3
  • Attilawap
    #1
    Ebben a szövegben szó van arról is, hogy Ip cím alapján is ítélhetnek az ügyvédek. És mi van akkor, ha mikrohullámú az internetem és egyetlen Ip-t oszt ki 2000 előfizetőnek? Akkor hogy állapítja meg azt, hogy konkrétan én voltam? Akkor már szinte bárki lehetett. Az Ip cím nem bizonyít az égvilágon semmit sem. Én azt még elhiszem, hogy tájékoztató adat lehet, de semmiképpen sem bizonyíték. A másik: létezik egy olyan ISP kijátszási mód, csak ezt gondolom kevesen tudják, hogy VPN-t bérlünk. Lényegében olyan mint a proxy. Az internet szolgáltató csak annyit lát, hogy egy VPN kiszolgálóval kommunikálok folyamatosan, de hogy mit töltök és milyen protokollon keresztül, az már az én magánügyem és nem a szerzői jogvédőké. Ez az én B tervem, ha Magyarországon is megjelenik ez a Hadopi, meg ACTA marhaság. Lényegében a szerzői jogvédők most adnak a seggnek egy pofont, mert most sem a jogi tulajokhoz fog áramolni a pénz, hanem a a VPN kiszolgálók zsebébe. Persze csak akkor, ha sokan fognak tudni erről a kiskapuról.
  • Yv@n
    #2
    "És mi van akkor, ha mikrohullámú az internetem és egyetlen Ip-t oszt ki 2000 előfizetőnek? Akkor hogy állapítja meg azt, hogy konkrétan én voltam?"
    Ilyenkor a szolgáltatód NAT-olja a hálót számodra, és kétséged ne legyen afelől, hogy logolja, hogy a saját hálón belül melyik ip melyik userhez tartozott és probléma esetén szemrebbenés nélkül adja ki a hatóságoknak az adataid, hogy a saját seggét védje. VPN esetén detto.
  • caius marius
    #3
    "Lényegében a szerzői jogvédők most adnak a seggnek egy pofont, mert most sem a jogi tulajokhoz fog áramolni a pénz"
    Nem adnak. Eddig sem a jogi tulajokhoz jutott el a pénz, hanem a gyökér és tolvaj „jogvédőkhöz".