.
    Kain keltette ot es 5 tesojat eletre sok sok evvel kesobb, hogy vampirkent a szolgalataba alljanak.
    Aztan miutan a szarnyait letepte, bedobatta ot az Abyssbe 2 testverevel.
    Ott 500 evet toltott el, mig az Elder God (osi isten, az a csapos ize) ujra fel nem elesztette ot, hogy bosszut allhasson Kain-en es a vampir testvereken (na jo, nem csak ezert), akik ez ido alatt mar eleg durvan eltorzultak a sok atalakulas miatt.
    Es ezzel kezdodik a Soul Reaver 1.
  • Myselor
    #24
    hmm.ez érdekes.de mintha a többi részben talán még együtt is harcolnának,vagy nem tudom.am köszi így már értem.csak a többi rész maradt hogy akkor később mi lesz velük:D
  • Cumshot
    #25
    Kicsit bonyolult elmagyarazni a Kain es Raziel kozti kapcsolatot anelkul, hogy poenokat lonenk le. 2 antiherorol van szo, es ugye azoknak, akik a Soul Reaverrel kezdenek, egyertelmuan Kain az antagonist, es Raziel a protagonist. De hogy Kain mit mikor es miert tesz, az csak kesobb lesz megmagyarazva, es a Defiance-el all csak ossze a teljes kep. Ha vegigjatszod ezt a harom jatekot (Soul Reaver 1-2, Defiance), mindent megertesz.
    Dramaturgiailag eleg jol ossze van rakva az egesz saga, es alaposan meg lehet kavarodni ha a jatek moralitasat, a jo es a rossz fogalmat probaljuk ertelmezni a jatekon keresztul. Ezzel elmondtam mindent, de megsem mondtam semmit. Jatssz, megertesz mindent. Tenyleg. :)
  • Rotcsa
    #26
    Féltékenységből csapta le a szárnyait, tudni illik, létezik vámpír evolúció, de ezt megelőzően mindig az idősebb mesterek kaptak ajándékul a természettől egy új tulajdonságot, képességet, míg nem Razielt érte egyszer a megtiszteltetés, megelőzve ezzel Atyját, Kaint.
    Zárójelben jegyzem meg, hogy a Blood Omen és a Soul Reaver két, teljesen eltérő sztorinak indult abban a tekintetben, hogy az utóbbi nem egy vámpíros felfogásban készült, hanem abban egy bukott angyalt kaptunk volna, aki bosszút akar állni Istenén. Vagy valami ilyesmi.. aztán megkérték az írót, hogy hozza egy tető alá a két történetet, így kaptuk hát kettejük szembenállását és kalandokkal teli történetvezetését! :D Hála a szerencsés véletlennek! :)
  • Rotcsa
    #27
    Örömmel látom, hogy pörög a topic! :))
    Akit érdekel a storyline, nézzen fel erre a csatornára:
    midnen rész feliratozva van!
    Kezdésnek:
  • Shiwo
    #28
    ha valaki nem akarná végignézni a több órányi youtube videót, viszont szeret olvasgatni, akkor a magyarítások portálról letölthető a szövegkönyv, melyben a komplett Legacy of Kain saga párbeszéde megtalálható, narrációval és képekkel (html weblap megoldásban)
  • Rotcsa
    #29
    Lehet,hogy a szövetkönyv videóváltozata is el fog készülni!
    A Defiance-t a feltöltő már ilyen formában tette elérhetővé, nézzétek meg.
  • jarlaxxe
    #30
    Akkora fos az irányitása és kamerakezelése, hogy egy részt se tudtam végigszenvedni ebböl a sorozatból, talán ha lesz új rész majd ránézek.
  • Shiwo
    #31
    esetleg majd a címet át lehetne íratni "Legacy of Kain: War for Nosgoth" -ra
  • Rotcsa
    #32
    Én nem tudom átírni, azt sem tudjuk még, mi lesz a játék címe.
    A domain címe az fix, ezért adtam ezt a címet a topicnak.
    Felőlem topicdesigne-t is csinálhat valaki, akinek van kedve,de ehhez én nem értek.
  • wedge31
    #33
    Még egy árva kép sincs a játékból söt még az se biztos, hogy egyáltalán lesz pc-re.
  • Rotcsa
    #34
    Úgy gondoltam, hogy majd idővel....
  • davidka003
    #35
  • Rotcsa
    #36
    http://www.sg.hu/cikkek/95258/az_elso_legacy_of_kain_eletjel
  • Rotcsa
    #37
    Pár kép:
    http://thegamershub.net/2013/02/storyboard-points-to-more-legacy-of-kain/
  • Rotcsa
    #38
    Egy nagyszerű kis trailer a defiancer-ról!

  • Rotcsa
    #39
    A WarForNosgoth-címből én arra következtetek, hogy jó eséllyel láthatjuk még újra Razielt és az is meglehet, hogy vámpírként! Na, ennek nagyon örülnék.. fejlődni vele a csaták alatt, aztán a végén szárnyakat növeszteni!! Ezzel egész szépen ki lehetne egészíteni a sorozatot élményben és történetben is!
    Talán a RazielIm-ről is csepegne valami kis info, mert a Defiance-ban ha jól emlékszem elhangzott valami olyan mondat, hogy Kain nem tűrheti maga körül a feltörekvő vámpír-nemzedékeket, akik evolúcióban fejlettebbek nála.
    Lehet, hogy Raziel leszármazottai is jobbak lehetnek? Ki tudja...
    Minden esetre ebben a cselekményrészben szerintem nagy lehetőség van a szotri vezetés alakítására.

    A Blood Omen 2-höz annyit mondanék talán, hogy valóban nehéz elhelyezni a sorozatban, de a rövid összefoglalója talán az, hogy Kain megindul A Hylden ellen, de elbukik, elveszíti a reavert, száz éves álomba merül, majd felébred, hogy visszaszerezze helyét a világban, ami megilleti. Közben legyőzi hűtlen, áruló tábornokait és véletlenül megöli Umah-t is aki végig segíti Őt. Mindezek ellenére akkor sem sajnálja, amikor rájön, hogy tévedés volt halálba küldeni. Szétveri a gépet, amit a hyldenek varázslattal kombinált technológiája alkot és mintegy burokként tartja kívül a vámpírokat. Ezután kinyírja a hyldent és visszaszerzi a Reavert.
    Hogy a Hyldenek hogyan jöttek be, azt nem tudni, sem azt, miként lehetséges h Vorador még él, mivel a bo1-ben lefejezték, a történelmet pedig nem manipulálta Kain, mióta Viliamet megölte. Valóban vannak nyitott kérdések...
  • BoneDragon
    #40
    Mikor megláttam ezt a hírt kicsit elszomorodtam. Mai trendeket látva nagy csalódás lesz... De ne legyen igazam! Kedvenc játékom egyike anno vagy 10x vittem végig az összes részt, sőt megint megjött a kedvem hozzá. Remélem nem basszák el.