23
UV írás láthatóvá tétele, UV fény nélkül
  • Fülüke
    #1
    Sziasztok!

    Kaptam egy levelet ami UV (ultraibolya,viola) tollal lett írva, és nincs a birtokomban egy darab UV lámpa, még csak UV toll sem.

    Olyan eljárás érdekelne, amivel esetleg fellehet fedni a rejtett szöveget UV fény nélkül is.
  • zsoltioregon
    #2
    veszel a gyógyitárban egy kis széntablettát.
    lemorzsolod
    rászórod a papírra. szótárban tömöríted.
    ha minden fasza a írt részen a fekete por jobban megtapad mint a sima lapon.
  • Xing
    #3
    http://www.afrikaszolarium.hu/

    Itt 110 Forintos percdíjjal tudsz olvasgatni :P
  • Dzsini
    #4
    A legegyszerűbb bármilyen közepes méretű boltba elmenni, ahol van bankjegyvizsgáló lámpa és egy nem teljesen idióta eladó - elmagyarázod miért kell, és elkéred egy percre.
  • Calver
    #5
    elmész valami közeli helyre ahol diumdisu zenét játszanak, beállsz egy szimpatikus uv lámpa mellé, és ollé.
  • kjhun
    #6
    Némi szerencsével kék fényű leddel is látható lesz halványan az írás. Vagy veszel öngyújtót/kulcstartós lámpát UV leddel, és probléma megoldva. Netán, kimész a kínai piacra ott találsz ilyen cuccokat dögivel.
  • EnxTheOne
    #7
    kérjé ató lámpát aki ita a levelet

    vagy tán loptad a levelet heeeeeeeee?!
  • PrasCo
    #8
    A kompakt fénycsövet szétszeded, valamilyen eljárással leválasztod a fényport a belső felületükről, és patentül összerakod újra. Gyerekjáték!
  • tigeroo
    #9
    vagy bármilyen készülék, amivel 200–400 nanométeres tartományba eső elektromágneses sugárzást képes előállítani
  • EnxTheOne
    #10
    Az is jó megloldás ha lepisiled, és ha megszárad (hajszáritó, mikro) akkor el lehet olvasni.
  • SzirmosSzisza
    #11
    Ez 25 Ft, már csak ~3.3 volt meg ~200 Ohmnyi ellenállás kell :p
  • uv
    #12
    itt vagyok (bocs a késésért), de sajnos lámpásom nincs

    én is nehezen olvasom saját írásomat, lámpa nélkül pláne mert tikvakos a szemem sötét helyeken
  • milk4
    #13
    Ilyennek topikot nyitni...
  • bakkerman
    #14
    elmész a legolcsóbb szoliba a legkisebb időtartamra,annyi :D
  • tutituti
    #15
    lemész kisboltba,kék színű öngyújtós lámpás szart veszel,rávilágítasz és elolvasod.

    Ha ez nem jó akkor meg a feladónak írsz egy levelet hogy normálisan irogasson,nem a 19 században vagyunk!
  • Agamemnon
    #16
    Azert a vegen ird am le, hogy mirol szolt a level, vagy kiderul, hogy ures volt a papir :)
  • Fbn Lx
    #17
    valószínűleg csak egy idealizált pénisz lesz rárajzolva.
  • uwu420
    #18
    idealizál
    stilizál
  • bakkerman
    #19
    be easy,dude...
  • ElectricalTech
    #20
    lehet, hogy viszonyt kezdenek folytatni és a hölgy megrajzolta a neki ideális pénisz méretarányos körvonalát!
  • Fbn Lx
    #21
    ja hogy arra gondoltál, hogy én nem egy valóságosnál jobb színben feltüntetett péniszre gondoltam?
    tévedtél...
  • uwu420
    #22
    Hát akkor itt nagyobb bajok vannak mint gondoltam.
    Azt hittem egyszerűen nem ismerted az általad használt idegen szót.
    Ha a valóságosnál jobb péniszekről fantáziálsz (ezt bőven kielégíti, hogy te ezt tartod a legvalószínűbbnek), valószínűleg valami komplexusod van.
    Ebbe már sajnos nem tudok segíteni.
  • Fülüke
    #23
    Egy csók volt rajta....:D